Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam zewnętrzny dysk 2,5" Toshiba HDDR500E03X o pojemności 500 GB (nierozbieralny)

Ma tylko jedno gniazdo mini USB. Czy w LG BD-390 bedzie działał ? Czy tez musi byc dotakowe zasilanie dysku ?

Przepraszam ,że pytam ale czytanie 63 stron mnie przeraża (może również nic nie byc na ten temat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien działać prawidłowo

P.S.: Przepraszam, że trzy posty pod sobą, ale nie wiem jak to się stało, a teraz nie mogę tego usunąć :)

Edytowane przez Dru79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien czy bedzie działał? Chodzi mi o to czy generalnie dyski zewnetrzne 2,5" muszą mieć dodatkowe zasilanie w przypadku tego playera. Ten mój ma w środku klasyczny 2.5" napęd HDD o prędkości 5400 RPM.

Edytowane przez @ndrew J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam też 2,5 cala dysk (320 GB Transcend), który pobiera prąd z USB i działa wyśmienicie. Tylko trzeba pamiętać, że mogą być maksymalnie 4 partycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sie miotam co kupić. Czy ten LG BD-390 czy też jakiś NMT lub podobne urządzenie.

Na dzisiaj mam zestaw :

1. DVD - Denon DVD 1400 (nie czyta żadnych "wynalazków") za to ma zapomniane już SACD i DVD-A

2. Amplituner - Denon AVR 2803

"Wynalazki " ogladam z tego dysku albo na PC , albo za pomocą PC , VLC i DM 800HD oraz sieci wewnetrznej na TV

Chciałbym cos bardziej uniwersalnego no i przyszłościowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę na strony playera w polsce i stanach. Oznaczony jest jako model niekontynuowany i brak dostępu do firmware. Może to pierwsze to standard po prostu są nowe modele, jednakże drugie można odczuć jako - radźcie sobie sami. Czyżby Lg położyło laskę na rozwijanie firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinien czy bedzie działał? Chodzi mi o to czy generalnie dyski zewnetrzne 2,5" muszą mieć dodatkowe zasilanie w przypadku tego playera. Ten mój ma w środku klasyczny 2.5" napęd HDD o prędkości 5400 RPM.

na jakiej podstawie twierdzisz ze dyski 2.5 pod usb nie działają z lg390?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_Kronos_

Czytaj dokladnie . Ja nigdzie nie stwierdziłem ,że na BD-390 nie działaja dyski 2,5" na USB

Pytałem tylko czy na pewno nie muszą mieć dodatkowego zasilania bo @Dru79 stwierdził w swoim poście: "powinien działać prawidłowo". Pomiędzy tym stwierdzeniem a prostym zdanie np. "nie trzeba dodatkowego zasilania - starczy tylko kabel sygnalowy" jest wielka róznica.

Wg zasady - powinien ale nie musi.

Edytowane przez @ndrew J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@domelxl

Pytałem tylko czy na pewno nie muszą mieć dodatkowego zasilania bo @Dru79 stwierdził w swoim poście: "powinien działać prawidłowo". Pomiędzy tym stwierdzeniem a prostym zdanie np. "nie trzeba dodatkowego zasilania - starczy tylko kabel sygnalowy" jest wielka róznica.

Wg zasady - powinien ale nie musi.

dysk usb nie jest czytany gdy na wyjsciu usb są za małe napięcia, tak moze byc np w laptopach lub z przodu obudowy w kompie, wtedy uzywa sie kabla USB Y, w odtwarzaczach z usb dbają o to by trzymały napięęcia, \

wiadomo ze 2,5 calowe dyski sa wygodniejsze no i dlatego wg mnie producent powinien zadbac zeby działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę na strony playera w polsce i stanach. Oznaczony jest jako model niekontynuowany i brak dostępu do firmware. Może to pierwsze to standard po prostu są nowe modele, jednakże drugie można odczuć jako - radźcie sobie sami. Czyżby Lg położyło laskę na rozwijanie firmware ?

A co w tym dziwnego jeśli na stronie amerykańskiej są już nowe odtwarzacze na 2010 rok? Jest tam notka, że produkt nie będzie dostępny w dalszej sprzedaży, oczywiście w Polsce wygląda to nieco inaczej bo nowe odtwarzacze będą dostępne dopiero za 5-6 miesiecy.

A dostęp do firmware oczywiście nadal jest przez strony LG, czy będą jakieś nowe aktualizacje to się oczywiście okaże. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie!!!

Kupiłem sobie router NETGEAR wnr 2000 z wifi w standardzie n i chciałbym go połączyć z pc i lg bd 390 w cyfrowej vectrze 8mb

I tak:

-skonfigurowałem router wg cd (część jest po polsku a część po angielsku)

-na pc w nero media home udostępniłem foldery w sieci

-i tu zaczęły się schody a mianowicie

po włączeniu br wchodzę w menu ustawienia sieci/ sieć bezprzew./wykrywa mi utworzoną sieć i sieć baza

Po wciśnięciu przycisku na routerze nie wykrywa mi sieci ani też wpisując ręcznie adres (cmd/ipconfig /all).

Jak wpiszę że adres wykryty przez router jest dynamiczny to pisze że sieć bezprz. nie ma takiego adresu a jak statycznie to wpiszę wartości ip bramy itd chwilę się muli i znowu nic.

Może jest ktoś na forum kto umiałby mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić , żeby śmigało.

Trochę namieszałem ale chyba coś skumacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Obawiam się że aktualizacji 390 nadszedł koniec :lol:

Nie wykluczone że nowe modele LG pojawią się szybciej niż za 6 miesięcy. http://www.se.pl/technologie/sprzet/lg-bd5...net_126943.html Znawca tematu czyli Super Express zapowiedział że 590 wejdzie pod koniec stycznia:D

Może nie styczeń ;) ale chyba niedługo w stanach ktoś już cyknął fote BD590 w kartonie pod nowym Zamzungiem i Sony :Phttp://formatwarcentral.com/2010/02/26/son...ld-at-best-buy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

MAM pytanko:

Czy omawiany LG czyta bluray z dysku?znaczy sie np.jak nagram na dysk powiedzmy 1.5TB lub 2 TB kilkanascie lub kilkadziesiat filmow bluray ,czy dzialaja one tak samo jak z plyty?

Chodzi o dzwiek hd,dodatki,wybor jezyka ,napisy itp.

Prosze o sprawdzona odpowiedz i zgory dzieki.

pozdrawiam

grzeskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeskul NIe działaja wcale !

Swoją drogą chciałbym mieć kilkadziesiąt filmów na BR :D i wcale bym ich na dysk nie przenosił ;)

Jeszcze coś na temat następców 390 Tak jak pisałem nie warto czekac na nowości. Wychodzi ze wciskają ludziom to samo tylko z dyskiem i jakimiś tam dodatkowymi usługami steamowymi których u nas i tak nie uświadczymy... http://ces.cnet.com/8301-31045_1-10426031-269.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na to, że w nowych modelach chociaż doprowadzą firmware do porządku i przywrócą funkcjonalności z modelu BD370 (czytanie napisów w formacie MPL2). Obawiam się jednak, że model BD370 czytał ten format tylko przez przypadek, w instrukcji nie było napisane że wspiera ten format. Swoją drogą mogli by wypuścić nowy stosowny firmware do modelu BD390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z tym odtwarzaczem. Może ktoś miał podobny i podzieli się swoimi uwagami co mogę zrobić aby wreszcie w 100 procentach być zadowolonym.

Podczas odtwarzania plików mkv (nie ma znaczenia czy 720 czy 1080) wywala mi się czasami obraz. Trwa do dosłownie ułamek sekundy ale w trakcie jednego filmu potrafi się to zdarzyć z 20 razy. Dziwne jest to że na początku projekcji nie ma tego wcale. Im bliżej końca filmu to problem się nawarstwia. Filmy odtwarzam z dysku przenośnego po USB. Dysk WD 2 TB. W odtwarzaczu jest najnowsze oprogramowanie dostępne na stronie.

Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o info. Z góry THX.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście teraz po dłuższym obcowaniu z 390 nie mam do niego prawie zadnych zastrzezen Mi jakies tam mpl2 nie jest potrzebne i wzyciu nie zaplacil bym za to 100 czy 400zł bo mysle że o tyle droższe będą te nowe modele.

domelxl co to znaczy wywala obraz?

U mnie nic nie wywala wszystko leci płynnie bez przerwań więc podejrzewam że możesz miec problem po stronie kabla czy złącza lub cos nie tak z tv.

Jeśli wywalanie to czarny ekran na 1-2 sek to taki problem mam w polaczeniu PC - TV po HDMI i w tym przypadku najprawdopodobniej wina leży po stronie kabla o długości 7.5m W tym przypadku tylko gdybam a z uwagi że z PC rzadko puszczam obraz na tv to nie drązyłem tematu.

Sprawdz jeszcze problem przełączająć tryb obrazu w 390 50hz i 24p może tv nie radzi sobie z trybem 24p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam mały problem z tym odtwarzaczem. Może ktoś miał podobny i podzieli się swoimi uwagami co mogę zrobić aby wreszcie w 100 procentach być zadowolonym.

Podczas odtwarzania plików mkv (nie ma znaczenia czy 720 czy 1080) wywala mi się czasami obraz. Trwa do dosłownie ułamek sekundy ale w trakcie jednego filmu potrafi się to zdarzyć z 20 razy. Dziwne jest to że na początku projekcji nie ma tego wcale. Im bliżej końca filmu to problem się nawarstwia. Filmy odtwarzam z dysku przenośnego po USB. Dysk WD 2 TB. W odtwarzaczu jest najnowsze oprogramowanie dostępne na stronie.

Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o info. Z góry THX.

pozdrawiam

Proponował bym skożystać z innego dysku zewnętrznego sprawdz czy kabel usb to 2.0 , jak to nie pomoże to dopiero kable hdmi i tv do kontroli

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ja osobiście teraz po dłuższym obcowaniu z 390 nie mam do niego prawie zadnych zastrzezen Mi jakies tam mpl2 nie jest potrzebne i wzyciu nie zaplacil bym za to 100 czy 400zł bo mysle że o tyle droższe będą te nowe modele.

Jeśli chodziło by tylko o napisy MPL2 to już dawno kupiłbym BD390, ale niektórzy pisali też o problemach z napisami MicroDVD (a takich mam 90%). Nie wiem od czego to zależy, że niektórzy pisali że wszystkie napisy MicroDVD wyświetlane są poprawnie, inni pisali że tylko część. Jak Pan ocenia wyświetlanie napisów w formacie MicroDVD ? Chodzi oczywiście o filmy MKV.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzeskul NIe działaja wcale !

Swoją drogą chciałbym mieć kilkadziesiąt filmów na BR :D i wcale bym ich na dysk nie przenosił ;)

Jeszcze coś na temat następców 390 Tak jak pisałem nie warto czekac na nowości. Wychodzi ze wciskają ludziom to samo tylko z dyskiem i jakimiś tam dodatkowymi usługami steamowymi których u nas i tak nie uświadczymy... http://ces.cnet.com/8301-31045_1-10426031-269.html

witam

dzieki za odpowiedz :) nie o to mi chodzilo do konca.chcialbym wgrac na dysk swoja kolekcje jak i rowniez filmy pozyczone,z wypozyczalni z internetu itp.chodzi mi glownie o bluray .Myslalem ze LG BD 390 to faktycznie to multimedialny "kombajn"a jednak z tego co piszesz bluraye dzialaja z plyty z dysku nie !!!Inne formaty odtwarza z dwoch zrodel normalnie.W sumie jakby to dzialalo w opisany przezemnie sposob bylaby to niezla alternatywa do nagrywarki bluray ,bo niestety plytki 50gb sa za drogie a ripy mnie nie interesuja.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeskul to sobie bezstratnie przekonwertuj do mkv Jedyne co nie bedziesz mial dodatków i lepszych formatów dzwięku niż DTS.

Nagrywarki BR chyba też nie odtworzą struktury płyty BR.

Brak takiej możliwości chroni wydawców filmów na BR Odtwarzanie innych miutimedialnych plików nie ma nic do tego One nie maja nic wspólnego z oryginałami BR więc nikt tego teoretycznie nie chroni. Konwertowac nikt nie broni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...