Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie sprawa uprawnień... guest zawsze ma mało co może.

Tak czy siak, jak masz 7 enterprise lub ultimate to odpalasz Media Center i masz "darmowe" NERO... BTW jakiej wersji używasz?

Mam ultimate próbowałem jakoś przez media center i tak.......xbox-a widzi a 390-tki nie......????

Edytowane przez matizek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ultimate próbowałem jakoś przez media center i tak.......xbox-a widzi a 390-tki nie......????

A masz ustawioną HOMEGROUP? Jak jest nie włączona i nie masz ustawione współdzielenie plików to nie ma prawa działać...

Co do XBOXa to ciekawe...

U mnie jak HOMEGROUP jest wyłączona to 390 nie widzi nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz ustawioną HOMEGROUP? Jak jest nie włączona i nie masz ustawione współdzielenie plików to nie ma prawa działać...

Co do XBOXa to ciekawe...

U mnie jak HOMEGROUP jest wyłączona to 390 nie widzi nic.

Wodzik ( oraz inni ), z Twoich postów wynika,że masz świetnie temat opanowany-w przeciwieństwie do mnie, i do-pewnie-wielu innych. Opisz proszę krok po kroku, jak ustawić ( i w jakiej kolejności )

1) Grupę Domową

2) Media Center

3) Jak sprawdzić czy komp widzi LG ?

Mi coś się tam udało i mój LG widzi kompa , ale na okranie widzę wszystkie możliwe obrazy ( także z partycji systemowej ?!!!

Może napisz,jak wszystko poustawiać na moim ( chyba typowym ) przykładzie;

Chciałbym udostępnić do oglądania ( przez LG ) z mojego kompa TYLKO jeden folder ( przykładowa nazwa;Transfer ). W tym folderze są

tylko 2(dwa) następne; 1- Zdjęcia, 2-Filmy. I TYLKO TEN (Transfer ) folder i 2 w nim ( Zdjęcia + Filmy ) foldery chciałbym widzieć przez LG (okno w Home Menu- Moje Media ) na TV. Bardzo proszę o pomoc w ustawieniach i wytłumaczenietego tak prosto,jak to jest możliwe :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw 2.1 głośników do kompa . nieużywane i chce je podłączyć do BD390 , sprawdzałem wejścia i podejrzewam że trzeba podłączyć przez COAXIAL , i tu jest problem - potrzebna przejściówka .

Czy to jest dobry pomysł ? Głośniki to CREATIVE . Jest taka przejściówka dostępna na rynku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zestaw 2.1 głośników do kompa . nieużywane i chce je podłączyć do BD390 , sprawdzałem wejścia i podejrzewam że trzeba podłączyć przez COAXIAL , i tu jest problem - potrzebna przejściówka .

Czy to jest dobry pomysł ? Głośniki to CREATIVE . Jest taka przejściówka dostępna na rynku ?

To nie jest dobry pomysł.Coaxial jest wyjściem cyfrowym i nie ma takiej przejściówki.Mozesz natomiast wykorzystac wyjścia AUDIO OUT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc mam pliki wmv hd , i jak je konwerteruje na mpg4 to mi się robi plik 3 razy większy i z mpg4 do mkv jest ok plik nie rosnie.

Czym konverterować pliki wmv hd do mkv hd , by plik koncowy miał taką samą wielkość jak początkowy.

Czy jest to poprawnie że przez konwertrowanie z wmv hd do mkv hd plik rosnie 3 krotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc mam pliki wmv hd , i jak je konwerteruje na mpg4 to mi się robi plik 3 razy większy i z mpg4 do mkv jest ok plik nie rosnie.

Czym konverterować pliki wmv hd do mkv hd , by plik koncowy miał taką samą wielkość jak początkowy.

Czy jest to poprawnie że przez konwertrowanie z wmv hd do mkv hd plik rosnie 3 krotnie.

Sprawdź bitrate. Może dla mp4 dajesz dużo większy niż wejściowy z wmv

Edytowane przez przybylaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie byście polecili zewnętrzne dyski twarde do tego playerka?

Lepiej 2,5 cala bez dodatkowego zasilania czy może 3,5 cala ale np z dodatkowym interfejsem e-sata + usb , żeby np szybciej kopiować z kompa.

Tylko zależy mi na tych sprawdzonych , które z tym odtwarzaczem współpracują.

I z innej beczki jaki polecacie router wifi ze stand. n do cyfrowej vectry, który by dobrze współpracował z tym LG?

I tak na koniec czy ten odtwarzacz czyta pliki .m2ts ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie byście polecili zewnętrzne dyski twarde do tego playerka?

Lepiej 2,5 cala bez dodatkowego zasilania czy może 3,5 cala ale np z dodatkowym interfejsem e-sata + usb , żeby np szybciej kopiować z kompa.

Tylko zależy mi na tych sprawdzonych , które z tym odtwarzaczem współpracują.

I z innej beczki jaki polecacie router wifi ze stand. n do cyfrowej vectry, który by dobrze współpracował z tym LG?

I tak na koniec czy ten odtwarzacz czyta pliki .m2ts ?

Wszystko już było, poczytaj trochę. Nie zaszkodzi a może dowiesz się czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie byście polecili zewnętrzne dyski twarde do tego playerka?

Lepiej 2,5 cala bez dodatkowego zasilania czy może 3,5 cala ale np z dodatkowym interfejsem e-sata + usb , żeby np szybciej kopiować z kompa.

Tylko zależy mi na tych sprawdzonych , które z tym odtwarzaczem współpracują.

I z innej beczki jaki polecacie router wifi ze stand. n do cyfrowej vectry, który by dobrze współpracował z tym LG?

I tak na koniec czy ten odtwarzacz czyta pliki .m2ts ?

Na pierwsze dwa pytanie sam sobie odpowiedz Jak nazwa mowi standard USB i standard N (wifi) jak standard to wszysto ze wszystkim bedzie grało...

To pytania z rodzaju jaki TV dobrze zagra z tym BD Odp oczywiście najlepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wodzik ( oraz inni ), z Twoich postów wynika,że masz świetnie temat opanowany-w przeciwieństwie do mnie, i do-pewnie-wielu innych. Opisz proszę krok po kroku, jak ustawić ( i w jakiej kolejności )

1) Grupę Domową

2) Media Center

3) Jak sprawdzić czy komp widzi LG ?

Mi coś się tam udało i mój LG widzi kompa , ale na okranie widzę wszystkie możliwe obrazy ( także z partycji systemowej ?!!!

Może napisz,jak wszystko poustawiać na moim ( chyba typowym ) przykładzie;

Chciałbym udostępnić do oglądania ( przez LG ) z mojego kompa TYLKO jeden folder ( przykładowa nazwa;Transfer ). W tym folderze są

tylko 2(dwa) następne; 1- Zdjęcia, 2-Filmy. I TYLKO TEN (Transfer ) folder i 2 w nim ( Zdjęcia + Filmy ) foldery chciałbym widzieć przez LG (okno w Home Menu- Moje Media ) na TV. Bardzo proszę o pomoc w ustawieniach i wytłumaczenietego tak prosto,jak to jest możliwe ;)

Czołem,

Są 2 możliwości

1. Standardowe udostępnianie (przy założeniue, że sieć jest HOME or WORK)

2. Udostępnianie przez Windows Media Player

Ad 1. Najprościej jest wejść do Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings i:

I. włączyć STREAMING

- wejść w Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Media streaming options i ustawić

Show devices on: LOCAL network i włączyć ALLOW ALL

II. wyłączyć w Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings PASSWORD PROTECTED SHARING (TURN OFF) ale tylko dla HOME or WORK (current profile)

III. Teraz można otworzyć Moje Media w BD390 i bedzię widać PC (np. wodzik-pc) po wejściu na niego będzie kat. USERS (wcześniej z poziomu PC można wrzucamy w katalogi PICTURES / MUSIC / VIDEO pod C:\Users\Guest to do czego chcemy mieć dostęp z poziomu BD390)

IV. Jeśli chcemy udostepnić jakiś inny katalog np. Videos to klikamy na niego drugim przyciskiem myszy PROPERTIES > SHARING > ADVANCED SHARING > zaznaczamy Share this folder

a. zostawiamy jak jest (z poziomu DB390 bedzie go widać, ale przy próbie dostępu należy podać użytkownika i hasło, jakiegokolwiek uzytkownika PC która ma uprawnienia do tego katalogu.

b. wybieramy PERSMISSIONS i ADD wpisujemy GUEST i klikamy ok. Teraz konto gościa też ma uprawnienia do dostępu do tego katalogu

Ad 2. Uruchamiamy WMP

I. Menu Stream > zaznaczamy ALLOW AUTOMATICALLY DEVICE TO PLAY MY MEDIA

II. Menu Stram > More Streaming options i jesteśmy w Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Media streaming options - ustawiamy podobnie jak pcie. 1.II

III. Tera powinno być widać Moje Media w BD390 białą ikonke z logo WMP, a po wejściu cały zbiór mediów z komputera udostępniającego...

Aby się upewnić, ze wyszystko jest ok otwórz START MENU > NETWORK - powinieneś widzieć urządzenie MEDIA DEVICE o nazwie twojego komputera z zieloną ikonka PLAY - jakby DB390 nie widział ikony WMP w Moje Media - z reguły pomaga REBOOT peceta.

Życzę miłej zabawy....

Edytowane przez wodzik2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Nickson:

Po pierwsze nie chodziło mi o odpowiedź na temat standardów tylko o konkretne dyski twarde. Czasami bywa tak, że niektóre modele nie chcą współpracować z konkretnym urządzeniem.

Bardziej chodziło mi o poradę w stylu mam: taki i taki dysk czy router i wszystko śmiga lub nie.

A jeśli chodzi o telewizor to nawet nie pytałem bo już dawno mam. Widzę,że kolega nie czyta uważnie.

Co do formatu .m2ts jeśli kolega umie pomóc to wystarczy napisać ,że czyta lub nie i po sprawie. Nie każdy ma czas czytać 62 podstrony żeby znaleźć takie info.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Nickson:

Po pierwsze nie chodziło mi o odpowiedź na temat standardów tylko o konkretne dyski twarde. Czasami bywa tak, że niektóre modele nie chcą współpracować z konkretnym urządzeniem.

Bardziej chodziło mi o poradę w stylu mam: taki i taki dysk czy router i wszystko śmiga lub nie.

A jeśli chodzi o telewizor to nawet nie pytałem bo już dawno mam. Widzę,że kolega nie czyta uważnie.

Co do formatu .m2ts jeśli kolega umie pomóc to wystarczy napisać ,że czyta lub nie i po sprawie. Nie każdy ma czas czytać 62 podstrony żeby znaleźć takie info.

pozdrawiam

Domyśliłem że chodziło ci o konkretne dyski i jak pisałem że byś przeczytał cały temat to byś się dowiedział które bd390 widzi na pewno. ( na 59 stronie masz opisane kilka dysków )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Nickson:

Po pierwsze nie chodziło mi o odpowiedź na temat standardów tylko o konkretne dyski twarde. Czasami bywa tak, że niektóre modele nie chcą współpracować z konkretnym urządzeniem.

Bardziej chodziło mi o poradę w stylu mam: taki i taki dysk czy router i wszystko śmiga lub nie.

A jeśli chodzi o telewizor to nawet nie pytałem bo już dawno mam. Widzę,że kolega nie czyta uważnie.

Co do formatu .m2ts jeśli kolega umie pomóc to wystarczy napisać ,że czyta lub nie i po sprawie. Nie każdy ma czas czytać 62 podstrony żeby znaleźć takie info.

pozdrawiam

Pozwolę sobie zrobić uwagę, że problem z dyskami leży w zapotrzebowaniu dysku na prąd, który musi być podany przez USB... i tu leży pies pogrzebany. Widać, że BD390 nie daje odpowiedniego natężenia, które pozwoli HDD się obudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Domyśliłem że chodziło ci o konkretne dyski i jak pisałem że byś przeczytał cały temat to byś się dowiedział które bd390 widzi na pewno. ( na 59 stronie masz opisane kilka dysków )

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem,

Są 2 możliwości

1. Standardowe udostępnianie (przy założeniue, że sieć jest HOME or WORK)

2. Udostępnianie przez Windows Media Player

Ad 1. Najprościej jest wejść do Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings i:

I. włączyć STREAMING

- wejść w Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Media streaming options i ustawić

Show devices on: LOCAL network i włączyć ALLOW ALL

II. wyłączyć w Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings PASSWORD PROTECTED SHARING (TURN OFF) ale tylko dla HOME or WORK (current profile)

III. Teraz można otworzyć Moje Media w BD390 i bedzię widać PC (np. wodzik-pc) po wejściu na niego będzie kat. USERS (wcześniej z poziomu PC można wrzucamy w katalogi PICTURES / MUSIC / VIDEO pod C:\Users\Guest to do czego chcemy mieć dostęp z poziomu BD390)

IV. Jeśli chcemy udostepnić jakiś inny katalog np. Videos to klikamy na niego drugim przyciskiem myszy PROPERTIES > SHARING > ADVANCED SHARING > zaznaczamy Share this folder

a. zostawiamy jak jest (z poziomu DB390 bedzie go widać, ale przy próbie dostępu należy podać użytkownika i hasło, jakiegokolwiek uzytkownika PC która ma uprawnienia do tego katalogu.

b. wybieramy PERSMISSIONS i ADD wpisujemy GUEST i klikamy ok. Teraz konto gościa też ma uprawnienia do dostępu do tego katalogu

Ad 2. Uruchamiamy WMP

I. Menu Stream > zaznaczamy ALLOW AUTOMATICALLY DEVICE TO PLAY MY MEDIA

II. Menu Stram > More Streaming options i jesteśmy w Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Media streaming options - ustawiamy podobnie jak pcie. 1.II

III. Tera powinno być widać Moje Media w BD390 białą ikonke z logo WMP, a po wejściu cały zbiór mediów z komputera udostępniającego...

Aby się upewnić, ze wyszystko jest ok otwórz START MENU > NETWORK - powinieneś widzieć urządzenie MEDIA DEVICE o nazwie twojego komputera z zieloną ikonka PLAY - jakby DB390 nie widział ikony WMP w Moje Media - z reguły pomaga REBOOT peceta.

Życzę miłej zabawy....

Jesteś wielki. Wszystko śmiga. Dziękuję bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem ze temat był już omawiany czytałem parę postów jak szukałem tematu o napisach,moje pytanie : czy player LG 390 odtworzy dzwięk do pliku mkv w formacie Flac.

Jakby ktoś z użytkowników wiedział to niech da info.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Instrukcja mówi że przy mkv odczytuje mp3, ac3 i dts. Brak info o flac.

Miałem koncert w mkv z flac i ac3 i tylko ac3 widział.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie. Instrukcja mówi że przy mkv odczytuje mp3, ac3 i dts. Brak info o flac.

Miałem koncert w mkv z flac i ac3 i tylko ac3 widział.

pozdrowienia

r

A próbowałeś ten Flac czymś konwenterować

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A próbowałeś ten Flac czymś konwenterować

Tak. Przekonwertowałem do MP3 i działa wspaniale.

A FLAC-5.1 przekonwertowałem do Wav'ów, potem do ac3 i też śmiga nieźle

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Przekonwertowałem do MP3 i działa wspaniale.

A FLAC-5.1 przekonwertowałem do Wav'ów, potem do ac3 i też śmiga nieźle

pozdrowienia

r

No to mam pytanie, mam mkv i osobny plik z DTS lub AC3. Czy LG 390 podmieni ścieżkę dzwiękową np. na Ang z osobnego pliku czy można to jakoś ustawić.Przed odtworzeniem filmu, na pilocie markerem zaznaczyłem napisy a dodatkowy plik AC3 był nie widoczny (odtwarzałem z płyty ).Moje pytanie czy jest możliwość podmiany (ustawienia innego audio) ścieżki dzwiękowej.

Proszę o pilną informację.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mam pytanie, mam mkv i osobny plik z DTS lub AC3. Czy LG 390 podmieni ścieżkę dzwiękową np. na Ang z osobnego pliku czy można to jakoś ustawić.Przed odtworzeniem filmu, na pilocie markerem zaznaczyłem napisy a dodatkowy plik AC3 był nie widoczny (odtwarzałem z płyty ).Moje pytanie czy jest możliwość podmiany (ustawienia innego audio) ścieżki dzwiękowej.

Proszę o pilną informację.

Pozdro

można wybrac sciezke dzwiekową tylko jesli jest wbudowana w pliku, jesli to oddzielny plik audio to nie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemuż to odtwarzacz ten ścieżkę AAC 5.1 amplituner rozpoznaje jako 2.0 i tak też puszcza na głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś podłączał do BD390 dysk 2TB? Chodzi mi konkretnie o dyski WD. Mam taki i nie wiem czy będzie dobrze działał.

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...