Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Wśród premierowych odtwarzaczy Blu-ray LG znalazły się także modele o oznaczeniach BG550 i BG570 (od wersji 590 odróżnia je brak zintegrowanego HDD i obsługi funkcji MusicID)......[/i]" i dlatego się zastanawiam , pewnie jak kupiłbym 390 pod choinke to juz nie szukałbym w sieci bo wiem że jest on nalepszy na rynku, ale jak i tak czekam juz tyle, to czy nie poczekać

mozesz poczekac, ale na za wiele nie ma co liczyc w marcu ceny spadną do ok. 900-1000zł, te nowe modele u nas nic nie wnoszą, dysk wewnętrzny moze stwarzac problemy, a zawsze cos nowego wyjdzie wiec mozesz czekac w nieskonczoność, lepiej kupic 390 i do tego dysk 500GB , ja tak zrobiłęm i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie...no tak byc nie moze..Panowie ratujcie...strasznie sie wiesza, gdy podlaczam filmy na pendrive, zawiesza wszystko i jedyny ratunek to odlaczenie zasilania...a mialo byc tak pieknie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard King , najpierw wsadź pendrive'a a potem włącz odtwarzacz , może pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomoglo....zupelnie tego nie rozumiem, dwa dni temu ten sam film z tego samego pendriva szedl ladnie, plik typu VLC media file (.mp4)...o co tu chodzi? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może pendriva zapełniłeś na maxa, w międzyczasie ?

Gdybam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to nie to....pendrive ma 4gb, a film 2,2 gb...mimo wszystko dziekuje

nadal nie wiem o co chodzi, jeszcze dwa dni temu ten sam film szedl wspaniale a dzis zawiesza

a tak przy okazji...co moze byc przyczyna wieszania sie odtwarzacza? np przy podpieciu pendriva?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wina leży po stronie pendrive, może uległ uszkodzeniu. Sprawdź na innym nośniku to wtedy można będzie coś wykluczyć. Ja miałem kiedyś problem na dvd yamahy 661. jak podpinałem kingstona to leciał sobie film lub muza i nagle mi go nie widział. Zmieniłem na sundiska i jak ręką odjął. Co mnie bardzo zdziwiło bo najpierw podpinałem cruizera 4gb i nie widział go wogóle a potem 8gb i wszystko hulało.

A też najpierw winiłem odtwarzacz.

Swoją drogą też zamówiłem bd390 i mam mieć za dwa dni to potestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do odtwarzania zdjęć. Mój BD390 nie jest jeszcze podłączony do sieci domowej, więc odtwarzam je tylko z pendrive'a i płyt. Pisano tu wcześniej o problemach z tym i postaram podzielić się moimi spostrzeżeniami. Małe pliki JPG (foty z aparatu 3,2 Mpix, ok. 800 kilobajtów) chodzą z obu źródeł ładnie i szybko, nie spotkałem się z żadnymi problemami. Natomiast zdjęcia większe (aparat 8 Mpix, prawie 4 megabajty na zdjęcie) nie ma problemów tylko wtedy gdy włączymy pokaz slajdów, położymy pilota na stole i oglądamy. Jeśli zaczniemy się bawić różnymi opcjami, to w pewnym momencie zamiast zdjęć pojawią się wcześniej wspomniane pytajniki. A nawet jeśli chcielibyśmy się pobawić różnymi opcjami dotyczącymi zdjęć, to na każde naciśnięcie pilota odtwarzacz reaguje z kilkudziesięciosekundowym opóźnieniem (ale za to po tych kilkudziesięciu sekundach zawsze zareaguje, nie zdarzyło mi się żeby stanął na amen :) ) np. gdy naciskamy na pilocie strzałkę w prawo, to na efekt tego na ekranie trzeba długo czekać (w czasie tego czekania zdjęcia przeskakują normalnie :) ) .

Oprócz tego długie ładowanie miniaturek, o którym była mowa u mnie tez ma miejsce

Jak na razie jako przeglądarka zdjęć LG sprawuje się przeciętnie, zobaczy niedługo jak będzie po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieje że odtwarzacze BD550, BD570, BD590 będą sobie radziły z formatem napisów MPL2 dlatego czekam.

Na pewno. Napisy w MPL2 są kluczem do przetrwania gatunku ludzkiego. :)

Może pora wydzielić temat dla BD590 i pokrewnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja nawet poświęce moźliwość odwarzania MKV dla tych napisów :) co więcej zapłace za to 2k .

Tak na serio to ja już mam dośc czekania Nowe sprzęty wejdą za kilka miesięcy jeszcze wliczając miesiąc dwa na starcie cen sugerowanych to nie na moją cierpliwość.

Wydaje mi się że LG popełnia błąd wypuszczając nowe modele bez funkcjonalności 3d inne marki już to udostępniają w nadchodzących seriach więc się nie zdziwie jak za rok w styczniu wejdą jeszcze nowsze modele...

Swoją drogą te 3d to dla mnie jekaś sciema i tylko sztuczny bodziec do wymiany sprzętu. Wymyślili sobie jakiś kodek do 3d który bez problemu mozna by było wgrać z softem do nowszych sprzętów ale po co?;) Lepiej sprzedać to samo z nowym softem. Z tego co wyczytałem tylko PS3 zostanie uraczony tym kodekiem Multiview Video Coding (MVC) Ja pamiętam że 3d oglądałem na VHS :D Nic się nie zmienia to będzie to samo tylko w HD cały szum o technologie z przed dziesiątków lat.

Za godzinę kurier podrzuci mi 390 :P:P kupiłem na agito za 966zł

Zacznę się użerać z tym "dziadostwem" razem z Wami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ... Reczywiście sa problemy z MKV rwie obraz i przerywa DTS na 6 sampli które puściłem 4 sie nie nadają Tu kolega coś o pendrive wspominał obawiam sę że taki problem bedzie mial na czym by tego nie odtwarzał ja to sprawdziłem na płycie więc z płytą nie może mieć problemu Na razie nie sprawdzałem jaki u mnie soft siedzi nie mam podpiętego sprzęta do sieci.

I teraz pytanie Czy inny starszy soft to poprawi? Ewentualnie czy się doczekamy nowego softu z poprawkami? Czy po prostu trzeba na nowo tworzyć strukturę mkv bo to co otrzymujemy w sieci jest pokopane? W starych postach mało kto sygnalizował tego typu problemy nie jeden widział z 30 tytułów i mieliście problemy z obrazem i dzwiękiem? Piszcie na jakich softach pracujecie. Jak sprawdzić jaki soft mam aktualnie?

Z jednej rzeczy jestem zadowolony w końcu LG dobrze sobie radzi z 24p już nie ma tego nieprzyjemnego rwania obrazu jaki miałem na kompie Efekt ten najbardziej widoczny przy ruchach kadru w poziomie.

Edytowane przez Nickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! od wczoraj posiadacz lg 390. jak dla mnie rewelacja. choć nie wszystkie napisy mi wyświetla to wiem ,że nagram je na nowo.każdy następny film który zassę w ciągu 30 sekund przerobię napisy i wiem że nie będę się tu wyżalał o te napisy. można je potem wtopić mkvmerge do filmu lub pozostawić w osobnym pliku.poprawić można subeditem. playerka podłączyłem do projektora i powoli moje marzenia się spełniają. zasiąść w domku jak w kinie. polecam takie rozwiązanie. zamiast 50" telewizora kupiłem projektor i zostanie na 32" tv do oglądania dziennika i innych pierdoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problem z dźwiękiem dotyczy ścieżek dźwięwkowych DTS z bit-ratem okolo 1,5MBit/s ? Ja sprawdzałem film z tak zakodowanym dźwięku na BD390 w sklepie, odtwarzacz był podłączony do Denona AVR-1909 kablem coaxialnym. Może to występuje tylko przy podłączeniu amplitunera złączem optycznym ? (u mnie przy podlączeniu odtwarzacza Philips DVP720SA do amlitunera Philips LX710 kablem optycznym czasami amlituner na chwile traci sygnal przy DD lub DTS - bitrate ok.768 KBit/s).

Dlaczego dopiero teraz ten problem został zauważony ? Niektórzy ten odtwarzacz posiadają już 4 miesiące. Tak samo było z wyświetlanem napisów TXT. Dopiero po 3 tygodniach zauważono że odtwarzacz nie wyświetla napisów TXT przy odtwarzaniu plików MKV. Dobrze że postanowiłem odczekać, a nie kupiłem tego otwarzacza od razu po wejściu na rynek, ponieważ z pierwszych postów wynikało że napisy TXT we wszystkich formatach są wyświetlane poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tak ... Reczywiście sa problemy z MKV rwie obraz i przerywa DTS na 6 sampli które puściłem 4 sie nie nadają.

I teraz pytanie Czy inny starszy soft to poprawi? Ewentualnie czy się doczekamy nowego softu z poprawkami? Czy po prostu trzeba na nowo tworzyć strukturę mkv bo to co otrzymujemy w sieci jest pokopane? W starych postach mało kto sygnalizował tego typu problemy nie jeden widział z 30 tytułów i mieliście problemy z obrazem i dzwiękiem? Piszcie na jakich softach pracujecie. Jak sprawdzić jaki soft mam aktualnie?

1) Proponuję żebyś podał nazwy plików z samplami - więcej osób będzie mogło to porównać, testowanie ewentualnej usterki na różnych plikach nie ma sensu.

2) Jeśli chcesz możesz próbować ze starszymi softami (poza tym jednym felernym o którym była tutaj mowa). Aktualną wersję sprawdzisz wybierając opcję aktualizacji - najnowsza wersja to chyba ciągle 529.

3) No i koniecznie poustawiaj sobie wszystko w setupie do swojej konfiguracji - na dzień dobry możesz obniżyć częstotliwość próbkowania dźwięku z najwyższej na jakąś niższą.

4)... gratuluję, że w końcu zdecydowałeś się kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem od początku że nie jest fajnie z napisami i dźwiękiem, porównując do bd 370 na potrzeby którego nie trzeba przerabiać filmów z sieci ale cóż pozostali się spuszcz.... z rozkoszy wychwalając pod niebiosa a to wi-fi, a to fru-bździu zapominając do czego służy w założeniach player - jak sama nazwa mówi że do odtwarzania. Fajnie że mam wi-fi, dostęp do youtuba itd. ale cóż mi po tym jak mam trochę czasu by obejrzeć film a muszę go stracić przerabiając, by na koniec się przekonać że przez cały czas rwie fonię co 4 sec. to chore, miałem od lat dobre zdanie o LG handlując sprzętem komputerowym, dobry serwis. Ale dali zadu (czyt. pupę) wypuszczając na rynek produkt dużo gorszy od starszego sprawdzonego modelu. W życiu już nie wezmę produktu LG do ręki i na bank nie polecę żadnemu klientowi, mam nadzieję że te słowa dotrą do marketingowców LG, jeśli wam zależy na wizerunku to zróbcie coś z tym softem. Zamiast z waszym szajsem to wolę pogłówkować z kostką rubika.

Edytowane przez wideo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pisałem od początku że nie jest fajnie z napisami i dźwiękiem (...)

Tak, BD370 jest naprawdę boski a najbardziej podoba mi się w nim brak obsługi NTFS. ;)

Obejrzałem kilkadziesiąt MKV na BD390 i nie było żadnych problemów z fonią i obrazem. Dlatego proszę Nicksona o podanie nazwy sampli żeby to sprawdzić.

Po prostu. Bez pisania wątpliwych elaboratów z których wynika tylko brak umiejętności w przerabianiu plików czy pobraniu poprawnie działających wersji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego proszę Nicksona o podanie nazwy sampli żeby to sprawdzić. Po prostu.

Zdecydowanie popieram. Dotychczas (czyli od początku stycznia) pooglądałem już mnóstwo filmów. Przerywały jedynie te, które miały profil 5.1 i koncert Killersów (mam już na Blu...).

Odtwarzacz mam podłączony do standardowego zestawu Genius 5000 kablami analogowymi, odpowiednio skonfigurowane kolumny i wszystko gra.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! od wczoraj posiadacz lg 390. jak dla mnie rewelacja. choć nie wszystkie napisy mi wyświetla to wiem ,że nagram je na nowo.każdy następny film który zassę w ciągu 30 sekund przerobię napisy i wiem że nie będę się tu wyżalał o te napisy. można je potem wtopić mkvmerge do filmu lub pozostawić w osobnym pliku.poprawić można subeditem. playerka podłączyłem do projektora i powoli moje marzenia się spełniają. zasiąść w domku jak w kinie. polecam takie rozwiązanie. zamiast 50" telewizora kupiłem projektor i zostanie na 32" tv do oglądania dziennika i innych pierdoł.

jak mam mwuxować napisy skoro ten żąda ode mnie jakieś # v1 23.976 itd - próbowałem różnie i ciągle błąd - jak to ustawić ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mam mwuxować napisy skoro ten żąda ode mnie jakieś # v1 23.976 itd - próbowałem różnie i ciągle błąd - jak to ustawić ????

Rozumiem po tym jak wrzucasz film do mkvmerge?

1. Wybierasz ścieżkę video najczęściej V_MPEG4/ISO/AVC.

2. Format Sepecific Options

3. Fps: 24000/1001

4. Dodajesz napisy potrzebne ścieżki audio i muxujesz podając inną nazwę pliku jak wejściowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem po tym jak wrzucasz film do mkvmerge?

1. Wybierasz ścieżkę video najczęściej V_MPEG4/ISO/AVC.

2. Format Sepecific Options

3. Fps: 24000/1001

4. Dodajesz napisy potrzebne ścieżki audio i muxujesz podając inną nazwę pliku jak wejściowy

ok, a gdzie daję napisy, i czy muszą już być w srt? PS. film ma 23.976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, a gdzie daję napisy, i czy muszą już być w srt? PS. film ma 23.976

Powinny być w srt.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego dopiero teraz ten problem został zauważony ? Niektórzy ten odtwarzacz posiadają już 4 miesiące. Tak samo było z wyświetlanem napisów TXT. Dopiero po 3 tygodniach zauważono że odtwarzacz nie wyświetla napisów TXT przy odtwarzaniu plików MKV. Dobrze że postanowiłem odczekać, a nie kupiłem tego otwarzacza od razu po wejściu na rynek, ponieważ z pierwszych postów wynikało że napisy TXT we wszystkich formatach są wyświetlane poprawnie.

Rwanie dzwięku było poruszane dużo wczesniej ale problem dotyczy zazwyczaj DTS w wersji angielskiej i po przełączeniu filmu na DD 5.1 w wersi polskiej , problem z rwaniem dzwięku ustępował , a że nie oglądam w wersi angielskiej filmów nie był to problem do momentu jak trafił się film po polsku z DTS. Zmienianie ustawień w otwarzaczu nic nie przynosi dobrego.

Jak film rwał dzwięk to szukało się w internecie innego filmu inaczej skompresowanego do mkv.

Myślę że koledzy którzy opisywali poprzednie problemy z napisami i wysyłali majle do LG powinni naświetlić problem z DTS i prosić o wydanie poprawionego softu.

Napisy z mkv są czytane i tak jak ktoś zrobi konwersje może używać

Konwersja napisów do formatu: .srt (SubRip) - czytane bez problemu , nie zaznaczać ptaszkiem będzie możliwość wyboru czy wewnętrzne w mkv czy zewnętrzne jako plik.

Konwersja napisów do formatu: .sub (MicroDVD) wygląd taki sam jak txt ale inne rozszeżenie , txt nie synchronizują się z obrazem

a .sub (MicroDVD) tak poprawna synchronizacja.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś czeka na firmware obsługujący wszystkie formaty napisów nie znaczy, że nie potrafi przekonwetować napisów do innego formatu.

Dla mojego obecnego odtwarzacza DVD żeby oglądać filmy DivX z napisami też musiałem konwertować napisy do formatu SRT (irobiłem to chyba z 1000 razy), więc radze sobie z tym. Ale co mam zrobić z filmami które mam na płytach DVD ?

Kopiowanie na dysk, konwersja napisów i nagranie na inny nośnik wymaga poświęcenia dużej ilości pieniędzy i czasu. Poza tym jeśli płacę za odtwarzacz 1000 zł, to chcę żeby był on w 100% zgodny z moimi oczekiwaniami. Wymagam tego, żebym nie musiał płacic prawie drugie tyle na płyty żeby nagrać jeszcze raz filmy z napisami w formacie SRT (musiałbym na to poświęcić pewnie ze 100 godzin) i żebym nie musiał tracić dodatkowo czas na konwertowanie napisów przed obejrzeniem filmu.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego LG nie załadowało do bd390 softu ze starszego sprawdzonego brata + obsługa NTFS. czyżby to takie trudne dla małych chińskich rączek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...