Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odpowiedz, nie mam amplitunera dlatego sie martwiłem o ten dzwiek DTS. teraz tylko trzeba gdzies dorwac tego LG bo po sklepach widze ze go nie ma;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz, nie mam amplitunera dlatego sie martwiłem o ten dzwiek DTS. teraz tylko trzeba gdzies dorwac tego LG bo po sklepach widze ze go nie ma;-)

Dźwięk DTS i owszem z odtwarzacza wyjdzie, ale na dwóch głośnikach telewizora nie usłyszysz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dźwięk DTS i owszem z odtwarzacza wyjdzie, ale na dwóch głośnikach telewizora nie usłyszysz go.

Dokładnie tak.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Dźwięk DTS jest co najmniej 6-kanałowy, więc jak na dwóch głośnikach chcesz go usłyszeć?

Czasami jakąś namiastkę zauważysz, ale żeby w pełni cieszyć się tym dźwiękiem trzeba mieć amplituner.

Co prawda są sprzęty, które "symulują" dźwięki surround jeśli takowe istnieją w filmie z dwóch głośników

ale ten LG chyba tego nie ma. Zresztą ja czasmi nie włączam ampli i oglądam tylko przez TV i efaktu nie

ma żadnego.

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko jak najlepiej odłączać urządzenia USB (pendrive, dysk twardy 2,5`) od tego odtwarzacza? Bo ja za każdym razem wyłączam odtwarzacz i dopiero wtedy odłączam wpięty nośnik USB. Może jest inny sposób, ale nie jest on opisany w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jakosci DTS nie bedzie ale czy wogule jakis dzwiek tv odtworzy? pisałem do lg i powiedzieli ze głosniki stereo od telewizora bedą dawały dzwięk no ale oczywiscie nie bedzie to jakość jak przez ampli. teraz to juz nic nie wiem;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to zebym nie musiał kupowac ampli do odtwarzania dts, wystarczy zeby bylo słychac na głosnikach telewizora , nie zalezy mi na efektach dzwieku przestrzennego a gosc z LG napisał mi ze jak podłącze tv do tego blue raya to dts bedzie jak zwykłe stereo. czyli musze jakis kabel dokupic i poslaczyc wyjscie audio z tv? sorry za pytania ale nie jestem specem od rtv.;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.

-----------Reply to Customer Enquiry------------

Szanowny Panie,

informujemy, iż telewizor odtworzy dźwięk stereofoniczny.

Z Poważaniem,

LG Electronics Polska.

tak mi odpisali z LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko jak najlepiej odłączać urządzenia USB (pendrive, dysk twardy 2,5`) od tego odtwarzacza? Bo ja za każdym razem wyłączam odtwarzacz i dopiero wtedy odłączam wpięty nośnik USB. Może jest inny sposób, ale nie jest on opisany w instrukcji.

Nie ma to większego znaczenia. Spokojnie możesz włączać/odłączać urządzenia USB bez wyłączania odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Kronos_ tak jak koledzy piszą podłacz HDMI i dodatkowo chinch (RCA) lewy Prawy z wyjściem stereo w 390 z wejściem audio w TV i gtara. Jeśli nie masz w domu żadnego chincha to na Twoje potrzeby będzie to wydatek około 10-20zł

Edycja Kolega niżej pisze że wszystko idzie po HDMI więc wszystko jasne ;) ale jaby nie szlo to patrz wyzej hehe

Edytowane przez Nickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to zebym nie musiał kupowac ampli do odtwarzania dts, wystarczy zeby bylo słychac na głosnikach telewizora , nie zalezy mi na efektach dzwieku przestrzennego a gosc z LG napisał mi ze jak podłącze tv do tego blue raya to dts bedzie jak zwykłe stereo. czyli musze jakis kabel dokupic i poslaczyc wyjscie audio z tv? sorry za pytania ale nie jestem specem od rtv.;-)

co oni ci mieszają w głowie. podłącz bd390 kablem hdmi do telewizora a dźwięk w DTS usłyszysz normalnie na dwóch kanałach w TV. starsze odtwarzacze nie dekodowały sygnału DTS na analogowy stąd brak dźwieku w TV. POWTARZAM żadnych dodatkowych kabli do toru audio, DTS po HDMI idzie bez problemu w analogu. ;)

Edytowane przez wideo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś BD390 tak podłączyć z TV tylko HDMI? Jeżeli tak to napisz w jakim trybie bo mój BD390 akurat na żadnym ustawieniu nie przepuścił nawet szeptu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co oni ci mieszają w głowie. podłącz bd390 kablem hdmi do telewizora a dźwięk w DTS usłyszysz normalnie na dwóch kanałach w TV. starsze odtwarzacze nie dekodowały sygnału DTS na analogowy stąd brak dźwieku w TV. POWTARZAM żadnych dodatkowych kabli do toru audio, DTS po HDMI idzie bez problemu w analogu. ;)

DOKŁADNIE TAK JEST!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to większego znaczenia. Spokojnie możesz włączać/odłączać urządzenia USB bez wyłączania odtwarzacza.

ale mi chodzi o coś takiego jak bezpieczne odłączanie urządzeń USB jak w Windowsie. Żeby mi te urządzonka nie poszły ( a przede wszystkim dane na nich). Bo np. dysk twardy 2,5` pobiera zasilanie tylko z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostawiłem tylko HDMI miedzy BD390 i TV. Włączyłem THE BIGGEST BANG HD (Rolling Stones), ustawiłem w SET UP - AUDIO na DTS-HD. Odbiór dźwięku prawidłowy (w tym sensie, że na głośniczkach TV nie odczuwa sie różnicy jakosci dźwięku). I to by było na tyle.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mi chodzi o coś takiego jak bezpieczne odłączanie urządzeń USB jak w Windowsie. Żeby mi te urządzonka nie poszły ( a przede wszystkim dane na nich). Bo np. dysk twardy 2,5` pobiera zasilanie tylko z USB.

Nie zaleca sie tylko rozłączania urządzenia USB w czasie odtwarzania z tego złącza. (szczególnie dotyczy to dysku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do posiadaczy tych LG czy macie dostep do uslugi NetCast? Entertainment Access i czy ktos testowal usluge np u NETFLIX ??

http://www.netflix.com/NetflixReadyDevices...rkblurayplayers

Nie macie (przynajmniej ja nie mam), bo Netflix nie działa w PL (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Podobnie jest z innymi tego typu usługami. Mają je wersje z softem dla np. USA czyli dedykowanymi na tamten rynek.

Z "dodatków" w wersji PL został YouTube :lol:

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co oni ci mieszają w głowie. podłącz bd390 kablem hdmi do telewizora a dźwięk w DTS usłyszysz normalnie na dwóch kanałach w TV. starsze odtwarzacze nie dekodowały sygnału DTS na analogowy stąd brak dźwieku w TV. POWTARZAM żadnych dodatkowych kabli do toru audio, DTS po HDMI idzie bez problemu w analogu. :lol:
DOKŁADNIE TAK JEST!!!

No to gratuluje sprzętu - mój tv nie działa jak i wielu użytkowników forum avforums.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to gratuluje sprzętu - mój tv nie działa jak i wielu użytkowników forum avforums.com

Spróbuj ustawić w setupie audio wyjście HDMI na przejście pierwotne. Ja mam tak zrobione

i dźwięk i obraz idzie pięknie tylko przez kabel HDMI! Jeśli to nie pomoże ustaw na PCM.

Możesz również spróbować zmienić gniazdo HDMI w TV.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...