Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, jeszcze jedno a na plyte bluray 50 GB nagrane mkv i Divix na taką samą ? Pójdzie wszystko ?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest odtwarzacz płyt BR więc dlaczego miałoby nie pójść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest odtwarzacz płyt BR więc dlaczego miałoby nie pójść?

Są odtwarzacze, które czytają Divix tylko z DVD lub CD-R, ale THX za odpowiedz.

Edytowane przez KALAN777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców 390-tki zauważyłem następujący problem. Mam plik mkv 720p dts 1.5Mbit

nagrany na nośnik dvd film chodzi płynnie ale dźwięk potrafi przerywać co pare sekund jest dobrze z synchronizowany z obrazem ,ale te przerywanie mnie drażni płytki media store .

Czy może to być wina nośnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są odtwarzacze, które czytają Divix tylko z DVD lub CD-R, ale THX za odpowiedz.

Nie sprawdzałem tego, ale jeśli na takiej opcji Ci zależy to powinieneś to sprawdzić, najlepiej nagraj taką płytkę i udaj się do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam znawców 390-tki zauważyłem następujący problem. Mam plik mkv 720p dts 1.5Mbit

nagrany na nośnik dvd film chodzi płynnie ale dźwięk potrafi przerywać co pare sekund jest dobrze z synchronizowany z obrazem ,ale te przerywanie mnie drażni płytki media store .

Czy może to być wina nośnika ?

witam, zauważyłem podobny problem mimo że u mnie filmy idą z dysku zewnętrznego przycinanie dzwięku tez występuje w plikach gdy ścieżka audio ma dts 1.5Mbit

Odtwarzacz podłączony do wzmacniacza stereo czinczami.

Edytowane przez chemikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam znawców 390-tki zauważyłem następujący problem. Mam plik mkv 720p dts 1.5Mbit

nagrany na nośnik dvd film chodzi płynnie ale dźwięk potrafi przerywać co pare sekund jest dobrze z synchronizowany z obrazem ,ale te przerywanie mnie drażni płytki media store .

Czy może to być wina nośnika ?

Moze to slaby nosnik.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam znawców 390-tki zauważyłem następujący problem. Mam plik mkv 720p dts 1.5Mbit

nagrany na nośnik dvd film chodzi płynnie ale dźwięk potrafi przerywać co pare sekund jest dobrze z synchronizowany z obrazem ,ale te przerywanie mnie drażni płytki media store .

Czy może to być wina nośnika ?

Ja miałem okazję przetestować szybko ten odtwarzacz w sklepie. Wziąłem ze sobą pare filmów MKV w 720p (z różnymi ścieżkami dźwiękowymi: DD, DTS i DTS 1.5 Mb) oraz pare filmów DivX.

Odtwarzacz przy mnie został przeniesiony do sali z najlepszymi urządzeniami i podłączony do amplitunera Onkyo AVR-1909 kablem optycznym oraz kablem HDMI do jakiejś plazmy 50 calowej z serii KURO :lol:

Co prawda każdy film odtwarzałem tylko chwile żeby zobaczyć czy działają, ale żadnego przycinania dźwięku podczas odtwarzania filmu ze ścieżką DTS 1.5 Mb nie słyszałem, ale wiadomo że w sklepie jest dość głośno. Dlatego mam kilka pytań:

- czy wszyscy użytkownicy zauważyli (usłyszeli) ten problem ?

- jak często występują przerwy w odtwarzaniu dźwięku ?

- czy jest to w każdym filmie ze ścieżką zakodowaną w DTS 1.5 MB ?

Może to wina kabla albo złącza np. optycznego, u mnie takie coś zdarza się przy podłączeniu odtwarzacza DVD do amplitunera kablem optycznym (przy coaxialu nie występuje).

p.s. wiadomo już może czy (a jeśli tak to kiedy) wyjdzie nowy firmware do tego odtwarzacza pozwalajacy na odtwarzanie napisów w formacie MPL2 ?

wiem że nie ma nic w instrukcji o tym że powinien odtwarzać ten format, ale BD370 odtwarza a też nie ma o tym wzmianki w instrukcji, więc dlaczego tutaj nie mogli by dodać obsługi tego formatu ?

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sobie radzi 390tka z dd, dts, dts hd master, dolby true hd etc. po analogu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ampa jak narazie mam Yamaha RX-V450 i dts i dd puszczam po optyku i dekoduje mi to amp i wg mnie lepiej to robi od BD390 natomiast DTS-HD MA i TrueHD puszczam po analogu i wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam Yamahe ale 459 i byłem ciekaw jak sobie 390tak poradzi z nowymi formatami dźwięku po analogu ale mnie uspokoiłeś :) a jak z napisami w mkv? tzn. czy czcionka jest wyraźna ? i czy ewentualnie można zmieniać pozycjonowanie napisów, wielkość czcionki itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionka jest wyraźna, nie da się zwiększać napisów ani ich przesuwać.

Generalnie jest tak że większość użytkowników jest chyba zadowolonych z tego Bluraya. Zauważcie ze nie ma tu opinii typu "nic nie mogę odtworzyć", "szajs" "żałuję", itp.... min 90% filmów chodzi bez problemów, skalowanie sprawdza się świetnie i rzeczywiście w fajnej jakości można oglądać divxy, a tym bardziej filmy BDRip zrzucone do np avi - w tym wypadku na 37 calach nie ma praktycznie róznicy między mkv, a bdrip w avi.

To jest bardzo fajny sprzęt w którym CZASEM występują jakieś problemy jak z każdym sprzętem. Mam go od kilku m-cy i naprawdę jeśli ktoś nie potrzebuje konsoli do gier to jest to rewelacyjny kombajn multimedialny.

Też mam RX-V450 i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu, ale polecam jednak kupować przynajmniej TV i ampli tej samej firmy ze względu na sterowanie jednym pilotem. Ja mam wszystko innej firmy więc nie jest tak kolorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ampa jak narazie mam Yamaha RX-V450 i dts i dd puszczam po optyku i dekoduje mi to amp i wg mnie lepiej to robi od BD390 natomiast DTS-HD MA i TrueHD puszczam po analogu i wszystko jest ok

Mam też Yamahę tylko inny model połączony z BD 390 po analogu (aby odtwarzać nowe formaty dźwięku). Zauważyłem istotny ''feler'' . Mianowicie przy tym podłączeniu mam bardzo niski poziom na wyjściu subwoofera . W ustawieniach audio BD 390 wyj. sub. mam ustawione na wysoki a w samym sub. potencjometr muszę dać na max. to i tak basu jest mało. Natomiast po optyku i coaxialu wszystko jest ok. potencjometr w sub. muszę zmniejszyć dosłownie na 1/3 jego zakresu t.j do tego samego poziomu jaki miałem ustawiony do tej pory dla DVD.

Jak byś mógł to sprawdzić, czy w Twoim BD też tak jest, a może masz taki sam poziom na wyjściu sub. zarówno przy podłączeniu optykiem jak i po analogu. Nie wiem, czy to tylko przypadłość mojego egzemplarza a może tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam też Yamahę tylko inny model połączony z BD 390 po analogu (aby odtwarzać nowe formaty dźwięku). Zauważyłem istotny ''feler'' . Mianowicie przy tym podłączeniu mam bardzo niski poziom na wyjściu subwoofera . W ustawieniach audio BD 390 wyj. sub. mam ustawione na wysoki a w samym sub. potencjometr muszę dać na max. to i tak basu jest mało. Natomiast po optyku i coaxialu wszystko jest ok. potencjometr w sub. muszę zmniejszyć dosłownie na 1/3 jego zakresu t.j do tego samego poziomu jaki miałem ustawiony do tej pory dla DVD.

Jak byś mógł to sprawdzić, czy w Twoim BD też tak jest, a może masz taki sam poziom na wyjściu sub. zarówno przy podłączeniu optykiem jak i po analogu. Nie wiem, czy to tylko przypadłość mojego egzemplarza a może tak ma być.

Spróbuj pobawić sie ustawieniami w amplitunerze "multi channel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z funkcą Simplink. 390-tkę mam podłączoną do ampli Yamaha 465

i z ampli do TV (LG7000) do gniazda HDMI 3. Wszystko jest połączone kablami HDMI.

Jeśli TV połączy się z odtwarzaczem to przełącza mi się sygnał na gniazdo HDMI 1

gdzie nie mam nic podłączone. Jak przestawię ręcznie na odpowiednie wejście

w TV to po nacisnięciu jakiegokolwiek klawisza na pilocie odtwarzacza sytuacja się

powtarza i za chwilę nigdzie nie ma sygnału. Dopiero po wyłączeniu funkcji Simplink

w TV wszystko jest w porządku. Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zdarzają się filmy na których przerywa fonia. przez ampli i po hdmi w telewizorze. dodam ze znów sprawdzałem ten sam film na bd370 i jest ok. to już druga przypadlość tego odtwarzacza jaką zauważyłem. wcześniej pisalem że przykladowy film w mkv Valkyrie idzie bez problemu na bd370 a na moim bd390 nie chce ruszyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety zdarzają się filmy na których przerywa fonia. przez ampli i po hdmi w telewizorze. dodam ze znów sprawdzałem ten sam film na bd370 i jest ok. to już druga przypadlość tego odtwarzacza jaką zauważyłem. wcześniej pisalem że przykladowy film w mkv Valkyrie idzie bez problemu na bd370 a na moim bd390 nie chce ruszyć. :rolleyes:

Moj player odpalil iron man 1080p bitrate15mbps samsung3600 u ziomka skakal przerywal jak jockey na disco czy to ma znaczyc ze szajsung jest smelcem nie tylko opinie ze jeden na 20,,,30filmow nie pojdzie sa nie na miejscu Ja tez mialem z trzy na 100ilesc tam pozycij w divx z ktorymi player sobie nie poradzil a u kolegi poszly i moj otwarzacz nie wyladawal w lombardzie

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj player odpalil iron man 1080p bitrate15mbps samsung3600 u ziomka skakal przerywal jak jockey na disco czy to ma znaczyc ze szajsung jest smelcem nie tylko opinie ze jeden na 20,,,30filmow nie pojdzie sa nie na miejscu Ja tez mialem z trzy na 100ilesc tam pozycij w divx z ktorymi player sobie nie poradzil a u kolegi poszly i moj otwarzacz nie wyladawal w lombardzie

nie w tym celu to piszę. LG dodało kilka "gadżeciarskich" funkcji do nowszego modelu przykładając się do bajerów, natomiast zapomnieli o tym by przede wszystkim odtwarzacz był odtwarzaczem i czytał poprawnie nośniki tak jak jego starszy brat bd370. Bo w tej sytuacji to w czym on jest lepszy bo ma kartę wi fi? i co mi po niej jeśli nie odtworzy filmów które bd370 czytał bez problemu :rolleyes: dp zabawy to ja mam quada a player ma filmy bez stresu czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast zapomnieli o tym by przede wszystkim odtwarzacz był odtwarzaczem

Jakiego filmu Blu-Ray ci nie odtworzył poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...