Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA OSTRZEGAM PRZED ZAKUPEM TEGO URZĄDZENIA!!!

BD390 po:

1. nie wyświetla napisów przy mkv (wyłącznie jak są wkodowane w film) nagrałęm różne formaty na płytke, widzi je ale ich nie wyświetla

2. nie odtwarza mkv w formacie 5.1, 1080p odwarza bez problemu

3. nie odtwarza mkv z kompa po przez sieć bezprzewodową, divx, muzyke bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o WiFi - już o tym pisałem ale powtórzę. Divx/Xvid śmigają bez żadnego problemu, podobnie mp3 i zdjęcia. Odpaliłem też tą drogą film 720p i również nie było zacięć z trakcie. Zastrzegam, że testowałem tylko swoich warunkach tj. odległość 5-6 m od routera, po drodze dwie bardzo solidne ściany.

Wracając do napisów, spokojnie. Najprawdopodobniej to tylko niedoróbka firmware. Te same napisy txt, których sprzęt nie czyta przy mkv bez problemu są odtwarzane przy divixach. Ja przerabiam do srt bo wszystko mi jedno, pliki mkv trzymam na zewnętrznym dysku. Jak tylko pojawi się nowy firmware zainstaluję i dam znać czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. nie odtwarza mkv w formacie 5.1

nie wiem skąd się urwałeś, ale było wiadomo że nie odtworzy tego profilu, więc nie wiem o co całe halo,

a i może wskażesz jakiś player który to robi?

bo ja o takim jeszcze nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA OSTRZEGAM PRZED ZAKUPEM TEGO URZĄDZENIA!!!

BD390 po:

1. nie wyświetla napisów przy mkv (wyłącznie jak są wkodowane w film) nagrałęm różne formaty na płytke, widzi je ale ich nie wyświetla

2. nie odtwarza mkv w formacie 5.1, 1080p odwarza bez problemu

3. nie odtwarza mkv z kompa po przez sieć bezprzewodową, divx, muzyke bez problemu

Oj nieładnie tak pisac nieładnie bo inni tez maja i sprawdza i sprawdziłem. Srt polskie sciagłem na dysk i mam wybór czy wgrane w kontener mkv ang.srt lub osobno zaznaczone srt polski do wyboru jednym przyciskiem, dodatkow pol.znaki prawidłowe, jest specjalny przycisk do nacisniecia dłuzej a pozniej klikac az bedzie numer przeznaczony na pol.znaki. Z srt nie ma problemu zaznaczamy i wybiramy na pilocie i juz.

Wysłałem mail do lg na ich stronie moze wy tez to szybciej zareaguja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA OSTRZEGAM PRZED ZAKUPEM TEGO URZĄDZENIA!!!

BD390 po:

1. nie wyświetla napisów przy mkv (wyłącznie jak są wkodowane w film) nagrałęm różne formaty na płytke, widzi je ale ich nie wyświetla

2. nie odtwarza mkv w formacie 5.1, 1080p odwarza bez problemu

3. nie odtwarza mkv z kompa po przez sieć bezprzewodową, divx, muzyke bez problemu

Kolego nie pisz takich głupot i nie odstraszaj od zakupów innych!

U mnie nie ma problemu z odtwarzaniem MKV po wi-fi mało odtworzył mi krótki filmik mkv 5.1, z napisami faktycznie ma problemy, ze wszystkimi txt i 80% srt oczywiście w mkv po za tym wszystko hula aż miło!

Uważam że LG to poprawi przy następnym aktualizacji!

Bardzo bym prosił aby ludzie którzy nie mają sprzętu ograniczali swoje wypowiedzi na forum :blink: !!!!

Edytowane przez matizek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także nie ma problemu z odtwarzaniem mkv plus napisy srt , odtwarza też mkv 5.1 tylko wyskakuje komunikat o możliwości

nie prawidłowego odtwarzania filmu , oglądałem cały film tylko dwa razy przez ułamek sekundy pokazały mi się piksele.

Jak na razie z kilkudziesięciu filmów mkv, większość 5.1 , nie poszedł tylko jeden film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z BD 390. Pojawiają się w nieregularnym czasie zakłócenia polegające na całkowitym zaniku obrazu

i migotaniu zielonego, czarnego, fioletowego ekranu. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem sobie spacerkiem do sklepu Mix... na Wadowickiej w Krakowie a tam... stosik świeżej dostawy LG BD 390.

Zabrałem jedno pudełeczko za 1040 PLN i spoczywa teraz w moim bagażniku.

Podepnę dopiero w niedzielę jak wróce do chaty.

Wtedy ocenię możliwości i... poznamy golasa (lub nie) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle z tym odtwarzaczem walcze żeby się do niego przekonać, a więc kolejne odkrycia:

-mkv 5.1 czyta ale pokazuje komunikat że mogą być problemy z wyświetleniem, jak narazie na jednym filmie wywala mi do menu głównego po paru minutach

-mkv 3.1 podobna sprawa też wywala do głównego menu ale nie wyświetla się komunikat o będnym otwarzaniu

-mkv przez wifi czyta i widzi ale tną sie że nie da sie oglądać, jeżeli plik ma oko 2GB idzie bezproblemu powyżej robią sie schodki, wdodaku nawet jak sie przekonwertuje na srt napisy to ich nie czyta przez wifi

-mkv czyta napisy srt przy odtwarzaniu więc trzeba przekonwertować z txt

-mkv jeżeli już mamy to ustrojstwo i ktoś sie głowi jak wyświetlić napisy jak już są przekonwertowane na srt to trzeba na pilocie podczas otwarzania nacisnąć z funkcji subtitules on/off po pokazaniu sie okienka w lewym górnym rogu nacisamy guzik obok niego kwadracik z kropeczkami,

-divx wifi czyta bezproblemu i wyświetla napisy

-divx przy otwarzaniu z płyty, wyświetla napisy poprawnie w txt, innych formatów niepróbowałem

Edytowane przez chocolate1084

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z BD 390. Pojawiają się w nieregularnym czasie zakłócenia polegające na całkowitym zaniku obrazu

i migotaniu zielonego, czarnego, fioletowego ekranu. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

Pozdrawiam.

uważam że problem leży w kablu lub w wejściu w TV. Spróbuj z innym kablem i zobacz czy końcówki sztywno siedzą w wejściach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem wczoraj i muszę zwrócić i kupić coś innego ...a przyczyna jest całkiem inna niż u większości ...po prostu mam TV Full HD i projektor FullHD ...Przez telewizor sygnał idzie normalnie i jest ok. a przez projektor obrazu nie widać ....Dodam ,że do tej pory korzystałem z Samsunga bd-p1400 i żadnych problemów nie było ....nie robiłem nic ,po prostu przełożyłem tylko kabel HDMI i zasilanie z samsunga do Lg i ...kupa ....Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważam że problem leży w kablu lub w wejściu w TV. Spróbuj z innym kablem i zobacz czy końcówki sztywno siedzą w wejściach!

Dzięki Matizek za podpowiedź. Co prawda sam na to wpadłem ale po Twojej sugestii zrobiłem to ponownie bardziej rzetelnie,

wyjąłem wtyczki i zamocowałem je solidnie jeszcze raz. Obejrzałem film na którym pojawiały się omawiane problemy i nic takiego

nie zaistniało. Być może miałeś rację? Piszę być może, ponieważ trzeba by oglądać godzinami żeby mieć pewność a nie ma na to czasu.

Będę jednak to obserwował.

Zauważyłem jeszcze coś z czym mam nadzieję sobie poradziłem. Otóż odtwarzacz ustawiłem na 1080/24p a TV na "Real Cinema"

co ma być komaptybilne. W/w film (dvix) mial 24 fps i TV podawał, że ma dostarczony sygnał 1080/24p i obraz był ok.

Natomiast w innym filmie (25 fps) telewizor już podawał rozdzielczość 1080/50p i wówczas co jakiś czas następowały "mignięcia",

które trwały ułamek sekundy oraz krótkotrwałe pojawienia się jakby dolnego białego paska. Na pewno nie była to sprawa

filmu ponieważ cofałem sceny i objawiało się to w różnych momentach. Po przestawieniu na 50HZ tylko w odtwarzaczu było

to juuuż bardzo sporadyczne a potem po korekcie w TV chyba całkiem ok? Tak jak pisałem wyzej, żeby to stwierdzić trzeba

dłużej poobserwować.

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłem wczoraj i muszę zwrócić i kupić coś innego ...a przyczyna jest całkiem inna niż u większości ...po prostu mam TV Full HD i projektor FullHD ...Przez telewizor sygnał idzie normalnie i jest ok. a przez projektor obrazu nie widać ....Dodam ,że do tej pory korzystałem z Samsunga bd-p1400 i żadnych problemów nie było ....nie robiłem nic ,po prostu przełożyłem tylko kabel HDMI i zasilanie z samsunga do Lg i ...kupa ....Co o tym sądzicie ?

Powiem Ci kolego, że bardzo dziwna sprawa!!! Próbowałeś może zmniejszyć rozdzielczość sygnału wysyłanego!? Może też problem jest z odświeżaniem obrazu (w sensie projektor nie obsługuje danego odświeżania)??? Ja bym spróbował skontaktować się z serwisem LG lub serwisem producenta projektora, może coś pomogą!

Ja zrobiłem mały test podłączyłem do projektora BenQ MP776 ST i wszystko śmiga aż miło!!! a jak dzielisz sygnał?

Edytowane przez matizek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To niby dlaczego LG BD370 obsługuje txt skoro to nie jest format napisów?

Ja jakoś przy 99% filmów mam txt i jakoś mam napisy momimo że Ty twierdzisz że to nie jest format... dla mnie bez różnicy ja to nazwiesz, ale txt jest w naszym kraju w 90-95% stosowany jako napisy do filmów i tyle.

Ja bynajmniej nie mam zamiaru wszystkiego przegrywać na nowe płyty z SRT żeby mieć napisy. Bo jak już ktoś wcześniej wspomniał nie ma możliwości puszczenia filmu z DVD a napisów z USB.

Jak komuś innemu to nie przeszkadza to OK, jego sprawa... każdy wyraża swoją opinię.

Kolego może coś pomyliłeś bo divix a i ofszem był okres że tylko napisy i nowości napisy ale nie 95% , no chyba że tylko same nowosci z emule oglądasz.

Większość diwiksów robiona jest z lektorem.

A co do MKV to to samo można napisać że 95 % filmów ma lektora , poza filmami nie wydawanymi w polsce trzeba kożystać z napisów.

Mam zasadę jak mam z czymś problem to szukam alternatywnego wyjścia zamiast torturować się filmem z napisami czekam aż ukaże się z lektorem.

I po co ta wojna o napisy , kto ma kolekcje filmów z napisami w mkv to niech kupi inny player a kto ma z lektorm to napewno ogląda na BD 390 i nie marudzi.

Cytat z innego wątku na tym forum ------------------------------------

A jak będzie z TXT napisami kiedy go zaimplementują brakuje mi tego na przykład w A-110 ,którą posiadam szczerze tylko dla napisów TXT zmieniłbym na C200 czy coś o tym słychać ??

Przeczytajcie specyfikacje C-200

No właśnie nie widzę txt, stąd pytanie. --------------------------

Konieć cytatu.

Z napisami txt to chyba coś innego niż problem softu w plajerach - LG BD 390 czy C 200 Popkorn ---- tu chyba ktoś licencyjnie zablokował możliwości kożystania z txt w playerach.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z napisami txt to chyba coś innego niż problem softu w plajerach - LG BD 390 czy C 200 Popkorn ---- tu chyba ktoś licencyjnie zablokował możliwości kożystania z txt w playerach.

Jakie licencje ... co to za teoria spiskowa!?

Boziu ile razy można powtarzać. TXT to nie jest format! To jest rozszerzenie pliku w którym znajduje się tekst.

Napisami są SRT, SMI, SUB i wiele, wiele innych.

Trudno od twórców oprogramowania do różnych player'ów wspierać coś co nie jest standardem.

To głównie Polacy wymyślili, że w pliku o rozszerzeniu TXT umieszczamy różne formaty napisów.

Od wieków wszelkie playery (czy to programowe czy sprzętowe) obsługiwały napisy w formacie np. SRT (SubRip).

Wystarczy zamiast marudzić dostosować się do tego.

PS.

Naprawdę uważacie że jeśli np. polacy wymyślą sobie że w bagażniku samochodu będą wozić jajka i trzeba dorobić pojemnik na nie to koncerny samochodowe zaraz zaczną taki pojemnik wstawiać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Boziu ile razy można powtarzać. TXT to nie jest format! To jest rozszerzenie pliku w którym znajduje się tekst.

...

Trochę upraszczasz.

W plikach txt spotyka się 4 podstawowe formaty napisów.

3 czasowe

Dwie wersje TMPlayer

00:00:00 Jakiś napis

i

0:00:00 Jakiś napis

promowany przez grupę Hatak czasowy MLP2:

[101][202] Jakiś napis

oraz klatkowy mDVD (mikroDVD) spotykany też w plikach z rozszerzeniem *.sub

{101}{202} Jakiś napis

Często ten ostatni musi mieć w pierwszej linijce podany fps napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W plikach txt spotyka się 4 podstawowe formaty napisów.

Trochę upraszczasz. W plikach .txt spotyka się mnóstwo przeróżnych wynalazków, kilka razy przy koncertach spotkałem napisy w formacie .smi (format html, czytany przez wiele playerów) którym ktoś beztrosko zmienił rozszerzenie na .txt .

Z formatami klatkowymi jest jeszcze dodatkowy problem, często rozjeżdżają się przy odtwarzaniu przez wbudowane w telewizory playery korzystające z DLNA. Format czasowy rozwiązuje te problemy, a .SRT jest standardem obsługiwanym przez prawie każdy sprzęt. Trzeba promować konwersję do .srt zamiast kombinować z .txt, wszystkim będzie łatwiej a forum przestanie puchnąć od postów " z tym filmem txt działają a z innym nie", szkoda czasu na tłumaczenie, że zawartość txt jest w różnych formatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za wandali nie mogę brać odpowiedzialności :lol:

Pisałem 4 podstawowe.

Tak tworzono na napisy.org

Tak teraz tworzy się napisy w grupach Hatak, napisy24, napisy.info

I są na tyle standardowe, że zauważyli chińscy producenci sprzętu i 4 podane przeze mnie formaty są czytane przez popularne odtwarzacze DVD/Divx.

No MLP2 nie zawsze.

Nie twierdze, że używanie formatów zapisywanych w plikach z rozszerzeniem txt to dobre rozwiązanie.

Ale twierdzenie, że nie ma tam standardów (nieformalnych :) ) jest uproszczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ... no właśnie ale nie ma standardu, bo jak sam zauważyłeś, "za wandali nie mogę brać odpowiedzialności".

I znów marudzenie na forach że jakiś tam player nie obsługuje napisów do jakiegoś filmu ... i tak w kółko.

Standardem (pisanym) jest np SRT i każdy player go odtworzy. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tym sposobem, też można spotkać sieczkę wewnątrz formatu srt. Np na http://www.opensubtitles.org/pl. To też format tekstowy.

Po prostu nie ma reguły.

Też wolałbym znajdować napisy w formacie srt.

Ale większość napisów do pobrania w necie jest w pliku txt. <bezradny> :rolleyes:

Jako świadomi użytkownicy musimy budować świadomość w innych, a nie zamalowywać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem na opensubtitles przykładowy film 21(2008) i oto wnioski.

Napisy dla pl to- srt, sub, tmp, mpl wiec txt to nie format tylko rozszerzenie. Natomiast co kryje sie kiedy rozpakujemy? Tylko srt jako format ma rozsz. srt pozostałe 3 miały rozsz. txt.

Z instrukcji obsługi bd390; odtwarzane napisy;

subrip(.srt/.txt)

SAMI(.smi)

SubstationAlfa(.ssa/txt)

MicroDVD(.sub/.txt)

Subviewer1.0(.sub)

Subviewer2.0(.sub/.txt)

TMPlayer(.txt)

DVDsubtitlesystem(.txt)

Wiec instrukcja zawiera możliwosc odtwarzania rozsz. .txt wiec niech jednak aktualizuja firmware. Nie jestem znawca w temacie wiec jezeli sie myle to poprawcie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też wolałbym znajdować napisy w formacie srt.

Ale większość napisów do pobrania w necie jest w pliku txt. <bezradny> :rolleyes:

Jako świadomi użytkownicy musimy budować świadomość w innych, a nie zamalowywać problem.

Ok, ale przeróbka pliku txt (obojętnie w jakim formacie) na format srt, jeżeli w pierwotnym pliku wszystko gra, to ledwie niecała min. roboty. Parę stron wcześniej podałem gotowy przepis krok po kroku. Poza tym na napisy24.pl można ściągnąć napisy w kilku formatach. No i jeszcze jedno, na co jakoś nikt nie zwrócił uwagi - w przypadku mkv niestety dość często zdarza się, że ściągnięte napiprojektem napisy nie pasują niezależnie od formatu mimo, że teoretycznie są dedykowane dla pliku. W takim przypadku tak czy inaczej zabawa z synchronizacją będzie niezbędna. Ale do tego też wystarczy SubEdit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SubEdit - Trzeba pamiętać, że nie rozpoznaje prawidłowo fps'a filmu w mkv

I srt nie jest przez niego w pełni obsługiwany.

Tylko Eksport/Import

Edytowane przez Szwajcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...