Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z 390. Mianowicie po rozpakowaniu i podłączeniu wkładam płyte z mkv i napisami w txt i nie czyta napisów. Tzn jakby czytał ale nie wyświetla. Zaznaczam ze nie upgredowałem jeszce oprogramowania . Mieliście taki problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liczyłem że LG dożuciło do playera i ktoś wrzuci na serwer po polsku bo ponoć w Polsce mieszkamy i łatwiej zrozumieć niuanse instukcji po polsku.

Za wersie anlielską i niemiecką dziekuje i poczekam na polsko języczny tekst instukcji by potem głupich pytań nie zadawać na forum.

A link do ......... lezy i tyle . czekam na plska wersje.

Polska też jest na polskiej stronie LG.

Wchodzimy kolejno: Strona główna > Serwis i wsparcie klienta > Pliki do pobrania > Instrukcje obsługi i tu wpisujemy BD390 po czym pojawia się plik PDF. Po polsku oczywiście.

Z innej beczki - wczoraj wieczorem odebrałem player zamówiony w Neo24. Jak na razie udało mi się skonfigurować podstawowe ustawienia i połączyć się bezprzewodowo z routerem oraz wrzucić na próbę kilka płyt BR, DVD i podłączyć pamięć USB. YouTube też działa. Player zaktualizował sobie też firmware po WiFi. I mam tylko jeden problem - nie potrafię zmusić go do odtwarzania plików MKV z napisami w txt. W przypadku divixów nie ma problemu, podobnie jeżeli plik MKV ma wbudowane napisy angielskie. Ale polskich z pliku txt (pobranego z Napiprojekta) jak na razie się nie udało. Może ktoś z kolegów ma pomysł jak to zrobić?

Dzisiaj planuję kolejne poważniejsze testy z oprogramowaniem Nero.

Edit: widzę, że kolega powyżej ma ten sam problem z MKV. Dodam, że napisów też nie czytał nawet przed aktualizacją softu. Oryginalnie wgrana była wersja softu BD.8.08.360B, po aktualizacji jest najnowsza czyli BD.8.08.498B.

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy użytkownicy nie mogą wczytać napisów z pliku txt do przy odtwarzaniu filmu w kontenerze MKV ?

W instrukcji jest napisane, że w przypadku inej nazwy pliku przed włączeniem filmu należy zazaczyć plik z napisami (przycisk "marker" na pilocie), może tak samo jest w wypadku gdy w kontenerze są już jakieś napisy wewnętrze. Niech któś spróbuje i odpisze czy działa, ponieważ zastawaniam się nad kupnem tego playerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wszyscy użytkownicy nie mogą wczytać napisów z pliku txt do przy odtwarzaniu filmu w kontenerze MKV ?

W instrukcji jest napisane, że w przypadku inej nazwy pliku przed włączeniem filmu należy zazaczyć plik z napisami (przycisk "marker" na pilocie), może tak samo jest w wypadku gdy w kontenerze są już jakieś napisy wewnętrze. Niech któś spróbuje i odpisze czy działa, ponieważ zastawaniam się nad kupnem tego playerka.

Tak też próbowałem - najpierw zaznaczenie pliku z napisami, potem plik z filmem ale niestety nic to nie daje. Oczywiście oba pliki mają taką samą nazwę.

Jeżeli wszyscy mają ten problem to prawdopodobnie jest to jakiś błąd w oprogramowaniu, które chyba nie do końca jest jeszcze dopracowane.

Przy okazji - przed chwilą podłączyłem dysk usb 1.5 TB z 3 partycjami i pracuje bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w modelu BD370 napisy przy odtwarzaniu filmów w kontenerze MKV są wyświetlane poprawnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w modelu BD370 napisy przy odtwarzaniu filmów w kontenerze MKV są wyświetlane poprawnie ?

Być może są ale co z tego? BD370 nie obsługuje napędów USB sformatowanych w NTFS co znacznie ogranicza możliwości playera.

Za to BD390 na pewno POWINIEN czytać napisy bo ta funkcja opisane jest w instrukcji odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz napisów txt mam jeszce inny problem. Nie wyświetla mi zawartości pendriva 16GB Sandisk Cruzer w Fat32 i nic mi nie wyświetla. Kolega ma Cruzer 8GB i 390 widzi bez problemu zawartość. Z tymi txt trzeba do serwisu LG napisać niech kombinują z firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze polskie napisy w formacie srt i sub więc jeżeli je odtwarza z mkv to nie widze problemu choc nie sprawdze bo ciagle czekam no odbiór ale może ktos z was sprawdzi. Wiem że to oznacza sciaganie napisów w innym formacie i strate cennego czasu ale trudno. o konwertowaniu nie pisze bo nie po to go kupujemy żeby jeszcze cos konwertowac np. mam ps3 i bedzie lezec odłogiem teraz ale sony ma wytwórnie i o mkv mozna zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze wzgłedu na obsługę systemu plików NTFS czekałem na model BD390. A spytałem jak jest z napisami w BD370 żeby wiedzieć czy jest szansa na szybkie poprawienie firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może podpowiem coś w sprawie waszych problemów z napisami w plikach TXT.

Otóż TXT to nie jest format napisów ....

W środku można spotkać napisy o różnych formatach. Czasowych, klatkowych ... jest chyba z kilkanaście różnych formatów.

Znając życie to wasz player łapie tylko niektóre (nie wszystkie).

Polecam jednominutową zabawę którymś za darmowych konwerterów i konwersję waszych napisów TXT na format SRT. Jest on od dawna precyzyjnie określony.

Nie spotkałem jeszcze odtwarzacza który miał by z nim problemy.

Operacja "konwersji" to z reguły 3 kliknięcie myszką. Zamiast marudzić ... sprawdźcie to proszę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie serwisu polskiego LG jest formularz zgłoszeniowy - zgłosiłem tam ten problem z napisami w MKV. Pewnie im więcej osób to zrobi tym szybciej zabiorą się za poprawkę.

Jestem po instalacji Nero Media Home Essentials (połączenie via WiFi) i jest to świetna sprawa. Udostępnianie materiału na kompie jest bajecznie proste. W ten sposób fajnie można przeglądać zdjęcia, słuchać mp3 czy oglądać divixy.

Jak można było przypuszczać przez WiFi nie ma co walczyć z HD. W moim przypadku (5-6 m w linii prostej ale po drodze dwie solidne ściany - prostopadle) przycina zarówno 720p jak i 1080p. Przypuszczam, że po kablu byłoby ok, na pewno 720p.

Jak dla mnie świetne urządzenie. Jedyny zgrzyt jak na razie to te napisy w MKV ale mam nadzieję, że szybko to naprawią.

Zdecydowanie warto dołożyć te 300 zł więcej w porównaniu do BD370. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z posiadaczy tego odtwarzacza mógły napisać jakie jest wyposażenie dodatkowe?

Głównie chodzi mi o to czy jest dołączony kabel HDMI? Jeśli jest to jakiej długości?

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekonwertowaniu na srt napisy działają z MKV prawidłowo. :(

W przypadku gdy zakodowane są już oryginalne bez problemu można wybrać je lub polskie srt.

Jeżeli chodzi o wyposażenie poza urządzeniem dołączone są:

- kabel HDMI-HDMI 2m (standardowy, cienka osłona bez dławików)

- kabel video (żółty cinch)

- kabel audio (biało-czerwone cinche)

- pilot + bateria

- instrukcja PL/EN + karta gwarancyjna 24 m-ce

- płyta CD z programem Nero Media Home 4 Essentials

Edit: I jeszcze mały update - właśnie obejrzałem film 720p po WiFi i nie było tym razem zacięć więc w sprzyjających warunkach jest to możliwe nawet w standardzie g.

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie może podpowiem coś w sprawie waszych problemów z napisami w plikach TXT.

Otóż TXT to nie jest format napisów ....

W środku można spotkać napisy o różnych formatach. Czasowych, klatkowych ... jest chyba z kilkanaście różnych formatów.

Znając życie to wasz player łapie tylko niektóre (nie wszystkie).

Polecam jednominutową zabawę którymś za darmowych konwerterów i konwersję waszych napisów TXT na format SRT. Jest on od dawna precyzyjnie określony.

Nie spotkałem jeszcze odtwarzacza który miał by z nim problemy.

Operacja "konwersji" to z reguły 3 kliknięcie myszką. Zamiast marudzić ... sprawdźcie to proszę :P

Panowie to nie problem zajżeć do pliku txt i skopiować z 4 linijki napisów , wkleić na forum i napisać te czyta tych nie czyta i będzie wiatomo jak mają wyglądać napisy po przekonwenterowaniu.( iczym konwenterować napisy by szły w BD390)

Nikt nie pisze o audio, czy czyta osobne pliki audio z mkv.

Kolejny raz zapytam czy czyta obrazy płyt DVD i BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie to nie problem zajżeć do pliku txt i skopiować z 4 linijki napisów , wkleić na forum i napisać te czyta tych nie czyta i będzie wiatomo jak mają wyglądać napisy po przekonwenterowaniu.( iczym konwenterować napisy by szły w BD390)

Nikt nie pisze o audio, czy czyta osobne pliki audio z mkv.

Kolejny raz zapytam czy czyta obrazy płyt DVD i BD.

O tym ze nie czyta obrazu (ISO File) plyty BD juz pisalem dzis sprawdzilem obraz plyty DVD i rowniez go nie widzi. Niestety trzeba wypalac plyty.

Natomiast ciekawa rzecz z napisami. Testuje wlasnie XvidHD 1280x544 (Gladiator Ext.Cut) obraz i dzwiek poprawny ale nie wyswietla napisow angielskich w srt. Pomimo ze kliknolem na file i zapalil sie taki czerwony zaczek "parafka". Na kompie odtwarzanie z napisami przebiega OK urzywajac VLC player. Moze powinienem stworzyc folder przed wypaleniem plyty i wypalic go zamiast poszczegolnych file?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę z napisami txt przy plikach mkv rozwiązałem dzisiaj. Wystarczy zmienić tylko rozszerzenie z .txt na .srt i działaja napisy bez problemów. Czyli po prostu coś z tym rozszerzeniem jest nie tak przy mkv-ach. Jakoś na razie nie trawi rozszerzenia .txt przy plikach mkv. Zmiana samego rozrzerzenia załatwia sprawę. Rozwiązałem też sprawę mojego pendriva. Otóż przy załączonym odtwarzaczu wkładająć mojego pendriva SANDISK CRUZER MICRO 16 GB niby wyświetlał że podłączyłem coś po USB ale nie aktywował zakładek z filmami, muzyką, zdjęciami. Po prostu były nieaktywne. A przy pendrivie mojego kolegi ten sam model ale 8 GB nie było problemu. Otóż rozwiązanie jest następujące. Wyłączam odtwarzacz z podłączonym pendrivem i włączam. Wtedy już mam dostęp do zawartości mojego pendriva. Ciekawa sprawa. Ale odtwarzając pliki mkv z pendriva przycina mi dźwiek tzn czasem słychać przycięcie sie dźwięku, obraz idzie płynnie. Czyżby to wina prędkości pendriva. Ale przy 370 tego problemu nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest taka możliwość żeby film odtworzyć z płyty a napoisy wybrać z pendrive'a ?

Nie będę wypalał jeszcze raz wszystkich filmów żeby zmienić napisy na SRT (sądziłem że skoro pojawi się odtwarzacz z możliwością MKV to odtworzy także napisy TXT jak większość obecnych odtwarzaczy DVD)

Wie ktoś może czy są wyświetlane poprawnie napisy TXT (zarówno TMPlayer jak i MicroDVD) w odtwarzaczu Bluray Dune BD Prime ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jest taka możliwość żeby film odtworzyć z płyty a napoisy wybrać z pendrive'a ?

Nie będę wypalał jeszcze raz wszystkich filmów żeby zmienić napisy na SRT (sądziłem że skoro pojawi się odtwarzacz z możliwością MKV to odtworzy także napisy TXT jak większość obecnych odtwarzaczy DVD)

Wie ktoś może czy są wyświetlane poprawnie napisy TXT (zarówno TMPlayer jak i MicroDVD) w odtwarzaczu Bluray Dune BD Prime ?

Nie, takie coś nie zadziała bo nie da się równocześnie korzystać z urządzenia podłączonego via USB i płyty.

Sprawa z napisami txt to zapewne błąd firmware, który wkrótce zostanie usunięty.

Żadnych obrazów urządzenie nie odczyta i na 99% nie będzie takiej opcji. Urządzenie musiałoby tworzyć wirtualny napęd DVD/BR tylko nie wiadomo za bardzo gdzie bo przecież musi wykorzystywać do tego pamięć dyskową. To co czyta a co nie czyta można przeczytać w instrukcji obsługi, która jest na polskiej stronie LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testow ciag dalszy....dzis jak dziala servis CinemaNow

Poniewaz zalapalem sie na promoce i dostalem darmowy dostep do 3 filmow na CinemaNow od LG-USA. Dzis sprawdzam jak to dziala. Siadam przy kompie. Po rejestracji w LG-USA na moj adres e-mailowy przychodzi cod dostepu na cinemaNow (tzw gift code). Po wejsciu na ich strone i rejetracji u nich (uwaga poniewaz dostalem gift cod nie musze teraz podawac mojego numeru karty kredytowej...w innych przypadkach trzeba to podac bo nie przejdzie sie do nastepnego etapu)

http://www.cinemanow.com/Rent/Movies/10471,0,5,,1,4,0/

Teraz dostaje sie tzw cod urzadzenia (trzeba zapisac bo znika po jakims czasie) i juz moge wlaczczyc odtwarzacz. Po kliknieciu na box CinemaNow przechodze do ich stony i moge wybierac filmy ktorych ikony sa widocze i mozna je pilotem przesuwac. Po wybraniu filmu odtwarzacz pyta o kod urzadzenia (5 cyfr) i pilotem sie go latwo wprowadza. Nowy filmy do ogladania w ciagu 24 godzin kosztuja 2.99$ ale sa i strasze po 1.99$. Mozna tez filmy kupowac ale tego nie zglebilem.

Wybralem film Sin Nombre i po kliknieciu spotkala mnie niespodzianka bo pojwil sie napis ze moj net nie ma wystrczajacej szybkoszci. I wtedy przypomnialem sobie ze moj komp wlasnie cos sciaga zszybkoscia 350KB/s i to blokuje siec. Musialem wiec zrobic w kompie pause no i odtwarzacz natychmiast zaskoczyl. Musze powiedziec ze jakosc dzwieku (DTS) i obraz (1080p) rewelacja i jak tak dalej pojdzie to zegnaj telewizjo..tym bardziej ze w planach CinemaNow beda tez widowiska (koncerty, sport, itp). Zegnajcie tez wypozyczalnie plyt...bo po co wychodzic z domu.

Przed wyporzyczeniem filmu mozna zobaczyc za darmo jego trail. W warunkach servisu pisza ze gwarantuja odbior na terenie USA ale mozliwy jest tez odbior poza granicami za ktory oni nie biora odpowiedzialnosci. Wiec moze ktos z Pl sprobuje czy to za oceanem tez chodzi.

W sklepach firmowych na e-Buyu w stanach LG 390 sa juz po 275$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą zmianą rozszerzenia z txt na srt to chyba coś namieszałem bo wczoraj nie chciało mi to zadziałać. Wrzuciłem napisy do subtitle workshopa i zapisalem jako srt. Odtwarzacz nie chciał coś ich zaczytać z dysku zwenetrznego wiec dorzucilem txt tak samo sie nazywające i wtedy napisy ruszyły. A jak były same srt to nie chciało ruszuć. Coś są na razie jaja z tymi napisami przy mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sprzęt w USA zawsze będzie tańszy niż w Europie. :) Na niemieckim Amazonie BD390 kosztuje niecałe 250 EUR i za mniej więcej tyle można kupić ten sprzęt w Polsce (1040 zł w Neo24), choć wiele sklepów sprzedaje ten model drożej (1099 zł - 1400 zł).

Co do CinemaNow - niestety w sprzęcie dedykowanym do sprzedaży w Polsce brak tej funkcjonalności więc nie da się przetestować.

A propos napisów do MKV - to będę dalej eksperymentował. Obserwacje z wczoraj - zmiana samego rozszerzenia z txt na srt nic nie daje. Napisy, które przekonwertowały się na prawdziwe srt działały z plikiem bez problemu. I generalnie przy konwersji napisów trzeba niestety uważać żeby podać prawdziwy FPS pliku - niektóre programy podają go błędnie dla MKV lub nie podają wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...