Skocz do zawartości
postawa1

BD na DVD jako AVCHD

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni męcze się z nagraniem blu rayea na dvd dl w formacie avchd tak żeby mógł go przeczytać mój stacjonarny soniak 350.Anydvd zgrywam na dysk następnie dzielę na kawałki 8,150 gb programem HDBDSplitGUI następnie tsMuxerem robie z niego AVCHD i nagrywam na dvd dl programem ImBurn.Na kompie chodzi ok a na stacjonarnym BD tnie sie .Koncert Santany i film 300 udało mi sie zrobić reszta kaszana około 25 płyt wylądowało w koszu. Może ktoś ma większe dośwoadczenie i pomoże mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie powinno Cię zmusić do ... zakupu DVD-RW , to po pierwsze .

Po drugie, jak już lubisz taki pocięty materiał, to :

Muxerem wyciągnij sam film z interesującym Cię dżwiękiem i napisami - zobacz ile to waży ! Dobierz ilość płyt i ponownie Muxerem dokonaj podziału na np. trzy płyty - funkcja split/cut i tam tniesz z dokładnością do 1 klatki ...... ale czy to ma sens ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma sens bo np.legendy jazzu po wybraniu odpowiedniej scieżki zajmują 15,5 gb czli 2 płyty dvd dl ale to nie o to głownie chodzi problem jest taki że materiał w komputerze chodzi ok a na płycie w stacjonarnym tnie sie w momentach szybszego ruchu dostaje czkawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest kwestia bitrejtu i niewydolności DVD chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czkawka jest zapewne wynikiem tego, że AVCHD w/g specyfikacji obsługuje maksymalny bitrate na poziomie 24 Mb/s.

To co możesz zrobić to spróbować nagrać na dvd jako strukturę blu-ray, a nie AVCHD - o ile się orientuję s350 nie ma z tym problemów.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nagrywarke dvd z czytnikiem BD więc robie próby nagrania blu reya na dvd. tak jak pisałem na wstępie są tytuły które nie tną się i sony czyta je jako AVCHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meczylem sie tak samo,dzielilem film programem bluray to dvdpro i kiszka sony350 ciął niemilosiernie

może to byc związane z bitrate, gdy materiał przekraczał 20 mbit to kaszana,ponizej obraz jakos szedł,

ale w koncu sie wku......wilem i kupiłem nagrywarke bluray

daj sobie spokój z dzieleniem filmu

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decydującym elementem jest prędkość wirowania płyty DVD - napęd nie kręci swoją krotnością i stąd dziury w transmisji - może na innym napędzie poleci , ale i tak proponuję to, co Kolega Aldo powyżej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z filmami z kamerki? Bo w multiavchd mogę zrobić tylko 40 plików. I wychodzi mi ok 12,5GB, czyli szkoda miejsca na BD 25gb. Inna sprawa ze niektóre filmiki trwają poniżej minuty i gdyby było cos sensownego i prostego do łączenia to może bym się skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...