Skocz do zawartości
agentTM

LCD 26"Full HD - czy warto czekać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
planuje kupić TV LCD niestety tylko 26"-27" ze względu na to że max. wymiary jakie może mieć to 89 - 52(szer. - wys.) ... ponieważ będzie wisiał zabudowany w meblach ... i teraz powstaje pytanie jaki .... podłączone do niego będą: tuner DVB-2 z HD (np. dreambox), PS3 (obecnie jeszcze PS2), no i PC

czy warto czekać na TV w 1920x1080p czy kupić to co jest oferowane obecnie a jak brać to jaki model ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1000000000% nie czekaj na fullHD 26" bo wątpie żeby coś takiego wogle było(32" fullHD to też bezsens) a jeżeli będzie to tylko czysty marketing bo na pewno ale to na pewno zobaczyć różnicę między fullHD a nie full na takiej przekątnej było by baaaaardzo trudne.

Spokojnie bierz to co już jest. I znowu to pytanie co ;) Poszukaj na forum było już trochę o 26". Jak zwykle: Samsung, LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że monitorki :P Full HD bodajże od 24 do 30 cali sharpa.
No ale jak dokupisz HD DVD lub Blu-Ray do PC to jak najbardziej takie mini kino domowe :). W końcu wiele ludzików, do teraz, ogląda divxy na 15" bańkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co ... biorę po uwage Panasinic 26LX60 , Samsunga LE27S71B , LG 26LX1 lub LX2 - który lepszy?? ... ale i tu jest problem z wejściami ponieważ potrzebuje 2 wejścia HDMI lub 1 HDMI i 1 DVI i coś żeby połączyć PC ( D-sub ,DVI) chyba że jeszcze inaczej


[quote]Przepraszam a ile kosztował ten regał ???

Bo zamierzasz ograniczać się z zakupem sprzętu za około 3k w porywach do 5k (przy zwiększeniu przekątnej ) ze względu na... regał.

Spotkałem się już takim podejściem i to dosyć... frapujące[/quote]


no może i wydaje sie śmieszne ;) ... ale mniejwięcej a poza tym pokój nie jest za duży a co do mebli to nie chce wymieniać jeszcze mebli

ale dziękuję za zainteresowanie ... no nawet meblami :P

Edytowane przez agentTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a ile kosztował ten regał ???

Bo zamierzasz ograniczać się z zakupem sprzętu za około 3k w porywach do 5k (przy zwiększeniu przekątnej ) ze względu na... regał.

Spotkałem się już takim podejściem i to dosyć... frapujące ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie śmieszne tylko zastanawiające jak róznymi rzeczami ludzie się kierują przy zakupie TV.

Z TV o małych przekątnych polecał bym Samsunga WS-32Z409P. Jest to TV CRT z lini slim tzn ma tylko 40 cm głębokości. Cena też rozsądna - 3k pln.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu i kompatybilność ze zwykłą TV na rynku nie ma nic lepszego. No oprócz podobnego PHILIPSa 32PW9551/12 też CRT tylko że nieco grubszy - 53 cm.

Jeżeli musi to być koniecznie LCD 26" to polecam najnowszą serie LCD Sharp-a z sytemem clear motion czy jakoś tak to naprawdę duży postęp jeśli chodzi o smużenie.

Jeśli chodzi o 26" full HD to w roli TV czyli oglądanie z odległóści 1,5m i więcej jest to całkowicie bez sensu.

W monitorach owszem ma to sens tylko że monitor ogląda się max z 30 cm.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecić można też Sony Bravię LCD KLV-S26A10E (HDMI z HDCP, kontrast 1000:1, Vega Engine, reakcja matrycy 8ms).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Jeśli chodzi o 26" full HD to w roli TV czyli oglądanie z odległóści 1,5m i więcej jest to całkowicie bez sensu.

W monitorach owszem ma to sens tylko że monitor ogląda się max z 30 cm"

No i tu się mylisz ponieważ wszystko zależy od zastosowań, miejsca w domu. Sam mam 27 cali LCD, używam tego jako monitor i telewizor (mieszkanie 2-pokojowe, nie mam miejsca na biurko, tv wyświetla mi wszystko) i czuję brak rozdziałki wyższej niż 1366x768 na pulpicie Windows. A że z kompa oglądam filmy, też HD, to nie pogardziłbym 1920x1080... Z 40 cm to mam w pracy 1280x1024 na 17 calach zatem gdy w domu siadam te półtora do 2 m od 27-calowego TV w rozdz. 1366x768 to każdy piksel widzę.
Trzeba będzie się na jakąś 40 przesiąść kiedyś, full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam cię bardzo, ale dyskutowaliśmy na ten temat już dawano temu jest nawet specjalna tabelka sporządzona przez redaktora naczelnego Audio Video.

Oglądając 26" full HD z 2 m nie miał byś szansy docenić full HD, bo ludzkie oko nie daje takich możliwości.

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images2.fotosik.pl/119/699d43ae47cea305.jpg[/img][/url]

Wielu ludzi ogląda swoje telewizorze ze zbyt dużych odległości, ale to tylko źle świadczy o nich.

Cóż jak pokazuje jedna z reklam są ludzie, którzy jeżdżą astrą 1,4 mają 36 lat i myślą, że są szczęśliwi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje wszystkim z pomoc w wyborze ... no i zdecydowałem się na LG 26"LX2 wysyłkowo z Pixmania - mam nadzieję że można im zaufać :rolleyes:


[quote]Sklepu nie znam ale jak już TV dostaniesz to opisz napewno przyda się innym[/quote]

nie ma sprawy ;) ... narazie wszysto przebiega OK. ... również mam możliwość śledzenia przesyłki ... cyt. fragment listu

"Uprzejmie potwierdzamy zarejestrowanie Twojego zamówienia, oto jego szczegóły

Sposób dostawy
DPD 3 lub 4 dni

Przesyłki wysyłamy jako FOTOVISTA. Przy odbiorze prosimy o sprawdzenie stanu paczki."

Idź śladem przesyłki
Aby sprawdzić status Twojego zamówienia lub wydrukować fakturę proszę kliknąć na link poniżej :
Idź śladem przesyłki

Wkrótce …
wyślemy Ci drugi e-mail "Wysłanie przesyłki"

Dziękujemy uprzejmie za zamówienie i mamy nadzieję, że będziesz naszym wiernym klientem PIXmaniakiem

James Felix
Dyrektor Dzialu Obslugi Klienta" - tak to narazie wygląda

Edytowane przez agentTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='agentTM' date='07.08.2006, 18:01 ']Jeszcze raz dziękuje wszystkim z pomoc w wyborze ... no i zdecydowałem się na LG 26"LX2 wysyłkowo z Pixmania - mam nadzieję że można im zaufać :rolleyes:
[right][post="7993"][/post][/right][/quote]

Sklepu nie znam ale jak już TV dostaniesz to opisz napewno przyda się innym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje zakupu i przyłączam się do gmeru koniecznie opisz nam swoje wrażenia z użytkowania nowego sprzętu można też wrzucić jakieś zdjątka

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...