Skocz do zawartości
Rafaell26

Mam zamiar kupić tv

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić telewizor mam do wyboru Sony 40Z4500 i 40W5500 i Samsunga LED UE 40B 7000 ale ta marka żle mi sie kojarzy ale są ledy . Jaki dobrze wybrać , prosze o opinie i kiedy będą testy sony 40W5500 i samsunga LED UE 40B 7000 ?

Prosze was o tych modelach plusy minusy doradzenie mi który wybrać do sony blurey S350 i mam zamiar kupić stolik do tego sony RTH G900 .

Edytowane przez Rafaell26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEDy z zasady mają lepszy kontrast, bo diody przy ciemniejszych scenach mogą się częściowo wygasić w przeciwieństwie do lamp, ale nie wiem jak to w samsungu rozwiązali. Najlepiej o niego zapytaj w odpowiednim podforum

+ do sony, że masz odtwarzacz BD od nich wtedy obsługujesz oba urządzenia jednym pilotem, nie wiem czy to istotne dla Ciebie, ale warte wspomnienia.

O w5500 stosunkowo niewiele wiadomo, są testy w UK i jeden w francuskim serwisie, ale w Polsce jak na razie Cisza. Z tego co wiadomo BE3 nieźle się sprawdza. Z drugiej strony Z4500 jest już stosunkowo długo na rynku i masz możliwość sprawdzenia zarówno wad jak i zalet tego modelu (Gmeru zrobił dość obszerną recenzje, generalnie solidny model o dużych możliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ledach powinna być lepsza czerń choć nie zawsze tak jest, problem jest taki, że przy mocnym oświetleniu w sklepach może być ciężko to stwierdzić, czy warto? To już każdy musi sam podjąć decyzje dla mnie ledy mają racje bytu jak dają możliwość odchudzenia całego telewizora. Z ciekawostek zobacz na ceneo model e5500 (już w Polsce) biała obudowa- łatwiejsza w utrzymaniu niż fortepianowa czerń, a parametry niemal identyczne, tak przynajmniej w teorii jak w5500 i 500-600zł w kieszeni zostaje.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcoGrando - fortepianowy bardzo ciemny granat metalic :lol: co do utrzymania tego w czystości to wystarcza aby nie macać ramki

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz trochę więcej o tym czego wymagasz od telewizora, będzie coś więcej podłączane niż BR itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma ledy ale krawędziowo użyte do podświetlania zatem bolączki pozostają te same co przy świetlówkach (jaśniejsze rogi, nierównomierne podświetlenie itd)

SONY serii Z to inna liga..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna liga, kolego to jest plazma Manty albo LCD Pioneera.

Obecnie tylko niuanse różnią wskazane modele.

Jeżeli będziesz umiał wykorzystać funkcjonalność Samsunga to jest to najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominikjestem: tylko ile osób ogląda na raz telewizję? Ewentualnie pod jakim kątem? Bo przy podświetleniu krawędziowym kąty patrzenia nie są powalające. Czy jedno czy drugie niech przejdzie się do sklepu i zobaczy co spełnia jego wymagania. Zresztą założyciel tematu decyzje pewnie podjął już daaawno temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem powiedzieć, że z 3 w/w TV wybrałbym najnowszego Panasonica 42X10, ale zaraz będą zarzuty, że obrońca plazm się znalazł.

Dlatego polecam Sony 40W5500, to najlepszy obecnie LCD na rynku, LEDy są przereklamowane, nierównomierne podświetlenie, technologia jeszcze niedopracowana...

pozdr.

Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AreckiW: Ja nie jestem po prostu fanem plazmy u mnie się nie sprawdziła i tyle, ale to nie znaczy, że nie jestem świadomy także mocnych stron tej technologii ;). LED RGB już jako taka funkcjonują, ale zastosowanie diod jako podświetlenie krawędziowe to jednak najlepiej się sprawdza w laptopach, gdzie ta grubość ma bardzo duże znaczenie.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...