Skocz do zawartości
Ghrom

BD - Funai, Onkyo, Philips, Denon, Marantz, Pioneer, Goldmund

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od ładnych paru lat player DVD oraz player plus nagrywarka DVD w jednym (z twardzielem) firmy Made in China pt.: BBQ :P

Czytają wszystko, multiregion itd. Żadnych usterek do tej pory! Wiatraczek ciut za głośny i tyle!

Może kiedyś zrobię zdjęcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby było jeszcze śmieszniej, to Pionek także zbytnio nie myśli nad swoimi produktami :P - także kupuje gotowce w Chinach :D

31b68e43f52a3929med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
To jest dopiero wajcha !!!!!!

Dodano ..... kawał blachy z LOGO

No żeby oddać sprawiedliwość producentom, to zapomniałeś wspomnieć o metalowej płycie przykrywającej napęd, widocznej na zdjęciach.

Dzięki zastosowaniu tego genialnego rozwiązania, otrzymano baaardzo stabilną konstrukcję napędu. Stop z którego wykonana jest ta blacha, najpewniej zawiera uszlachetniające domieszki z rzadkich meteorytów,a do jego produkcji wykorzystano najnowocześniejsze technologie wojskowe.

Blacha pełni rolę: antywibracyjną, chłodzącą, stabilizującą, antymagnetyczną, chroniącą przed wilgocią, chroniącą przed słońcem, zawracająca rozproszone śladowe ilości światła z lasera odczytującego. A przede wszystkim chroni przed promieniowaniem kosmicznym i wiatrem słonecznym.

Same zalety... proszę Pana, to jest warte i 10000% więcej, a nie marne 5000% :P

Czepianie się producentów tego szlachetnego sprzętu jest doprawdy nie na miejscu :D

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do jego produkcji wykorzystano najnowocześniejsze technologie wojskowe.

...do których Chińczycy oficjalnie nie mają dostępu :D

a co, jeśli ta konstrukcja oparta jest na złocie, platynie i innych metalach szlachetnych??

Łyso Wam? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie natomiast zastanawia co innego. Nie mam żadnych pretensji do Goldmunda że sprzedaje nieśmiało "poprawionego" Pioneera albo inne co, problem klientów Goldmunda.

Mogą płacić grube tysiące $ za ładną obudowę. Ale te kabelki z płytki do gniazdek wyjściowych to już przegięcie... :D A gdzie audiofilska troska o jak najkrótszą ścieżkę sygnałową? Pioneer górą!

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
le te kabelki z płytki do gniazdek wyjściowych to już przegięcie... :D A gdzie audiofilska troska o jak najkrótszą ścieżkę sygnałową?

Ale specjaliści od marketingu w Goldmundzie wiedzą, że 15cm dłuższe kabelki i podobne bzdety w które wierzą audiofile nie będą widoczne na pierwszy rzut oka, za to hi-end musi mieć wielką i ciężką obudowę żeby dawać poczucie "audiofilskości". Wystarczy wpakować wielkie kawały żelastwa i nazwac to "systemem antywibracyjnym" i już mamy dodatkowe 10 kilo na wadze. Wprawdzie cztery podklejone kawałki filcu działają jeszcze lepiej, ale jak za 2cm² filcu doliczyć 2.000 dolarów? Tego nawet snoby by nie przełkneli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze pogadac z Gmerem o tym kto wycina moje posty - staje sie to powoli denerwujące

Czyzby pisanie w sposob luzny i rozrywkowy przysługiwało tylko nad-moderatorom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to powinno isc sie siedziec

Hm... Ale tak było / jest od daaaaaawna. Tzn zawsze sprzęt dla różnych firm (marek) produkowany jest przez jakiegoś dobrego OEM'a i tyle. Kilkanaście lat temu gdy jako DVD_multiregion zawodowo grzebałem w odtwarzaczach DVD zawsze gdy otwierałem jakiegoś 'wypasionego' Denona lub Onkyo i znajdowałem wewnątrz 100% bebechów taniutkiego Panasonica A-160 lub w najlepszym przypadku A-350, ogarniał mnie pusty śmiech z jednej oraz zaskoczenie z drugiej strony. Tak więc dzisiejsza zagrywka z klonowaniem odtwarzaczy BR nie jest niczym nowym, niemniej może wkurzać, szczególnie tych którzy ślepo wierzą marce. Mimo wszystko zagrywka Lexicona rozwaliła mnie dziś na maxa..... A czy można iść za to siedzieć? Wątpię. Użytkownikom producenci sprzętu z reguły 'zabraniają' (gwarancją) zaglądać do wewnątrz pudełka. Rozkręcając urządzenie czynisz to na własne ryzyko, w które powinno być wliczone rozczarowanie tudzież zaskoczenie ;-)

Ale żarty na bok. Patrząc na proceder klonowania odtwarzaczy BR dopadła mnie pewna konkluzja... Skoro nie klonuje się (raczej) wzmacniaczy czy amplitunerów, może oznaczać to tylko tyle że reprodukcja materiału audio / video z krążka BR została doprowadzona do (niemal) perfekcji nawet w tanich konstrukcjach i wielu firmom nie opłaca się tworzenie własnych rozwiązań. Taniej i prościej kupić coś na globalnym rynku. Ot, życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd więc biorą się różnice w testach (szczególnie odsłuchu) BD ? Takiego taniego Samsunga i drogiego Pioneera LF51 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś nowe RODZYNKI ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd więc biorą się różnice w testach (szczególnie odsłuchu) BD ? Takiego taniego Samsunga i drogiego Pioneera LF51 ?

Efekt placebo :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...