Skocz do zawartości
janek_pl

XBMC live- krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

A ja podrzucę temat obsługi XBMC Live instalowanego na dysku i obsługi pilota Logitech Harmony 515 przy użyciu portu IRDA MA-620.

Czy jest taka opcja??

Ewentualnie może lepiej będzie kupić jakiegoś innego pilota z przeznaczeniem do komputeramedia center, i nauczyć harmony aby go zastępował. Wtedy zyskam nadajnik plus oprogramowanie.

Pytanie jaki pilot?

Edytowane przez vesperos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak uruchomić kartę wifi w wersji live. Moja karta to gigabyte gn-wp01gs. Dodam, że na ubuntu 9.04 karta działa - system ją

automatycznie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, po instalacji (musiałem zainstalować ubuntu mini 8,10 a potem wszystko ręcznie jak w 1 poście - inaczej się nie dało) postanowiłem podłączyć to wszystko do TV. Zakupiłem wię kabel DVI-HDMI i spiołem do kupy. Oraz mam tylko w trybie 640x480 podczas uruchamiania, potem na ekranie jakieś krzaki albo nic. Nie mogę poradzić sobie z tym problemem (przypuszczam że to wina rozdzielczości), jak zmusić system do pracy w rozdzielczości jką obsługuje TV??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis fantastyczny, ale jest jedno małe ale...

..... Obraz np. za pomocą programu nero wypalamy na płytę CD.

... jak "wypalić" obraz iso bez pomocy nagrywarki bezpośrednio na pendrive'a?!

Co zrobić gdy nie posiadamy napędu optycznego w komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wersja live działa tak:

laptop AmiloPro Fujitsu (1,4GHz mobila, 512 MB Ram, Intel grafika) - na emulatorze Sun VirtualBox działa bez problemu (załącza się interfejs graficzny)

stacjonarny (1,5 GHz AMD, 1,5 GB Ram, S3Trio grafika) - pokazuje się komunikat: login - a potem działa linia poleceń

stacjonarny (1,5 GHz AMD, 512MB Ram, ATI Radeon 9200) - pokazuje się komunikat: login - a potem działa linia poleceń

Podczas próby instalacji - dokładnie to samo.

Na emulatorze działają funkcje instalacji, na stacjonarnych wszystko się automatycznie instaluje, a po restarcie wyświetla się wiersz poleceń. Instalacja według "podręcznika" (z ręcznie wpisywanymi komendami) daje ten sam efekt - po restarcie wyskakuje wiersz poleceń.

Dziwne, bo wersja live 9.04 startuje bez problemu, tyle, że przy instalacji potrzebny jest większy dysk (krzyczy 5GB) - a 9.11 wyrzuca linię komend.

Edytowane przez r.zimnicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sudione

Ściągasz sobie obraz iso oraz unetbootin i w tym programie wybierasz ten obraz iso i robisz bootowanego penrive, z którego instalujesz XBMC.

PS. Ja mam inne pytanko. Co zrobić aby cały obraz mieścił się na ekranie TV. Teraz ekran startowy XBMC mam poucinany. Obraz jest tak jakby rozciągnięty poza ekran.

Edytowane przez Saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytań "laika" w sprawach linuxa.

1. Jak zainstalować jakikolwiek skin do wersji live? (Live leży na dysku twardym obok XP, zainstalowany z systemem plików EXT4 wiec mam problem z odczytem partycji pod windowsem i nie mogę zwyczajnie przekopiować plików.

2. Jak zainstalować sterowniki do sieciówki WLAN na chipie Broadcom?

3. Jaki system plików najlepiej wybrać do zewnetrznego dysku twardego na USB, tak żeby był szybki i wydajny na XBMC a zarazem odczytywany przez Windowsa? (oczywiście wiem ze WIN czyta tylko FAT i NTFS, ale czy lepiej stosować któryś z tych czy może linuxowy EXT3?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kilka pytań "laika" w sprawach linuxa.

1. Jak zainstalować jakikolwiek skin do wersji live? (Live leży na dysku twardym obok XP, zainstalowany z systemem plików EXT4 wiec mam problem z odczytem partycji pod windowsem i nie mogę zwyczajnie

..a od czego jest FTP ?? :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Tzn chodzi o przesłanie z innego komputera na komputer z XBMC plików za pomocą FTP? Raczej nie wchodzi w grę, bo po prostu nie ma innego komputera. Mam jeden, na którym jest XBMC i Windows obok siebie. Jest on za słaby żeby XBMC pracował w Windowsie, dlatego postanowiłem postawić go na osobnej partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz:

- nagrać skórkę na Pendrive (XBMC automatycznie je montuje)

- zamontować w linuxie partycję NTFS i przegrać sobie skórkę np. w programie MC

- ściągnąć skórkę bezpośrednio z internetu pod linuxem

Najłatwiejsze rozwiązanie jest z pendrive. Jeżeli nie masz MC to wpisz w konsoli:

$ sudo apt-get update

$ sudo apt-get install mc

$ sudo mc

3. Jaki system plików najlepiej wybrać do zewnetrznego dysku twardego na USB, tak żeby był szybki i wydajny na XBMC a zarazem odczytywany przez Windowsa? (oczywiście wiem ze WIN czyta tylko FAT i NTFS, ale czy lepiej stosować któryś z tych czy może linuxowy EXT3?)

Moim zdaniem najpewniejszym i najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest NTFS (ew. FAT32), ponieważ większość ludzi używa

Windowsa i nie będziesz miał problemów z odczytem/zapisem danych. Każdy w miarę nowy linux obsługuje NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, "mc" jest w porządku bo już go używałem, ale pojawia się kolejny problem. Na XBMC Live nie mam w ogóle połączenie z internetem (ani przez sieciówke podpiętą do routera z dhcp ani przez WIFI). Na pierwszej podstronie tego tematu jest kilka wskazówek jak ustawić internet, tylko że po wydaniu komendy "sudo nano /etc/network/interfaces" i wpisaniu hasła, pojawia się pusty plik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko przyklad

# This file describes the network interfaces available on your system

# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface

auto lo

iface lo inet loopback

# The primary network interface

auto eth0

iface eth0 inet dhcp

badz inaczej jesli z reki ma byc ip

# eth0

auto eth0

iface eth0 inet static

address 192.168.45.1

netmask 255.255.255.0

#network 192.168.45.0

#broadcast 192.168.45.255

#gateway 192.168.45.1

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem sobie potestować XBMC przed kupnem małego komputerka HTPC. Ściągnąłem z oficjalnej strony wersję Live 9.11 -> http://xbmc.org/download/ nagrałem obraz na pendrive'a za pomocą programu UNetbootin wybrałem przy boot'owaniu opcję GPU nVIDIA (mam kartę GF 6200) i pojawiły się 3 problemy:

1. Nie mogę dodać katalogów z plikami ze swojego komputera (partycje są formatowane pod NTFS).

2. Nie odpala się internet.:rolleyes: Mam taką płytę główną:

-> http://www.frazpc.pl/news/16090-Płyta_głów...8R32_MVP_Deluxe

-> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=521-14

-> http://pclab.pl/art18500-3.html

Czy trzeba dodać sterowniki kart sieciowych do obrazu ISO?

3. Kursor myszki jak i sam XBMC "chodzi" potwornie wolno.:(

Czy jest na to rada?

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Edytowane przez sudione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o linuxa. Instaluję XBMC live 9.11 na dysku USB. Co muszę zrobić, abym mógł obejrzeć filmy przechowywane na wewnętrznych dyskach twardych NTFS. Z tego co się zorientowałem to trzeba zamontować te dyski/partycje ale nie wiem jak. Czy ktoś uczynny może zamieścić instrukcję krok po kroku dla takich laików jak ja. Podobno trzeba edytować jakiś plik i XBMC sam automatycznie zamontuje te dyski. Co robić?

OK. Już sobie poradziłem. Teraz mam problem z boot menu. Jak je zmienić aby windows 7 był domyślnym systemem do ładowania ( win 7 na pierwszej pozycji menu)

Edytowane przez Bazyl123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ma XBMC i TV Panasonic z DLNA oczywiście system Win7 TV widzi server XBMC ale za cholerę nie mogę sobie poradzić z dodaniem dysków żebym na TV mógł przeglądać partycje. Jest tylko katalog Audio i Viedo oba puste. Pomoże ktoś łopatologicznie mi wytłumaczyć co i jak po kroku mam ustawić żebym na TV poprzez XBMC mógł przeglądać zawartość komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka nakladke XBMC mozna zainstalować np. na dystrybucje Linuxa nazywajaca się FreeNAS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka nakladke XBMC mozna zainstalować np. na dystrybucje Linuxa nazywajaca się FreeNAS?

Nie, Freenas to FreeBSD a XBMC wymaga systemu linuxowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem zabawę z XBMCbuntu. Po mękach odniosłem pierwszy sukces - zamontowałem swoje partycje windowsowe pod linuxem i system "wstał" po moich machlojach. :)

Chciałbym jeszcze uruchomić wyświetlacz i odbiornik IR w obudowie antec fusion remote. Może ktoś z Was przerabiał taki przypadek i ma gotowe rozwiązanie krok po kroku? Byłoby to bardzo pomocne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...