Skocz do zawartości
janek_pl

XBMC live- krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko poszło OK

(pominąłem pierwsze kroki, które miały na celu nadanie adrsu. Mój router nadaje mojemu HTPC ustalony adres..).

Problem w tym, że po długim procesie instalacji XBMC restartuje ale nie może się uruchomić

(pojawia sie i znika ten krzyżyk na środku ekrany, który zwykle widać tuż przed pojawieniem się XBMC GUI..).

Skłoniło mnie to do instalacji z nowego obrazu XBMC Live (8.10.02 beta),

ale ma wyraźne problemy z instalacją bo po utworzeniu odpowiednich partycji i skopiowaniu plików,

pojawia się konsola XBMC i nic dalej się nie dzieje jak w przypadku poprzedniego wydania wersji Live, która instalowała XBMC od A do Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko poszło OK

(pominąłem pierwsze kroki, które miały na celu nadanie adrsu. Mój router nadaje mojemu HTPC ustalony adres..).

Problem w tym, że po długim procesie instalacji XBMC restartuje ale nie może się uruchomić

(pojawia sie i znika ten krzyżyk na środku ekrany, który zwykle widać tuż przed pojawieniem się XBMC GUI..).

Skłoniło mnie to do instalacji z nowego obrazu XBMC Live (8.10.02 beta),

ale ma wyraźne problemy z instalacją bo po utworzeniu odpowiednich partycji i skopiowaniu plików,

pojawia się konsola XBMC i nic dalej się nie dzieje jak w przypadku poprzedniego wydania wersji Live, która instalowała XBMC od A do Z.

Tak jak pisałem ci na priv przy instalacji xbmc na dysk najlepiej odłączyć wszystkie dodatkowe urządzenia typu dodatkowy dysk czy pendrive. XBMC prawidłowo może zostać zainstalowany na sda w innym przypadku będziesz miał właśnie taki efekt jak w twoim opisie.,

Pozdrawiam

P.s. Następnym razem nie pisz tego samego tutaj i na priv. Jeśli tylko jest jakiś problem wole by zostało to opisane tutaj, gdyż może się jeszcze komuś przydać.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..przy instalacji xbmc na dysk najlepiej odłączyć wszystkie dodatkowe urządzenia typu dodatkowy dysk czy pendrive. XBMC prawidłowo może zostać zainstalowany na sda w innym przypadku będziesz miał właśnie taki efekt jak w twoim opisie.,

Kiedy do komputera podłączony jest i był tylko jeden HDD (na którym był instalowany XBMC) i jeden optyczny napęd (nic po za tym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy do komputera podłączony jest i był tylko jeden HDD (na którym był instalowany XBMC) i jeden optyczny napęd (nic po za tym).

No to sprawdź na jakie oznaczenie ma dysk . Powinien mieć sda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk widziany przez instalacje XBMC Live jako 1: /dev/sda (312571 MB).

Wygląda OK.

Instalowałem wg. Twojego tutka już dwa razy i to samo..

Jakieś sugestie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dysk widziany przez instalacje XBMC Live jako 1: /dev/sda (312571 MB).

Wygląda OK.

Instalowałem wg. Twojego tutka już dwa razy i to samo..

Jakieś sugestie..?

No to nie wiem. Spróbuj z wersją oficjalną, zawsze można sobie ją zaktualizować.

U mnie chodzi na jednej i drugiej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy udało się komuś odpalić xbmc na karcie ATI 3850, bo u mnie czy z cd czy z hdd zawiesza komputer. Udało mi się włączyć wybierając kartę intela.

Edytowane przez jaro2211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janek_pl

Możesz opisać dla nas jak zaktualizować oficjalną wersję XBMC Live (na Hardym) do tej najnowszej (na Intrepidzie)..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam pyt. jak z wsparciem XBMC dla Blu-ray??

Niestety na razie nie ma wsparcia dla niebieskich krążków.

Możesz opisać dla nas jak zaktualizować oficjalną wersję XBMC Live (na Hardym) do tej najnowszej (na Intrepidzie)..?

Co do wersji 8.10 to mam mieszane uczucia. Osobiście wróciłem do 8.04.

Warto chyba poczekać, gdyż został już zamrożony kod xbmc i rozpoczęto wyłapywanie błędów. W okolicach kwietnia powinna być nowa, oficjalna , stabilna wersja.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z was miał problemy z ostatnimi kompilacjami to proponuję zainstalować ostatnią betę sterowników od Nvidi.

NVIDIA-Linux-x86-185.13 <prawy klawisz, zapisz jako>

Obciążenie procka przy włączonym VDPAU spada u mnie poniżej 20 % :)

Pozdrawiam

p.s. Jeszcze jedna sprawa. Warto przy włączonym VDPAU przełączyć obsługę przeplotu na VDPAU Temporal. Wsparcie karty daje widoczny efekt.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypaliłem na CD RW, zainstalowalem na penie Kingston i po zbotowaniu z pena pokazuje sie logo, potem komunikat please wait i jest tylko czarny ekran.

Grafika Radeon 3780, jaka moze byc tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy ja zauważyłem inny problem, który jak widzę na forum XBMC ma wiele osób i co mniej ciekawe dotyczy również mnie a dotyczy pojemności dysku bądź usb. Pierwszy problem zaczyna się w momencie przejścia do katalogu /home i pobierania plików z svn - brak dostępu. Pomyślałem dziwne i jak zawsze nadałem prawa do zapisu komendą chmod i poszło ale po pobraniu określonej ilości danych bez żadnego komunikatu i możliwości przejścia do innej konsoli pobieranie się zatrzymuje. Możliwy tylko reset. Po trzecim podejściu zmieniłem usb na inne ale efekt ten sam. Instalacja na dysku twardym przebiegła normalnie do momentu wydania polecenia make - proces się rozpoczyna ale po około 3 minutach mam taki komunikat - brak miejsca na dysku. Dysk 80 gb. W tym wątku toczy się dyskusja . Wygląda na to, że z 4 gb mam tylko do dyspozycji 120 mb. Zaznaczm, że instalajuę to z wersji XBMC Live 8.10.2 Beta1. Zaraz pobiorę wersje 8.10 i zrobię test. Pozdrawiam izbiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie robiłeś przypadkiem

sudo apt-get upgrade
? Bo wtedy rzeczywiście nie starczy pamięci na pobranie z svn. U mnie problem opisany przez Ciebie nie istnieje. Instalowałem wersje live kilkunastokrotnie i za każdym razem było ok.

Jeśli instalujesz według mojego opisu to w wersji 8.10.2 Beta1 proces instalacji wygląda troszkę inaczej.

Aktualizacja XBMC-Live 8.10.2 Beta1 z VDPAU

sudo apt-get update 2> /tmp/keymissing; for key in $(grep "NO_PUBKEY" /tmp/keymissing |sed "s/.*NO_PUBKEY //"); do echo -e "\nProcessing key: $key"; sudo gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv $key && sudo gpg --export --armor $key | sudo apt-key add -; done
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y subversion make g++ gcc gawk pmount libtool nasm automake cmake gperf unzip bison libsdl1.2-dev libsdl-image1.2-dev libsdl-gfx1.2-dev libsdl-mixer1.2-dev libsdl-sound1.2-dev libsdl-stretch-dev libfribidi-dev liblzo-dev libfreetype6-dev libsqlite3-dev libogg-dev libasound-dev python-sqlite libglew-dev libcurl4-gnutls-dev x11proto-xinerama-dev libxinerama-dev libxrandr-dev libxrender-dev libmad0-dev libtre-dev libogg-dev libvorbis-dev libmysqlclient15-dev libpcre3-dev libdbus-1-dev libhal-dev libhal-storage-dev libjasper-dev libfontconfig-dev libbz2-dev libboost-dev libfaac-dev libenca-dev libxt-dev libxmu-dev libpng12-dev libjpeg-dev libpulse-dev mesa-utils wget zip curl build-essential linux-headers-`uname -r`
sudo apt-get install libcdio-dev
cd $HOME
cd xbmc-vdpau/XBMC
./configure --prefix=/usr
make -j2
sudo rm -r /usr/share/xbmc
sudo make install

Teraz w związku ze zmianami w ostatnich wersjach musimy jeszcze wyedytować plik runXBMC.sh Przykład dostępny na początku tematu.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Janek_pl robiłem wszystko zgodnie z Twoimi wskazówkami. Przed chwilą skończyłem z wersją Live 8.10 i wszystko jest w porządku. Przy partycjonowaniu pokazuje dostępną przestrzeń o ile dobrze pamietam 2,2 MB. Pliki z svn zapisują się bo dioda na penie świeci a z wersją Live 8.10-2beta dioda się nie zapalała i to mnie od razu zaniepokoiło. Niestety, nie udało mi się zainstalować sterowników Nvidia 180.20 i xbmc się nie uruchomił ale teraz wiem, że z betą coś jest nie tak oczywiście mówię o swoim przypadku. Normalnie poległem. Nie udało mi się zbudować xbmc-vdpau z paczki Archa, nie udało mi się skompilować wersji svn w Archu i teraz porażka z Live. Narazie się poddaję bo skończy się wizytą u okulisty. Linux może czasami zabić. Pozdrawiam wszystkich izbiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej zainstalować: XBMC Live czy Ubuntu + XBMC?

W jaki sposób Live podzieli dysk 1TB? Jakie utworzy wielkości partycji?

Czy wersja obsługuje jakiegokolwiek pilota? Mam oryginalnego Microsoftu do MC - da radę z nim?

Dlaczego XBMC po przejściu na inne platformy ma tak duże problemy z odtwarzaniem niektórych rodzai napisów kiedy na XBMC nigdy nie miał z tym problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypaliłem na CD RW, zainstalowalem na penie Kingston i po zbotowaniu z pena pokazuje sie logo, potem komunikat please wait i jest tylko czarny ekran.

Grafika Radeon 3780, jaka moze byc tego przyczyna?

U mnie na ATI 3850 też tak było. Chyba nie działa z tymi kartami, bo zmieniłem ostatni na kartę nvidi i działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
U mnie na ATI 3850 też tak było. Chyba nie działa z tymi kartami, bo zmieniłem ostatni na kartę nvidi i działa ok.

witam działa z kartami ati tyle tylko że trzeba zainstalować na dysk następnie połączyć sie z innego komputera programem np PuTTY i doinstalować sterownik

miał ktoś może problem z odtwarzaniem filmów z dzwiekiem w ac3 polega on na tym że film jest przyspieszony

Edytowane przez acer111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu na pendriva XBMC Live 9.04 podczas rozruchu wyskakuje jakiś błąd,

natomiast wersja 8.01 działa uruchamia się poprawnie. Jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uwielbiam takie teksty...

podczas rozruchu wyskakuje jakiś błąd,

a teraz zaczynamy wróżyć z fusów :)

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie sprecyzowałem się

błąd jaki wyskakuje zaraz po wyborze karty graficznej to:

Error 25: Disk read error

i tylko w wersji XBMC Live 9.04,

wersja 8.10 uruchamia się poprawnie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie nie sprecyzowałem się

błąd jaki wyskakuje zaraz po wyborze karty graficznej to:

Error 25: Disk read error

i tylko w wersji XBMC Live 9.04,

wersja 8.10 uruchamia się poprawnie do końca.

Disk read error

Błąd odczytu dysku !!

Jak instalujesz z płytki CD to pewnie masz ją uszkodzoną.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Instalowałem z płyty CD-RW wersję 9.04 i lipa, błąd w/w.

potem nagrałem na tą samą płytę wersje 8.10 i działa i dla pewności nagrałem jeszcze raz wersję 9.04 i znowu lipa.

PS. Instalacja wersji 9.04 odbywa się do końca bez żadnych błędów, błąd wyskakuje po odpaleniu zainstalowanego XBMC Live na pendrive,

czyli

Odpalana zainstalowany XBMC Live 9.04 z pendrive, narazie wszystko OK wyskakuje ekran wyboru karty graficznej wybieram odpowiednią enter, odpala się dalej i wtedy wyskakuje błąd w/w.

ale tylko w tej wersji XBMC Live 9.04.

Może jest możliwość aktualizacji do wersji 9.04, z poziomu XBMC Live 8.10 ?

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...