Skocz do zawartości
Sreg

Wybór odtwarzacza Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam kupić w najbliższym czasie odtwarzacz BL, przeszukałem już dziesiątki stron i testów na temat różnych modeli, jak również to forum, zadam jednak pytanie inaczej - który z dostępnych obecnie na rynku odtwarzaczy BL w cenie do ok. 1000 zł najlepiej odtwarza płyty BL nagrywane? jeśli chodzi o tłoczone płyty BL to wiadomo że sprawa jest mniej problematyczna. Ważne jest też dla mnie to, by odtwarzał również płyty DVD+R i DVD-R, zarówno z video, jak i zdjęciami (a są modele które potrafią odtwarzać zdjęcia tylko z CD ;)

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Zamierzam kupić w najbliższym czasie odtwarzacz BL, przeszukałem już dziesiątki stron i testów na temat różnych modeli, jak również to forum, zadam jednak pytanie inaczej - który z dostępnych obecnie na rynku odtwarzaczy BL w cenie do ok. 1000 zł najlepiej odtwarza płyty BL nagrywane? jeśli chodzi o tłoczone płyty BL to wiadomo że sprawa jest mniej problematyczna. Ważne jest też dla mnie to, by odtwarzał również płyty DVD+R i DVD-R, zarówno z video, jak i zdjęciami (a są modele które potrafią odtwarzać zdjęcia tylko z CD :mellow:

Będę wdzięczny za pomoc.

BL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, że na dzień dzisiejszy zdecydowanym liderem będzie LG BD370 (w temacie obok masz wiele informacji). Debiutuje z ceną 1100-1300 zł, jak na nowość to niezła cena, po kilkunastu tygodniach powinien spaŚĆ DO POZIOMU 700-800 ZŁ, jak poprzednik BD300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... który z dostępnych obecnie na rynku odtwarzaczy BL w cenie do ok. 1000 zł najlepiej odtwarza płyty BL nagrywane?

1. Nagraj wszystkie interesujące Cię formaty

2. Idź do sklepu

3. Sprawdź samodzielnie - nie będziesz miał pretensji, że zostałes wpuszczony w maliny.

Dlaczego tak napisałem ? Ano dlatego, że na przykład dwa identyczne playery z identycznym firmware, mają tak,

że jeden odtwarza, a drugi niestety NIE ! ! ! No i weź bądź mądry ! ! ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY BDP-S350 czyta bez problemu nagrywalne bd no i mozna go chyba dostac za jakies 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałbym Sony. Szybki, czyta co trzeba itd. I to model w zależności od kasy. Może być 350, 550 itp. Najważniejszy plus to szybkość.

Albo.... PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SONY BDP-S350 czyta bez problemu nagrywalne bd no i mozna go chyba dostac za jakies 500 zł

Kupię - daj namiary ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bodex ja dalem za niego 799 zł

ale jakis mistrzo w innym temacie twierdzil ze widział za 480 zł :blink:

pozdro

Edytowane przez aldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty na allegro znajdziesz "nówki nie śmigane" miedzy 600 a 700 zł. Pełno jest także importu z Wlk. Brytanii i różnych "powystawowych" z gwarancją do 600 zł. Nawet dziś widziałem w ofercie "kup teraz" za 649 zł nowy, z gwarancją.

Jednym słowem - coś drgnęło w tym segmencie rynku. Mam nadzieję, że to trwała tendencja i żadna "mądrala" nie wymyśli jakichś "nowych, postępowych, regulacji rynku" odtwarzaczy i filmów BR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

juz bardziej spier...ić rynku filmów BR w Polsce chyba raczej się nie da

Filmy lezą w sklepach pokotem - NIKT tego nie kupuje. Dla 2 desperatów którzy kupią 2 filmy na krzyż na tydzien wogóle nie opłaca się trzymać działu /media saturn/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, potwierdzam. A mój wcześniejszy post był raczej ironią na sytuację, w której obowiązuje zasada błędnego koła. Odtwarzacze trafiają na rynek w cenach do przyjęcia, ale oglądać na nich nie ma specjalnie czego. Płyty, które kosztują ponad 100 zł to w Polsce, to jakieś nieporozumienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęscie w sieci jest dość duzo filmów BD

inaczej ta technologia była by tylko dla wybranych

bo ja filmu nawet za 69zł czyli u nas " taniocha" w życiu nie kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "błędne koło". Płyty są, ale drogie, bo prawie nikt ich nie kupuje. Odtwarzacze "schodzą" bo ludziska oglądają tytuły z sieci. Zresztą tytuł tego wątku, albo innego: "Ceny nośników BR" mówią wszystko.

Sadzę, że w dzisiejszych warunkach (cena nośnika, moja robota przy komputerze, wyjdzie-nie wyjdzie odpowiednia jakość) wartość fabrycznej płyty to 35-45 zł w detalu. No dobra, jakiś "hicior" na święta za 60 - 65 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Zamierzam kupić w najbliższym czasie odtwarzacz BL, przeszukałem już dziesiątki stron i testów na temat różnych modeli, jak również to forum, zadam jednak pytanie inaczej - który z dostępnych obecnie na rynku odtwarzaczy BL w cenie do ok. 1000 zł najlepiej odtwarza płyty BL nagrywane? jeśli chodzi o tłoczone płyty BL to wiadomo że sprawa jest mniej problematyczna. Ważne jest też dla mnie to, by odtwarzał również płyty DVD+R i DVD-R, zarówno z video, jak i zdjęciami (a są modele które potrafią odtwarzać zdjęcia tylko z CD ;)

Będę wdzięczny za pomoc.

Długo zastanawiałem się nad wyborem playera blu-ray. Przez pewien czas zdecydowany byłem na Sony BDP S-350 z wiadomych powodów (tanio). W momencie kiedy odkryłem model Panasonic DMP-BD35 to Sony poszedł w odstawkę. Przeczekałem jednak jeszcze parę tygodni, aby upewnić się w trafnej decyzji, szperając w tym czasie w necie po różnych testach i opiniach użytkowników. W tym czasie pojawiły się dwa nowe modele Panasonic DMP-BD60 i BD80. W tym momencie już nie małem najmniejszych wątpliwości co mam kupić. Tak też zrobiłem i 29 kwietnia kupiłem DMP-BD80 za 1360,00 zł. Za ten model to super cena! Rewelacja. Sony niech się schowa ze swoim flagowym modelem za kilka tysięcy zł. Nie chcę przesadnie chwlić tego co posiadam, ale dla mnie model BD80 to (dzisiaj) jedyny słuszny wybór. Po krótce powiem, że odtwarza wszystkie rodzaje płyt, łącznie z DVD-Ram, których używam, a których żaden Sony nie widzi. Ponadto stare filmy DVD nabrały nowej jakości przez skalowanie do 1080i. Dźwięk z tego cuda to klasa High End. Wszyskie możliwe kodeki audio. Długo by pisać, a trochę się spieszę. W wyszukiwarce można znależć testy w Niemczech i Japoni. Sprzęt poza konkurencją. Jest to absolutna nowość, o której mało kto wie. Nawet na oficjalnej stronie firmy Panasonic nie znalazłem wzmianki o BD80 (może dzisiaj już jest). Mam to szczęście, że jestem jego bardzo zadowolonym posiadaczem czego wszystkim życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic BD80

+pod względem wizyjnym jest nieźle ,posiada dużo rowiązań które można znaleźć w innych ,często drozszych BD

+dobrze wyposazony w różnego rodzaju bajery,wieloformatowy

- koszmarnie długi start,konkurencja z Korei zjada go na śniadanie,zwłaszcza LG, no i oczywiscie Sony PS-dla mnie dyskwalifikacja,panas zdecydowanie tu zaspał.

- używanie termimnu "dźwięk Hiend" to jest zarówno ogromne naduzycie ,świechtanie tego pojęcia ale i kompromitowanie sie osoby ktora takie bzdury wypisuje.Dźwięk tego panasonica jest jego najsłabsza stroną.

- Najnowsze Samsungi z Reonem ,ale i nie tylko samsungi, w żadnym stopniu nie odbiegaja poziomem wizji i skalowania DVD ,a nawet można by polemizowac gdzie jest lepiej.

Biorąc powyższe pod uwagę radze zachować nieco obiektywności i nie zachwalać swojego tylko dlatego że sie go kupiło i trzeba uzasadnic wydanie takiej kwoty,bo wybór w tej klasie cenowej wcale nie jest taki oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dochodzi brak MKV który posiada LG 370 zza 900zł a już na dniach pojawi sie LG bd 390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...