Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić ten Bd . W związku z tym mam pytanie do użytkowników tego odtwarzacza. Czy ściągnięte z netu pliki mkv w rozdzielczości 720 p i nagrane na płycie DV zostaną odtworzone z jakością choćby zbliżoną do tego samego materiału z oryginalnej płyty blu ray. Mam na myśli koncert Celine.Dion.A.New.Day.Live.in.Las.Vegas.2007.720p.BluRay.DTS.x264, który właśnie po ściągnięciu i nagraniu na płytę DV odtworzyłem dzięki uprzejmości w sklepie MM. Ja osobiście odniosłem wrażenie, że jakość dużo odbiegała od HD, że było to b. dobre SD. Nie wiem czy może złe były ustawienia w tym BD, a może tak mają wyglądać pliki mkv ściągnięte z netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja na powyzsze odpowiem w swoim imieniu: tak, jest roznica, i to widoczna.

Na marginesie dodam, iz 720p oznacza (jak kazdy wie) rozdzielczosc 1280x720, a ile filmow ripowanych ma te koncowe 720 linii. Prawie zaden. I w tym miedzy innymi tkwi roznica. Choc z drugiej strony to naprawde jest BARDZO DOBRE sd! To tak aprpos mojego doswiadczenia. Takze oko raczej cie nie mylilo...

Ja sie zas zapytam: czy 720p jest lepsze/gorsze/czy takie samo jak 1080i w momencie odtwarzania pliku mkv 720p?? Troche wstyd, ale dopiero co sie dowiedzialem, ze kazdy telewizor sygnowany oryginalnym logiem hdready ma rowniez te opcje rozdzielczosci.

Z gory dzieki i pozdro4all! :P

Edytowane przez afol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się dzisiaj nowe Firmware V7.141.01.26, czy ktoś może wgrał go?.

Edytowane przez robstach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję pierwszy post jaki znalazłam pod powyższym linkiem: " NAJWYRAZNIEJ MAMY PIERWSZA ZMIANE JAKA WNOSZA OSTATNIE SOFTY BO BD370 PRZESTAL CZYTAC FORMAT exFAT. WTF???????? "

Nie jestem ekspertem, ale z tego co się zorientowałam on nigdy nie czytał tego formatu, więc można powiedzieć że nie ma żadnych istotnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a_gab poczytaj kolejne posty na podanym linku... kilka osób przyznało że po aktualizacji przestał czytać format exFAT, tak że raczej czytał :)

Nie czytał nigdy NTFSa a to coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a_gab poczytaj kolejne posty na podanym linku... kilka osób przyznało że po aktualizacji przestał czytać format exFAT, tak że raczej czytał :rolleyes:

Nie czytał nigdy NTFSa a to coś innego.

Czytałam wszystkie posty. Mój odtwarzacz przed aktualizacją nie obsługiwał tego formatu, po aktualizacji również nie - na forum HDTV też nikt nie wspomina aby była taka możliwość, więc wydaje mi się to pomyłką. Ale oczywiście to ja mogę się mylić :) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałam wszystkie posty. Mój odtwarzacz przed aktualizacją nie obsługiwał tego formatu, po aktualizacji również nie - na forum HDTV też nikt nie wspomina aby była taka możliwość, więc wydaje mi się to pomyłką. Ale oczywiście to ja mogę się mylić :) pozdrawiam.

Mój LG również NIGDY nie czytał exfat i nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a jak wygląda odtwarzanie audio, tzn CD-DA, mp3, wma - da się obsługiwać bez włączania TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy BD370 czy w symbolu ich odtwarzaczy występują na końcu jakieś litery? Pytam ponieważ w sieci spotkałem różne oznaczenia : BD370 , BD370-N , BD370-P i BD370V. Czym się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caratteristiche prin[beeep]ali

Blu-Ray Tuner DVB-T Slot CI per CAM PPV 160Gb HDD File MKV USB 2.0 Windows Media Compatible Blu-Ray

Godetevi il nostro sistema Home Cinama con lettore blu-ray e HD DVD per una risoluzione video due volte superiore allo standard per non parlare della riproduzione audio.

Slot CI per CAM PPV

Slot Ci compatibile con le Cam per PPV sui modelli con DVB-T incorporato.

File MKV

Riproduzione file MKV. Tuner DVB-T

I dispositivi LG (TV e DVD) sono dotati di sintonizzatore digitale terrestre per ricevere immagini e suoni realmente digitali.

160Gb HDD

E' possibile registrare film, partite di calcio o programmi TV fino a 463 ore.

USB 2.0

La porta USB 2.0 trasferisce i dati sino a 480Mb/s ed è supportata da una gamma molto ampia di periferiche (HDD esterni e lettori di schede di memoria).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem bardzo zadowolony z zakupu BD370. Ale.. dzisiaj odtwarzajac film, obraz zaczal pixelowac (smuzyc). Oto info filmu :

Pełna ścieżka : I:\incoming\Post.Grad.REPACK.720p.BluRay.x264-Felony\f-post.grad.720.x264.repack.mkv

Format : Matroska

Rozmiar pliku : 4,37 GB

Czas trwania : 1h 28 min.

Całkowita przepływność bitów : 7.068 Kb/s

Zdekodowana data : UTC 2010-01-06 18:56:03

Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') built on Dec 12 2009 15:20:35

Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo

ID : 1

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L3.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek

Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@3.1

ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC

Czas trwania : 1h 28 min.

Przepływność bitów : 5.418 Kb/s

Nominalna przepływaność : 5.559 Kb/s

Szerokość : 1.280 pikseli

Wysokość : 688 pikseli

Proporcje obrazu : 1,860

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s

Rozdzielczość : 8 bitów

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.257

Rozmiar strumienia : 3,35 GB (77%)

Biblioteka zapisująca : x264 core 80 r1376 3feaec2

Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=5559 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00

Język : Angielski

Audio

ID : 2

Format : DTS

Format/Informacja : Digital Theater Systems

ID kodeka : A_DTS

Czas trwania : 1h 28 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 1.510 Kb/s

Kanały : 6 kanałów

Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Rozdzielczość : 24 bity

Rozmiar strumienia : 957 MB (21%)

Język : Angielski

Pozdrawiam. Widze ze profil kodowania video 3.1, takze nie wiem czemu jest taki obraz. czy spotkaliscie sie z takim objawem ?

A propos co daje najnowsze firmware ? Bo na stronie LGe jest lakonicznie napisane...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualizował ktoś V7.159.00.26 co za zmiany wnosi???

Edytowane przez derik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, aktualizował ktoś V7.159.00.26 co za zmiany wnosi???

Robiłem aktualizacje ale zmian nie zaobserwowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Jestem bardzo zadowolony z zakupu BD370. Ale.. dzisiaj odtwarzajac film, obraz zaczal pixelowac (smuzyc). Oto info filmu :

Niestety to znany problem złej obsługi parametru weightp=2 kodeka x264 przez BD370. ten parametr implementacji kodeka pojawił się jakiś czas temu (poprawia kompresję w jakichś sytuacjach), ale nie zostało to uwzględnione w firmware.

Pojawia się coraz więcej filmów mkv, które zostały skompresowane użyciem tego parametru. Dopóki LG nie poprawi firmware problem będzie występował.

Ostatni firmware sprzed kilku dni niestety nie rozwiązał tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie kolejny soft do 370 V7.163.00.26 ... zmian nie zauważyłem. YT HD nadal pixeloza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...