Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

Czy czyta na pewno NTFS, to tego nie wiem, bo nie wynika to ze specyfikacji technicznej umieszczonej poniżej, ale na pewno czyta DIVX HD i XVID HD, których CHYBA nie czytało BD 370. Nie czytało? Nie jestem pewien. Czy ktoś wie, czy LG BD 370 czyta DIVX HD jak dużo tańszy LG DVD DVS 450H?

http://www.lge.com/us/products/documents/h...av_ss_bd390.pdf

Edytowane przez stelo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym odniesc sie do punktu 4

Może się mylę ale ..... pendrive tak jak każdy dysk ma interface tylko do odczytu/zapisu fizycznego sektora.

Format zapisu informacji (FAT/FAT32/NTFS/EXT2i3/exFAT/itp) jest ustalany przez komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał kiedyś, że pendrive może być NTFS, jeśli się go tak sformatuje przez Vistę. Podobno XP tego nie potrafi. Prawda to? A może da się na przykład przez Partition Magic 8.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie czyta to spróbuj sformatowac jako ext2, to na pewno odczyta - przynajmniej tak wyczytałem z powyższych postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś napisał kiedyś, że pendrive może być NTFS, jeśli się go tak sformatuje przez Vistę. Podobno XP tego nie potrafi. Prawda to? A może da się na przykład przez Partition Magic 8.0 ?

XP potrafi. Wystarczy w "sprzet - właściwości - zasady" zaznaczyć optymalizacja wydajności. I to wystarczy aby sformatować pena w NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest to sprzęt-właściwości-zasady? Nie znałazłem tego "sprzęt". Ktoś napisał, że jeśli zmieni się w pendrivie fat na NTFS, to twedy przy wyjmowaniu pena z portu usb na pewno straci się jego zawartość, jeśli nie wyjmie się go z zgodnie z "z bezpiecznym usuwaniem sprzętu". A z fat32 nie ma tego ryzyka. Czy to prawda?

Ps. Gdy chciałem zmienić w penie fat32 na NTFS przez partitionmagic 8.0, to niestety ten program nie widział podłączonego pena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy chciałem zmienić w penie fat32 na NTFS przez partitionmagic 8.0, to niestety ten program nie widział podłączonego pena...

Formatować na NTFS możesz w XP i Viście bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy na pewno LG BD 370 nie czyta NTFS i filmów w divx hd 720p (w specyfikacji 370 tki NIC nie piszą o divx hd720p ), a BD 390 i to i to czyta? Wiem z poniższej specyfikacji technicznej, że BD 390 czyta divx hd 720p ( ciekawe, czy też divx hd 1080p wprowadzane właśnie do telwizorów LG LCD), ale czy też NTFS? Nie znalazłem żadnego info na temat odczytu NTFS:

http://www.lge.com/us/products/documents/h...av_ss_bd390.pdf

A tak w ogóle divx hd 720p to jaki to divx? 6.0? Jest parę filmów w sieci w divx hd 720p i np. nawet obecny na rynku polskim odtwarzacz dvd: LG DVS 450H czyta divx hd 720p.

Podobno właśnie wprowadzane telewizory LCD LG czytają nie tylko divx hd 720p, ale też wyższe divx hd 1080p. Czyli chyba to jest już divx 7.0???

Przyznam, że jeszcze nie widziałem w necie filmów w wersji divx hd 1080p, a jedynie wyżej wspomniane już divx hd 720p, które chodzą ( sprawdziłem w sklepie) między innymi na LCD Samsung B650.

2. Wynika ze specyfikacji, że Profil 5.1 w plikach mkv jest nieosiągalny dla LG BD 370 i 390, a dla telewizora lcd samsung b650 jest osiągalny?

3. Lg BD 370 miał artefakty przy mkv 1080p z powodu braku obsługi profilu 5.1 no i pewnie LG BD 390 też będzie je miał, a czy ten przetestowany samsung lcd 32 b650 też? Jeśli ten LCD Samsung ma profil 5.1 w 1080p mkv, to raczej nie będzie artefaktów. Tak?

4. I na koniec: Ktoś napisał, że jeśli pendrive jest w NTFS, to wtedy przy wyjmowaniu go z portu USB należy stosować bezpieczne wyjmowanie czyli z zatrzymaniem pracy pendrive z powodu PEWNEGO wykasowania się zawartości przy zwykłym wyjmowaniu z portu USB. A podobno gdy pendrive jest w FAT to nie ma tego niebezpieczeństwa. Czy to prawda?

Ps. Głupotą będzie ze strony LG, jeśli właśnie wprowadzane ich LCD będą czytały divx hd 720p i nawet 1080p, a nie przeczytają jak telewizory Samsunga z serii B650 plików MKV plus do tego NTFS. Wtedy LG na starcie przegrywa z Samsungiem z powodu braku mkv i do tego NTFS. Ciekawe, czy te Samsungi czytają też divx hd 1080p? Ktoś wie? Na pewno divx hd 720p czytają, bo sprawdzałem.

Już wiem, że przeczytają mkv, bo te LCD LG mają mieć divx plus hd, który to opiera się kontenerze mkv i kodeku video H264 oraz audio AAC, a nie jak do tej pory divx i divx hd na kontenerze avi, kodeku video mpeg4 i audio mp3. Divx plus hd ma komatybilmość wsteczną, czyli odczyta filmy w divx i divx hd w avi.

Edytowane przez stelo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie jest to sprzęt-właściwości-zasady? Nie znałazłem tego "sprzęt". Ktoś napisał, że jeśli zmieni się w pendrivie fat na NTFS, to twedy przy wyjmowaniu pena z portu usb na pewno straci się jego zawartość, jeśli nie wyjmie się go z zgodnie z "z bezpiecznym usuwaniem sprzętu". A z fat32 nie ma tego ryzyka. Czy to prawda?

Ps. Gdy chciałem zmienić w penie fat32 na NTFS przez partitionmagic 8.0, to niestety ten program nie widział podłączonego pena...

Np. tak: mój komputer, plik, własciwości, zakładka sprzet, wybrać sprzęt np.pen xxx, właściwości ,zakładka zasady, zaznaczyć optymalizacja wydajności. Od tego momentu możliwy bedzie format w NTFS na penie

ntfsnapeniek.jpg

Edytowane przez nagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, że opracowany pół roku temu standard divx plus hd (720p i 1080p) ( właśnie wprowadzane telewizory LG to mają mieć) opiera się już na kontenerze mkv, a nie avi jak to było w divx hd 720p i w zwykłym divx i opiera się również na kodeku video H264, a nie mpeg4 oraz muzycznym aac, a nie mp3. Czyli wychodzi na to, że standard divx plus hd czyta wszystkie mkv i ma też mieć kompatybilność wsteczną czyli przeczyta filmy w divx i divx hd 720p ktore były w kontenerze avi i kodeku mpeg4 oraz mp3.

Edytowane przez stelo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie małe pytanko do posiadaczy tego odtwarzacza. Jako że nie obsługuje on formatu plików, który pozwala na przechowywanie plików większych niż 4GB, to czy obsługuje on pliki mkv, które zostały podzielone na 2-3 sztuki i zlinkowane ze sobą? Na PC po otworzeniu jednej części, automatycznie dołączane są kolejne części i film leci od początku do końca bez potrzeby przerywania seansu. Byłby to jakiś sposób na problem plików większych niż 4GB, gdyż mając film na dysku komputera i tak musimy go wrzucić na pendrive'a. Gdyby to zadziałało, to w mkvmerge możemy podzielić plik i zapisać go od razu na pendrive (czas kopiowania na pendrive taki sam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rpzecież wystarczy dysk sformatować jako ext2 lub ext3 i nie ma problemów z plikami >4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to temat o modelu 370. On na pewno nie czyta NTFS. Nikt też nie wspominał o obsłudze ext2 bądź ext3. Dlatego też pytałem, czy ktoś z użytkowników 370 mógłby sprawdzić linkowane mkv.

ale rpzecież wystarczy dysk sformatować jako ext2 lub ext3 i nie ma problemów z plikami >4GB

A sprawdziłeś to? Jeśli tak to super, ale jeśli nie to po co piszesz głupoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytaczam swoja wypowiedz na temat LG BD370 vs Panasonic BD60 z sasiedniego formum. Moze niezdecydowanym pomoze to w wyborze:

Jesli chodzi o mnie - jestem maniakiem HD. Testowalem w domu rownoczesnie Panasonica BD60 i LG BD370. Porownywalem godzinami jakosc obrazu na filmach DVD, BluRay, na wlasnych produkcjach z kamery AVCHD - ZERO ROZNIC, lub prawie niezauwazalne.

Myslalem, ze pozostawie sobie Panasonica (lubie ta firme i mam prawie caly sprzet - w tym 50 calowa plazme), ale jak kupilem LG 370 ZALAMALEM SIE... To cudenko - czyta wszystko, ze wszystkich nosnikow. Nie ma smiesznych ograniczen jak w Panasonicu, ze nie czyta czegos tam z DVD-RW itp. Co wiecej przepiekna grafika ekranowa oraz napisy w filmach - w HD. Dla porownania w Panasonicu grafika i napisy to - dobrze skalowane SD. Panasonic wyraznie wolniejszy w obsludze menu i jakis taki... na moj gust siermiezny.

Nigdy bym nie przypuszczal, ze zaczne chwalic LG, nigdy nie mialem nic tej firmy, ale tez nie mialem najlepszego zdania (GoldStar).

Zrobicie jak chcecie, ale ja... uwielbiam BD370 i teraz czekam na BD390 (zalezy mi jednak na wifi i dlna)

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja czekam na LG HR400, cena wysoka ale pewnie spadnie, http://hdtvmania.pl/2009/06/04/lge-hr400-n...lu-ray-z-dvb-t/

To coś nie czyta mkv i jakim prawem w tym dziale - tu ludzie piszą o Lg BD który czyta MKV.

Co będziesz nagrywał znaszej TV w HD - weś sobie N-bokxa z Nki ,też zapisuje w HD i dają za prawie darmo.

Zobaczysz ile nagrasz w HD i czy ci potrzebna nagrywarka HD - w myśl zasady jak niemam toby chciał ,tylko po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To coś nie czyta mkv i jakim prawem w tym dziale - tu ludzie piszą o Lg BD który czyta MKV.

Co będziesz nagrywał znaszej TV w HD - weś sobie N-bokxa z Nki ,też zapisuje w HD i dają za prawie darmo.

Zobaczysz ile nagrasz w HD i czy ci potrzebna nagrywarka HD - w myśl zasady jak niemam toby chciał ,tylko po co.

Jak nie czyta mkv? http://it.lge.com/products/model/detail/hr400.jhtml#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki czy mozna tego lg podlaczycz przez wifi?jakiś adapter karta sieciowa wifi itp bo przeciaganie kabla lan trochę mi się nie uśmiecha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co przeciąganie kabla? AP w trybie Client i po sprawie. Choć AP trzeba kupić niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...