Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu ustawiasz 4:3 jak masz TV 16:9?

zamiast być wyswietlane 1280×544 to jest wyswietlany obaz 1280x470 zweżony

miałem ustawiony ale obraz miałem poucinany z lewej i prawej strony jak ma być orginał to niech bedzie org lubie oglądac panoramiczny orginałnie nagrany film

Edytowane przez luzar78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy idzie jakos sformatowac twardydysk 160 gb do formatu fat32,mozna bybylo dzielic pliki mkv do 4gb i odpalac z twardegodysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś nagrałam .mkv w nero i totalna pikseloza - nie da się oglądać, może to jakiś błąd przy nagrywaniu jak sądzicie. Czy odtwarzacz czyta mp4 - u mnie wyświetla się komunikat że "brak wsparcia dla tego formatu" po czym startuje filmik (sam dźwięk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy idzie jakos sformatowac twardydysk 160 gb do formatu fat32,mozna bybylo dzielic pliki mkv do 4gb i odpalac z twardegodysku

Bez problemu , wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki i powinna wyskoczyć funkcja formatuj , a po jej wybraniu wyskoczą opcje czy w NTFS czy FAT 32 ( tak jest w VISCIE ) .

PS. Jak kupiłem mój 1T to akurat był w FAT 32 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez a_gab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie czytałeś wcześniejszych postów.

Ten odtwarzacz ma problemy z profilem High@L5.1

Stąd te problemy

Inną wersje musisz zdobyć.

tutaj widać że jednak wersje 720p też nie chodzą wszystkie

tutaj źródłem była wersja Madagascar.Escape.2.Africa.2008.720p.BluRay.DTS.x264-DON

Przykro mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :)

posty czytałam, ale zasugerowałam się tym że problem nie dotyczy 720p

no trudno - jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem też nie zawsze dotyczy profilu High@L5.1

Może być odczytywany, ale z błędami, marna jakość itd.

i mogą także być "za wysokie" ustawienia zrobione przy enkodowaniu i odtwarzacz też nie odtworzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy idzie jakos sformatowac twardydysk 160 gb do formatu fat32,mozna bybylo dzielic pliki mkv do 4gb i odpalac z twardegodysku

W XP będą faktycznie problemy , trzeba ściągnąć odpowiednie aplikacje np. ranishem spod DOS-a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade mam telewizor sony KDL-32E4030 i odtwarzacz lg

Ustawiłem w odtwarzaczu WSP.obraz TV - NA 4x3 zwykły a podczas oglądania filmu obraz zwęża się i poucinane jest prawa i lewa strona ekranu film w rozdzielczości 1280×544 zamiast być orginalnie wyswietlany wyswietlany jest 1280x440

odpowiedz dla tych co odpowiedzą czemu nie ustawie na 16x9 - ustawiłem na szeroki i normalny 16x9 obraz poucinany lewa i prawa strona

a chodzi mi o to że jak wyswietlam 4x3 mam panoramiczny obraz 1280x544 czyli orginał i lubie ogladać taki format a nie 16x9 orginał (np1280x544)

Chodzi mi o to czy będzie jakąś aktualizacja na to\

fotki

http://img3.imageshack.us/img3/9550/obraz01.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/4131/obraz02w.jpg

dziekuje i czekam na szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz włączonego autoformatu w telewizorze. najlepij ustaw format 16:9 w playerze a w tv wyłacz autoformat i ustaw format wide lub smart jaki wolisz w sonym nie ma autoformatu na 16:9

Edytowane przez dodekxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy nie masz włączonego autoformatu w telewizorze. najlepij ustaw format 16:9 w playerze a w tv wyłacz autoformat i ustaw format wide lub smart jaki wolisz w sonym nie ma autoformatu na 16:9

dziekuje ale z przykroscią nie pomogło to ustawienie na playerze ustawiłem tak jak pisałeś a telewizoze skasowałem auto formatowanie nic nadal to samo obraz

Edytowane przez luzar78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pisał do serwisu LG w sprawie odtwarzania mkv z profilem 5.1 i problemem z tym zwiazanym. Jak wyjdzie jakieś nowe oprogramowanie dajcie znać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello--

Chcialem sie tylko upewnic w sprawie jednej kwestii zwiazanej z odtwarzaniem zrodel audio tego playera.

Tutaj cytat z jednego z poprzednich postow apropos mozliwosci tego odwarzacza:

"On the audio side, the player's decoding capabilities are similar to the BD300 - you can feed raw Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio and Dolby Digital Plus bitstreams to an AV receiver over HDMI, or convert them to multichannel PCM if your receiver lacks the relevant decoding."

Jesli dobrze rozumiem z powyzszego cytatu player puszcza czysty strumien dzwieku HD (DolbyTrueHD czy DTSHD) z plyty do aplitunera po hdmi, tak?

A pytam sie dlatego, poniewaz znalazlem gdzies taki opis po polsku, ktory mi psuje nieco oglad sytuacji:

"Odtwarzacz ma wbudowany dekoder dźwięku surround w formatach Dolby TrueHD i DTS-HD, ale strumień jest dekodowany wyłącznie do postaci cyfrowej, czyli przekazywany w formacie LPCM do wyjścia HDMI."

Czy ten ostatni cytat jest zaprzeczeniem tego angielskiego wyzej i nieprawdą??

Bardzo prosze o odpowiedz kogos kto sie na tym zna.

Z gory serdecznie dziekuje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU jest pełny polski manual od BD370, a w nim:

Wymagania systemowe:

Dla wielokanałowego odtwarzania audio Dolby® Digital Plus, Dolby TrueHD i DTS-HD:

• Wzmacniacz/ odbiornik z wbudowanym dekoderem (Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS lub DTS-HD).

Strona 15 manuala dokładnie opisuje specyfikacje wyjścia audio urządzenia. Na stronie 23 są pokazane opcje menu audio, w tym ustawienia HDMI OUT do urządzenia z dekoderami audio HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz!!

Czyli wynika, ze jak podlacze tego playera pod amplituner z dekoderami HD za pomoca kabli HDMI (np. pod takie ONKYO 606) otrzymam czysty (niekonwertowany w zaden sposob) strumien dzwieku HD. Zgadza sie?? Dajcie krotka odpowiedz, bo jakby co jutro skocze kupic ten sprzecik bo jest promocja w eurortvagd z 1199 na 1075, i jeszcze raty nieprocentowane!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę :lol: czemu odtwarzacz nie chce mi się zaktualizować. Obecnie sterownik jest w wersji : h42200, V3.886.00 - nie jest to chyba najnowsza wersja skoro występuje problem z literką ś w napisach.

Chodzi mi o aktualizację z neta, ale pobrałam też ze strony LG firmware na pendriva a odtwarzacz nie widzi tego softu. Wyczytałam na tym forum, że przyczyną może być to że wyszły dwie aktualizacje i bez instalacji pierwszej nie można wgrać drugiej - więc dlaczego producenci nie udostępniają obu wersji tylko najnowszą i skąd można pobrać brakującą ?

A obraz z płyt nagranych kamerą w AVCHD - miodzio :)))).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie aktualizacje, na stronie jest ostatnia, której nie wgrasz bez poprzedniej. Z internetu, przynajmniej w moim przypadku, zrobił to automatycznie pod podpięciu do sieci. Pobrał soft i zainstalował. I drugi raz i działa.

AVCHD obrabiasz jakoś? Czy puszczasz czyste *.mts/m2ts?

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kamerka to panasonic sd-5, zgrywam z karty i nagrywam na płytkę w formacie AVCHD za pomocą programiku dołączonego gratis (hd writer) . Do tej pory przerabiałam wszystkie nagrania na dvd, ale "tak na przyszłość" robiłam kopie też w avchd i różnica jest powalająca !!!

Wracając do aktualizacji, to odtwarzacz podłączony jest do internetu i nie znajduje żadnego nowego softu - a mógł byś mi napisać jaką masz obecnie wersję sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz sieć, że przezornie spytam? Jeśli tak a nie robi tego z automatu to w menu mu wymuś żeby szukał aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć jest - youtube działa:D, wchodzę w zakładkę "ustawienia" .... i dalej jest aktualizacja sieciowa, po czym zaczyna sprawdzać i informuje mnie że mam najnowszą dostępną wersję. Dlatego pliss napiszcie jaką macie wersję softu - bo szczerze wątpię żeby moja była najświeższa skoro miało być poprawione "ś" a nie jest.

Już sobie poradziłam z aktualizacją :rolleyes: niestety nadal nie odtwarza mp4.x264-MSA i 5.1 też.

Edytowane przez a_gab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do LG w sprawie profilu 5.1 Dostałem taką odpowiedź :

"Odpowiedź na zapytanie klienta------------

Szanowny Panie, informujemy, że; nie wszystkie istniejące lub nowopowstałe kodeki są wgrane. Nie ma możliwości dogrania nowych ze względów prawnych. Nie przewidziane jest nowe oprogramowanie. Z Poważaniem, LG Electronics Polska."

Edytowane przez Marcin_drizzt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...