Skocz do zawartości
  • 0
pawel973

Problemy z dzwiękiem Tv-PC-AMPLI

Pytanie

Otóż chciałem ulepszyc połączenia i pojawiły sie problemy.

1 Ze względu na przesunięcie dzwięku (wzgledem obrazu) idącego z nboxa do amplitunera podłączyłem dzwięk z telewizora (philips 9603) z wyjscia cyfrowego coaxial do ampli. Problem jest taki ze ampli wyswietla mi PCM a nie Dolby 3/2.

Przy połaczeniu nboxa bezposrednio do ampli optykiem było ok. Dlaczego tv psuje mi dzwiek na wyjsciu? Jesli wchodzi dzwiek przez HDMI w dolby to powinien tez wyjsc dolby z coaxial out.

2 Podłaczyłem do tv komputer (DVI-HDMI). Dzwiek podłączyłem do wejscia audio in w tv,przypisałem je do odpowiedniego hdmi i niestety dzwieku z kompa nie ma w tv.

Dzwiek na wyjsciu z kompa jesti,kabel sprawdzałem jest dobry.

Jaka przyczyna?

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widze,że nikt nie chce mi pomóc...?

Pisałem do Philipsa i dostałem taką odpowiedż: "W nawiązaniu do otrzymanego zapytania, informujemy, iż TV może jedynie przesłać sygnał dźwiękowy w formacie PCM Stereo, taki dźwięk powinien być również przesłany z komputera do TV"

To po jaką cholere wymyslają wszystkie systemy itd. itp. jak póżniej są przesunięcia obrazu z dzwiękiem a jak człowiek podłaczy dzwiek przez tv do amplitunera to z Dolby robi sie PCM. Czyli i 1 i 2 połączenie do d u p y.

Mam też jeszcze 3 problem...PC połączyłem z amplitunerem poprzez optyk i tez wyswietla mi dzwięk PCM np przy oglądaniu filmu dvd z kompa.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...