Skocz do zawartości
mauryc

MKV na M2TS w blu-ray Sony BDP-350

Rekomendowane odpowiedzi

witam

z innego watku dowiedziłem sie,ze nie ma na chwilę obecna odtwarzacza BLU-RAY który odczyta zapisane na płytce pliki mkv.

chcialem zapytac czy jest jakiś sposób na przerobienie pliku mkv na plik m2ts. jesli tak to czy po przerobieniu blu-ray Sony BDP-350 odtworzy matriał mkv z płyty (czy to blu ray czy dvd) jesli nie to moze jest jakiś inny sposób by odtworzyć ten material na stacjonarnym odtwarzaczu.

ps nie chodzi mi o playery typy WD itp

pozdraiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym mkv siedzi x264 to tak, da się - np. wczytując taki plik do tsmuxera i tworząc w nim strukturę blu-ray.

Żeby jednak nie było tak prosto to są dwie sprawy:

primo - stacjonarka nie odtworzy pliku źródłowego skompresowanego profilem L5.1, bądź L4.1 z nadmierną ilością użytych ref frames.

secundo - rozdziałka musi być 1920x1080 bądź 1280x720. przy niestandardowych rozdzielczościach w zależności od odtwarzacza, w TV będziesz miał rozjechane proporcje obrazu, zielone pasy albo inne tego typu cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w tym mkv siedzi x264 to tak, da się - np. wczytując taki plik do tsmuxera i tworząc w nim strukturę blu-ray.

Żeby jednak nie było tak prosto to są dwie sprawy:

primo - stacjonarka nie odtworzy pliku źródłowego skompresowanego profilem L5.1, bądź L4.1 z nadmierną ilością użytych ref frames.

secundo - rozdziałka musi być 1920x1080 bądź 1280x720. przy niestandardowych rozdzielczościach w zależności od odtwarzacza, w TV będziesz miał rozjechane proporcje obrazu, zielone pasy albo inne tego typu cuda.

oki a jakiś poradnik do robienia struktury bly-ray?

i jak sprawdzić czy plik nie ma nadmiernej ilości użytych ref frames?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oki a jakiś poradnik do robienia struktury bly-ray?

Po prostu w tsmuxer zaznaczasz create blu-ray disk.

i jak sprawdzić czy plik nie ma nadmiernej ilości użytych ref frames?

np. avinaptic.

Generalnie jeśli dla 1080p ref frames wynosi 4 lub mniej, a dla 720p 7-8 lub mniej to powinno chulać, ale może są stacjonarki, które dopuszczają jakieś większe odchyły od standardu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz stworzysz strukture blue-ray w tsmuxer to musisz caly material nagrac na plyte.

Robisz to w nero burning rom (nie nero express).

1. klikasz na projekt DVD-ROM (UDF) - jeszcze go nie otwieraj

2. przechodzisz do zakladki UDF, w opcjach zmieniasz na USTAWIENIA RĘCZNE, nastepnie zmieniasz "Wersja syst. plików" na UDF 2.50

3. Teraz dopiero tworzysz projekt i przerzucasz do niego dwa glowne foldery struktury blue-ray. Nagrywasz i ogladasz.

Zrobilem i nagralem w ten sposob juz troche plyt i wszystko pieknie lata. Tez mam takiego Sony jak Ty.

Jedyny problem z jakim nie moge sobie poradzic to wielkosc blue-ray w stosunku do pliku mkv ktory przerabialem.

Jesli mkv ma 4,37 GB to po przerobieniu w tsmuxer zwieksza sie ona do 4,7 - 4,9 GB, a to juz plyta dwuwarstwowa.

Wycinka napisow koncowych pomaga tylko troche, nadal to 4,5 GB i nadal DL a tak niewiele brakuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki a co z polskimi napisami i dodanym audio oczywiście wmuxowanym radzi sobie bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napisami radzi sobie bez problemu, z audio zapewne tez.

Sprobuj jeszcze programu mkv2vob, tsmuxer czasem cos pochrzani i wychodzi film z ekranem podzielonym na dwie czesci (pionowo), nie wiem skad to sie bierze, tez sie ucze jeszcze tego tematu.

Ustawienia opcji w mkv2vob:

Zakladka "add file", okienko "source file" - tu dodajesz plik do zrobienia

"destination directory" - folder docelowy

Zakladka "configuration"

opcje zaptaszkowane: load subtitle from file (w przypadku jesli dodajesz napisy, plik w *.srt, w folderze tylko plik filmowy i z napisami, nic wiecej), large subtitle.

w okienkach w tej zakladce: "transcoding codec" ustawiony na "mpeg-2 (fast)"

"video transcoding" ustawiony na "automatic"

"output type" ustawiony na "avchd - disc" (utworzy strukture blue-ray)

"file splitting" ustawiony na "none" (nie da sie upchac na 4,7 GB z reguly)

Nastepnie przechodzisz do pierwszej zakladki, klikasz "add file" i czekasz na efekt.

Film, ktory wyszedl u mnie z rozwalonym ekranem w tsmuxer, tym programem zrobil sie idealnie

Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem wmuxowane napisy powinny byc w srt

Edytowane przez mauryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. avinaptic.

Generalnie jeśli dla 1080p ref frames wynosi 4 lub mniej, a dla 720p 7-8 lub mniej to powinno chulać, ale może są stacjonarki, które dopuszczają jakieś większe odchyły od standardu...

np. avinaptic. poprosze o nazwe programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ktore pliki powinny byc zapisane po konwersji .mkv na mt2s programem mkv2vob na plytka dvd badz dvd dl? ladnie mi zamienil ale nie wiem co ma nagrac a wiadomo taka plytka dvd dl troche kosztuje a mozna nagrac tylko raz wiec pomocy pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy odtwarzacz SAMSUNG BD-P1500 Blu-ray

bedzie odtwarzał tak przerobione pliki mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG BD370 -- to jest BD który czyta mkv. blureja, dvd, divxa,

Po co coś przerabiać i kombinować wszystko na tym chodzi ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG BD370 -- to jest BD który czyta mkv. blureja, dvd, divxa,

Po co coś przerabiać i kombinować wszystko na tym chodzi ok.

cena

lg-1000 zł brak na allegro

samsung-400 zł jest na allegro

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, tyle że Samsung to model wycofywany z rynku (wchodzi 1600), a LG to nowość która w ciągu 10 dni cenowo spadła z 1299 do 969 zł. Zobaczymy ceny za 2-3 m-ce. Zobaczymy też czy nowe Samsungi nie zaskoczą odtwarzaniem .mkv, byłoby ciekawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuszna uwaga, tyle że Samsung to model wycofywany z rynku (wchodzi 1600), a LG to nowość która w ciągu 10 dni cenowo spadła z 1299 do 969 zł. Zobaczymy ceny za 2-3 m-ce. Zobaczymy też czy nowe Samsungi nie zaskoczą odtwarzaniem .mkv, byłoby ciekawiej.

oki ale teraz jest 1500 i mije pytanie kieruje do tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy gdyz sciagnalem film w full HD (1920x1080) DTS (5.1) z lektorem w formacie mkv i nie chce tracic jakosci i dzwieku a otworzyc go na moim SONY BDP-350 co poradzicie ? probowalem tsmuxer to mi cielo moze cos zle robie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz stworzysz strukture blue-ray w tsmuxer to musisz caly material nagrac na plyte.

Robisz to w nero burning rom (nie nero express).

1. klikasz na projekt DVD-ROM (UDF) - jeszcze go nie otwieraj

2. przechodzisz do zakladki UDF, w opcjach zmieniasz na USTAWIENIA RĘCZNE, nastepnie zmieniasz "Wersja syst. plików" na UDF 2.50

3. Teraz dopiero tworzysz projekt i przerzucasz do niego dwa glowne foldery struktury blue-ray. Nagrywasz i ogladasz.

Zrobilem i nagralem w ten sposob juz troche plyt i wszystko pieknie lata. Tez mam takiego Sony jak Ty.

Jedyny problem z jakim nie moge sobie poradzic to wielkosc blue-ray w stosunku do pliku mkv ktory przerabialem.

Jesli mkv ma 4,37 GB to po przerobieniu w tsmuxer zwieksza sie ona do 4,7 - 4,9 GB, a to juz plyta dwuwarstwowa.

Wycinka napisow koncowych pomaga tylko troche, nadal to 4,5 GB i nadal DL a tak niewiele brakuje ...

No ok. Zmixuje taki film tsmuxerem i mam foldery BDMV i CERTIFICATE i rzeczywiście MOŻNA obejrzeć taki film na stacjonarnym odtwarzaczu (u mnie samsung P1500) :). Tylko jak nagrać kilka różnych filmów na płytę BD, bo przeciez powstaną kolejne foldery BDMV i CERTYFICATE które w przypadku próby wrzucenia na płytę się PODMIENIĄ! Proszę o pomoc, bo nagrywanie TYLKO JEDNEGO filmu o wielkości ok 8GB na płytę 25GB jest bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok. Zmixuje taki film tsmuxerem i mam foldery BDMV i CERTIFICATE i rzeczywiście MOŻNA obejrzeć taki film na stacjonarnym odtwarzaczu (u mnie samsung P1500) :). Tylko jak nagrać kilka różnych filmów na płytę BD, bo przeciez powstaną kolejne foldery BDMV i CERTYFICATE które w przypadku próby wrzucenia na płytę się PODMIENIĄ! Proszę o pomoc, bo nagrywanie TYLKO JEDNEGO filmu o wielkości ok 8GB na płytę 25GB jest bezsensowne.

spróbuj multiAVCHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam szanownych kolegów mam sony bdp-350 z najnowszym firmware.robię wszytsko tak jak opisał to kolega Sikor niestety mój sony stanowczo twierdzi powstały w ten sposób dysk nie może być odtwazany.czy to może być wina najnowszego oprogramowanie,może lepiej było zostać przy starym sofcie.jeśli macie jakieś sugestie,chętnie je przeczytam.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam szanownych kolegów mam sony bdp-350 z najnowszym firmware.robię wszytsko tak jak opisał to kolega Sikor niestety mój sony stanowczo twierdzi powstały w ten sposób dysk nie może być odtwazany.czy to może być wina najnowszego oprogramowanie,może lepiej było zostać przy starym sofcie.jeśli macie jakieś sugestie,chętnie je przeczytam.pozdrawiam

Ludziska kupcie sobie PC ( laptopa ) z kartą z wyjściem HDMI , pościągajcie co trzeba i nie kombinujcie jak koń pod górę . Sam miałem podobne problemy i to jest jedyne rozsądne rozwiązanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz stworzysz strukture blue-ray w tsmuxer to musisz caly material nagrac na plyte.

Robisz to w nero burning rom (nie nero express).

1. klikasz na projekt DVD-ROM (UDF) - jeszcze go nie otwieraj

2. przechodzisz do zakladki UDF, w opcjach zmieniasz na USTAWIENIA RĘCZNE, nastepnie zmieniasz "Wersja syst. plików" na UDF 2.50

3. Teraz dopiero tworzysz projekt i przerzucasz do niego dwa glowne foldery struktury blue-ray. Nagrywasz i ogladasz.

Zrobilem i nagralem w ten sposob juz troche plyt i wszystko pieknie lata. Tez mam takiego Sony jak Ty.

Jedyny problem z jakim nie moge sobie poradzic to wielkosc blue-ray w stosunku do pliku mkv ktory przerabialem.

Jesli mkv ma 4,37 GB to po przerobieniu w tsmuxer zwieksza sie ona do 4,7 - 4,9 GB, a to juz plyta dwuwarstwowa.

Wycinka napisow koncowych pomaga tylko troche, nadal to 4,5 GB i nadal DL a tak niewiele brakuje ...

Zrobiłem w/g Twojego opisu. Nie wiem czy co decyduje, na razie tylko jedna próba udana (na chyba 5). Próbowłem kilka koncertów, niewielkie .mkv po 1-2 GB, jak tworzyłem strukturę tsmuxem, po nagraniu widział BR ale zamiast czasu były kreseczki i stscjonsarny nie ruszał. Dopiero gdy strukturę zrobiłem mkv2vob odtwarzacz zadziałał prawidłow (niewielki proble, w czasie odtwarzania nie można nic używać tzn. pauza, przewijanie itp).

Co może być przyczyną:

1. Plik mkv? (przy każdej próbie używalem innego, ten co zadziałał ma profil 5.1)

2. Odtwarzacz? (Funai, w instrukcji nie ma nic o AVCHD, ale jest BDMV więc chyba OK, tym bardziej, że jeden film odpalił)

3. TSmuxer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...