Skocz do zawartości
Scarecrow

TV do blu raya jaki najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem dobrego telewizora. Będę głównie oglądał filmy na blu ray. Nasłonecznienie w pokoju małe. Odległość od TV 2 metry nawet bliżej. Zależy mi głownie na super jakości obrazu. Chodzi mi oczywiście full HD może być 37 cali byle by tylko obraz był jak najlepszy. Dźwięk może być średni najwyżej kiedyś się dokupi kino domowe. Pokój mam raczej nieduży ale zazwyczaj oglądam z bliska. Więc czy lepiej kupić 37 cali czy może większy? Tak aby obraz był jak najlepszy z odtwarzaczem blu raya, TV tak do 3tyś max. Proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zastanawiam się nad kupnem dobrego telewizora. Będę głównie oglądał filmy na blu ray. Nasłonecznienie w pokoju małe. Odległość od TV 2 metry nawet bliżej. Zależy mi głownie na super jakości obrazu. Chodzi mi oczywiście full HD może być 37 cali byle by tylko obraz był jak najlepszy. Dźwięk może być średni najwyżej kiedyś się dokupi kino domowe. Pokój mam raczej nieduży ale zazwyczaj oglądam z bliska. Więc czy lepiej kupić 37 cali czy może większy? Tak aby obraz był jak najlepszy z odtwarzaczem blu raya, TV tak do 3tyś max. Proszę o rade.

PLAZMĘ i TO 50/60 cali .... :)

Wielkość możesz zredukować do zasobności portfela, ale warto dołożyć "do wielkości" a nie będziesz żałował - dziesiątki osób

po kilku tygodniach przyznawały rację, że .... kurcze-mogłem kupić większy ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PLAZMĘ i TO 50/60 cali .... :lol:

Wielkość możesz zredukować do zasobności portfela, ale warto dołożyć "do wielkości" a nie będziesz żałował - dziesiątki osób

po kilku tygodniach przyznawały rację, że .... kurcze-mogłem kupić większy ! :)

Czyli bardziej się opłaca Plazmę do blu raya? Chodzi mi też o jak najmniejsze smużenie. Ale ogólnie o jak najczystszy obraz. 50/60 cali to troszkę za dużo. Jak już to maks 42 cale. Ale dlaczego Plazma? Dodam że mało oglądam jak już 2-3h na dobę. A im większy TV tym lepszy obraz? Trochę dużo pytam ale jak już wydać 3 tyś to z sensem. A i możecie dać linki do TV które mi polecacie? Z góry dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, każdy tv HD będzie ok do blu ray. Oczywiście są leprze i gorsze. Im więcej wydasz tym będzie lepszy. Raczej określ jaki ma byc rozmiar i ile chcesz wydać. Będzie łatwiej doradzić.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za bardzo nie rozumię - jak mam 42 cale to siedzę powiedzmy 2 metry od tv, jak bym miał 50 cali to musiałbym siedzieć z 2,5 lub 3. W sumie obraz będę widział pod tą samą szerokością kątową wiec co za różnica? No chyba że chodzi tu o komfort oglądania w większym gronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz tv do Blue-raya to przy odległośći 2m 50" to jest minimum. Ja oglądam z 4m 120" i coraz częściej uważam, że ekran mógłby być większy. Pamiętaj, że większość filmów jest w formacie kinowym, a więc oglądany obraz jest mniejszy niż ekran tv. Nie kupuj nic mniejszego niż 50" bo szybko stwierdzisz, że jest zbyt mały i będziesz żałował.

Edytowane przez Marl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam 30 tysięcy na TV tylko 3 tysiące złotych i to już w najgorszym wypadku. Tak do 2 tysięcy by mi odpowiadało. A wy mi proponujecie 50 calowe za 30 tysięcy :D bez żartów chłopaki. A i gdzie bym postawił takiego kolosa 50 cali? Ogólnie wszystko określiłem w 1 poście. TV tak 37' - 40' ewentualnie 42' ale to musiał by być tani i dobry. Bo np. mam 37' cali siedze blisko a np. mam 47' cali ale siedze daleko to w sumie na to samo wychodzi więc mi wystarczy 37' oglądane z bliska. Zresztą podobnie napisał to bohun.

I jeszcze taki przykład np. oglądam film na TV z obrazem 4:9 i aby nie było tych pasków czarnych z góry i z dołu rozciągam ekran tyle że trace kilka centymetrow filmu po bokach. A jak mam TV z obrazem panoramiczym ten 16:2,9 (jakoś tak) 37' to czy te paski z góry na dół też będą? Te paski co pół ekranu zasłaniają. Bo głupio by było gdyby też trzebało rozciągać ekran. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrym zestawem byłoby Sony Bravia 40s4000 oraz blu ray BD300 lub BD350. Jest teraz promocja na ten TV w media expert za 2970 więc cena ok. za BR około 800zł więc ok. Cenowo by mi pasowało ale czy ten zestawik jest dobry? Wie ktoś czy nie będzie smużył ten TV? Czytałem na ceneo i ludzie chwalą sobie ten TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s4000 widziałem tylko parę minut więc nie wypowiadam się, leciała viva i nie smużyło nic, ale lepiej zajrzyj do sklepu i puść różne sygnały DVD, Divix etc. żebyś miał rozeznanie. Odtwarzacz brałbym s350 po aktualizacji oprogramowania masz takie same możliwości jak s550, o tyle fajnie, że całość będziesz obsługiwał jednym pilotem, cena oscyluje w granicach 700zł więc jak doliczysz przesyłkę to wyjdzie 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kupujesz tv do Blue-raya to przy odległośći 2m 50" to jest minimum. Ja oglądam z 4m 120" i coraz częściej uważam, że ekran mógłby być większy. Pamiętaj, że większość filmów jest w formacie kinowym, a więc oglądany obraz jest mniejszy niż ekran tv. Nie kupuj nic mniejszego niż 50" bo szybko stwierdzisz, że jest zbyt mały i będziesz żałował.

nie przesadzaj moze 240'' :) wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia i z dnia na dzien dany TV maleje w oczach, z 2m jest zalecany 46cali, z 2,50m - 52cale, pozatym nie kazdy ma warunki zeby takie kolosy wstawiać.

Scarecrow - lepiej zamiast modelu S, bralbym KDL-40V4000

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac ale pamiętaj, że te 2m i 2,5m to jest do sygnału HD i mam tu na myśli raczej blu ray, bo to co oferują platformy cyfrowe, nie zawsze jest takie różowe i oglądanie z 2m może przyprawić o ból głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^oczywiscie ze pamietam :) SD nie biore wogóle pod uwage bo do tego to najlepiej kineskopowy TV zeby nie zwymiotować na widok jakości niektórych kanałów :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nabyłem 40v4000 i BD350. Jak narazie to oglądam filmy DVD. Jakość obrazu jest super nic nie smuży nawet w ciemnych scenach. Najlepiej to widać twarz. Przy odpowiednim zbliżeniu można policzyć każdą dziurke i kropke na ludzkiej twarzy. :) Ciekawe jak będą wyglądać filmy na blu rayu. Na początku trudno się przyzwyczaić to tak dużego TV. Oglądam z około 2 metrów im bliżej tym większe ziarno na obrazie. Dziękuje wszystkim za porady. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Właśnie kupiłam swój pierwszy telewizor LCD (JVC LT-32A90BU) 32 cale. Podłączyłam go do kablówki UPC (docelowo ma działać pod Aster City). Martwi mnie niestety jedna rzecz - większość programów wygląda jak animowane - obraz jest nieostry, nie widać konturów itp. W sklepie wszystko wyglądało ok, ale teraz jestem mocno zawiedziona tym, co oglądam. Czy to jest normalne przy telewizorach LCD czy może ten model JVC jest taki średni? Jeśli to wina telewizora, powiedzcie, co polecacie. Niestety zupełnie się na tym nie znam sad.gif

Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam

Marta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...