Skocz do zawartości
Gmeru

Pioneer – PDP-427XD i PDP-507XD

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Pioneer wprowadzi wkrótce do sprzedaży w Europie nową linię telewizorów plazmowych 7G składającą się aż z 6 modeli podzielonych na dwie klasy Premium i Premium +. Obecnie urządzenia będą miały na końcu cyfrę „7” w symbolu. Nowe modele PDP-427XD i PDP-507XD wyposażone będą w nowy panel „PUREBLACK 2”. W porównaniu z obecnie produkowanymi panelami, światła wytwarzanego przez urządzenia nowej generacji będzie ok. 20% więcej. Polepszony będzie także, o 10%, kontrast obrazu reprodukowanego przez „7”. Wszystkie nowe telewizory plazmowe będą przystosowane do odbioru HDTV i będą miały wbudowane głośniki. Wszystkie znane z poprzedniej linii technologie przetwarzania obrazu zostały poprawione i otrzymały w oznaczeniu cyfrę „2”. Mamy tu więc „Direct Colour Filter 2”, „PURE drive 2 “ czy wspomniany wcześniej „PUREBLACK 2” .

[center][b]PDP-427XD[/center][/b]
[center][img]http://img488.imageshack.us/img488/5528/pioneerpdp427xdgf0.jpg[/img][/center]
[center][b]PDP-507XD[/center][/b]
[center][img]http://img169.imageshack.us/img169/6495/pioneerpdp507xder5.jpg[/img][/center]

Cena i dostępność najnowszych produktów Pioneer’a ma być znana bliżej terminu nadchodzącej wystawy IFA 2006.
[url="http://www.nowetrendy.pl"]NT[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkretne uderzenie Plazm w LCD :) Pioneer jednak trzyma sie plazm dzielnie i dają radę :) LCD do boju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłoby to uderzenie gdyby były fullHD, a tak jest to kolejnie ulepszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra to jaka rozdzielczoscia beda dysponowaly te nowe pionki ...1366x768?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' date='18.07.2006, 12:49 ']No dobra to jaka rozdzielczoscia beda dysponowaly te nowe pionki ...1366x768?
[right][post="7526"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Dokładnie taką jaką napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trzeba jeszcze zarobić trochę na panelach PDP 720p, zanim na stałe zagoszczą ekrany FullHD, Pioneer niestety trochę zachowawczo, szkoda, (i dlatego 5000EX FullHD taki drogi :P ).
a swoją drogą przynajmniej mają mieć już zabezpieczenie antywypaleniowe, bo w modelach 436 niestety nie ma tego i już było wiele dramatów z tego powodu.
w tym miejscu ukłon do Panasonica, który już od 7 generacji radzi sobie świetnie z problemem wypaleń i nic się nie wypala.
Swoją drogą wszyscy nabywcy PDP powinni ustawiać swoje plazmy przez pierwsze ok. 200-300 godzin na ok. 50% nastawów, żeby zabezpieczyć się w 100% przed możliwością wypaleń w przyszłości. A potem to już 60.000 godzin szaleństwa....... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='19.07.2006, 22:43 ']no trzeba jeszcze zarobić trochę na panelach PDP 720p, zanim na stałe zagoszczą ekrany FullHD, Pioneer niestety trochę zachowawczo, szkoda, (i dlatego 5000EX FullHD taki drogi  :( ).
a swoją drogą przynajmniej mają mieć już zabezpieczenie antywypaleniowe, bo w modelach 436 niestety nie ma tego i już było wiele dramatów z tego powodu.
w tym miejscu ukłon do Panasonica, który już od 7 generacji radzi sobie świetnie z problemem wypaleń i nic się nie wypala.
Swoją drogą wszyscy nabywcy PDP powinni ustawiać swoje plazmy przez pierwsze ok. 200-300 godzin na ok. 50% nastawów, żeby zabezpieczyć się w 100% przed możliwością wypaleń w przyszłości. A potem to już 60.000 godzin szaleństwa....... B)
[right][post="7574"][/post][/right][/quote]


A co z plazmami z serii 427-są godne uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[right][post="7574"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right]
[quote]A co z plazmami z serii 427-są godne uwagi?
[right][post="10731"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

na www.areadvd.de jest pierwszy szczegółowy test 427.
Zwraca uwagę fakt, że Pioneer skończył produkcję plazm 43" i seria G7 ma tylko 42 cale.
Niemcy są zachwyceni i dali 10/10 gwiazdek, ale ja i tak czekam na Panasonica FullHD 50 cali.
A przy 42'' to debeściakiem jest Panas 42PV60 za niecałe 6 k zł, który wygrywa wszystkie testy i porównania w cuglach. No i ten kontrast 10.000:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat pomiędzy dwoma plazmami tj. Pioneerem 427XA a Panasonikiem 42PV600E. Obie plazmy są o podobnych parametrach ,a różnica w cenie duża ok. 2000pln .Planuję definitywnie zakup za miesiąc , więc proszę o ,,głosy,, doradcze !
pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='vitoni' date='29.09.2006, 16:00 ']Teraz mam dylemat pomiędzy dwoma plazmami tj. Pioneerem 427XA a Panasonikiem 42PV600E. Obie plazmy  są o podobnych parametrach ,a różnica w cenie duża ok. 2000pln .Planuję definitywnie zakup za miesiąc , więc proszę o ,,głosy,, doradcze !
pozdrawiam  :rolleyes:
[right][post="12351"][/post][/right][/quote]


Pomimo iż Pioneer ma sporo "bajerów", to jednak w ostatecznym rachunku liczy się jakość obrazu.
A tutaj Panasonic ma znacznie lepszy kontrast i jak dla mnie, zdecydowanie bardziej naturalny obraz od Pionka.
Oba widziałem w realu podłączone do HD i dla mnie Panasonic przeważa.
Zresztą to Panasonic 50PV600 dostał EISĘ za High-End plazmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
W sumie to chyba po raz pierwszy wypowiem się na tutejszym forum.
Do tej pory byłem i jestem posiadaczem LCD Samsunga S71B z którego jak na swoją cene jestem bardzo zadowolony.
Jednak w Piątek podjąłem decyzję o zakupie do salonu PLAZMY Pioneer-a model PDP-4270XA.
Przez kilka dni porównywałem w domu dwa modele PLAZM - Konkretnie Pioneera na które się w końcu zdecydowałem oraz Panasonica model TH-42PV600E

Porównanie wykonałem tak jak należy go dokonać...czyli w warunkach w którcyh urządzenie będzie używane na codzień...nie było z tym problemu w zaprzyjaźnionym sklepie.
Moim skromnym zdaniem Panasonic wymięka pod wieloma względami - zarówno w ostrości jak i wyrazistości szczegółów.
Po wejściu do menu pierwsze co żuca się w oczy to Monogość ustawień, Pioneer przebija Panasa na wielu frontach.
Oczywiście porównanie odnoszone jest do jakości HDTV...nie mam specjalnie porównania co do jakości sygnału z anteny naziemnej czy kablówki.
Ponadto to co mnie zastanowiło - Panas bardziej odbija w ekranie światło padające przez okna, czy też lepiej widać w nim świecącą lampę wiszącą na suficie...owszem Pioneer także ale nie w tak dużym stopniu.

[quote]AreckiW Napisał:
A przy 42'' to debeściakiem jest Panas 42PV60 za niecałe 6 k zł, który wygrywa wszystkie testy i porównania w cuglach. No i ten kontrast 10.000:1[/quote]

Być może w tej klasie cenowej jest debeściakiem - Pioneer droższy o około 2 do 3 tysięcy...i niestety kiedy człowiek porówna oba modele zrozumie za co tak naprawde płaci więcej - napewno nie za sam znaczek.
Co do wygrywania testów - weź pod uwage jedno - Panas jest już na rynku jakiś czas i testerzy zdążyli juz go wymęczyć wystarczająco wiele razy, Pioneer jest produktem dość świeżym i testowanie jego nowych modeli dopiero się rozpoczyna...dajmy troche czasu innym serwisom etc
Co do nagród dla Pioneera...jest jeszcze czas.

[quote]AreckiW Napisał:
Pomimo iż Pioneer ma sporo "bajerów", to jednak w ostatecznym rachunku liczy się jakość obrazu.
A tutaj Panasonic ma znacznie lepszy kontrast i jak dla mnie, zdecydowanie bardziej naturalny obraz od Pionka. Oba widziałem w realu podłączone do HD i dla mnie Panasonic przeważa.
Zresztą to Panasonic 50PV600 dostał EISĘ za High-End plazmę.[/quote]

Nie wiem w jakich warunkach widziałeś oba modele - ale porównania powinno się dokonać najlepiej przy całkiem zaciemnionym pomieszczeniu zatem najlepiej w nocy - a myśle że widziałeś je w sklepie na półce.
Światło czy to sztuczne czy to padające z zewnątrzy potrafi mocno zniekształcić obserwowany obraz.
Wybacz...ale załatw sobie prezentacje do domu obu modeli...według mnie poczujesz się rozczarowany.
A co do kontrastu...niewiem czy czasem Pioneer nie ma znacznie mocniejszego kontrastu...trudno mi ocenić...wydaje mi się że sprawiedliwym będzie jak napisze że porównywalny.
A co do wysokości kontrastów czy to w Plazmach czy LCD - Było już o tym wielokrotnie...należy brać na to realna poprawkę ponieważ są to chwyty marketingowe i producenci celowo podnoszą aby nam potencjalnym klientom mogło się wydawać że ten model jest Cool a ten Bee bo ma go tak mało.

Zaznaczam że są to moje subiektywne odczucia...i można się z nimi nie zgadzać.
Ale jeżeli już ktoś się wypowiada na temat wyższości jednego modelu nad drugim - bo on widział i wie - to niech porówna je najpierw w odpowiednich warunkach.

Poniżej zamieszczam Fotke mojego nowego Nabytku :rolleyes:

[url="http://images3.fotosik.pl/212/fd936a4986f774c3.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 1[/url]

[url="http://images2.fotosik.pl/214/08083ca8fb8047ce.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 2[/url]

[url="http://images2.fotosik.pl/214/808f63bc8e58e2ee.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 3[/url]

[url="http://images2.fotosik.pl/214/ec0af2fe36078549.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 4[/url]

[url="http://images2.fotosik.pl/214/914a77b31d00c56f.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 5[/url]






Pozdrawiam

Edytowane przez sadaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sadaman' post='16593' date='22.10.2006, 12:19 ']Witam
W sumie to chyba po raz pierwszy wypowiem się na tutejszym forum.
Do tej pory byłem i jestem posiadaczem LCD Samsunga S71B z którego jak na swoją cene jestem bardzo zadowolony.
Jednak w Piątek podjąłem decyzję o zakupie do salonu PLAZMY Pioneer-a model PDP-4270XA.
Przez kilka dni porównywałem w domu dwa modele PLAZM - Konkretnie Pioneera na które się w końcu zdecydowałem oraz Panasonica model TH-42PV600E

Porównanie wykonałem tak jak należy go dokonać...czyli w warunkach w którcyh urządzenie będzie używane na codzień...nie było z tym problemu w zaprzyjaźnionym sklepie.
Moim skromnym zdaniem Panasonic wymięka pod wieloma względami - zarówno w ostrości jak i wyrazistości szczegółów.
Po wejściu do menu pierwsze co żuca się w oczy to Monogość ustawień, Pioneer przebija Panasa na wielu frontach.
Oczywiście porównanie odnoszone jest do jakości HDTV...nie mam specjalnie porównania co do jakości sygnału z anteny naziemnej czy kablówki.
Ponadto to co mnie zastanowiło - Panas bardziej odbija w ekranie światło padające przez okna, czy też lepiej widać w nim świecącą lampę wiszącą na suficie...owszem Pioneer także ale nie w tak dużym stopniu.
Być może w tej klasie cenowej jest debeściakiem - Pioneer droższy o około 2 do 3 tysięcy...i niestety kiedy człowiek porówna oba modele zrozumie za co tak naprawde płaci więcej - napewno nie za sam znaczek.
Co do wygrywania testów - weź pod uwage jedno - Panas jest już na rynku jakiś czas i testerzy zdążyli juz go wymęczyć wystarczająco wiele razy, Pioneer jest produktem dość świeżym i testowanie jego nowych modeli dopiero się rozpoczyna...dajmy troche czasu innym serwisom etc
Co do nagród dla Pioneera...jest jeszcze czas.
Nie wiem w jakich warunkach widziałeś oba modele - ale porównania powinno się dokonać najlepiej przy całkiem zaciemnionym pomieszczeniu zatem najlepiej w nocy - a myśle że widziałeś je w sklepie na półce.
Światło czy to sztuczne czy to padające z zewnątrzy potrafi mocno zniekształcić obserwowany obraz.
Wybacz...ale załatw sobie prezentacje do domu obu modeli...według mnie poczujesz się rozczarowany.
A co do kontrastu...niewiem czy czasem Pioneer nie ma znacznie mocniejszego kontrastu...trudno mi ocenić...wydaje mi się że sprawiedliwym będzie jak napisze że porównywalny.
A co do wysokości kontrastów czy to w Plazmach czy LCD - Było już o tym wielokrotnie...należy brać na to realna poprawkę ponieważ są to chwyty marketingowe i producenci celowo podnoszą aby nam potencjalnym klientom mogło się wydawać że ten model jest Cool a ten Bee bo ma go tak mało.

Zaznaczam że są to moje subiektywne odczucia...i można się z nimi nie zgadzać.
Ale jeżeli już ktoś się wypowiada na temat wyższości jednego modelu nad drugim - bo on widział i wie - to niech porówna je najpierw w odpowiednich warunkach.

Poniżej zamieszczam Fotke mojego nowego Nabytku :D

[url="http://images3.fotosik.pl/212/fd936a4986f774c3.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 1[/url]

[url="http://images2.fotosik.pl/214/08083ca8fb8047ce.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 2[/url]

[url="http://images2.fotosik.pl/214/808f63bc8e58e2ee.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 3[/url]

[url="http://images2.fotosik.pl/214/ec0af2fe36078549.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 4[/url]

[url="http://images2.fotosik.pl/214/914a77b31d00c56f.jpg"]PIONEER PDP-4270XA 5[/url]
Pozdrawiam[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@sadaman ale dałeś do pieca z tą wypowiedzią do Areckiego, z tą prezentacją i oglądamiem plazmy w sklepie, oj chłopie dałeś.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra ale niech mi ktos wytlumaczy to:PDP-427XD obsługuje format obrazu 1080/24p , który jest idealnym formatem filmowym, który dostępny będzie wraz z płytami Blu-ray oraz innymi nośnikami wysokiej rozdzielczości - tak więc będziesz przygotowany na prawdziwe kino domowe. [color="#FF0000"](obsługuje format obrazu 1080/24p)[/color] ale jak to bedzie wygladac jakten tv ma rozdzielczos 1024 x 768 niewiadomo czy da rade tak jak telewizor FullHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HD2006' post='21862' date='13.11.2006, 14:12 ']
No dobra ale niech mi ktos wytlumaczy to:PDP-427XD obsługuje format obrazu 1080/24p , który jest idealnym formatem filmowym, który dostępny będzie wraz z płytami Blu-ray oraz innymi nośnikami wysokiej rozdzielczości - tak więc będziesz przygotowany na prawdziwe kino domowe. [color="#FF0000"](obsługuje format obrazu 1080/24p)[/color] ale jak to bedzie wygladac jakten tv ma rozdzielczos 1024 x 768 niewiadomo czy da rade tak jak telewizor FullHD?
[/quote]
No wlasnie czy ten tv radzi sobie z sygnalem 1080p? i nie bedzie te 1080p wygladac szpetnie podawane z HDDVD albo Blu-Reya? Moze ktos juz testowal ten tv z HDDVD albo Blu-Reyem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie HDMI ma ten model HDMI1.2 albo 1.3 Edytowane przez HD2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z forumowiczow posiada moze ten model Pionieera PDP-427XD no i jak on wspulpracuje z HDDDVD albo BluReyem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sadaman' post='16593' date='22.10.2006, 11:19 ']Witam
W sumie to chyba po raz pierwszy wypowiem się na tutejszym forum.
Do tej pory byłem i jestem posiadaczem LCD Samsunga S71B z którego jak na swoją cene jestem bardzo zadowolony [ciach][/quote]

I jak Twoje wrażenia po kilku miesiącach użytkowania? Cierpisz na duszki, wypalenia i inne choróbstwa czy jest OK? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TESTER' post='32882' date='04.01.2007, 22:49 ']Czy ktos z forumowiczow posiada moze ten model Pionieera PDP-427XD no i jak on wspulpracuje z HDDDVD albo BluReyem?[/quote]

U mnie od października chodzi na nim N-TV. Jest rewelacyjny obraz i kolory. Puszczam również filmy HD z komputera za pomocą kabla HDMI (mam kartę graficzną z wyjściem HDMI).
Sygnał HD z PC jest rewelacyjnie odtwarzany aż do formatu 1080p24. Taki format daje napęd blue ray, jeśli się nie mylę. Przy wyższych Hz już sygnał nie jest rozpoznawany i obraz jest czarny. Edytowane przez Piotr0691

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam być może głupie pytanie bo nie widziałem tych TV na żywo.
czy 507xd nie ma w zestawie głosników?
bo nawet na stronie pioneera piszą że głośniki są opcjonalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...