Skocz do zawartości
Ojciec74

Podswietlenie w 46Z4500

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni użytkuje Sony 46Z4500 - wraz z DVD Pioneer Dv-600, Ferguson HD 8800 (Cyfra+) oraz PC (głównie mkv) . Obraz w jasnych scenach jest perfekcyjny (najlepsza jakość TV to chyba TVP HD przez DVB-T - moim zdaniem dużo lepszy sygnał niż kanały z Cyfry+). Od początku jednak mam problemy z nierównym podświetleniem matrycy. Przy pierwszej okazji "podziwiania" całkowicie czarnego ekranu, zaraz po zainstalowaniu TV, doznałem rozczarowania - białe plamy jaśniejszego podświetlenia zajmowały prawie 50% ekranu. Biorąc do serca uwagi forumowiczów skierowałem TV na leżakowanie oraz masaż matrycy. Efekt faktycznie wystąpił - większość jasnych plam zniknęła. Ponadto pobawiłem się ustawieniami (kontrast 90, jasność 50, podświetlenie 1), jednak cały czas mam problem z podświetleniem lewej części, zwłaszcza lewego dolnego narożnika. Wykonałem kilka zdjęć obrazujących problem:

1. Ekran bez sygnału, krótki czas naświetlania zdjęcia:

2ekmddw.jpg

Efekt bardziej widoczny po większym kątem.

2. Ekran z domyślnym sygnałem video dla stacji radiowych, krótki czas naświetlania zdjęcia:

2mebodi.jpg

3. Ekran bez sygnału, długi czas naświetlania, duża czułość

11hdzdj.jpg

Tutaj widać dokładnie ten problem - lewy dolny narożnik tragiczny, pozostałe rejony - akceptowalne.

Mam pytanie, czy nierównomierne podświetlenie jest podstawą do żądania naprawy gwarancyjnej od serwisu Sony. Jeśli tak, to jakie

są szanse na sukces ? Czy te z może lepiej oddać ten TV do sklepu (był zakupiony wysyłkowo) i nabyć kolejny (może bez takich wad)?

Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie minęło 10 dni to oddaj go, powiedz dlaczego i poproś o przysłanie sprawdzonego modelu. Niech złoży adnotację, lub wystawi drugi paragon, żebyś miał znowu 10 dni. Zakupy przez internet są piękne:) Moim zdaniem jakbyś wezwał serwis, też by wymienili na nowy, taki defekt jest już poważny. Ale jak masz możliwość wymiany w sklepie, to nie czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to reklamował. Problem z podświetleniem jest zmorą każdego LCD - ale tych dużych. Ale to co widać w pierwszym poście jest zbyt mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśniejsze rogi przy 46 calowych telewizorach zdarzają się bardzo często bez względu na markę, jeśli chodzi o clouding bo taki efekt tutaj obserwujemy na zdjęciach albo skorzystać z 10 dni na zwrot albo się z nim pogodzić (przy oglądaniu filmów jest pewnie praktycznie niezauważalny). Po 300h pracy telewizora efekt może zniknąć bądź jeszcze bardziej się zawęzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...