Skocz do zawartości
kilik

Kolumny do kina

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli jesteś takim fanem M audio i twierdzisz ze maja taki bas to posłuchaj klipsch F3 :rolleyes: a tak na serio to nieważne jakie kolumny by były to żadne nie zejdą z pasmem tak nisko jak sub i krótko mówiąc nie ma kina bez subwoofera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli jesteś takim fanem M audio i twierdzisz ze maja taki bas to posłuchaj klipsch F3 :rolleyes: a tak na serio to nieważne jakie kolumny by były to żadne nie zejdą z pasmem tak nisko jak sub i krótko mówiąc nie ma kina bez subwoofera:)

dokładnie , bas z subwoofera to inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie bez jaj posłuchajcie M-audio Reference 65 zestawu kina 5x1.

A potem piszcie bez jaj i bez subwofera .

Kolega nawet się nie zainteresował M-audio no trudno .......

Nie uwieży jak nie usłyszy - i reszta również - zapatrzona jest w marki okrzykniete na forach za exstra , a w sumie piszą o tym co mają i nigdy nic innego nie słuchali by porównac.

Ja szukam frontów do 2k,a ty mi polecasz M-audio za 1,5.Zresztą jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś polecał tę firmę.

A co do suba to bez niego się nie obejdzie,ale przyjdzie na to czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja szukam frontów do 2k,a ty mi polecasz M-audio za 1,5.Zresztą jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś polecał tę firmę.

A co do suba to bez niego się nie obejdzie,ale przyjdzie na to czas :)

Monitor Audio to dobra i renomowana firma , jak masz możliwość ich odsłuchania to warto spróbować , ja szedłem do sklepu z myślą że kupię jbl a jak posłuchałem Klipsch to się poprzestawiało całkowicie i się tą firmą zainteresowałem . Skończyło się na 2 x front , central i całkiem spory sub (za jakiś czas 4 x satelity ) . Więc warto jednak odsłuchiwać nie tylko to co jest popularne bo można się miło zaskoczyć. Klipsch też jest mało znany ale każdy co ich odsłu[beeep]ę raczej pozytywnie się od nosi na ich temat . Głównie to jednak jbl ,b&w , jamo , koda ,magnat są najpopularniejsze ale to nie znaczy że maudio, infinity cz np. klipsch są gorsze . Wręcz odwrotnie ja się cieszę że mam głośniki dla "wybranych " a nie dla "mas" (nie miałem nic złego na myśli :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa_ml wiem, że to trudno ale jakbyś, sklasyfikował dźwiek klipsch'ow ? ciepły, zimny itd.

Niedługo zrobie sobie odsłuch, ale cos muszę wstępnie wybrać.

Myslalem wczesnie o zestawie na F1, ale teraz w grę wchodzi raczej reference F10 set. Jest to zdecydowanie niższa półka od Twoich RF62, ale sty grania może będzie podobny. Rozważam jeszcze zestaw na KEF C5/C7, no i JBL e60, ec25, e20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę to ogarnąć i cokolwiek odsłuchać.Wiem że inaczej nic nie wybiorę.

Monitor Audio biorę pod uwage ale chyba funduszy zabraknie bo myslałem nad BronzeBR6.BR5 są strasznie małe a przy dużym pokoju chciałbym trochę większe gabarytowo.Ale nie znaczy że mają byc wielkie skrzynie ;) ok.1 metrW wystarczy.Pewnie wybiorę cos z :Dali,Jamo,Klipsch, KEF,MA,albo JBL ale to też zależy co będe mógł odsłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Monitor Audio to dobra i renomowana firma , jak masz możliwość ich odsłuchania to warto spróbować , ja szedłem do sklepu z myślą że kupię jbl a jak posłuchałem Klipsch to się poprzestawiało całkowicie i się tą firmą zainteresowałem . Skończyło się na 2 x front , central i całkiem spory sub (za jakiś czas 4 x satelity ) . Więc warto jednak odsłuchiwać nie tylko to co jest popularne bo można się miło zaskoczyć. Klipsch też jest mało znany ale każdy co ich odsłu[beeep]ę raczej pozytywnie się od nosi na ich temat . Głównie to jednak jbl ,b&w , jamo , koda ,magnat są najpopularniejsze ale to nie znaczy że maudio, infinity cz np. klipsch są gorsze . Wręcz odwrotnie ja się cieszę że mam głośniki dla "wybranych " a nie dla "mas" (nie miałem nic złego na myśli ;) )

mam nadzieje że nie zrozumiałem ale nie powiedziałes chyba ze m-audio = monitor audio ?? po prostu tak troche niejsasno to wyszlo w polaczeniu z cytatem ktory miales w tej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje że nie zrozumiałem ale nie powiedziałes chyba ze m-audio = monitor audio ?? po prostu tak troche niejsasno to wyszlo w polaczeniu z cytatem ktory miales w tej wypowiedzi.

troche to zakreciłem chodziło mi o to ze są również inne mniej znane marki niż jbl .....

co do klipsch rf10 to nie słuchałem , natomiast rf62 grają dla mnie bardzo dobrze , mają wyważone tony wysokie i średnie , troszke brakuje basu ale to akurat mały problem bo zaopatrzyłem się w 700W basu ;) słuchałem trochę głośników do 3 tyś i jak dlamnie rf62 grały zdecydowanie najlepiej , ładnie grają muzę a w kinie są mega fajne tak dynamiczne ze czasami dech zapierają , mają super skuteczność 98 decybeli a to fajnie się sprawdza w nocy gdzie nie można czasami odkręcic ampa , już od małej mocy podanej z ampa przenoszą dobrze całe pasmo a mi na tym zależało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli jesteś takim fanem M audio i twierdzisz ze maja taki bas to posłuchaj klipsch F3 ;) a tak na serio to nieważne jakie kolumny by były to żadne nie zejdą z pasmem tak nisko jak sub i krótko mówiąc nie ma kina bez subwoofera:)

Co znaczy fanem słucham i wybieram - jesli wybrał byś Klipsch nie M-audio - to mam jedną odpowiedz dla wszystkich -panowie podajcie realną cenę przy kazdym oferowanym przez waz zestawie.

Zaproponowałem M-audio bo kolega potrzebuje zestaw do kina i gier do 2000 zł - M-audio - 2 fronty , 1 centralny , 2 surandy = cirka 1500 zł. w zalezności od sklepu i marzy.

Plus subwofer dedykowany do tego zestawu przez producenta ( ta sama szata wzornicza i parametry dobrane do tego zestawu ) cena 800 zł.

Sumując daje to 2300 zł. kolega prosił fronty za 2 tysiaki moja oferta jest bliska prosby.

A jakoś M-audio Reference 65 nikt nie oceni tego lepiej doputy tego nie posłucha w danym pomieszczeniu w którym mają grać na stałe.

Jesli podacie oferty w raz z cenami zobaczycie że połowa lub nawet 3/4 waszych propozycji odpadnie ze wzgledu na kasę.

Kolega nie prosił zestawu super górna półka cenowa a sprecyzował potrzeby - najlepiej się do nich dostosować i zobaczym czy Klipsch czy JBL bedą wogóle brane pod uwagę.

Chyba że odłozy zakup jak sprzet zdrożeje zgodnie z kursem dolara i nawet na M-audio mu te 2 tysiaki nie starczą.

W ostatnim wydaniu Kina Domowego głosniki M-audio model z numerkiem 60 czyli starsze niż Reference 65 o których pisze zostały wybrane przez redakcje Kina domowego za produkt roku 2008 a czytelnicy wybrali Fergusona .

Panów marki nie zmieściły się na pudle i nie zajeły tak zaszczytnego miejsca.

Pozdrawiam

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje że nie zrozumiałem ale nie powiedziałes chyba ze m-audio = monitor audio ?? po prostu tak troche niejsasno to wyszlo w polaczeniu z cytatem ktory miales w tej wypowiedzi.

O które kolumny w końcu chodzi? Bo to jednak jest różnica.

http://www.m-audio.pl/

http://www.monitoraudio.pl/

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy fanem słucham i wybieram - jesli wybrał byś Klipsch nie M-audio - to mam jedną odpowiedz dla wszystkich -panowie podajcie realną cenę przy kazdym oferowanym przez waz zestawie.

Zaproponowałem M-audio bo kolega potrzebuje zestaw do kina i gier do 2000 zł - M-audio - 2 fronty , 1 centralny , 2 surandy = cirka 1500 zł. w zalezności od sklepu i marzy.

Plus subwofer dedykowany do tego zestawu przez producenta ( ta sama szata wzornicza i parametry dobrane do tego zestawu ) cena 800 zł.

Sumując daje to 2300 zł. kolega prosił fronty za 2 tysiaki moja oferta jest bliska prosby.

A jakoś M-audio Reference 65 nikt nie oceni tego lepiej doputy tego nie posłucha w danym pomieszczeniu w którym mają grać na stałe.

Jesli podacie oferty w raz z cenami zobaczycie że połowa lub nawet 3/4 waszych propozycji odpadnie ze wzgledu na kasę.

Kolega nie prosił zestawu super górna półka cenowa a sprecyzował potrzeby - najlepiej się do nich dostosować i zobaczym czy Klipsch czy JBL bedą wogóle brane pod uwagę.

Chyba że odłozy zakup jak sprzet zdrożeje zgodnie z kursem dolara i nawet na M-audio mu te 2 tysiaki nie starczą.

W ostatnim wydaniu Kina Domowego głosniki M-audio model z numerkiem 60 czyli starsze niż Reference 65 o których pisze zostały wybrane przez redakcje Kina domowego za produkt roku 2008 a czytelnicy wybrali Fergusona .

Panów marki nie zmieściły się na pudle i nie zajeły tak zaszczytnego miejsca.

Pozdrawiam

cytat kolegi który założył temat "Ja szukam frontów do 2k". Kolega pytał o fronty a nie 5.1 więc po co pisać 5.1 za 2300 jak chce 2.0 za 2000 . Ma 2 tyś i chce za to kupić najlepsze możliwe fronty. Chodzi o to że kupi teraz za 2 tyś fronty a potem coś dobierze . Jeśli chodzi o klipsch to cena za model RF52 to ok 2 tyś zł a rf62 można za ok 2,8 zł znaleźć . Fakt za 2300 jest zestaw 5.1 a za rf52 to tylko stereo ale jak dokupi za jakiś czas central , suba i satelity klasy rf52 to niestety całość zagra dużo lepiej niż takie 5.1 za 2300 .

A co do testów w czasopismach to ja je traktuję z przy mrużeniem oka bo ocena jak grają głośniki to ocena subiektywna . Ale w sumie chciał bym zobaczyć ten test z KD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały czas o to mi chodzi.Dzieki lipa_ml

A swoją drogą ciekawe te klipsch RF52,tylko czy wysokie tony nie są za ostre.Jakoś żle mi się kojarzy głosnik tubowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie cały czas o to mi chodzi.Dzieki lipa_ml

A swoją drogą ciekawe te klipsch RF52,tylko czy wysokie tony nie są za ostre.Jakoś żle mi się kojarzy głosnik tubowy.

Właśnie ta tuba to fajny wynalazek, moim zdaniem wysokie i średnie się uzupełniają bardzo dobrze , więcej mogło by być basu ale od ego jest sub . Ale musiał byś sam odsłuchać .

Jak odsłuchiwałem rf52 i rf62 i porównałem jed do jbl es100 to na koncercie rockowym queen na jbl wogóle nie było wokalu wszystko w tyle było słychać , natomiast na klipsch wszystko pięknie było słychać , freediego i instrumenty .

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie wiesz co wybrać to popatrz na klocki Canton z serii GLE. Może ich design nie taki jak Dali ale grają całkiem dobrze. Popatrz na parametry, ale w sumie to musisz posłuchać. Przedmówcy dobrze mówią (piszą). Ja mam GLE 470 w wersji czarnej i wyglądają bardzo dobrze a przy tym nie krzykliwie. Jamo mam z serii, której już nie ma E875. Maja mocny bas. Cantony mają więcej wysokich co mi się podoba.

http://www.canton.de/de-produktdetail-gleserie-gle470.htm

Edytowane przez krzysztof.h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://audiodecor.istore.pl/pl,product,368...lka,gratis.html

Tu masz ciekawie pokazane.

Ale czy ci bedzie pasowac kolorystyka , zerknij a może kolorek je zdyskwalifikuje.

Walcze jeszcze tylko dlatego bo panowie podsyłają ci m-audio z najniższej półki do porównań z monitoraudio.

Kolego, piszesz nie na temat. Mają byc 2 fronty do 2kzł.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sucharex

A ja bede namawial na inne rozwiazanie.

Jezeli przeznaczenie to kino i gry to zdecydowanie lepiej sprawdzi sie zestaw 5.1

Chcesz kupic fronty za 2k a potem zbierac na reszte. Oczywiscie mocne fronty proponowane przez przedmowcow to super sprawa do rozbudowy i sluchania muzy w stereo, ale filmy i gry do czasu zakupu reszty beda graly blado. Dlatego polecam cale 5.1 w podobnej cenie - Infinity Beta HCS (ok 1650pln). Na 25m bedziesz mial eksplozje dzwieku. Filmy i gry beda grzmiec az milo (odrazu a nie za miesiac czy dwa). A jezeli najdzie cie ochota na podlogowe fronty to wrzucisz dwa monitory na tyl dokupisz fronty i masz pelne 7.1 (HD). Dodam ze kolumny graja do 40 000 Hz co oznacza zgodnosc z nowymi standardami.

Sam gram na Onkyo 605 z tym zestawem i jest bajka (kupiony po licznych dyskusjach i radach na forach)

Wybor nalezy do Ciebie

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bede namawial na inne rozwiazanie.

Jezeli przeznaczenie to kino i gry to zdecydowanie lepiej sprawdzi sie zestaw 5.1

Chcesz kupic fronty za 2k a potem zbierac na reszte. Oczywiscie mocne fronty proponowane przez przedmowcow to super sprawa do rozbudowy i sluchania muzy w stereo, ale filmy i gry do czasu zakupu reszty beda graly blado. Dlatego polecam cale 5.1 w podobnej cenie - Infinity Beta HCS (ok 1650pln). Na 25m bedziesz mial eksplozje dzwieku. Filmy i gry beda grzmiec az milo (odrazu a nie za miesiac czy dwa). A jezeli najdzie cie ochota na podlogowe fronty to wrzucisz dwa monitory na tyl dokupisz fronty i masz pelne 7.1 (HD). Dodam ze kolumny graja do 40 000 Hz co oznacza zgodnosc z nowymi standardami.

Sam gram na Onkyo 605 z tym zestawem i jest bajka (kupiony po licznych dyskusjach i radach na forach)

Wybor nalezy do Ciebie

Pozdr

Jak byś posłuchał zestawu 5.1 za 7 tyś to ciekawe co byś powiedział na temat tego jak grają , jest takie powiedzenie "Cierpliwość popłaca" więc chyba lepiej kupić fronty za 2 tyś a potem resztę , oczywiście każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy chce od razu zestaw 5.1 za 1650 zł czy z czasem dokupować i mieć zestaw dwa , trzy , cztery razy droższy a co za tym idzie dużo lepszy. Tym bardziej że głośniki kupuje się na lata . Co do eksplozji dźwięku to raczej subiektywna ocena dla jednego będzie to eksplozja dla innych blady dźwięk , wszystko zależy od oczekiwań . Ja ktoś się nastawia na stereo również to porównać trzeba by zestaw 5.1 za 1650 do zestawu stereo za 2 tys to tutaj raczej blado zagra 5.1 . Wiadomo w filmach nie da się uzyskać z 2.0 dźwięku przestrzennego ale lepiej poczekać niż być w gorącej wodzie kąpanym. Ja mam nowe fronty central i suba , brakuje mi 4 tyłów tej klasy co reszta bo mam teraz pierdziawki totalne ale nie kupuję na szybko bo zależy mi na konkretnych aby uzyskać pożądany finalny efekt . Moje pierwsze 5.1 też złożyłem tak żeby kupić od razu i prawdę mówiąc byłem zadowolony ale po zakupie nowych frontów stwierdziłem że to był błąd bo teraz posprzedawałem te głośniki za drobiazgi a mogłem od razu kupić porządne fronty i potem rozbudować . Tak więc wszystko zależy kto czego oczekuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początku napisałem ze narażie fronty do 2k.A jak kaske dozbieram to wtedy reszta i sub jak najbardziej.Oczywiscie interesujeą mnie fronty jak grają ale także centralny i tyły z proponowanego zestawu.I nie chodzi mi żeby kolumny grały samym basem :(

Temat jest o kolumnach a nie o subie.

A co do jamo 606 to byłem zdecydowany.Narazie szukam może:

Jamo C 407

Dali concept 6

Czy ktoś posiada takowei czy mógłby coś napisac o nich.

Witam

Dopiero zauważyłem temat.

Posiadam fronty Dali Concept 6. Zdecydowanie ich mocną stroną są średnie i wysokie tony.

Słabo wg mnie sprawdzają się w kinie w konfiguracji 5.0 którą posiadałem na początku (patrz rozmiar suba z zestawu Concept ;) ), faktem także jest że mój pokój ma "słabą akustykę", ALE jeżeli planujesz kupno

suba w przyszłości to zmienia postać rzeczy...wówczas zdecydowanie warto bo:

bardzo czysto grają w stereo

ładnie brzmią wokale

kwestia gustu ale wg mnie fajny design

solidne wykonanie

U mnie grają z Yamahą, czytałem gdzieś że te fronty potrzebują mocnych wzmaków np HK

Pamiętaj aby ewentualny głośnik centralny także pochodził z serii Concept.

pzdr

p.s. żaden ze mnie "audiofil" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś posłuchał zestawu 5.1 za 7 tyś to ciekawe co byś powiedział na temat tego jak grają , jest takie powiedzenie "Cierpliwość popłaca" więc chyba lepiej kupić fronty za 2 tyś a potem resztę , oczywiście każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy chce od razu zestaw 5.1 za 1650 zł czy z czasem dokupować i mieć zestaw dwa , trzy , cztery razy droższy a co za tym idzie dużo lepszy. Tym bardziej że głośniki kupuje się na lata . Co do eksplozji dźwięku to raczej subiektywna ocena dla jednego będzie to eksplozja dla innych blady dźwięk , wszystko zależy od oczekiwań . Ja ktoś się nastawia na stereo również to porównać trzeba by zestaw 5.1 za 1650 do zestawu stereo za 2 tys to tutaj raczej blado zagra 5.1 . Wiadomo w filmach nie da się uzyskać z 2.0 dźwięku przestrzennego ale lepiej poczekać niż być w gorącej wodzie kąpanym. Ja mam nowe fronty central i suba , brakuje mi 4 tyłów tej klasy co reszta bo mam teraz pierdziawki totalne ale nie kupuję na szybko bo zależy mi na konkretnych aby uzyskać pożądany finalny efekt . Moje pierwsze 5.1 też złożyłem tak żeby kupić od razu i prawdę mówiąc byłem zadowolony ale po zakupie nowych frontów stwierdziłem że to był błąd bo teraz posprzedawałem te głośniki za drobiazgi a mogłem od razu kupić porządne fronty i potem rozbudować . Tak więc wszystko zależy kto czego oczekuję .

Dokładnie tak.Też kupiłem na szybkiego,a teraz wymieniam.Ampla wymieniłem na 606 a z kolumnami już nie tak łatwo.Narazie nie mam czasu ale listę do odsłuchu mam.Ostatnio doszły do listy Paradigmy.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sucharex
Jak byś posłuchał zestawu 5.1 za 7 tyś to ciekawe co byś powiedział na temat tego jak grają , jest takie powiedzenie "Cierpliwość popłaca" więc chyba lepiej kupić fronty za 2 tyś a potem resztę , oczywiście każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy chce od razu zestaw 5.1 za 1650 zł czy z czasem dokupować i mieć zestaw dwa , trzy , cztery razy droższy a co za tym idzie dużo lepszy. Tym bardziej że głośniki kupuje się na lata . Co do eksplozji dźwięku to raczej subiektywna ocena dla jednego będzie to eksplozja dla innych blady dźwięk , wszystko zależy od oczekiwań . Ja ktoś się nastawia na stereo również to porównać trzeba by zestaw 5.1 za 1650 do zestawu stereo za 2 tys to tutaj raczej blado zagra 5.1 . Wiadomo w filmach nie da się uzyskać z 2.0 dźwięku przestrzennego ale lepiej poczekać niż być w gorącej wodzie kąpanym. Ja mam nowe fronty central i suba , brakuje mi 4 tyłów tej klasy co reszta bo mam teraz pierdziawki totalne ale nie kupuję na szybko bo zależy mi na konkretnych aby uzyskać pożądany finalny efekt . Moje pierwsze 5.1 też złożyłem tak żeby kupić od razu i prawdę mówiąc byłem zadowolony ale po zakupie nowych frontów stwierdziłem że to był błąd bo teraz posprzedawałem te głośniki za drobiazgi a mogłem od razu kupić porządne fronty i potem rozbudować . Tak więc wszystko zależy kto czego oczekuję .

Nie wiem co masz na mysli przytaczajac zestaw 5.1 za 7k?!?! Kazdy kto chce zablysnac na forum rzuca tekst tego typu celem dyskredytacji rozmowcy...gdybys posluchal zestawu za xxxx PLN to bys cos tam... sluchalem zestawow w roznych cenach i mam wyrobione zdanie.

Tak jak powiedziales w stereo fronty za 2k zagraja o niebo lepiej niz 5.1 w tej samej cenie. Ale zainteresowany szuka sprzetu do filmow i gier, gdzie lepiej sprawdza sie 5.1. Oczywiscie nie neguje opcji kupna frontow i dokupowania reszty, kwestia oczekiwan. Poprostu przedstawilem inny punkt widzenia, ktory w mojej ocenie jest ciekawa alternatywa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co masz na mysli przytaczajac zestaw 5.1 za 7k?!?! Kazdy kto chce zablysnac na forum rzuca tekst tego typu celem dyskredytacji rozmowcy...gdybys posluchal zestawu za xxxx PLN to bys cos tam... sluchalem zestawow w roznych cenach i mam wyrobione zdanie.

Tak jak powiedziales w stereo fronty za 2k zagraja o niebo lepiej niz 5.1 w tej samej cenie. Ale zainteresowany szuka sprzetu do filmow i gier, gdzie lepiej sprawdza sie 5.1. Oczywiscie nie neguje opcji kupna frontow i dokupowania reszty, kwestia oczekiwan. Poprostu przedstawilem inny punkt widzenia, ktory w mojej ocenie jest ciekawa alternatywa.

Pozdrawiam

Po pierwsze nie pisałem o zestawie za 7 tyś żeby zabłysnąć tylko pisałem po to żeby uświadomić Tobie że nie wszyscy wydają 2 tyś na 5.1 a np. 7 tyś i że taki zestaw zagra dużo lepiej niż taki za 2 tyś . Według twojego myślenia nie ma sensu wydawać więcej na 5.1 niż 2 tyś , to ja chce ci uświadomić że jest sens i jest różnica w takich zestawach . Kolega pisze wyraźnie ze chce 2.0 za 2 tyś a potem do kupi kolejne elementy a ty piszesz ze lepiej 5.1 od razu. Pewnie że lepiej od razu ale lepiej poczekać i dokupić później i mieć zestaw za 7 tyś niż być w gorącej wodzie kąpanym i kupować coś za 2 tyś. Tak jak pisałem zestaw kupuje się na wiele lat więc lepiej odczekać i kupić porządny zestaw. Ja kupiłem zestaw klipsch i wydałem więcej niż 7 tyś ale nie dla tego żeby się chwalić na forum bo niby co by mi to niby dało ? Wydałem dla tego że chciałem mieć dźwięk na poziomie jaki mnie usatysfakcjonuje . Nie stać mnie na to żeby kupić zestaw 5.1 za 10 tyś jednorazowo więc kompletowałem po kolei . Parametry które podajesz "Dodam ze kolumny graja do 40 000 Hz co oznacza zgodność z nowymi standardami. " niby co mają oznaczać ? bo nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apeluje o spokój :) Moza i tak i tak. Zależy kto czego potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś posłuchał zestawu 5.1 za 7 tyś to ciekawe co byś powiedział na temat tego jak grają , jest takie powiedzenie "Cierpliwość popłaca" więc chyba lepiej kupić fronty za 2 tyś a potem resztę , oczywiście każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy chce od razu zestaw 5.1 za 1650 zł czy z czasem dokupować i mieć zestaw dwa , trzy , cztery razy droższy a co za tym idzie dużo lepszy. Tym bardziej że głośniki kupuje się na lata . Co do eksplozji dźwięku to raczej subiektywna ocena dla jednego będzie to eksplozja dla innych blady dźwięk , wszystko zależy od oczekiwań . Ja ktoś się nastawia na stereo również to porównać trzeba by zestaw 5.1 za 1650 do zestawu stereo za 2 tys to tutaj raczej blado zagra 5.1 . Wiadomo w filmach nie da się uzyskać z 2.0 dźwięku przestrzennego ale lepiej poczekać niż być w gorącej wodzie kąpanym. Ja mam nowe fronty central i suba , brakuje mi 4 tyłów tej klasy co reszta bo mam teraz pierdziawki totalne ale nie kupuję na szybko bo zależy mi na konkretnych aby uzyskać pożądany finalny efekt . Moje pierwsze 5.1 też złożyłem tak żeby kupić od razu i prawdę mówiąc byłem zadowolony ale po zakupie nowych frontów stwierdziłem że to był błąd bo teraz posprzedawałem te głośniki za drobiazgi a mogłem od razu kupić porządne fronty i potem rozbudować . Tak więc wszystko zależy kto czego oczekuję .

Popieram w całej rozciągłości.

Też popełniłem ten błąd ale mój wynikał z braku wiedzy o kinie i optymalizacji kosztów.

Lepiej kupić frony a potem dokupować resztę. Sam jeszcze nie mam suba. Fronty i centralny całkiem dobrze sobie radzą bez suba, ale go kiedyś dokupię.

Całe założenie że koncepcja 2tys na początek a reszta później jak się dozbiera, bo jak ktoś nie przewiduje więcej inwestować w klocki to trzeba pójść inną drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Popieram w całej rozciągłości.

Też popełniłem ten błąd ale mój wynikał z braku wiedzy o kinie i optymalizacji kosztów.

Lepiej kupić frony a potem dokupować resztę. Sam jeszcze nie mam suba. Fronty i centralny całkiem dobrze sobie radzą bez suba, ale go kiedyś dokupię.

Całe założenie że koncepcja 2tys na początek a reszta później jak się dozbiera, bo jak ktoś nie przewiduje więcej inwestować w klocki to trzeba pójść inną drogą.

To polecam za jakiś czas kupić suba , sub to całkiem inny bas niż z frontów . Sub to jeden z ważniejszych elementów całego systemu , tu nie warto oszczędzać kupuj maksymalnie najlepszego na twoją kieszeń :rolleyes:

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...