Skocz do zawartości
kilik

Kolumny do kina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum i oczywiscie mam problem.

Poszukuje kolumn do Onkyo 606 .

Zastosowanie:filmy i gry(xbox360 i ps3)

Na początek tylko fronty do max 2000 za parę.

Pomieszczenie 25m2

Byłem zdecydowany na jamo 606,bo bardzo polecane do tego ampli.Ale zdecydowałem że może lepiej dozbierać do czegoś lepszego.Nie wiem czy bedzie znaczaca rożnica w kinie i czy warto dokładać.Jestem ciekaw co zaproponujecie?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Mozesz sprawdzić monitor audio rs6. Ja sprawdzałem rs8 i byłem zadowolony. Jednakże, bez w względu co my tu napiszemy konieczny będzie odsłuch. Absolutnie konieczny.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne tylko nie na moją kieszeń.A co sądzisz o Monitor Audio Bronze BR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładne tylko nie na moją kieszeń.A co sądzisz o Monitor Audio Bronze BR5

Posłuchaj

Dali Concept 6

Klipsch RF52

KEF IQ50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładne tylko nie na moją kieszeń.A co sądzisz o Monitor Audio Bronze BR5

Niestety nie słuchałem. Umów sie na odsłuch. Gdzie mieszkasz?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch to ciężka sprawa.W mojej okolicy to tylko zestawy do 2k.Mam w miarę blisko do Lublina,ciekawe czy tam da rade coś znaleść.

Czy macie jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał głosników jamo z serii C :405,407,605

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich jestem nowy na forum i oczywiscie mam problem.

Poszukuje kolumn do Onkyo 606 .

Zastosowanie:filmy i gry(xbox360 i ps3)

Na początek tylko fronty do max 2000 za parę.

Pomieszczenie 25m2

Byłem zdecydowany na jamo 606,bo bardzo polecane do tego ampli.Ale zdecydowałem że może lepiej dozbierać do czegoś lepszego.Nie wiem czy bedzie znaczaca rożnica w kinie i czy warto dokładać.Jestem ciekaw co zaproponujecie?

Pozdro

a ja zaproponuje Tobie abyś udał sie na odsłuch Magnat Supreme 1000 , mozesz kupic teraz pare w promocji za ok .... 900 zł, moim zdaniem kolumny grają REWELACYJNIE, u mnie napędzaja w stereo salon ok 45 m2 i jest jeszcze zapas :)

Edytowane przez Robert Luczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja zaproponuje Tobie abyś udał sie na odsłuch Magnat Supreme 1000 , mozesz kupic teraz pare w promocji za ok .... 900 zł, moim zdaniem kolumny grają REWELACYJNIE, u mnie napędzaja w stereo salon ok 45 m2 i jest jeszcze zapas :)

Moim zdaniem do 2 tyś można znaleźć dużo lepsze kolumny ja miałem model magnat 800 i grały przyzwoicie ale do takich kolumn np. dali concept 6 albo kilpsch rf52 się chowają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem do 2 tyś można znaleźć dużo lepsze kolumny ja miałem model magnat 800 i grały przyzwoicie ale do takich kolumn np. dali concept 6 albo kilpsch rf52 się chowają

a miałeś serię monitor czy supreme?

kolega chciał kupic jamo 606 a akurat moim zdaniem supreme 1000 grają lepiej od jamo,szczególnie jezeli chodzi o bas

a ha i jeszcze jedno roznica pomiedzy 2000 za pare a ok 850 to jakies 1150 wkieszenie np.na tyły lub suba :)

naprawde seria supreme gra duoz lepiej niz kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odsłuch, odsłuch, odsłuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się nad Dali concept 6.

Ale jak te głośniki sprawdza sie w filmach sensacyjnych czy s-f.Chodzi mi o (eksplozje,wybuchy)czyli bas ale także przestrzeń.

Oczekuje mocy,bo czasami lubię głosniej.

Na koniec głupie pytanie (sorki ale nie znam sie) te kolumny nie posiadaja głosnika średniotonowego i chciałbym wiedziec jak u nich ze średnicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz zastanawiam się nad Dali concept 6.

Ale jak te głośniki sprawdza sie w filmach sensacyjnych czy s-f.Chodzi mi o (eksplozje,wybuchy)czyli bas ale także przestrzeń.

Oczekuje mocy,bo czasami lubię głosniej.

Na koniec głupie pytanie (sorki ale nie znam sie) te kolumny nie posiadaja głosnika średniotonowego i chciałbym wiedziec jak u nich ze średnicą

przed zakupem dali , posłuchaj sobie tych magnatów supreme,basu u nich pod dostatkiem ,akurat zawsze magnat kojarzył mi się z duzą

ilością basu a jak Tobie nie podejdzie to zawsze mozesz kupic dali

akurat te jamo co chciales to znam i moim zdaniem magnat jezeli chodzi np.o bas brzmi lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik - poczytaj i zobacz piszesz od do a wszyscy w kółko to samo proponują.

Zaproponujęci kolumny które ostatno testuję komplet 1500 zł .

5.1 czyli komplet do kina domowego i gier tak jak piszesz .

Maja odpowiednią ilość basu , są modelem najwyższym w tej firmie i dla mnie jak na początek do kina i gier są super.

Za chwie odezwią się melomani że to lub tamto jest z nimi nie tak,

ale trzeba ich posłuchać aby wydać opinie ja miałem okazie je odsłuchać w Media markt.

I mnie zauroczyły - raz wyglądem dwa ilością basu , i to są własnie dla ciebie super kolumny na początek.

A są to ........... M-audio Reference 65 . Są to kolumny ostatnio sprzedawane przez Onkio w kopletach ze sprzetem onkio.

Nie mylić ze starszymi modelami o numerku 60 których pełno w sklepach internetowych.

Podzwoń po najbliższych MM może mają na stanie to sobie posłuchasz , jak byś się zdecydował podam ci adres sklepu w którym mozna kupić w dobrej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem o odsłuchu to raczej nie myślałem o odsłuchu w MM , bo to moim zdaniem żaden odsłuch. Co nie zmienia faktu że kolumny mogą grać przyzwoicie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz zastanawiam się nad Dali concept 6.

Ale jak te głośniki sprawdza sie w filmach sensacyjnych czy s-f.Chodzi mi o (eksplozje,wybuchy)czyli bas ale także przestrzeń.

Oczekuje mocy,bo czasami lubię głosniej.

Na koniec głupie pytanie (sorki ale nie znam sie) te kolumny nie posiadaja głosnika średniotonowego i chciałbym wiedziec jak u nich ze średnicą

Nie ma cudów , jak chcesz żeby sceny dynamiczne wybuchy i takie tam grał porządnie to musi być dobry sub , z fronty ci takich efektów nie dadzą ale też dobrze jak by był dobry central jak i fronty. Jeśli chcesz wydać do 2 tyś na kolumny ale masz zamiar później dokupić resztę kolumn to nie kupuj 5.1 za 1500 zł bo taki zestaw wysokiej jakości nie będzie . Wszystko zależy od budżetu ale sądzę że dali concept 6 spokojnie sobie dadzą rade ale najważniejszy i decydujący jest odsłuch. Ja ostatnio wymieniłem sprzęt i po wymianie frontów pod młotek poszedł central i bas wymieniłem je na całkiem przyzwoite i dopiero teraz jest czad w filmach. Moim zdaniem jak kupować 5.1 za 1500 zł to lepiej fronty za 1500 zł a resztę w czasie dokupić , cierpliwość popłaca a efekt końcowy będzie dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez suba? Panowie bez jaj. Nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku napisałem ze narażie fronty do 2k.A jak kaske dozbieram to wtedy reszta i sub jak najbardziej.Oczywiscie interesujeą mnie fronty jak grają ale także centralny i tyły z proponowanego zestawu.I nie chodzi mi żeby kolumny grały samym basem :rolleyes:

Temat jest o kolumnach a nie o subie.

A co do jamo 606 to byłem zdecydowany.Narazie szukam może:

Jamo C 407

Dali concept 6

Czy ktoś posiada takowei czy mógłby coś napisac o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odsłuch to ciężka sprawa.W mojej okolicy to tylko zestawy do 2k.Mam w miarę blisko do Lublina,ciekawe czy tam da rade coś znaleść.

Czy macie jeszcze jakieś propozycje?

Jeśli do Lublina masz niedaleko to idź do tego sklepu : http://www.meloman.lublin.pl/ gość który go prowadzi ma ten sklep już naprawdę długo i pomoże coś wybrać, i tak jak już wielu tu wcześniej napisało : odsłuch odsłuch bez tego ani rusz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początku napisałem ze narażie fronty do 2k.A jak kaske dozbieram to wtedy reszta i sub jak najbardziej.Oczywiscie interesujeą mnie fronty jak grają ale także centralny i tyły z proponowanego zestawu.I nie chodzi mi żeby kolumny grały samym basem :rolleyes:

Temat jest o kolumnach a nie o subie.

A co do jamo 606 to byłem zdecydowany.Narazie szukam może:

Jamo C 407

Dali concept 6

Czy ktoś posiada takowei czy mógłby coś napisac o nich.

słuchałem jamo 606 i niestety moim zdaniem są kiepskie , seria C jest dużo lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage jeszcze JBL Northridge Cine Pack ,naprawde jestem zaskoczony na plus a i bas jest jak dla mnie potezny typowo kinowy co mi sie podoba -polecam........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsluch odsluch odsluch.

Bez tego sie nie obejdzie. I jeszcze wez pod uwage, czy odsluch robisz na kolumnach wygrzanych czy na takich prosto z kartonu.

Mozesz uslyszec roznice nawet w takim przypadku co moze zakrzywic twoj odbior.

Autorus moze cos o tym powiedziec bo jego MA prosto z pudelka wyjete nie graja tak jak graly te w salonie juz wygrzane :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez suba? Panowie bez jaj. Nie ma takiej możliwości.

Panowie bez jaj posłuchajcie M-audio Reference 65 zestawu kina 5x1.

A potem piszcie bez jaj i bez subwofera .

Kolega nawet się nie zainteresował M-audio no trudno .......

Nie uwieży jak nie usłyszy - i reszta również - zapatrzona jest w marki okrzykniete na forach za exstra , a w sumie piszą o tym co mają i nigdy nic innego nie słuchali by porównac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie bez jaj posłuchajcie M-audio Reference 65 zestawu kina 5x1.

A potem piszcie bez jaj i bez subwofera .

Kolega nawet się nie zainteresował M-audio no trudno .......

Nie uwieży jak nie usłyszy - i reszta również - zapatrzona jest w marki okrzykniete na forach za exstra , a w sumie piszą o tym co mają i nigdy nic innego nie słuchali by porównac.

5x1 to chyba chodzi o zestaw z sube czyż nie ? autorus pisał że się nie da stworzyć dobrego kina domowego bez suba a jeśli ty twierdzisz że tak to chyba ty nie słyszałeś dobrego suba . Ja akurat nie kupowałem głośników kierując się forami , ja traktuję forum jako na kierunkowanie a ostatecznie i tak sam odsłu[beeep]e lub oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...