Skocz do zawartości
g00rek

Tańsze kino vs droższe Logitechy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym na wstępie zaznaczyć, że jestem po wielu dniach przeczesywania stron/for i jeżdżenia po sklepach, więc proszę o nie zasypywanie mnie odpowiedziami w stylu "poszukaj" <_<

Mam do wydania około 1000-1500 zł. Chciałbym za to skompletować zestaw 5.1 składający się w minimalnej wersji ze wzmacniacza i kolumn. Odtwarzacz jest mi raczej nie potrzebny, gdyż będę chciał podłączyć:

1. Ps3 która będzie mi służyła za odtwarzacz DVD/BlueRay

2. HDD multimedialny DVICO Tvix

3. N recorder

Wizja idzie do Plazmy Samsunga jeśli ma to dla Was jakieś znaczenie.

***

Pytanie brzmi - czy lepiej zainwestować w DROŻSZE głośniki Logitecha (konkretnie Z-5500), czy w TAŃSZE kino domowe np.

http://www.sony.pl/product/hcs-surround-ki...=TechnicalSpecs

http://www.consumer.philips.com/consumer/p...-DVD+HTS3367-12

Słyszałem że jeśli chodzi o muzykę to Z-5500 strasznie ssie w średnich tonach. Co do kwestii "kupuj duże kolumny w drewnianej obudowie" to zrewidowałem swoje poglądy gdy usłyszałem sprzęt znajomego za kilkanaście tysięcy (BOSE) z małymi satelitkami.

***

Zestawu chcę używać do filmów, a także do muzyki. Bardzo prosiłbym o wzięcie następujących punktów przy udzielaniu odpowiedzi:

1. Nie, nie wydam więcej. To jest cena wynegocjowana z żoną, może kiedyś kupie dobre kino domowe, tymczasem nie polecajcie mi ferrari gdy zastanawiam się czy wziąć peugeota czy renault. Dziękuję też za rady w stylu "kup na razie ampli, a za rok dokupisz pierwszą kolumnę" :]

2. Nie, nie interesuje mnie tylko moc subwoofera. Nie słucham techno ani żadnej muzyki w której ważny jest przede wszystkim współczynnik budzenia sąsiadki.

3. Tak wiem, że firma Logitech nie zajmuje się dźwiękiem, ale chodzi mi o opinię ludzie którzy SŁYSZELI te głośniki (Sony wbrew pozorom też robi znośne lustrzanki, choć wielu fanboyów nikona/canona je ignoruje)

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże za co z góry dziękuję :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam logitechy, do kina , konsoli itd do 1000 zł nie ma moim zdaniem nic lepszego,

do stereo jest juz DUZO gorzej,zresztą kazde 5.1 do muzyki nadaje się mocno średnio

każdy 15 letni technics za 200 zł z głośnikami np. magnat monitor jest 100 razy lepszy

wiec w sumie powinny byc 2 zestawy do 5.1 i do stereo

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa zestawy audio:

LogiTech Z5500 i drugi "pro" za ok. 20k.

Różnica jest i to bez dwóch zdań.

Ale piszę to by namówić Cię na LogiTecha.

Za tę kasę to jest znakomite rozwiązanie.

Sprawa średnicy:

System Z5500 ma certyfikat THX, a to zobowiązuje.

Rozkład pasma prawidłowy jeżeli słuchacz jest przyzwyczajony do lliniowego słuchania.

O głośność też się nie będziesz martwił.

Pamiętaj, że Z5500 ma trzy wejścia:

optyk

coaxial

5.1 analog

Jeżeli więc PS3 (optyk) ma spotkać się z Dvico (coaxial/optyk) to nie ma problemu.

No ale N ma też optyk (zajęty przez PS3) albo RCA Stereo.

I jest problem z 5.1 z N-ki.

Za to Z5500 wrzucasz do bagażnika (mam w tym celu torbę z IKEA) i na weekend na mazury.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Głośność średnio mnie obchodzi - bardziej jakość dźwięku. Wiem, że 5.1 nie nadaje się zbytnio do muzyki, ale przecież można włączyć tryb stereo (także w z-5500) i chyba problem z głowy?

Najgorsze jest to, że nie mogę nigdzie porządnie ich odsłuchać. W sklepie raczej nikt nie zbuduje salki odsłuchowej dla Logitecha ;) Z boku ktoś słucha hiphopu, włączone są setki radioodbiorników.

Słucham głównie rocka, czasem ambient, chillout. Nic głośnego, liczy się jakość dzwięku. Czy średnie tony nie są zbyt suche, czy wyczuwalna jest głębia. Ale nie dreso-bas tylko głębia :angry:

Ok, wiem za tą cenę nic specjalnego nie dostanę, pytanie brzmi tylko - czy budżetowy system kina domowego jak właśnie taki SONY DAV-Dz260 jest lepszy tylko dlatego że jest to sprzęt Hi-Fi i jest to sprzęt firmy SONY?

I jeszcze jedno czy kolumny takie jak w Philipsie HTS3367/12 z założenia grają lepiej (bo nie są to małe satelitki), czy to wszystko zależy od modelu (przecież BOSE potrafi upchnąć super dzwięk w pudełko od zapałek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. Głośność średnio mnie obchodzi - bardziej jakość dźwięku. Wiem, że 5.1 nie nadaje się zbytnio do muzyki, ale przecież można włączyć tryb stereo (także w z-5500) i chyba problem z głowy?

Najgorsze jest to, że nie mogę nigdzie porządnie ich odsłuchać. W sklepie raczej nikt nie zbuduje salki odsłuchowej dla Logitecha ;) Z boku ktoś słucha hiphopu, włączone są setki radioodbiorników.

Słucham głównie rocka, czasem ambient, chillout. Nic głośnego, liczy się jakość dzwięku. Czy średnie tony nie są zbyt suche, czy wyczuwalna jest głębia. Ale nie dreso-bas tylko głębia :)

Ok, wiem za tą cenę nic specjalnego nie dostanę, pytanie brzmi tylko - czy budżetowy system kina domowego jak właśnie taki SONY DAV-Dz260 jest lepszy tylko dlatego że jest to sprzęt Hi-Fi i jest to sprzęt firmy SONY?

I jeszcze jedno czy kolumny takie jak w Philipsie HTS3367/12 z założenia grają lepiej (bo nie są to małe satelitki), czy to wszystko zależy od modelu (przecież BOSE potrafi upchnąć super dzwięk w pudełko od zapałek).

jeżeli słuchasz muzyki to ZAPOMNIJ o zestawie 5.1 czy to logitecha,czy sony czy ....itd.

do stereo nadaje się tylko wzmacinasz stereo i para kolumn

zestaw np. kilkunastolenti wzmacniacz z klasy np. aa technicsa + compact+ dwa małe monitorki zje w stereo każde kino za kilka razy większe pieniądze

te logitechy s ą REWELACYJNE tylko do 5.1 i do niczego innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 - jeżeli słuchasz muzyki to ZAPOMNIJ o zestawie 5.1 czy to logitecha,czy sony czy ....itd.

2 - te logitechy są REWELACYJNE tylko do 5.1 i do niczego innego

1 - totalna bzdura ...

2 - prawda absolutna ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli słuchasz muzyki to ZAPOMNIJ o zestawie 5.1 czy to logitecha,czy sony czy ....itd.

do stereo nadaje się tylko wzmacinasz stereo i para kolumn

zestaw np. kilkunastolenti wzmacniacz z klasy np. aa technicsa + compact+ dwa małe monitorki zje w stereo każde kino za kilka razy większe pieniądze

te logitechy s ą REWELACYJNE tylko do 5.1 i do niczego innego

i tu sie nie zgodze. kilunastoletni wzmacniacz stereo ?? jesteś pewien ? słuchałes? chyba nie...

a wracając do tematu to co powiesz na http://www.mediamarkt.pl/warszawa_ostrobramska/gazetka/. nienawidze tego kenwooda jako kina domowego ale za takie pieniądze,,,,+sub = ok 1500 zje te logitechy(jesli bedzie dobry sub) a funkcjaonalnie pod wzgledem mozliwosci podłączeń nie ma co porównywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 - totalna bzdura ...

2 - prawda absolutna ... ;)

ok, bodex może trochę na skróty,ale wiemy o co chodzi że sprzęt 5.1 który będzie grał porównywalnie stereo będzie kilka razy droższy

nakład finansowy aby słuchac stereo jest kilka-moze nawet kilkanascie razy większy od tego co jest mozliwe do osiągniecia przez wzmacniacz stereo i głośniki

to co kolega pokazywał w 5.1 (sony,itp)to plastikowe pierdziawki które kasuje każdy sprzęt stereo za dajmy na to 1000 zł

logitechy mam sam i do 5.1 są super ale stereo gra na nich bardzo słabo zresztą jak na każdej pierdziawce all in one

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie nie zgodze. kilunastoletni wzmacniacz stereo ?? jesteś pewien ? słuchałes? chyba nie...

oj chyba tak ;) , i mogę sie z Tobą założyc

jezeli szukasz sprzętu do 5.1 logitechy są super

jeżeli szukasz sprzętu do stereo czy to Logitechy, czy plastiki sony,panasa czy czegos tam jeszcze nadają sie MOCNO KIEPSKO

duzo lepiej zrobisz jak kupisz np. porządny sprzęt hi-fi sprzed np. dekady stosunek jakości do ceny będzie ok,a zagra to duzo lepiej - oczywiscie cały czas mówimy o stereo

oczywiscie mozna uzyskac dobre stereo z systemu 5,1 ale koszt bedzie duzo wiekszy niz zakup logitechów i systemu stereo razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z opiniami o subie w Z5500.

Wcale nie jest taki pośledni.

Chyba zresztą jest produkowany dla Logitecha przez markowego producenta.

Może uda mi się to zczytać.

Taki sub jest tylko w tym modelu.

Co do stereo:

- podparte tym subem; da się wytrzymać. Ale tylko tyle.

Kalectwa nie ma.

No i Panowie:

Z5500 można łyknąć za 1099 zeta.

Za kompletny system ( znam przypadek, że koleś dokupił go do ONKYO 606 i biegał zwracać ampa) to jak za barszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w temacie słuchanie muzyki na 5.1 (generalnie). Czemu to nie działa? Przecież większość zestawów 5.1 może działać w trybie stereo używając jedynie dwóch głośników (właśnie z-5500), albo nawet Stereo x 2, czyli używając 4 głośników, przy czym na dwa idzie lewy kanał, na dwa prawy?

Czy chodzi bardziej o to że za daną kwotę uzyskamy o klasę lepszy sprzęt stereo niż 5.1 (bo nie ma dekodera Dolby, mniej głośników itp)?

***

Chyba zdecyduję się na Logitecha. Tym bardziej, że tu, w Szwajcarii jak powiem coś złego na Logitecha to się obrażają - tacy patrioci ;) Wspomniany Sony ma niby większą moc i sprzedawca twierdzi że do muzyki mogą być lepsze, ale rzeczywiście postawmy na kino - trudno zestaw muzyczny skompletuje gdzie i kiedy indziej. Szkoda co prawda, bo muzykę będe pewnie też obsługiwał z wspomnianego TVIXa - skoro mam już 1 TB na zdjęcia/filmy/muzykę to szybko się nie zapełni...

Po głębszym zastanowieniu w SONY spodobał mi się jednak oddzielny player. Odtwarzanie filmów z Ps3 wcale nie jest takie wygodne w sumie, a i wejście USB "na szybko" nie zaszkodzi. Czekam jeszcze na jakieś opinie, dzisiaj wieczorem jadę ze swoimi płytami przetestować jeszcze raz oba i kupić. Na razie 80% w stronę Logitecha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa jest prosta , pytanie czy chcesz wydać 1500 zł i nie masz w planach do kupowanie niczego innego ? czy to początek wydatków ? jeśli pierwsza opcja jednorazowy wydatek to niestety nie ma alternatywy do logitech z5500 tu masz zestaw aktywny 5.1 a niestety na amplitunerze do 1500 zł nie złożysz 5.1 a jak już to jakość będzie kiepska , ja bym to zrobił tak że kupił bym jakiegoś ampa ok 1000 zł i do tego jakąś parę głośników a w czasie dokupił bym centrala z satelitami a na końcu suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać zainteresował mnie temat :rolleyes:

Widziałem parę osób na forach polecało (za niewielki pieniążki oczywiście) takie kolumny:

http://www.allegro.pl/item531620492_koda_a...ep_wroclaw.html

Do tego jakieś prosty amlitunerek np:

http://www.allegro.pl/item539889555_amplit...ura_kurier.html

Wiem że cena troszkę wyższa ale czy to jednak nie dało by lepszych rezultatów?

PS. Z tym amplitunerem to jak kulą w płot. Wiem. Ale przecież za paręset zł. można kupić coś używanego o całkiem dobry parametrach.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zaszaleć i dać takiego ampa http://www.allegro.pl/item533875081_onkyo_...rny_gratis.html

niestety tych głośników kody nie słyszałem ale np. do stereo http://www.allegro.pl/item535040527_magnat...orzech_new.html zestaw za ok 1800 zł ale na pewno w stereo lepiej zagra niż tanie 5.1 a potem dokupić resztę jak się kaski uzbiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię tego Loga. Prawdę mówiąc obecnie salon jest trochę przejściem na klatkę schodową (szwajcarska architektura lat 50tych :/) więc kolumny odpadają. Ale rzeczywiście ciekawie wyglądają, ciekawe jak z brzmieniem...

Za jakieś 1,5 roku wracam do PL, a z tym frankiem co teraz to będę mógł kupić coś porządnego. No i żona może się wreszcie przekona (tak tak panowie, ci którzy nie wiedzą jeszcze, małżeńskie pertraktacje to ciężka sprawa :rolleyes:.

A Z-5500 zostanie zestawem do komputera/ps3 albo komuś sprezentuję. W sumie przez chyba prawie 10 lat jechałem na Creative soundworks 5.1, jeszcze stoją gdzieś w domu biedaczki.

Oglądałem kina domowe - co ciekawe cena z5500 tu w Genewie jest porównywalna, natomiast kina domowe sa o wiele droższe! Samsung, czy Sony które podawałem to w PL wydatek rzędu 700 zł (wg ceneo) a tutaj... 400-600 CHF! Dziwne...

Przekonał mnie ten woofer, skoro i tak potrzebuje do filmów/muzyki w 80%/20% (a muzyki słucham też dużo filmowej) to niech na razie będzie.

***

Jedynie martwi mnie ilość wejść. 1 coax, 1 opt to trochę mało. Za to ten zestaw z-4550 (jakoś tak) z tylnimi bezprzewodowymi satelitkami ma trzy wejścia :/ Ale chyba jest gorszy z tego co czytałem. Najwyżej n-kę podłączę normalnie, nie potrzebuję tam zbytnio dolby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tysiąc w życiu bym nie kupił ampa plus głośniki. Co z tego wyjdzie? nic dobrego. Tylko logitech bo przynajmniej ma kopa : > i to ostrego. Creative to samo (ten najdroższy ale tam już potrzeba kompa bo nie ma dekoderów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w temacie słuchanie muzyki na 5.1 (generalnie). Czemu to nie działa? Przecież większość zestawów 5.1 może działać w trybie stereo używając jedynie dwóch głośników (właśnie z-5500), albo nawet Stereo x 2, czyli używając 4 głośników, przy czym na dwa idzie lewy kanał, na dwa prawy?

ano nie działa dlatego że w popularnych ampli 5.1 oraz we wszystkich all in ona plastikach sekcja stereo jest BEZNADZIEJNA te urzędzenia

potrafią w miarę dobrze tylko 5.1

oczywiscie mozna uzyskac dobre stereo z 5.1 ale koszt takiego zestawu będzie wysoki,napewno wyższy niż kupno np. logitecha i osobnego zestawu do stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Nisłem to pudło z kilometr, bo nie dało się bliżej zaparkować . 25 kg uhh.

Z podłączaniem było dość wesoło. Do wyboru 1 Coax, 1 Opt i 3 mini jacki stereo. W TV przypomnę - 2xHDMI, 1xcomponent, 1 cinch.

Zacząłem od PS3 - tu sprawa dość jasna, napewno chciałbym tu mieć HDMI, dżwięk po optyku. Ciach.

Potem wybór dość ciężki - został mi tylko 1 kabel HDMI - czy wykorzystać go do TVIXa, czy do telewizji n? Pogrzebałem trochę w sieci i dowiedziałem się, że wyjście komponent wcale nie oznacza gorszej jakości niż HDMI. Ponieważ i TVIX, i nRecorder mają wyjście component i HDMI to mogę podłączyć jedno urządzenie tym, drugie tym. Bzzz, error. Component zastępuje HDMI2, więc nie można podłączyć dwóch HDMI i componentu :( Zostaje zwykły cinch.

Z jednej strony do większości kanałów nie potrzebuję HD, z drugiej większość filmów trzymanych na TVIXie to ripy... Na razie podłączyłem n-kę po HDMI, TVIX po cinchu. A co z audio? Ripy mają jednak dzwięk w AC3, więc TVIX podłączyłem coaxem, a n-kę cinchem - w sumie większość oglądanych na niej filmów jest średnia :) Jakieś starocie w stereo, czasem coś lepszego. Zastanawiam się, czy są urządzenia typu przełącznik które pozwalałoby podłączyć więcej urządzeń coax...

***

Po podłączeniu postanowiłem zacząć od muzyki. Na początek leżące pod ręką Livin la Vida Coldplaya. Szczerze - bez zachwytów. Daje radę, ale oczywiście to nie jest to. Wiem, wiem, nie spodziewałem się niczego wypasionego w sumie... To taki syndrom średniej jakości sprzętu audio, czujesz że jest za cicho więc pogłaśniasz aż nagle jest za głośno i cię drażni - nie ma tego momentu kiedy rzeczywiście czujesz, że opływa cię muzyka...

Lepiej z muzyką filmową, Roxanne w wersji z Moulin Rouge, całkiem nieźle uderza :)

A potem film. Padło na świeżo zawieruszony na dysku LOST 5x03 :) Ok, woofer daje radę, nawet bardzo. Muszę obejrzeć teraz Star Wars, albo coś podobnego, a może kupię coś na BlueRayu?

***

Pytanie za 100 punktów - czy kabel Svideo coś zmieni na jakości (względem video po cinchu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest w pierwszym kontakcie.

Moment znajdziesz.

Zobaczysz jutro będzie znacznie lepiej z percepcją.

Przełącznik:

lepiej ooptyczny bo jest chyba w tej samej cenie co coaxial a jak obseruję to częściej spotykamy obecnie optyki.

Postaraj się do Dvico jakiś mkv typu I'm legend czy Mroczny Rycerz. Albp rip m2ts z jakiegoś koncertu.

Rozumiem , że CD Audio puszczasz z PS3 z upsamplem audio [setup audio].

Jeżeli możesz to koniecznie jakić BD muzyczny z 5.1.

Jest tego trochę w MM/S.

Jeżeli jazz to Chris Botti.

POLICE są takie prawie stereo ale 5.1 bo masz salę z tyłu.

Sheryl Crow , Strat Pack ( mix stylów) itp itd.

Albo wiem:

Mam Mia BD są bardzo tanie od jutra: 49 zeta i muzyka znakomicie brzmi tam.

Jak to jest ?

Masz TV gdzie nie da się 2 x HDMI + component ?

HDMI 2 jest alternatywnie do componentu ?

Kompozyt to straszny syf. Lepiej EuroScart/RGB.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety jedno HDMI jest wymienne z kompozytem. Piszesz że to syf, ale to przecież to połączenie HD - niektórzy piszą nawet że wolą je od HDMI bo można więcej ustawić...?

Co do ustawień wszystkiego - jeszcze się w to nie bawiłem, do tej pory Ps3 połączony był tylko z TV, nie kombinowałem zbyt z ustawieniami dźwięku... Pobawię się jutro.

BD sa strasznie drogie, jakoś nie moge przełknąć filmu za taką cenę :) ale widziałem wczoraj Spidermana3 za 20 Franków, to dość tanio, więc może go wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...