Skocz do zawartości
mobor

PIERWSZE STARCIE GIGANTÓW -SA WYNIKI !!

Rekomendowane odpowiedzi

TEST: Denon, Pioneer, Sony, odtwarzacze Blu-ray Disc w Stereoplay 2/2009

Do boju stanęli prawdziwi giganci. Odtwarzacze Blu-ray kosztujące do 2400? należą do czołówki tego typu urządzeń. W nich właśnie wprowadza się najbardziej zaawansowane rozwiązania, posuwając technologię do przodu. Różnica w ocenie końcowej między trzema odtwarzaczami jest niewielka, można powiedzieć, że wręcz minimalna. Redakcja zdecydowała się jednak przyznać jednemu z nich nagrodę REFERENZ. Zadecydowała różnica w brzmieniu surround i stereo.

W teście udział wzięły: Denon DVD 3800BD, Pioneer BDP LX91, Sony BDP S5000ES.

WYNIKI W JPG -> http://nowetrendy.pl/html/images/news/800/tabela_bluray.jpg

the winner is ..................... BDP-LX91

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor tyle jesteś na forum a:

- w jakim dziale zakładasz taki temat? (przeniosłem do BD)

- jaki dajesz mu tytuł? W zalewie tematów na forum nic on nie znaczył (zmieniłem).

- było już o tym dzisiaj w temacie Pioneera

- po co nowy temat?

A teraz wracamy do testu z gazety:

ja tam widzę remis. Różnice między trzema modelami: jeden punkt O_O JEDEN PUNKT a jak wiemy np. za obraz to dla mnie pkt jest w ogóle śmieszne. Telewizor ma znaczenie OGROMNE a najmniejsze odtwarzacz.

I kolejny lol: skala do 70 albo 20 w odtwarzaczu BD. Masakra.... ciekawe co to ma oznaczać? Eh to trzeba rozumieć tak: im droższy tym lepiej zrobiony. Denon za 15tys zjada wszystko no nie ( http://www.top-audio.pl/denon_odtwarzacze_...y_dvd_a1ud.html to jest prawdziwy winner ; p ? ) Za 50tys to byłby złoty i by wszystko zjadł :rolleyes:

To są klocki głównie po to żeby nikt takiego nie miał ; p a nie podniecanie się, że ma więcej punktu bo jest lepszy (ciekawe w czym ; p ). Lepszy to jest bo np. się szybko odpala itp a o tym to najmniej piszą a to są rzeczy najważniejsze i to powinno być w skali! Albo jak chodzi menu, jak działa pilot. W tej klasie produktu to praktycznie to są rzeczy, które najbardziej je różnią.

Zostawiam ten temat żeby (być może) podyskutować o takich porównaniach. Być muszą bo by wszystko umarło (czyt: gazety, fora itp np. nasze hehe) ale porównania trzech takiej klasy klocków są co najmniej.... dla mnie śmieszne ; ) i jeszcze jak ktoś pisze, że jeden zjadł drugiego na śniadanie to już w ogóle padam i się tarzam <lol2> Chciałbym pogadać z autorem takiego testu gdzie skala jest do 20 i zapytać się kiedy będzie 20 za obraz? Za te 50tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podyskutujmy - czym mogła być podyktowana jednopunktowa różnica w parametrze Obraz Blu-ray na korzyść Pionieera i co ustanowiło referencyjną skalę porównawczą dla wartości 20 w tym parametrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo: za DVD jest remis. A za BD jeden punkt. Czyli co? Skalery są takie same a w BD jest autor w stanie zobaczyć jakąś różnicę? Huh to ciekawe : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - rozumiem Ciebie - taki test nigdy nie jest przyjemny jesli posiadany sprzet nie zajmuje 1st plac'a :rolleyes:

Bodex popiskiwał o takim teście od dłuzszego czasu - i jest. Jaki jest taki jest. Nie pisałem ze obiektywny, ze ostateczny ale że jest. Ktoś tam doszedł do takich a nie innych wniosków. Uzasadnienie bedzie pewnie w Stereoplay. Osobiscie nie dziwię się ze Pionek zajal pierwsze miejsce - jest wg mnie - lepiej wyposarzony, zasialcz ma zdziebko lepszy- podobnież tor audio jest troche bardziej wypasiony. Ale to moje zdanie. Na pewno jednak nie poloze 10 kafli na player :)

Skalery nie są te same. Denon podpiera się Realtą a ta- co by nie mówić - jest chipem referencyjnym.Sony skaluje natomiast w SoC'u - /o Pioneerku nie mam danych/

- w jakim dziale zakładasz taki temat? (przeniosłem do BD)

rzadko zakładam tematy. Wsadzilem do odtwarzaczy HD ...

- jaki dajesz mu tytuł? W zalewie tematów na forum nic on nie znaczył (zmieniłem).

celowo zostawiłem najciekawsze w srodku. Taka nutka tajemniczosci dosc czesto gosci w wielu tematach forum.

- było już o tym dzisiaj w temacie Pioneera

Ale to był temat o PIoneerze. Czy nie uwazasz ze pierwsze starcie na takim poziomie nie zasługuje na ddzielny temat tylko powinno byc wspomniane mimochodem "gdzieś tam" gdzie nikt sie tego nie spodziewa?

- po co nowy temat?

jak wyżej

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny opis przy tym bd za 15 tys " Denon wprowadza pierwszy na świecie uniwersalny odtwarzacz SACD-DVD-BD. Model DVD-A1UD nie będzie z pewnością tani - cena w Japonii ustalona została na poziomie 4600€ (15tys. zł), ale zdaniem producenta warto zapłacić taką sumę. " ciekawe czy jakiś producent ma o swoim sprzęcie zdanie ze nie warto za niego tyle wydawać he he he jak dla mnie nikogo nie urażając kupno bd za 10 tys > to głupota i czysty szpan , ciekawy jestem czy jak by wsadzili to do obudowy pionka 91 bebechy od pionka 51 i puścili na tv czy ci co testowali te bd w ogóle by zauważyli różnice w obrazie śmiem wątpić bo jeśli różnice w obrazie mają różnice 1 pkt to jak można w ogóle mówić o różnicy ? w tv to się zgodzę ale w playerach ? wątpię . Ja bym chciał zeby w końcu wyszedł player bd z obsługą mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że 98% ludzi nie zobaczy żadnej różnicy między tymi playerami w obrazie i nie usłyszy w dźwięku.

Są to odtwarzcze po prostu tak doskonale dopracowane, że różnica między nimi jest w zasadzie żadna. Bo co to są te 2 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

mobor:

No do kogo jak do kogo ale do mnie piszesz o posiadanym sprzęcie? Wiesz dobrze, że mamy tyle różnych BD, że pojęcia JA COŚ MAM jest trochę nie ma miejscu. Taka robota. Chodzi mi o właśnie ten konkretny test i piszę o nim a nie o Tobie więc wycieczki w moją stronę sobie daruj. To co ja mam prywatnie to moja sprawa i nikt tego nie musi wiedzieć i nie ma to nic do rzeczy. Najlepszy jest nie Pioneer Denon 3800 czy Sony ale Denon A1UD. I tutaj nie ma o czym gadać jak już mamy być tacy: król nad króle lol tylko cena wyznacza co będzie lepiej wykonane. Ale są pewne granice. I już sony za 5800 je łamie a co dopiero 10tys. Ale cóż. Jak lipa_ml napisał: lans i szpan ale taki jest świat i to samo można powiedzieć jak ktoś ma extra samochod itp. Głupotą tego nie nazywam bo ja też czasami lubię mieć coś, czego nikt nie ma. Jak kogoś stać to czemu ma sobie nie uprzyjemnić życia. Czy to oznacza, że jest głupi? Ktoś taki jest raczej mądry skoro umie zarobić ; )

Wkurza mnie, że ludzie robią taki syf na forum ale jak ktoś nowy to rozumiem. Ale zakładanie tematu o odtwarzaczach BD w innym dziale i dawanie mu tytułu nic nie mówiącego przez użytkownika mającego ponad 1000 postów jest irytujące. Ale cofam to, że tematu mogło nie być. Bardzo dobrze, że podałeś ten test. Sorry.

Co do testu:

Oceny za test jak i sama skala jest nic nie mówiąca. Jak mobor wspomniał skalery są inne a oceny są dla wszystkich 9/10. To ciekawe. To samo z obrazem za BD. Albo z dźwiękiem. Który BD dostał np. 65? Nie ma takiego? A może to są porównania do sprzętu stereo? Wszystko w jednym worku? Przy tej klasie klocków testy porównawcze właściwie nie mają racji bytu - chodzi mi głównie o odtwarzacze BD. Nie wiem czym się tu podniecać, że taki test to było by coś. Dobre są ale opisy każdego z nich. I to bardzo dokładne opisy bo każdy z tych klocków to cacko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...