Skocz do zawartości
grudas

Zbyt "mocny" bas na kablu profigold coaxial PGD481?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój sprzęt to amlituner koda av-505x,dvd koda 640d,2głośniki rubicon RP-63s-100w

Dotychczas ten zestaw grał na kablach analogowych profigolda ale dzisiaj podłaczyłem go cyfrowo za pomoca owego coaxiala no i tony niskie dostały niesamowitego kopa.Tylko ze jak dla mnie to az za mocnego.Pytanie czy taka jest specyfika tego kabla?

Dodam tez ze nawet gdy zmniejsze max bas w amlitunerze to i tak duzo to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być kwestia jakiejś korekty po stronie albo DVD albo aplitunera. Przeglądnij sobie na spokojnie wszystkie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie chce mi sie wierzyć ze tyle dał sam kabel. Posprawdzaj ustawienia.

Autorus

JUŻ, dzięki

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grał na kablach analogowych profigolda ale dzisiaj podłaczyłem go cyfrowo za pomoca owego coaxiala no i tony niskie dostały niesamowitego kopa.Tylko ze jak dla mnie to az za mocnego.Pytanie czy taka jest specyfika tego kabla?

Panowie może gadam bzdury ale czy nie jest raczej tak że ..... transmisja cyfrowa jest z natury rzeczy "doskonała" i to raczej analogowy kabel (profigold?) może dźwięk zniekształcać ....

Kolega po prostu nieprzyzwyczajony do tego :rolleyes:

Drugi wariant to faktycznie ustawienia amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o samą transmisję. Rzecz się rozbija o to, który układ dokonuje dekodowania sygnału do postaci analogowej. Po zmianie zaczął działać DAC w amplitunerze być może z włączoną jakąś funkcją DSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie może gadam bzdury ale czy nie jest raczej tak że ..... transmisja cyfrowa jest z natury rzeczy "doskonała" i to raczej analogowy kabel (profigold?) może dźwięk zniekształcać ....

Kolega po prostu nieprzyzwyczajony do tego :rolleyes:

Drugi wariant to faktycznie ustawienia amplitunera.

Też tak sądzę.

Tym bardziej, że w zasadzie nie wiemy jak to było podłączone wcześniej "analogowo"... 2 kable, 6 kabli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Więc tak, na analogu mam połączenie dwoma kablami.W amplitunerze zmniejszyłem bas maksymalnie - 10db.

Gdy przełącze z jednego zródła na drugie to na analogu bass jest ledwo odczuwalny a na coaxialu az za mocny.

Rożnica jest bardzo duża.W ustawieniach dzwieku w dvd nic nie zmieniałem oprócz uaktywnienia wyjścia cyfrowego.

Niestety nie mam innego kabla coaxial ,mógłbym wtedy sprawdzic czy na nim tez są te same efekty.

Reasumując nie takiego efektu sie spodziewałem kupując kabel cyfrowy,liczyłem na ogólną poprawe jakości dzwięku a nie tylko wzmocnienie niskich tonów.

Pozdrawiam

p.s Pobawiłem sie troche amplitunerem i odkryłem ze wzmocniony bass działa tylko w trybie surround mode ,w stereo gra juz tak samo jak na analogu

Edytowane przez grudas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam innego kabla coaxial ,mógłbym wtedy sprawdzic czy na nim tez są te same efekty.

grudas chyba nie zrozumiałeś aluzji.

Kabel cyfrowy albo działa albo nie. Zmiana na inny niczego nie zmieni.

Transmisja cyfrowa charakteryzuje się 100% przenoszeniem informacji.

To tak jakbyś nagrał sobie płytkę CD ze zdjęciami i po obejrzeniu stwierdził byś, że kupisz sobie na drugi raz lepszą płytkę bo kolory na tych zdjęciach jakieś takie blade :rolleyes:

Szukaj w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...