Skocz do zawartości
VanHris

LCD czy Plazma ostateczne starcie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie chciałbym zadać na forum męczące wielu pytanie. Co w 2009r. opłaca się kupić Plazmę czy Lcd. A oto co ja myślę. Wiele tematów zdecydowanie wybiera plazmę

-"Najlepszą głębię kolorów oraz najszerszą gamę barw oferuje technologia plazmowa"

-"kolor czarny na ekranie plazmy nie jest ciemnoszary, co jest cechą charakterystyczną ekranów LCD"

-"Telewizory plazmowe nie mają efektu smużenia, który może pojawić się w telewizorach LCD przy oglądaniu dynamicznych, szybko zmieniających się kadrów."

-"W warunkach sklepowych lepiej prezentują się telewizory LCD. W przeciwieństwie jednak do obrazu plazmowego, obraz LCD przeniesiony do warunków domowych jest często zbyt intensywny, jaskrawy i nienaturalny."

-"Telewizor Lcd jest droższy"

-"Plazma jest lepsza do oglądania filmów a lcd do grania w gry"

-"plazma lepiej odbiera telewizje analogową a lcd cyfrową"

No i na koniec czytałem na kilku forach, że dużo firm w tym roku kończy produkcje telewizorów plazmowych.

Tak więc czy opłaca się kupować plazmę i pchać się w technologie która schodzi z rynku??

Chciałbym aby w tym temacie bardziej zwrócić uwagę na oglądanie niż na granie.

Edytowane przez VanHris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktorez to firmy koncza produkcje plazm? pioneer, panas, hitachi, samsung dalej je beda klepac

a reszta sie nie liczy

jesli mozesz ogladnij na lcd i plazmie avp2 i dark knight

sam zdecydujesz co kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od dawna mam jednolite zdanie na ten temat. Wszystko zależy od tego co zamierzasz na tym tv robić. Jeśli w zdecydowanej większości używany on będzie do oglądanie telewizji bądź materiału czy też z blu-raya, czy z komputera w jakości 720p czy 1080p, jeśli chcesz go używać jako monitora komputera, grać na nim to wówczas polecałbym LCD z racji możliwości. Jeżeli natomiast zamierzasz go używać do zwykłej tzn analogowej Tv, czy nawet "pseudocyfrowej" jaka oferowana jest przez kablówki ale dalej SD, a do wyżej wymienionych materiałów będzie używany np w 20 procentach to polecałbym plazmę bo radzi sobie ona nieporównywalnie lepiej z obrazem o słabszej jakości za jaki można uznać obraz SD. Osobiście mam plazmę i jestem super zadowolony, ale też i dużo się na niej ogląda u mnie zwykłej telewizji. Przy tym odbiór kanałów HD czy materiału HD z innych źródeł wygląda naprawdę super. Z drugiej strony byłem u kumpla który ma LCD full HD i używa go głównie do komputera i przyznam, że pogranie na nim w gierce w rozdziałce 1920x1080 czy nawet sama praca na kompie w tej rozdziałce to naprawdę przyjemność i miód dla oczu <_<

jesli mozesz ogladnij na lcd i plazmie avp2 i dark knight

sam zdecydujesz co kupic

Nie wiem czy to sugestia w stronę LCD, tak to odbieram, ale podążając za moim tokiem rozumowania niech sobie też odpali TVP1 czy TVP2 na obu tv dla równowagi, oczywiście o ile w ogóle planuje do tego celu zakupić Tv :unsure: Ja przed zakupem widziałem analogową tv na LCD sharpa, wóczas jednego z lepszych modeli rzekomo, i po obejrzeniu ręce mi się załamały. Jakbym kupił wówczas tego LCD to bym chyba powiesił się z żalu że za taką kasę mam taki marny obraz z analoga.

Także nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od potrzeb.

Edytowane przez Ator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byla sugestia aby w warunkach domowych porownac sobie obraz

sa to dosc ciemne filmy wiec...wiekszosc wie o co mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to byla sugestia aby w warunkach domowych porownac sobie obraz

sa to dosc ciemne filmy wiec...wiekszosc wie o co mi chodzi

Rozumiem, myślałem, ze bardziej mówisz o jakości. Bo jak wiadomo LCD fullHD z racji rozdzielczości matrycy jest w stanie wycisnąć więcej szczegółów niż taka plazma o rozdzielczości 1024x768. Stąd moja uwaga. To nie oznacza, że na plaźmie nie będzie efektu HD ;) Sam cieszę oko na takiej i robi wrażenie. A aktualnie lecący meczyk piłki ręcznej w TVP HD to wypas i choć dyscyplinę sportu średnio lubię to jakość powoduje, iż oglądam z przyjemnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale plazmy fullhd sa na rynku od dawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ktorez to firmy koncza produkcje plazm? pioneer, panas, hitachi, samsung dalej je beda klepac

a reszta sie nie liczy

"Czwarty na świecie pod względem wielkości producent odbiorników TV, koncern Hitachi kończy produkcję ekranów plazmowych. Decyzja firmy spowodowana jest nierentownością produkcji i koniecznością szukania oszczędności - w obecnie trwającym kwartale koncern odnotował straty sięgające 383 milionów dolarów. Spadła także popularność telewizorów plazmowych wśród odbiorców. Zaprzestanie produkcji matryc plazmowych nie oznacza jednak, że ze sklepów znikną telewizory plazmowe marki Hitachi - te nadal będą powstawać, lecz w oparciu o matryce PDP dostarczane przez firmę Matsuhita, producenta telewizorów marki Panasonic.

Wcześniej na podobny ruch zdecydował się także Pioneer, który zaprzestał produkcji własnych matryc PDP opierając produkcję telewizorów plazmowych o matryce dostarczane przez Panasonica."

A tu kolejny wycinek "Firma Fujitsu zapowiedziała wycofanie się z rynku telewizorów plazmowych."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda na lcd to jedno a jakość obrazu to drugie. Jedno nie idzie w parze z drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak widzimy dalej beda tv hitachi

chodzi o znikniecie z rynku plazm

a fujitsu to rynek niszowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do tego fakt, że np. plazmy znikną (oczywiście to bzdura ale zakładam). Jaki to ma wpływ na zakup? Jak nie będzie plazm to przestanie Ci (tam do kolegi wyżej co pytał) działać TV? lol ; )

Plazma to: Pioneer, Samsung, Panas, LG a nie jakieś Hitachi czy Fujitsu, które nic nie znaczą w tej chwili,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hitachi jest malo popularne w polsce

ale jak dla mnie to co wyswietla panel idzie tak:

pionek >> panas > hitachi > samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi to niech lepiej dalej sobie robi elektronarzędzia itp bo to im naprawdę dobrze wychodzi.

Co do TV to nigdy nie kupił bym tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy, ci co zaprzestają produkcji plazm to w rzeczywistości zaprzestają produkcji i rozwijania technologii produkcji paneli plazmowych. Wiadomo po co wydawać pieniądze na udoskonalanie swoich paneli jak można kupić bardzo dobre i sprawdzone panele choćby od panasa. Skoro Pioneer zdecydował się na zakup paneli od Panasonica to chyba oznacza że a one godne uwagi a sam producent wie co robi.

Sądzę że tv plazmowe nie znikną tak szybko z rynku, a swoją drogą to era LCD tez dobiega końca, przecież już się testuje panele OLED czy nawet laserowe (mitsubishi).

I tak jak to kiedyś ktoś powiedział, dla mnie plazma jest do oglądania a LCD do grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hitachi to niech lepiej dalej sobie robi elektronarzędzia itp bo to im naprawdę dobrze wychodzi.

Co do TV to nigdy nie kupił bym tej firmy.

Hitachi wbrew pozorom, to akurat robi bardzo dobre telewizory. Tyle że nie na nasz rynek, a na rynek japoński. Pod tym względem to można powiedzieć że jest to lokalna firma.

To tak jakby Japończyka zapytać czy kupiłby coś firmy Loewe :D. Na pewno by zaprzeczył. A sprzęty tej firmy potrafią być bardzo zacne, tyle że też na bardziej lokalny rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...