Skocz do zawartości
  • 0
MirekJoooo

Yamaha RX V563

Pytanie

Witam, mam problem z wyłączeniem głośników w ampli tunerze rx v563. Na początku jak go kupiłem miałem tylko dwa głośniki przednie i wszystko było fajnie do póki w końcu nabyłem tylne głośniki i centralny. Zestaw mam podłączony kablem optycznym do komputera z karta dźwiękowa 7,1 tylko problem jest w tym ze ciągle graja tylko dwa przednie głośniki wyjątkiem jest radio gdzie ida wszystkie 5 głośników. Może nie działają ze względu na to ze nie mam jeszcze sobwofera? A może po prostu nie umiem ich włączyć, instrukcje obsługi mam po niemiecku i nigdzie w Internecie nie mogę znalesc polskiej instrukcji, ale moja zona zna niemiecki i próbuje to uruchomić ale ciągle bez skutku. Może mi ktoś pomoc? Jak sie domyślam jakoś powinno sie wybierać ilość kanałów ale nie możemy tego znalesc:( Proszę o pomoc i z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A jakie masz w ustawieniach karty dzwiekowej w komputerze? Musisz ustawic na dzwiek wielokanalowy. Jesli Yamaha gra w 5.1 z radia to nie ona jest problemem lecz karta dzwiekowa. Pobaw sie troche. :rolleyes: Zycze powodzenia.

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W komputerze mam ustawione głośniki 5.1, wcześniej miałem maly zestaw głośników komputerowych Creatiw 5.1 i wszystko dzialalo bez żadnych problemów, teraz mam takie same ustawienia jak wcześniej i yamaha nie gra na 5. Wildze tez na wyświetlaczu ze te głośniki nie sa włączone, bo np jak robi auto test głośników z podłączonym mikrofonem to właśnie sie na wyświetlaczu wyświetlają głośniki które sa podłączone i on je po kolei włącza ale pożniej w tym samym miejscu widzę ze tylko przednie sie wyświetlają:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Coś mi świta :rolleyes: że chyba najpierw trzeba przypisać gniazdo wejściowe cyfrowe(np. optyczne nr1 dvd) następnie dokonać wyboru gniazd wejściowych( w option menu -audio select) np. na auto.Sory jeżeli będzie coś nie tak ale nie mam przed sobą instr.a ustawiałem u kumla dość dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj

Z radia to ona nie gra w 5.1 tylko nazywa się to 7 stereo - fajna funkcja która gra stereo na wszystkich głośnikach, oczywiście możesz sobie przełączyć na zwykłe stereo.

Co do dźwięku z kompa to jasne, że musisz zobaczyć w ustawieniach amplitunera i ustawić opcje na wejściach.

Jednak jak najlepiej sprawdź czy to co puszczasz z kompa faktycznie ma wychodzić w 5.1 lub wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zmieniłem podlonczenie z kompa z kabla optycznego i poprowadziłem każdy kanal osobno poprzez 6 kabli cinch, czyli każdy kanal osobno z karty dźwiękowej do amplitunera. I teraz mi wszystko hula, mam dostepne opcje wyboru surround, 7 chanel itrpe a te opcje nie sa dostepne poprzez lacze optyczne. Moze cos kiedys wymysle jak zrobic zeby to dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...