Skocz do zawartości
Tooltm

globalna wioska czyli o regionach DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z regionami na płytach dvd? Czy jest jakis odtwarzacz DVD z HDMI który odtworzy płyty dvd przywiezione z USA ? co oznacza region 0 ? Proszę o wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Region 0 = brak regionu :) - odczyt we wszystkich odtwarzaczach DVD.
USA = REGION nr 1 i taki należy mieć odtwarzacz DVD z regionem 1 lub bez regionów (muliregionalny) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Kodowanie regionalne uniemożliwia użytkownikom oglądanie filmów z innego regionu niż ten, w którym kupili odtwarzacz DVD. Świat podzielono na 6 regionów:

Region 1 - Ameryka Północna (USA i Kanada)
Region 2 - Europa, Japonia i Bliski Wschód
Region 3 - Daleki Wschód
Region 4 - Australia i Oceania
Region 5 - Afryka i większość Azji (poza RPA i Egiptem, które należą do regionu 2 i Chinami)
Region 6 - Chiny
Region 0 - tak określane są płyty bez kodowania regionalnego (nazwa nieoficjalna)

Taki podział ma gwarantować wytwórniom filmowym kontrolę nad rozpowszechnianiem filmów.[/quote]

Wiele odtwarzaczy dziala multiregionowo po np. odpowiedniej kombinacji klawiszy pilota itp. Każdy odtwarzacz ma inaczej trzeba się dowiadywać.

Od biedy możesz sobie taki film skopiować na drugie dvd i pozbyć się blokady. Prosta sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Region 0 = brak regionu - odczyt we wszystkich odtwarzaczach DVD.
USA = REGION nr 1 i taki należy mieć odtwarzacz DVD z regionem 1 lub bez regionów (muliregionalny)

Rozumiem że region 0 dotyczy oznaczenia na płycie DVD a nie dotyczy odtwarzacza DVD który oznaczono że on czyta właśnie ten region??????
Pytam o to bo babka z samsunga własnie mi oznajmiła że owszystkie produkty tej firmy sa przystosowane do regionu 2 i 0. Co dla mnie oznacza że płytka musi miec oznaczenie "region 0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tooltm' date='14.07.2006, 23:14 ']Region 0 = brak regionu  - odczyt we wszystkich odtwarzaczach DVD.
USA = REGION nr 1 i taki należy mieć odtwarzacz DVD z regionem 1 lub bez regionów (muliregionalny)

Rozumiem że region 0 dotyczy oznaczenia na płycie DVD a nie dotyczy odtwarzacza DVD który oznaczono że on czyta właśnie ten region??????
Pytam o to bo babka z samsunga własnie mi oznajmiła że owszystkie produkty tej firmy sa przystosowane do regionu 2 i 0. Co dla mnie oznacza że płytka musi miec oznaczenie "region 0"
[right][post="7415"][/post][/right][/quote]

Tak płytka musi być 0 czyli bez regionu (jak nie ma nic na niej tzn, że jest 0). A odtwarzacz jak jest 2 i 0 tzn, że czyta filmy z regionu 2 oraz filmy nie objęte regionem (co jest oczywiste :) bo każdy odtwarzacz czyta filmy bez regionu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam kilkanaście płyt z USA w regionie 1.
Zamiast kombinować z odtwarzaczem multiregionalnym, po prostu robię kopię zapasową filmu w jakości 1:1, jednocześnie "kasując" kod regionalny.
Oryginał z USA stoi na półce, a kopia 1:1 z kodem 0 pracuje w odtwarzaczu.

Wszystkie odtwarzacze radzą sobie z płytami z kodem 0, który po prostu oznacza, że płytę odtworzysz wszędzie na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w jaki sposób usówa sie ten region przy robieniu kopii zapasowej? Ja mam clon dvd2 i do łamania anydvd ale nie mam pojecia jak usunąć ten kod....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tooltm' date='15.07.2006, 11:58 ']a w jaki sposób usówa sie ten region przy robieniu kopii zapasowej?  Ja mam clon dvd2 i do łamania anydvd ale nie mam pojecia jak usunąć ten kod....
[right][post="7433"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Do robienia kopii 1:1 polecam DVD Shrink. Robi to szybko i sprawnie. W sprawie kodów też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się, ja też używam DVD Shrink, i tam w aplikacji jest po prostu opcja usuwania kodu regionalnego, o ile pamiętam to w anydvd też jest.
To nie CloneDVD usuwa kod, tylko ripper, jakim jest program anydvd, i parę innych programów

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja używając anydvd mam tu cos na kształt licznika w procentach który jak mniemam za każdym razem skanuje płytę i wymysla w jakim procencie może skopiować . Bardzo zadko sie zdarza zeby ten procent przekroczył 60%. Dlatego kopia 1/1 to wogóle mozliwe?! Chyba że sie mylę z tymi procentami a poprostu co innego one oznaczają......juz sciągam tego Shrinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kopie 1:1 zrobisz na każdym programie kopiującym jak np.: CloneDVD, DVD Shrink.
Zaś rippery służą do zdjęcia wszelkich blokad typu : kod regionalny, inne kody typu "Macrovision" itp., programem tym zrzucasz też materiał z płyty na twardy dysk komputera.
Czyli, tłumacząc na babski rozum, ripperem wyrywasz materiał z płyty na twardziel i rozbierasz go, a programem Clone lub Shrink dokonujesz reszty.
Bez rippera raczej nie uda się zrobić kopii płyty DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...