Skocz do zawartości
Rewident

BD-P1000 vs. BD-P1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały dylemat, planuje kupić odtwarzacz Blu-Ray i zastanawiam się na tymi dwoma modelami z tematu. W związku z tym mam pare pytań:

Jeśli sie dobrze orietuję to 1500 jest modelem wyższym od 1000 ?

Czy te modele odtwarzaja również Divx ? ( na różnych forach różnie czytałem)

Jak sobie radzą z upscalingiem z różnych formatów ?

I czy wogóle są warte by je kupić ? BD-P1500 można dostać już za ok 650zl, BD-P1000 zazwyczaj używanego trochę taniej.

Może ktoś mi pomóc w wyborze ?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o 1000 ; ) to dinozaur.

1500 może być. Zobacz też Sony BD350, Trochę droższy ale o niebo szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD-P1000 to pierwszy player Samsunga na polskim rynku i liczy konstrukcyjnie już pare lat. Później były 1200, 1400 już nie produkowane oraz model 1500 którego też już kończą sprzedawać i to w dobrej cenie - 200 groszy brutto (przy zakupie odpowiedniego TV Samsunga). Model 1000 startował z ceną 5 tys. zł! Dlatego nową 1500 kupisz nawet poniżej 400 zł, a używanego 1000 raczej nie. Zdecydowanie lepiej i nowocześniej wyposażony jest model 1500, choć wizualnie 1000 lepiej się prezentuje i ma czytnik kilku rodzajów kart pamięci. Lada moment wchodzi seria x600 i chyba warto poczekać. Albo od razu Panasonic 35 to aktualnie najlepszy z najtańszych odtwarzaczy ale niestety prawie dwa razy droższy :) w zamian za to oferuje rewelacyjny obraz, UniPhier, profil 2.0, DivX, dekodery HD (DD Plus, DD True HD, DTS HD - wyjście strumienia), Re-Master, karty SDHC i AVCHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, z tym BD-P1000 ktoś próbował mnie wprowadzić w błąd :)

Chyba jeszcze poczekam z zakupem i zobaczę co czas pokaże. Jeśli faktycznie znajdę dobrą ofertę na 1500 to go sobię kupię, ewentualnie może coś innego.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...