Skocz do zawartości
  • 0
andsie1

Rozdzielczość 1920 x 1080 na TV 1280 x 768

Pytanie

Witam!
Zamontowałem w komputerze kartę graficzna firmy ATI Radon X1600XT. Po zainstalowaniu sterowników, stwierdziłem, że na zakładce „Właściwości panelu cyfrowego” znajdują się dane o wyświetlaczu w tym przypadku o moim telewizorze firmy Philips 37
Nazwa wyświetlacza - Philips FTV
Maksymalna zgłaszana rozdzielczość – 1920 x 1080
Maksymalna zgłaszana częstotliwość odświeżania – 60Hz
Mój telewizor zgodnie z informacją producenta posiada rozdzielczość 1280 x 768
Nie wiem jak mam to rozumie. To znaczy, że mój telewizor posiada rozdzielczość 1920 x 1080?. Za informacje z góry dziękuję.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
To znaczy, że twój TV przyjmuje sygnał o rozdzielczości 1920x1080 i skaluje go w dół do natywnej rozdzielczości matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='badej' date='09.07.2006, 11:48 ']To znaczy, że twój TV przyjmuje sygnał o rozdzielczości 1920x1080 i skaluje go w dół do natywnej rozdzielczości matrycy.
[right][post="7256"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Tak w zasadzie powinno być i jest to zrozumiałe. Po ustawieniu tej rozdzielczości, telewizor przyjmuje ją tylko obraz nie mieści się w rozmiarze ekranu a ikony pulpitu są b. małe. Gdyby skalował w dół obraz nie powinien się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Też się kiedyś nad tym zastanawiałem i nie znając sie jeszcze prawie nic na HD udawadniałem na innych forach (hehe) że mam 1920x1080 (a miałem 1280x768) a dlaczego?

Bo puszczając Xboxa na 720p były ikony w 720p a na 1080i właśnie w 1920x1080 czyli wyglądało to tak jakby telewizor umiał pokazać 1080i. I nadal tak jest ; ) Ikonki są malutki w 1920x1080 ale wiemy, że to nie możliwe zatem? Myślę, że jest to zeskalowane i jakby to samo puścił na ekranie 1080i to była by dużo lepsza jakość ale też tego nie obczajam czemu tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Na pewno masz rację, że tak jest. Wprawdzie w opcjach karty graficznej jest możliwość dopasowania wielkości ekranu i ustawienia w takich proporcjach, aby zmieścił się w oknie. Nie próbowałem tego zrobi, ponieważ po ustawieniu tej rozdzielczości otrzymuję komunikat, że można uszkodzić TV. Nie będę eksperymentował i niech tak już zostanie. Z Fiata 126p nie zrobię Mercedesa.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Zadnego uszkodzenia telewizora nie musisz sie obawiac. Jesli nie bedzie w stanie czegos wyswietlic to po prostu nie pokaze ci nic LCD.
Jak wlaczysz opcje dopasowania karta sama dopasuje ci rozdzielczosc zarowno w ustawieniach 1080i jak rowniez 720p.
W sterownikach do Nvidia dodatkowo jest fajny ekranik pozwalajacy na dopasowanie obrazu suwakami pionowo, poziomo.

Wieczorkiem sprawdze jakie sa rozdzielczosci dla poszczegolnych formatow i zamieszcze info. O ile dobrze pamietam to jest 18..x1... dla 1080i.

Super sprawa

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dzięki za info.
W kartach ATI też jest opcja dopasowania rozmiaru do wielkości ekranu.
Po ustawieniu rozdzielczości 1080p obraz na TV nie został wyświetlony. Zmuszony byłem w trybie awaryjnym dokonać przywracania systemu. Natomiast po ustawieniu na 1080i, obraz został wyświetlony tak jak opisałem w pierwszym postcie.
Pozdrawiam Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...