Skocz do zawartości
demek

czyzby mkv zawitalo wkrotce do PS3?

Rekomendowane odpowiedzi

jak wiecie lub nie mial premiere divx7. nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to...ze bedzie on umozliwial ogladanie mkv!

DivX® 7 for Windows is a free download that provides everything you need to enjoy high-quality digital videos on your computer, including HD H.264 (.mkv) videos with AAC audio and videos created using all previous versions of DivX technology. You can also play your DivX files (.divx, .avi) on millions of DivX Certified® devices today. Look for DivX Plus™ HD Certified devices later this year that will support playback of all DivX and DivX Plus files, as well as .mkv (H.264/AAC) videos from the Internet.

wiec jesli Sony bedzie chcialo wsadzic divx7 do PS3 to my bedziemy ogladac mkv!


:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bedzie mkv to nie bedzie licencjii...i nie bedzie divx7

a wydaje mi sie, ze umowa juz jest na kolejna odslone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='140635' date='07.01.2009, 13:03 ']jak wiecie lub nie mial premiere divx7. nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to...ze bedzie on umozliwial ogladanie mkv!

DivX® 7 for Windows is a free download that provides everything you need to enjoy high-quality digital videos on your computer, including HD H.264 (.mkv) videos with AAC audio and videos created using all previous versions of DivX technology. You can also play your DivX files (.divx, .avi) on millions of DivX Certified® devices today. Look for DivX Plus™ HD Certified devices later this year that will support playback of all DivX and DivX Plus files, as well as .mkv (H.264/AAC) videos from the Internet.

wiec jesli Sony bedzie chcialo wsadzic divx7 do PS3 to my bedziemy ogladac mkv!


:P[/quote]

A nie lepiej kupić odtwarzacz VHS zamiast kupować PS3 odtwarzający DIVX7...... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lukasz436' post='140647' date='07.01.2009, 13:41 ']A nie lepiej kupić odtwarzacz VHS zamiast kupować PS3 odtwarzający DIVX7...... :D[/quote]

i rubina do kompletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dvix 7:
[url="http://tech.wp.pl/cid,18742,info_id,16001,kat,18742,katroot,18752,plikinfo.html#"]http://tech.wp.pl/cid,18742,info_id,16001,...,plikinfo.html#[/url]
Działa; mkv ładnie chodzą.
Pliki m2ts także ale z opcji [all files].
Jest już update.
Jest jeszcze ciekawiej bo mocno reklamują Matroskę.
Cytat:
[quote][b]MKV
The best container for your HD videos[/b]
With its unique ability to store multiple formats and media features (subtitles, audio tracks, etc.) in a single container, MKV has quickly gained in popularity ? becoming the preferred file extension for high definition (HD) video. Millions of online videos use the .mkv file extension, with more coming every day.[/quote]
[url="http://www.divx.com/en/products/software/windows/divx-pro"]http://www.divx.com/en/products/software/windows/divx-pro[/url] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale już jest update dla ps3? czy chodzi o normalny update divixa. bo pogubiłem się tym all files :huh:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to Sony ma jakieś specjalne względy w tym wypadku? Czy możliwe jest że na Xboxa 360 też będzie takie uaktualnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko wskazuje na to, że obie konsole mogą pokusić się o tego DivX7 ale pytanie czy tak zrobią? Wg. mnie Sony nie zgodzi się na 7 i MKV bo to trochę strzał w stopę - spadek sprzedaży BR na rzeczy większej ilości materiałów pirackich w MKV.
Ale w sumie czas pokaże... może MKV będzie kluczem do sukcesu tej konsoli na rynkach "środkowoeuropejskich" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale dvd i divx pokazaly, ze spadek sprzedazy to mrzonki

mkv mozna przerobic w pare minut na avi nawet z dts, stream copy materialow, a wiec tyllko zmiana kontenera
oczywiscie profil 4.1 musi byc, ale zmiana profilu tez nie problem Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypada zacząć od najważniejszego, trochę Was rozczaruję ale jakoś obrazu enkodowanego w tym nowym Divx 7 nawet się nie umywa do tego co można osiągnąć dzięki darmowemu kodekowi x.264 : makrobloki, rozmyte szczegóły, obraz mydło (próbki na avsforum i doom9 dostępne już kilka miechów temu) i do tego jeszcze trzeba albo posiadać takie enkody albo samemu tracić czas na przekodowanie materiału. W praktyce nie widzę szans dla nowego formatu chyba że studia zaczną same wypuszczać takie lipne płatne enkody w Divx7 ...


Pozdrawiam Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apatch :) my się nie rozpływamy nad DivX7 jako kodekiem czy formatem tylko rzekomą obsługą MKV a co za tym idzie obsługa kopii filmów HD na konsolach nowej generacji (obie ponoć mają obsługę DivX wiec czekam na rewizje 7 w nich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że material HD w wersji mkv mozna przerobic w pare minut na hd w wersji avi , ale czy wtedy playstation 3 po zainstalowaniu najnowszego firmware przeczyta divx hd avi? Czy jakość HD avi bedzie gorsza od HD mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ja pisalem o zmianie kontenera a nie konwertowaniu z x264 w mkv na divx w avi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm... najnowszego firmware które maiło by DivX7 jeszcze nie ma i nie ma żadnych informacji czy takowe powstanie to raz. A dwa, że jeśli wejdzie DivX7 to jak rozumiem nie będzie konieczności przerabiania mkv na avi (no może tylko zmiana rozszerzenia aby PS3 widziało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sa dwie mozliwosci

bedzie divx7 i bedzie dzialac mkv
albo
nie bedzie divx7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='obcypl' post='140896' date='08.01.2009, 14:30 ']apatch :) my się nie rozpływamy nad DivX7 jako kodekiem czy formatem tylko rzekomą obsługą MKV a co za tym idzie obsługa kopii filmów HD na konsolach nowej generacji (obie ponoć mają obsługę DivX wiec czekam na rewizje 7 w nich)[/quote]

Wszystko załapałem ;) ale skoro soft Divx7 ma odtwarzać pliki nim zakodowane i upchane w matrosce na PS3 po zmianie firmware'u a także x.264 mkv to nie wiem czy wiesz musi także spełniać pewne rygorystyczne wymogi, a konkretnie z tego co się dowiedziałem Level 4.0 High Profile, 3 B-frames max ... , obawiam się że sama zmiana profilu nie wystarczy i będzie potrzebne re-enkodowanie lub szukanie materiałów już w tak przygotowanym formacie, wspomniałem o możliwości wydawania takich re-enkodów nawet przez same studia, bo takie plany są brane pod uwagę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='140859' date='08.01.2009, 12:55 ']ale dvd i divx pokazaly, ze spadek sprzedazy to mrzonki

mkv mozna przerobic w pare minut na avi nawet z dts, stream copy materialow, a wiec tyllko zmiana kontenera
oczywiscie profil 4.1 musi byc, ale zmiana profilu tez nie problem[/quote]


Jakim programem przerabiasz mkv na avi?

Pozdrawiam!

P.S.

Chodzi mi o te "parę minut" :P

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program sie zwie "super"

i nie przerabiam, ale sie da bo sam sprawdzalem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że material HD w wersji mkv mozna przerobic w pare minut na hd w wersji avi , ale czy wtedy playstation 3 po zainstalowaniu najnowszego firmware przeczyta divx hd avi? Czy jakość HD avi bedzie gorsza od HD mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stelo76 - od czas pojawienia sie DivX7 (HD) nie pojawił się żaden nowy firmware do PS3 więc na to nie ma co liczyć - a jak chcesz przekodować MKV do tego starszego DivX'a to jakość spadnie drastycznie. Z założenia powinno się dać taki plik wtedy odtworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to, że na rynku w Polsce są 3 odtwarzacze: Manta, Fergusson i Lg DVS450H,które czytają DIVX HD i wiem na 99%, że nie przeczytają divx hd w wersji mkv, ale jedynie w avi. Nie wiem z kolei, czy ta wersja avi charakteryzuje się gorszą jakością obrazu niż mkv i ale wiem, że można ją osiągnąć konwertując mkv do avi przy pomocy np. programu allplayer. I teraz zasadnicze pytanie, czy playstation 3 odtwarza przerobione divx hd avi, których żródłem było mkv, czyli większość materiału filmowego z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...