Skocz do zawartości
hr.susel

Nowe telewizory Samsung mają wspierać wszystkie kodeki

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Wg. portalu Engadget HD (tam: linki do dalszych źródeł) nowe telewizory, które Samsung ma zaprezentować już dzisiaj (7.01), będą obsługiwały wszystkie możliwe kodeki.

Oficjalnie panele nowej generacji od koreańskiego producenta mają być wyposażone w system [i]Internet@TV Widgets[/i], czyli wyświetlane na ekranie coraz popularniejsze widget'y. Jednak informacja ta ma się nijak do tego, co ujawniono wczoraj.

Podobno telewizory te mają obsługiwać pełną listę kodeków i kontenerów:

[b]Kontenery[/b]

* MKV
* WMV
* VOB
* AVI
* TS
* 3GP
* MPG
* ASF


[b]Kodeki[/b]

* XviD
* DivX 3.11/4.x/5.1/6.0/
* H.264 BP/MP/HP
* MPEG-1
* MPEG-2
* MPEG-4 SP/ASP
* Motion JPEG
* Windows Media Video V9
* VC1

Czyżby Samsung w ten sposób walczył z Sony? Jest prawie pewne, że japoński koncern nie będzie wspierał tego typu rozwiązań (nie oszukujmy się - to pozwoli posiadaczom tych telewizorów nie tylko wzbogacać swoją kolekcję
widget'ów, ale posłuży przede wszystkim do odtwarzania [b]pirackich plików[/b])


[center][img]http://hp.vector.co.jp/authors/VA022257/matroska/mkv.jpg[/img][/center]

[center][img]http://images6.fotosik.pl/365/473d3988fec3e126.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='140631' date='07.01.2009, 12:52 ']Czyżby Samsung w ten sposób walczył z Sony? Jest prawie pewne, że japoński koncern nie będzie wspierał tego typu rozwiązań (nie oszukujmy się - to pozwoli posiadaczom tych telewizorów nie tylko wzbogacać swoją kolekcję widget'ów, ale posłuży przede wszystkim do odtwarzania [b]pirackich plików[/b])[/quote]
Wydany kilka dni temu [url="http://www.divx.com/en/products/software/windows/compare-divx"]DivX7[/url] wspiera kontener .MKV i kodowanie/dekodowanie H.264 . W zwiazku z tym niedlugo kazdy nowy odtwarzacz DVD z logiem DivX i odpowiednio mocnym procesorem bedzie odtwarzal .mkv, lacznie z Manta za 120zł. Nie ma wiec przeszkod by i drogi telewizor Samsunga z silnym prockiem to robil...

btw, mkv 1080p z wykorzystaniem dekodera DivX7 tnie okrutnie, procek (C2D) skacze do 90-100% zajetosci, a CoreAVC 15-35%, chlopaki z DivX maja jeszcze duzo do optymalizowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No na pewno manta za 120zł nie będzie miała PROCESORA ; p więc nie ma co się podniecać i jeszcze poczekamy zanim coś taniego pociągnie MKV (koszt!). Only TV i sprzęty typu popcorny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='140642' date='07.01.2009, 13:28 ']No na pewno manta za 120zł nie będzie miała PROCESORA ; p[/quote]
Jakis PROCESOR kazda manta ma ; p

A tak serio, jesli Sigma SMP8635LF jest wykorzystywany w sprzecie za 99 USD (WD TV HD), to przy tak szerokiej gamie sprzetu certyfikowanego przez DivX musza sie pojawic jeszcze tansze uklady, popyt wywola podaz. Tak wiec i w Mancie za 120zl niedlugo bedzie .mkv... Chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie,

Software to jedno, ale Hardware musi dawać radę - co siedzi we wszystkich tankach? 386? P120?

Procek musi dawać radę - a samo posiadanie Divix7 nie oznacza jeszcze, że wersja w urządzeniu będzie w pełni funkcjonalna.

A poza tym chodzi o fakt umieszczenia kontenerów i kodeków w telewizorze - czyli producent się na to zgadza i to aprobuje - i w tym rzecz.

Przecież to niemalże bezpośrednie wspieranie nielegalnego odtwarzania.

Ujmę to prościej: Sony, odpowiedzialne za BD nie będzie wspierało (jak kiedyś wszyscy zarzucali im, że z jednej strony walczą z piratami, a z drugiej zarabiają na płytach i nagrywarkach) mkv w swoich produktach (prawdopodobnie). Więc Samsung może wykorzystać to przeciw Sony i podnieść sprzedaż - nie każdy chce mieć dodatkowy klocek w domu i jeszcze uczyć się jego obsługi - ludzie są leniwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='140650' date='07.01.2009, 13:46 ']A poza tym chodzi o fakt umieszczenia kontenerów i kodeków w telewizorze - czyli producent się na to zgadza i to aprobuje - i w tym rzecz.
Przecież to niemalże bezpośrednie wspieranie nielegalnego odtwarzania.[/quote]
Nie pojmuje tego oburzenia, przeciez zarowno Samsung jak i Sony w swoich odtwarzaczach zapewniaja obsluge DivX, a widziales kiedys, zeby ktos legalnie kupowal plyty z filmami w formacie DivX? Czyli od wielu lat producenci zgadzaja sie i aprobuja a nawet "niemalze bezposrednio wspieraja nielegalne odtwarzanie". Dorzucenie nowego kontenera to wylacznie odzew na zapotrzebowanie uzytkownikow wynikajace z rozwoju rynku HD. Nic nowego to nie wnosi w kwestii "wspomagania piractwa", to tylko nastepny kodek do kompletu.

Zreszta cale to gadanie o piractwie mozna o kant d... potluc, zauwaz, ze mimo powaznego kryzysu, (i mimo piractwa) rok 2008 byl [url="http://www.idg.pl/news/331904/Piractwo.Jakie.piractwo.Rekord.w.branzy.filmowej.html"]rekordowy pod wzgledem przychodow dla branzy filmowej[/url]. Moze po prostu producenci sprzetu dostrzegaja, ze swiat sie zmienia, modele biznesowe sie zmieniaja, zrodla przychodow w branzy sie zmieniaja. Gadzety z filmu przynosza tyle samo kasy co bilety z kin, udostepnianie w internecie legalnie i oficjalnie calych sezonow seriali nie powoduje spadku ogladalnosci i przychodow z reklam itd itd. Producenci sprzetu te musza nadazac, dzis jest mkv w telewizorze, jutro bedzie integracja z youtube i innymi serwisami udostepniajacymi video online, a pojutrze to samo tylko w 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='140642' date='07.01.2009, 13:28 ']No na pewno manta za 120zł nie będzie miała PROCESORA ; p więc nie ma co się podniecać i jeszcze poczekamy zanim coś taniego pociągnie MKV (koszt!). Only TV i sprzęty typu popcorny.[/quote]
Tutaj nie byłbym taki pewny :D
Mediatek już wypuścił kostkę MT1389/HD, kolejny z rodziny MT13xx, na której bazuje już 90% odtwarzaczy DVD/Divx.
Wsparcie DiVX7 spowoduje moim zdaniem, bardzo szybki wysyp nowej serii urządzeń typu Manta, WIWA, itp., odtwarzających pliki HD, w tym matroskę.
Odnośnie zaś tematu... nie wiem jeszcze co siedzi w tym Samsungu, ale już jakiś czas temu wspomniałem, ze tylko czekać aż któryś z producentów wrzuci jakąś Sigmę, czy innego MTK do środka TV i będą jaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logo Dvix nie zapewnia odczytu Dvix 7 ani nawet Dvix 6 HD.

Powszechne umożliwienie odczytu mkv to grób dla BD.
Przy obecnej cenie 3 zł za DVD DL.

Co do TV Samsung, to spodziewam się współpracy ograniczonej do nośników FAT32.
Poza tym to tylko pomówienie jednego forumowicza z AVSforum. Niczym nie poparte.
Chyba, że coś się w tym tygodniu zmieniło. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to korporacja divx chce zarobic
a producenci...ci co nie wydaja filmow w to wejda
sony nie bedzie chcialo divx7 w ps3? to go nie bedzie mialo a inni beda mieli i na tym zarabiali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak pisałem juz o tym kilka dni temu dzisiaj LG tez odkryło karty i implementuje miedzy innymi yahoo widgets do telewizorów ale co najwazniejsze ich linia TV przynajmniej na papierze wymiata 240HZ slim LEDy i techologia wireless
Zpowiadaja sie ciekawe targi bo to wszystko za chwile na rynku
Szczegoly na Engadget

[url="http://pimsmultimedia.com/lgces2009/consumer_electronics/press.php#hdtv"]http://pimsmultimedia.com/lgces2009/consum.../press.php#hdtv[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie możemy porównywać sytuacji DVD z BD!

To, o czym pisze @dominikjestem to prawda - pogrzebanie nośnika.

Ciekawy temat do dyskusji - przecież taki gigant jak Sony zarabia na muzyce (Sony BMG), na produkcji i dystrybucji filmów (wytwórnie), na wydawaniu na nośnikach (licencje) i na sprzęcie - i wszędzie chce zarobić.

To może przypominać trochę, ale tylko trochę, rynek muzyczny. Artyści zarabiają nie na sprzedaży płyt (kilkanaście centów od płyty, to nawet milionowe nakłady nie są dochodowe) a na koncertach (patrz- tegoroczne koncerty noworoczne - 90tyś za koncert - trzeba by było sprzedać co najmniej tyle płyt).

A divix zarobi - nieważne, czy na pełnej wersji produktu.

Co do CES - chyba nawet więcej oczekiwań niż przed IF'ą - LG swoją drogą, ale SAMSUNG - chyba można będzie powiedzieć, że IFA należała do Sony, a CES do Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adam_2K' post='140665' date='07.01.2009, 14:47 ']Tutaj nie byłbym taki pewny ;)
Mediatek już wypuścił kostkę MT1389/HD, kolejny z rodziny MT13xx, na której bazuje już 90% odtwarzaczy DVD/Divx.
Wsparcie DiVX7 spowoduje moim zdaniem, bardzo szybki wysyp nowej serii urządzeń typu Manta, WIWA, itp., odtwarzających pliki HD, w tym matroskę.
Odnośnie zaś tematu... nie wiem jeszcze co siedzi w tym Samsungu, ale już jakiś czas temu wspomniałem, ze tylko czekać aż któryś z producentów wrzuci jakąś Sigmę, czy innego MTK do środka TV i będą jaja :D[/quote]

Jakąś Sigmę - a dlaczego nie Cella?? Proszę bardzo podobno Toshiba ma pokazać 2 telewizory z Cellem na pokładzie ... Jeden 4K a drugi zwykłe HD ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
News o Cell'ach w Toshibie jest dość enigmatyczny- nie wiadomo, czy ma to być TEN Cell, czy tylko np. algorytmy.

A co sądzicie o nowym designie? Ta wielokątna podstawa mnie razi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Newsy, newsami, ale aktualna Seria 7 Samsung już obsługuje takie to rzeczy:

*.avi AVI
XviD 720x576
MPEG1 720x576
MPEG2 720x576
H.264 BP 1920x1088
H.264 BP 1920x1088
H.264 HP 1920x1088
MPEG-4 SP 720x576
MPEG-4 ASP 720x576

*.mp4 MP4
H.264 BP 1920x1088
H.264 MP 1920x1088
H.264 HP 1920x1088
MPEG-4 SP 720x576
MPEG-4 ASP 720x576

*.mpg
PS
MPEG1 (Program Stream) 1920x1088
*.mpeg MPEG2 (Program Stream) 1920x1088
*.vro MPEG2 VOB 1920x1088
*.vob MPEG2 VRO 1920x1088

others
(ts) TS
MPEG2 (Transport Stream) 1920x1088
H.264 (Transport Stream) 1920x1088 Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, dlatego pytam.
O co chodzi z tym, że telewizory wspierają dane formaty/kodeki ? Nie zależy to tylko i wyłącznie od odtwarzacza dvd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='whiteghost' post='141515' date='11.01.2009, 13:42 ']O co chodzi z tym, że telewizory wspierają dane formaty/kodeki ? Nie zależy to tylko i wyłącznie od odtwarzacza dvd ?[/quote]
Telewizory maja wbudowane rowniez czytniki kart pamieci/sloty usb z ktorych mozesz odtwarzac multimedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='whiteghost' post='141515' date='11.01.2009, 15:42 ']...O co chodzi z tym, że telewizory wspierają dane formaty/kodeki ? Nie zależy to tylko i wyłącznie od odtwarzacza dvd ?[/quote]

Krutko mówiąc wkładasz pendriva do USB w telewizorku i oglądasz np divixy.
Dobra ułarwienie, nie trzeba płytek wypalać.

Możesz też podłączyć się przez LAN z domową siecią i bezpośrednio z kompa oglądać filmy które masz na dysku kompa.
Fajny bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Erikos' post='141667' date='12.01.2009, 11:28 ']Krutko mówiąc wkładasz pendriva do USB w telewizorku i oglądasz np divixy.[/quote]

Nie chcę nic mówić ale takie bajery to ma mój 1.5 roczny telewizor ;)
Oczywiście odtwarza tylko DIV'x ale o dziwo z napisami!

Liczę że Samsung właduje w swoje nowe modele jakiś dekoder formatów HD (x264,AVC,...). Bo inaczej wielka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='141687' date='12.01.2009, 14:28 ']Nie chcę nic mówić ale takie bajery to ma mój 1.5 roczny telewizor :angry:
.....[/quote]

Oczywiście jeżeli masz np 1,5 rocznego Pionka za którego np zabuliłeś kilkanaście tysięcy zł to oczywiście, że możesz mieć to na pokładzie. Nie każdego stać na wyłożenie takiej gotówki.
Chodzi o to że teraz jest to w swerze budżetowej i każdy to może mieć.


Bardzo ładnie chodzi DLNA w Samsungu 7 serii gdzie komputer stacjonarny np robi za serwer.
Duże ułatwienie, nie trzeba nawet na pendriva nagrywać wystarczy kompa uruchomić i oglądać wszystko co sie tylko udostępni.
Mnie przypadło do gustu. Bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Erikos' post='141750' date='12.01.2009, 19:22 ']Oczywiście jeżeli masz np 1,5 rocznego Pionka za którego np zabuliłeś kilkanaście tysięcy zł to oczywiście, że możesz mieć to na pokładzie. Nie każdego stać na wyłożenie takiej gotówki.[/quote]
Pudło. Nie mam Pionka i nie dałem za niego klikanaście tyś zł. Mam: 42" Amoi full HD za 6700 zł.
Zresztą nie napisałem tego aby się chwalić tylko zwrócić uwagę że tak naprawdę wbudowanie w TV media player'a to bardzo prosta rzecz.
Normalnie podrożyła by cenę o 100-200 zł. Kwestia tylko dobrej woli producenta.
Jednak producenci skąpią nam takich fajerwerków. A jeśli już dodają taką funkcjonalność to jest ona sporo opóźniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='141687' date='12.01.2009, 13:28 ']Liczę że Samsung właduje w swoje nowe modele jakiś dekoder formatów HD (x264,AVC,...). Bo inaczej wielka lipa.[/quote]
Już władował, to co napisałem, Seria 7 odtwarza h.264 (btw. AVC i x264 to właściwie to samo, z tą różnicą, że AVC to kodek a x264 to nazwa jego darmowej implementacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='141798' date='13.01.2009, 00:35 ']Już władował, to co napisałem, Seria 7 odtwarza h.264 (btw. AVC i x264 to właściwie to samo, z tą różnicą, że AVC to kodek a x264 to nazwa jego darmowej implementacji.[/quote]
Czy dobrze rozumiem, że gdy ktoś ma tą Serie 7, to może swojego Popcorna/Tvix'a/eGreat'a wywalić do kosza?

Pytam bo np. na allegro jest pełno modelu LE40A756 (seria 7) i jakoś nikt w aukcji nie wymienia jego multimedialnych zalet.
A przecież to była by rewelacja. Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety aż tak różowo nie jest. W każdym razie dla konsumenta z Polski, ponieważ nie czyta napisów. Drugą wadą jest brak obsługi VC-1 i matroski. Ale nagrania z TVP HD i inne tsy działają bardzo dobrze (łącznie z przewijaniem). Po prostu podłączam dysk przenośny po USB do telewizora i oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='142041' date='13.01.2009, 23:22 '][...]nie czyta napisów. Drugą wadą jest brak obsługi VC-1 i matroski[/quote]

Prawdę mówiąc takiej odpowiedzi się spodziewałem. Jednym słowem kiepsko.
Jeśli ma to kiedykolwiek być brane przez mnie pod uwagę przy zakupie to musi mieć przynajmniej funkcjonalność popcorna.
Mój ojciec ma Samsunga z Wiselink'iem i np. zdjęcia pokazuje nie dość że długo to jeszcze tylko w rozdzielczości 1280x720 (TV full HD).

Chyba poczekamy na kolejne serie ... 9 a może 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...