Skocz do zawartości
ALEX79

KOLEDZY CO WYBRAC????---Onkyo TX SR 505---- ALBO--- SONY STR-DG820

Rekomendowane odpowiedzi

KOLEDZY CO WYBRAC????---Onkyo TX SR 505---- ALBO--- SONY STR-DG820 chce 7glosnikow podłaczyc i subwofer co lepiej ruszy ziemie patrze pod kątem muzyki i kina domowego filmy i telewizja cyfrowa co lepiej rozbije dzwiek stereo na DOLBY PROLOGIC 2X ??????? CHYBA ZE JEST COS LEPRZEGO W CENIE DO 1350ZŁ BO W TYG CHCE KUPIC MASZYNE !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ALEX79' post='139918' date='03.01.2009, 23:02 ']KOLEDZY CO WYBRAC????---Onkyo TX SR 505---- ALBO--- SONY STR-DG820 chce 7glosnikow podłaczyc i subwofer co lepiej ruszy ziemie patrze pod kątem muzyki i kina domowego filmy i telewizja cyfrowa co lepiej rozbije dzwiek stereo na DOLBY PROLOGIC 2X ??????? CHYBA ZE JEST COS LEPRZEGO W CENIE DO 1350ZŁ BO W TYG CHCE KUPIC MASZYNE !!!!!!![/quote]
a jaki jest sens 7 głośników pod te klocki?? rozumiem że dolby pro logic IIx ale jeśli na prawde chcesz wykorzystać system 7.1 to doinwestuj troche (wcale nie dużo) i kup coś z dekoderami. poszukaj Onkyo 605 w dobrej cenie
PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowa odpowiedź jak powyżej: poszukaj Onkyo ale 605 (lub 606).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym sie ona ruzni 605 od 505 onkio ???? i rozumie sony wysiada ? Edytowane przez ALEX79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś problem z poprawną pisownią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dotej pory mialem technicsa dx-940 5.1 rozumie ze onkyo jest dobrym wyborem czy jest inna marka ?? i rozumie ze ruznica jest moc miedzy 505 a 606 onkyo sory za bledy jestem lajik w tych spawach Edytowane przez ALEX79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ALEX79' post='139929' date='03.01.2009, 23:46 ']dotej pory mialem technicsa dx-940 5.1 rozumie ze onkyo jest dobrym wyborem czy jest inna marka ?? i rozumie ze ruznica jest moc miedzy 505 a 606 onkyo sory za bledy jestem lajik w tych spawach[/quote]
ALEX pisz spokojnie tak zeby Cie wszyscy mogli zrozumieć....
różnice miedzy 505 a 605....poczytaj troche w necie i zwróć uwage na coś takiego jak DTS HD i DOLBY TRUE HD
(polecam 605 bo jest tańsze i tylko dlatego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na coaxialnym kablu odpale DTS HD i DOLBY TRUE HD i te wszystkie nowe standarty ????Bo mam na kompie BRU RAY I NIEMAM HDMI TYLKO coaxial. Edytowane przez ALEX79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nikt Ci tu nie pomoże jak nie zaczniesz pisać poprawnie. Żadne "rozumie", wiem, że tak piszą i mówią ludzie z południa, tylko piszemy "rozumiem" a nawet mówimy. To same wasze "pociąg" zamiast "pociągnij". "Pociąg" to se jeździ po torach, czy "wyjść na pole". Pole to ziemia, gdzie rolnicy uprawiają swoje zboża itd. Jeszcze tego było sporo, tylko pozapominałem :). Oczywiście ortografia jeszcze u Ciebie. To tak offtop, a co do tematu to po coaxialu nie poślesz DTS HD ani TrueHD a póki co nawet nie wypuścisz z kompa HD dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='139948' date='04.01.2009, 02:23 ']Chłopie nikt Ci tu nie pomoże jak nie zaczniesz pisać poprawnie. Żadne "rozumie", wiem, że tak piszą i mówią ludzie z południa, tylko piszemy "rozumiem" a nawet mówimy. To same wasze "pociąg" zamiast "pociągnij". "Pociąg" to se jeździ po torach, czy "wyjść na pole". Pole to ziemia, gdzie rolnicy uprawiają swoje zboża itd. Jeszcze tego było sporo, tylko pozapominałem :). Oczywiście ortografia jeszcze u Ciebie. To tak offtop, a co do tematu to po coaxialu nie poślesz DTS HD ani TrueHD a póki co nawet nie wypuścisz z kompa HD dźwięku.[/quote]
jak nie a jak płyta ma wejscie HDMI to wtedy sie da

Edytowane przez ALEX79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypowiedz emigranta rozbawiła mnie do łez hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do pytania. SONY STR-DG820 oraz ONKYO TX SR 506 (już nie 505) są do wzięcia za ok. 1100zł.

Przemawia do mnie bardziej Sony (ma 4xHDMI , ma kodeki audio HD). Oba nie mają żadnego upscalingu. Dla informacji, chcę amplituner do kina domowego bardziej (75% KD, 25% radio, CD). Z dugiej strony Onkyo ma na forach mocną markę ale raczej 606. No więc za co warto dopłacić 50% kasy w stosunku do ww. modeli? A o Sony to raczej cisza...


A może coś innego za te 1100zł?

Pozdrawiam, Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jeśli weźmiesz onkyo to na grupie będziesz miał wsparcie, bo tego sprzętu jest sporo. Z sony pojęcia nie mam.
Ogólnie tak jak Gmeru bierz 605 lub lepiej 606. I sprawa załatwiona. To sa w miare sprawdzone sprzęty. I maja natenczas wszystko jak trza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='142779' date='18.01.2009, 12:36 ']Jeśli weźmiesz onkyo to na grupie będziesz miał wsparcie, bo tego sprzętu jest sporo. Z sony pojęcia nie mam.
Ogólnie tak jak Gmeru bierz 605 lub lepiej 606. I sprawa załatwiona. To sa w miare sprawdzone sprzęty. I maja natenczas wszystko jak trza :angry:[/quote]

No dobrze. Weźmy Onkyo 606. Z tego co mi się udało znaleźć to różnicą w stosunku do Sony 820 jest upscaling do 1080i, w związku z tym mam pytania:
- czy skoro jest upscaling do 1080i to do 720p też jest? bo mam tv hd-ready więc na nim 1080i jest raczej gorsze niż 720p (czy dla tego telewizora taki upscaling ma sens)
- czy jest upscaling i konwersja ze źródeł analogowych (component np.)?

Czy widzicie jeszcze inne przewagi amplitunera Onkyo 606 nad Onkyo 506 i Sony 820? (poza prestiżem na forum, bo 500zł na ulicy nie leży)

Trochę jest też tak że drąże temat bo Onkyo ma 17.5cm i mi pod telewizor nie wejdzie... ale to czynnik subiektywny i jak ten obiektywny zwycięży to i przemeblowanko będzie.

Pozdro, Lechu

Edytowane przez kopetnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No skoro jest do 1080 to oczywiście do 720 tez jest.

Z componentu - nie wiem.

Warto dopłacić, tyle powiem.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...