Skocz do zawartości
ZibZol

Obudowa PS3.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po prostu.
Czym czyścić powierzchnie obudowy PS3??

Z Góry Dzięki. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia obudowy polecam ściereczkę tzw. "irchę"... i nie polecam żadnych płynów... najlepiej delikatna ściereczka nierysująca powierzni oraz chuchanie na obudowę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A guzik prawda... sam czyszczę PS3 szmatką do czyszczenia szkieł w okularach (kupioną u okulisty), nie używam żadnych płynów tylko chcucham i od dnia zakupu (europejskiej premiery PS3) obudowę mam idealną bez żadnej ryski czy brudu... Tylko trzeba poświęceć temu kilkanaście minut i to codziennie ;)

Edytowane przez dmlakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można przecież sprytnie schować.
Ale tak naprawadę wielokrotnie "estetom" polecałem ogólnie dostępne zestawy "LDC/PLAZMA cleaning liquid"
Spray + szczoteczka + szmatka. Starczy na rok.
Super skuteczne.
MM/Staurny i w ogóle wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obudowy typu "piano" to wygladaja dobrze tylko przez chwile po zdjeciu folii.
PS3 najlepiej nie dotykac, obudowa miekka jak maslo - ja stosuje bardzo miekka sciereczke od okularow i "zmiotke" do kurzu z mikro wloknami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dmlakers' post='139491' date='31.12.2008, 20:19 ']A guzik prawda... sam czyszczę PS3 szmatką do czyszczenia szkieł w okularach (kupioną u okulisty), nie używam żadnych płynów tylko chcucham i od dnia zakupu (europejskiej premiery PS3) obudowę mam idealną bez żadnej ryski czy brudu... Tylko trzeba poświęceć temu kilkanaście minut i to codziennie :)[/quote]


Takiś pewny ? To wez poswiec sobie latareczką na obudową i się przyjrzyj uwaznie
Obalisz się od ilości rys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='139539' date='01.01.2009, 16:22 ']Obudowy typu "piano" to wygladaja dobrze tylko przez chwile po zdjeciu folii.
PS3 najlepiej nie dotykac, obudowa miekka jak maslo - ja stosuje bardzo miekka sciereczke od okularow i "zmiotke" do kurzu z mikro wloknami.[/quote]

Masz 100% racji. Poprzednie wersje konsol były znacznie lepsze pod wzgledem zastosowanych tworzyw
Unikam tego plastikowego badziewia jak ognia ale bywa że inaczej się nie da....Tak o to kupiłem telewizor 46W4500
Ramka wokół ekranu jest z tego samego zasra...go pleksi co PS3. Makabra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w ogóle olałem ten temat bo i tak nic nie zrobicie z tym. Trzeba to normalnie czyścić a rysy widać tylko gdy się nos wetknie. Ścieram pronto, ścierka itp. Szkoda zachodu. I tak rysy będą i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rysy będą ale gdyby sony zastosowało trochę lepsze materiały - mogłoby ich nie byc wogóle
Moja PS3 miała rysy juz w momencie gdy ja przyniosłem z Media .... Porysowała się od...otuliny w którą była owinięta. To jest chore po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja to samo zaliczyłem ostatnio z TV czyli z Pionkiem. Piękny i czarny a po przejechaniu na mokro(!!) tą ściereczką co dodali już pod światło cała w ryskach. Na to nie ma bata. Sucho, mokro, do okularów itp. Do tego jeszcze tak się kurzy, że po tygodniu już jest do ramy przyklejony kurz : ( gęsty . . . więc często trzeba po niej jeździć. "Fortepian" to najgorszy syf jaki wymyślono. Taka Toshiba ZF z cienką ramką była najlepsza pod tym względem: bo nie musiałem jej czyścić (ani razu przez rok!!). Czyli najlepiej gdy TV nie ma ramy ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że czyszczeniu zarówno TV jak i PS3 trzeba poświęcać kilkanaście minut każdego dnia... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz wogóle będzie masakra :P

Ja swoją PS3 przykrywam. Wiem - to chore ale nic innego, sensowniejszego nie wymysliłem Nie chce miec sprzetu zakurzonego ale tez nie chce miec rys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś miotełki do kurzu? Dobrze poznać doświadczenia, na wypadek nabycia czegoś w black glossy... ;)

Uważam że wątek jest warty przyklejenia! :P:P

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście posiadam coś takiego.
Co prawda używam tylko pędzelka, chyba że są odciski paluchów na ekranie, to wtedy szmatki z mikrofazy (zawartej w komplecie).
Równie dobrze sprawdzają się miotełki antystatyczne "jednorazowego" użytku Vileda.
[img]http://www.h21marketing.com/store2/components/com_virtuemart/shop_image/product/3325784491a7929ffaf3fd127c61e363.jpg[/img] Edytowane przez Seba.W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o różnego rodzaju foliach...tych przezroczystych i tych "wzorzystych"?.... :huh:
Moje doswiadczenia z owymi "wynalazkami" wygladają jak do tej pory pozytywnie....wyglada toto schludnie,w czasie czyszczenia odcisków palców nie powstaja rysy.
Jest tylko kilka zasad dotyczących owych "plastików"-musza być doskonałej jakości(firma),muszą być sprawnie i jak Bóg przykazał"nałożone"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='140759' date='07.01.2009, 20:34 ']mam dzieci ale potrafie zadbac o porzadek[/quote]

Spoko, spoko, take it easy. Jak dla mnie to PS3 nie jest specjalnie reprezentatywne (jak dla mnie zbyt okrągłe) i jak tylko będę miał jak to schowam ją gdzieś do szafki i się wcale nie będę przejmował. Tym bardziej, że sterowanie radiowe jak najbardziej do tego pasuje.
OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można jeszcze nakleić na obudowę specjalne folie ochronne... czy to przezroczyste czy z namalowanym motywem z gry lub filmu... ;)
Kupić takie folie można na Allegro lub eBay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy próbujemy rozwiazac problem który...powinien był przewidziec producent tego szajsu.
Obudowa powinna być TRWAŁA tzn taka której normalne uzytkowanie /z zabiegami typu scieranie kurzu włącznie/ w zaden sposob nie uszkadza.
Takie były WSZYSTKIE poprzednie wersje Playstation, z jedynką na czele
Do znudzenia będę powtarzał ze sony zatrudniło jakeigoś kretyna do projektowania designu który wciska ten za...any Piano Black wszedzie gdzie się da - od Playstation, poprzez telewizory aż po walkmany
Palant zapomina jednak o tym ze sprzet ma słuzyc klientowi a nie na odwrót. Nikt nie stawia sprzetu za szybą - a tylko tak zdaje ise mozna zachowac pierwotny wygląd i stan urzadzenia. Tu nie chodzi tylko o pedantyzm - sprzet dobrze utrzymany zawsze jest łatwiej odsprzedac i jeszcze dostać dobrą cenę. Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może ten, który wymyślił ten "dizajn" wcale nie jest taki głupi? Lepiej od Sony kupić nówkę niźli od kogoś innego używkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...