Skocz do zawartości
  • 0
patryk1412

Problem z Logitech Harmony 555

Pytanie

Witam,

Kupiłem w prezencie pilot Logitech Harmony 555.
Skonfigurowałem niby , były drobne komplikacje ale funkcjonalnie prawie wszystko działa,
tylko jest taki szkopuł, że jak uruchamiam DVD na AV1 i przechodzę następnie na nboxa na HDMI
to uruchamia mi sam telewizor, a już nboxa nie. Dodam że jakbym włączył DVD ,
następnie wyłączył i włączył DVD to by działało normalnie.

Pozdrawiam,
Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Musisz wydłużyć odstępy między sygnałami dla N lub sam sygnał.
Jak poszukasz w ustawianiach pilota to tam jest taka opcja.
N ka stwarza duże kłopoty przy sterowaniu z pilota uniwersalnego, zresztą nie tylko przy sterowaniu ale i w współpracy po HDMI z innymi urządzeniami.
Ale taki już urok tego urządzenia. Może kiedyś będzie w pełni kompatybilne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='kmac' post='138475' date='25.12.2008, 01:54 ']Musisz wydłużyć odstępy między sygnałami dla N lub sam sygnał.[/quote]

Dzięki wielkie. Znalazłem takowe opcje (czy to te?), ale które opóźnienie dokładnie:

- Opóźnienie włączenia

- Opóźnienie czasu reakcji

- czy Opóźnienie ignorowania sygnału ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Albo raczej ilość wysyłanych sygnałów. Nie pamiętam ile ich mam u siebie. W kazdym razie jak będzie ci przy jednym przyciśnięciu przeskakiwał o dwa kanały to zrób liczbę powtórzeń na 1.


Autorus

A jak ci sie nie włączy to próbujesz przyciskiem help? To czasami pomaga. Cjhoć ja osobiście ustawiłem rekorder cały czas włączony. U mnie odstępy między wysyłanymi sygnałami to 100ms, Liczba powtórzeń 1. Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='autorus' post='138495' date='25.12.2008, 10:32 ']Albo raczej ilość wysyłanych sygnałów. Nie pamiętam ile ich mam u siebie. W kazdym razie jak będzie ci przy jednym przyciśnięciu przeskakiwał o dwa kanały to zrób liczbę powtórzeń na 1.[/quote]

Chodzi Ci o to, że jak wybiera i idzie po hdmi av1, av2, hdmi 1 itd. to muszę dodać lub odjąć liczbę kroków aby znalazł właściwy? ale gdzie się to zmienia? bo nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam,

U mnie był problem z kolejnością...
Mam plazmę 46" a ta strasznie "sieje" po włączeniu i zakłócała przez chwilę sygnał podczerwieni.
Gdy przestawiłem kolejność włączania tak aby TV włączało się ostatnie to wszystko działa poprawnie.
Spróbuj.

[quote name='patryk1412' post='138576' date='25.12.2008, 19:16 ']Chodzi Ci o to, że jak wybiera i idzie po hdmi av1, av2, hdmi 1 itd. to muszę dodać lub odjąć liczbę kroków aby znalazł właściwy? ale gdzie się to zmienia? bo nie mogę znaleźć[/quote]

Napisz jaki masz TV, bo może są komendy wybierania bezpośredniego a nie sekwencyjnego (czyli po kolei) Edytowane przez axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='axial' post='138597' date='25.12.2008, 21:18 ']Napisz jaki masz TV, bo może są komendy wybierania bezpośredniego a nie sekwencyjnego (czyli po kolei)[/quote]

Mam Sony KDL-52V4000

Ale właśnie sęk w tym, że o dziwo mu się miesza (a mam wybieranie sekwencyjne - tzn. jak dobrze rozumiem idzie sobie po kolei hdmi 1, hdmi 2 ... av 1, av 2 itd. aż powinien znaleść prawidłowy). Dziś przechodziłem z HDMI 1 na AV 1 i zamiast AV 1 dał mi component (ale czasem mi daje co innego). Jakbym wyłączył z HDMI i następnie włączył DVD (jako właśnie to AV 1) to uruchamia się poprawnie. Tak samo się dzieje w drugą stronę, jak chcę przejść (na pilocie) na nboxa (czyli HDMI 1). Dodam, że to DVD mam na złączu Euro, a nbox na hdmi. Edytowane przez patryk1412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Spróbuj z wybieraniem bezpośrednim:"InputVideo1-7", może któraś z tych funkcji zadziała z HDMI1.
Najprościej to zrób sobie kolejną stronę(y) (na LCD pilota) i przypisz tam wszystkie dostępne wejścia, a potem przetestuj i zobacz co Ci się załącza.
Wybieranie sekwencyjne prowadzi do częstych błędów (trzeba trzymać pilota w kierunku sprzętu przez cały czas wysyłania komend) i powinno się je stosować tylko w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='axial' post='138900' date='27.12.2008, 23:35 ']Wybieranie sekwencyjne prowadzi do częstych błędów (trzeba trzymać pilota w kierunku sprzętu przez cały czas wysyłania komend) i powinno się je stosować tylko w ostateczności.[/quote]

Aha, dzięki. To może być faktycznie przyczyną tych komplikacji, bo niby jest ustawione w opcjach dobrze, a wybiera źle. Trzeba mu pomóc helpem. Wybieranie sekwencyjne miałem ustawione domyślnie. Axial zatem jak ustawia się wybieranie bezpośrednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak napisałem powyżej. Musisz sprawdzić które z komend: "InputVideo1" do "InputVideo7" są przypisane do Twojego TV (o ile będą działały...).
Jeżeli już ustalisz, że np. "InputVideo4" włącza Ci HDMI1 w TV to w ustawieniach "Działania" kolejno ustawiasz:

"Działania"
"Oglądanie telewizji"
>Przejrzyj ustawienia tego działania
>>[Wybierz]Tak, ale chcę dodać do działania kolejne opcje sterowania i urządzenia.
[Tu wyświetli Ci się tabelka z twoimi "Urządzeniami"]
Klikasz na "Zapisz"
Wybierasz "Brak wejścia źródłowego" i klikasz [Dalej>]
Wybierasz "Metoda 2" [Dalej>]
Pojawi Ci się tabelka z wejściami
i tu ustawiasz sobie wejścia jakie Cię interesują
[Dalej>]
Teraz pojawia Ci się kolejna tabelka, gdzie do wyżej wybranych wejść przypisujesz komendy pilota.
np.
AV1 "VideoInput1"...

Oczywiście wcześniej musisz sprawdzić, które komendy działają do konkretnych wejść np. tak jak napisałem Ci w poprzednim poście czyli,
ustawiając sobie strony z przypisanymi komendami "InputVideo1 do 7" i sprawdzeniu co robi TV podczas ich wybierania.
Działania >> Oględanie TV>>Przyciski dodatkowe
i dalej ustawiasz wg. instrukcji jaką masz na żółtym polu po prawej stronie ekranu.

Może się okazać, że cała to "operacja spali na panewce" ale u mnie zadziałało :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Podepnę się pod temat bo jestem tym sprzętem zainteresowany, a konkretniej jednym z tych modeli 555, 785 lub też 885 na który jest teraz promocja dobra. Moje pytanie jest takie czy jest jakiś dostępny spis sprzętu który jest obecnie wspierany? Wiem że można samemu dodać wsio, ale przed kupnem wolałbym wiedzieć czy ktoś się już męczył z elektroniką jaką już mam :rolleyes:
No i jeszcze jedno pytanko czy te modele z wyświetlaczami kolorowymi warte są dodatkowej kasy? Bo zdaje mi się że taki wyświetlacz szybciej baterie pożera, więc ciekawe ile wytrzymuje taki pilot średnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Model 885 jest na akumulatorki które cały czas sie lądują na bazie a 555 na baterie 4xAAA :) Akurat mam oba modele.

Na sirius.pl była promocja na 885, był za jakieś 300zł a to naprawdę świetna cena. A po co spis?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spis sprzętu by się przydał aby mieć świadomość że ktoś już tym pilotem sterował dany tv, popcorna czy amplituner :)
Ten 785 warty jest kupna?
Jeszcze jedna sprawa, jak jest w tych modelach z podświetleniem bo ponoć ten 785 jest cały podświetlany, tzn przyciski wszystkie ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='azizi' post='139486' date='31.12.2008, 16:31 ']Spis sprzętu by się przydał aby mieć świadomość że ktoś już tym pilotem sterował dany tv, popcorna czy amplituner :)
Ten 785 warty jest kupna?
Jeszcze jedna sprawa, jak jest w tych modelach z podświetleniem bo ponoć ten 785 jest cały podświetlany, tzn przyciski wszystkie :rolleyes: ?[/quote]

Nikt Ci nie wrzuci kilkuset tysięcy pozycji jakie ten pilot obsługuje. To nie jest ten typ pilota uniwersalnego który ma już zaprogramowane komendy, uaktywniane kodem, jak inne nazywane uniwersalnymi.
Możesz go nauczyć nawet sterowania samochodzikiem na podczerwień kupionym za 30zł (sprawdzone), a nawet zaprogramować jego trasą układając makro w konfiguratorze.
Więc nie powinieneś się przejmować pytaniem "czy to obsłuży mój sprzęt", chyba że masz sterowanie radiowe i telewizor z lat siedemdziesiątych :)
Mam 555 i wszystkie klawisze są podświetlane, zapewne w wyższych modelach też tak jest.

Edytowane przez axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ok spoko, myślę że może jutro dojdzie więc sam się przekonam co i jak :)
co do samego sprzętu to zastanawia mnie jak w tv będzie przełączał wejścia itp, no ale z tego co ludzie piszą to konfigurator w kompie jest dość dobry i takie funkcje istnieją więc trzeba będzie po testować :rolleyes:
co do podświetlenia to nawet na stronie producenta różnie piszą i ten niższy model wiem że ma, a ten nie do końca, bo gdzieś tam czytałem że same klawisze sterujące, a tam gdzie zamawiałem dostałem info że wszystkie, się okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podświetlenie jest :) Pomarańczowe. Całość jest podświetlona. Przycisk podświetlenia podświetla na ok 15s. Chodzi o model 555.

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Dostałem dziś 785 :D
Teraz moje pierwsze pytanie. Jak przyłożę ucho do pilota, a konkretniej do wyświetlacza to słyszę jak coś tam piszczy. Czy macie podobne dźwięki, czy może ten egzemplarz jest felerny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój 885 też piszczy - norma.
Powiem więcej jak nim poruszasz to usłyszysz , że coś lata w środku - też normalne - czujnik ruchu , który zapala podświetlenie :) .
Powodzenia z nowym nabytkiem ja spędziłem przy konfiguracji ok 7h przy kompie :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ok to mnie pocieszyłeś :D
wielkie dzięki za szybką odpowiedz
oczywiście piszczy jak wyświetlacz się świeci tylko, jak zgaśnie to jest cisza, poza tym pisk jest niesłyszalny z odległości 30cm, ale jak leży koło ucha to już słychać
co do latania czegoś w środku to jak przytrzymasz przyciski naokoło wyświetlacza to już nic nie lata :))

konfiguracja w 30min wypadła powiedzmy pomyślnie bo już TV+ampplituner+nbox chodzą lux, ale nie wiem jak np stworzyć sobie nowe (całkowicie nowe) zadanie np radio fm i dodać tam użądzenia, bo na razie modyfkuje to co jest w standardzie, czyli np słuchanie muzyki przekształcam na radio ale nie mogę wywalić z niego tv :/
jak to zrobić?

ps. jesteś zadowolony z tego pilota?

ps2. już mam wszystko tak na 90% ustawione, tzn działa już mi cały sprzęt lux :) ale mam jeszcze takie pytanie, jak przebiega proces ładowania? tzn odkładam go, jest dźwięk i info na wyświetlaczu że leży na przystawce i zaraz pilot wygasa, więc nie wiem kiedy będzie naładowany na 100%?

Edytowane przez azizi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ad1 Jestem bardzo zadowolony z pilocika. Po wielu miesiącach użytkowania ciągle mnie czymś pozytywnym zaskakuje (lubię zmieniać konfiguracje sprzętu i bawić się ustawieniami).

ad2 U mnie praktycznie cały czas gdy jest nieużywany leży w ładowarce , wskaźnik jest w prawym górnym rogu jak w komórkach, pilot nie wysyła żadnego sygnału że jest naładowany jeśli Ci o to chodzi.Baterię formowałem tak jak w komórce.Gdy jest w ładowarce ,możesz podświetlić w każdym momencie wyświetlacz po włączeniu przycisku GLOW i zobaczyć czy jest w pełni naładowana.Teraz użytkuję już normalnie tj. nie rozładowuję do zera baterii tylko odkładam wieczorem do ładowarki. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też jak na razie jestem zadowolony :rolleyes:

Co do ładowania to nie mam takiego przycisku od podświetlenia, ale może inaczej zapytam. Jak się położy go i zaczyna się ładować to ikonka (jak w telefonach) zaczyna pokazywać że ładuje, a jak pokazuje że jest naładowana na full? Czy wtedy ta mała ikonka baterii przestaje już być animowana, a wyświetla normalny obrazek pełnej naładowanej baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Panowie, a czy w bazie Logitecha znajdują się już najnowsze amplitunery Onkyo (np. 906), Harmana (np. AVR355), Marantza (np. SR 6003)?

Pytam, bo mam pilota Harman Kardon TC 30 (odpowiednik Logitech 525) i za cholerkę nie mogę pobrać kodów do nowych klocków.

Ktoś korzysta z Logitecha 525?


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Podepnę się pod temat...

Czy w waszych 555 jest też tak słabo widoczny tekst na wyświetlaczu? Wydaje mi się że na początku użytkowania było znacznie lepiej, ale teraz to zwyczajnie muszę się dobrze wpatrzyć żeby odczytać informacje z wyświetlacza. Kontrast jest strasznie niski.

Pilot ma 2 miesiące i wyświetlacz jest gorzej czytelny niż w moim leciwym 525.
Ciekawe czy jest to podstawa naprawy gwarancyjnej i ile taka naprawa trwa.


@bogge

Wszystkie podawane przez Ciebie ampli są dostępne w bazie Logitecha (przed momentem sprawdziłem). Edytowane przez chrisjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dzięki - w takim razie to Harman zawalił sprawę. Mój pilot ma oprogramowanie Harmana i jestem skazany na ich bazę, najwyraźniej jej nie odświeżają tak, jak powinni.

Chyba w takim razie kupię produkt Logitecha aby rozwiązać problem, bo aktualnie nie mogę do końca sterować sprzętem posiadanym pilotem.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

@azizi który ; przycisk; na swoim 785 masz do wywołania internetu ( w pilocie nboxa domek) , czy programowałeś go osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zastanawiam sie nad zakupem Logitech Harmony ONE. Czy znacie jakieś opinie na jego temat? Czy jest lepszy od 555 i 785?

Czy obsłuży taki odtwarzacz jak KORR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...