Skocz do zawartości
  • 0
Pavlis

Pytanie o obraz na LCD

Pytanie

Siemka
Mam bardzo glupie pytanie jako że nie mialem jeszcze styczności w telewizorem lcd u kogos w domu , a widzialem co sie dzieje w np: w sklepie dla idiotów
Mianowicie obawiam sie tego ,że kupie nowego LCD'ka ( LG32 LX1 badź Panasonic TX32 60) to obraz bedzie rozmazanay zacznie sie smużenie ,ostros bedzie (pipipi) .Pisze to własnie dlatego że w sklepach podłaczone filmy przyrodnicze chodza jak marzenie , ale wczoraj widziałem właczony tv Lcd jak leciało sam niewiem z czego ,ale wyglądało mi na kablowke ,obraz był fatalny rozmazany ,smużenie itp.
Wiec jak ktos ma polsta cyfrowy i LCD,to mogłby mi napisac jak to idzie , jaka jest jakość obrazu ,jak to chodzi??
z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

U mnie jest spox. Zawsze mozna zamówic prezentację u kikiego :). Obraz na tv w MM faktycznie jest fajny szcególnie demka, ale jak nie masz dobrego żródła to możesz się rozczarować. Ale z drugiej strony niedługo tvn rusza więc...


[quote name='Pavlis' date='03.07.2006, 13:36 ']Siemka
Mam bardzo glupie pytanie  jako że nie mialem jeszcze styczności w telewizorem lcd u kogos w domu , a widzialem co sie dzieje w np: w sklepie  dla idiotów
Mianowicie obawiam sie tego ,że kupie nowego LCD'ka  ( LG32 LX1 badź Panasonic TX32 60) to obraz bedzie  rozmazanay zacznie sie smużenie ,ostros bedzie (pipipi) .Pisze to własnie dlatego że w sklepach podłaczone filmy przyrodnicze chodza jak marzenie , ale wczoraj widziałem właczony tv Lcd jak leciało sam niewiem z czego ,ale wyglądało mi na kablowke ,obraz był fatalny rozmazany ,smużenie itp.
Wiec jak ktos ma polsta cyfrowy i LCD,to mogłby mi napisac jak to idzie , jaka jest jakość obrazu ,jak to chodzi??
z góry dzieki
[right][post="7126"][/post][/right][/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tu nie trzeba żadnej filozofii.

Obraz z Polsatu czy C+ będzie na 3+ a na lepszych tunerach nawet i na 4. Ale żadnych rewelacji się nie spodziewaj i rzeczywiście możesz mieć efekt badziewia. Taki urok SD na telewizorze HD. Ale jak wyżej kolega napisał: ITI i wszystko jasne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Przy cieklych krysztalach wychodza mankamenty sygnalu stukrotnie. Najlepiej z SD (takim jaki mamy na rynku - za nasza zachodnia granica SD to zupelnie inna bajka) radza sobie "aptekarskie" plazmy (860x480) i niestety najdrozsze odbiorniki LCD z uszlachetniaczami sygnalu (choc tu bywa roznie ale ogolnie sprzet topowy JVC, Loewe i ostatnio matryca TruD Sharpa wyciaga maksimum tego co mozna przy tej technologii) moga dac jako taka gwarancje przyzwoitego obrazu. Szczesliwie bedzie iTi gdzie sygnal poleci przez HDMI i (nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej) SD nabierze nowego wymiaru - bedzie piekny, soczysty i ostry obraz, do tego dzwiek DD i wreszcie jakosc przestanie byc problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tvn bedzie nadawać w HD,??? z tego rozumiem.
Mam tylko nadzieje że nie bede miał badziwia ,zamiast obrazu , jak juz tak bedzie to bedzie dało cos sie z tym zrobić???jakis kabel??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Pavlis' date='04.07.2006, 16:28 ']Tvn bedzie nadawać w HD,??? z tego rozumiem.
Mam tylko nadzieje że nie bede miał badziwia ,zamiast obrazu , jak juz tak bedzie to bedzie dało cos sie z tym zrobić???jakis kabel??
[right][post="7153"][/post][/right][/quote]

Tak tvn będzie w HD: masz tutaj gigant temat: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1355&st=20"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1355&st=20[/url]

Nic nie zrobisz żeby mieć lepszy obraz bo z syfu trudno zrobić coś dobrego :D Zależy jaki masz tuner, wogle ty masz Polsat czy Cyfre? Jak kablówke to nic więcej powyżej euro nie podłączysz. Do Polsatu z tego co wiem dają tuner, że można po komponencie połączyć się więc obraz będzie troszkę lepszy. Ale jak mówie nie ma co się napalać na dobry obraz bo przecież to nie HD :D Napewno jest o klase gorzej niż na CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
Mam polsat .
Więc ,jezeli jest gorzej , nastepuje pytanie czy jest sens teraz kupowac taki telewizorek , wiem ,że predzej czy poźniej i tak kupie ,ale czy jest sens teraz inwestowac skoro i tak teraz nie bede mógł sie w pełni nacieszyc obrazem.
XO takze mam zamiar kupic i wiem ze ten tv bedzie niezbedny , ale to dopiero za jakis czas. Edytowane przez Pavlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie zadawaj pytania "kolektywowi", czy mam teraz kupic, czy tez poczekac troche. Takie pytanie powineneś zadać tylko sobie.
Jesli chcesz kupowac teraz to kupuj, a jesli nie jestes pewien to czekaj dalej. Tylko pamietaj, ze kazdy dzien przynosi cos nowego i jak tak dalej pojdzie to w pewnym momencie twoje typy stana sie przeszloscia i zabawe bedziesz musial zaczac od poczatku.

Pozdrowionka i owocnego zakupu

braavoo


Motto na dzis:

Kupię Rubina 707p :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ja mam Sony 32" V2000 i jestem zaskoczony jakością sygnału z kablówki UPC - z 3m nie widać żadnych artefaktów na ekranie i jakość jest bardzo dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Pavlis' date='05.07.2006, 12:48 ']Mam polsat .
Więc  ,jezeli jest  gorzej , nastepuje pytanie czy jest sens teraz kupowac taki telewizorek , wiem ,że predzej czy poźniej i tak kupie ,ale czy jest sens teraz inwestowac skoro i tak teraz nie bede mógł sie w pełni nacieszyc obrazem.
XO takze mam zamiar kupic i wiem ze ten tv bedzie niezbedny , ale to dopiero za jakis czas.
[right][post="7181"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

To ja odpowiem. Bo to proste pytanie. Teraz (no ponad miesiac temu) kupilem taki telewizorek gdyz:
1. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i ladnie wyglada
2. Obraz z filmow DVD jest zdecydowanie ladniejszy (wieksza przekatna i prawidlowe proporcje)
3. Moge podlaczyc pod TV peceta (blaszak, notebook) i pokazac znajomym zdjecia z wakacji w dobrej jakosci)
4. W przyszlosci bede mogl ogladac TV HD.

Pozdrawiam,
Konrad

PS. Kolejnosc przyczyn jest przypadkowa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...