Skocz do zawartości
p0g

tvix, popcorn czy wd hd

Rekomendowane odpowiedzi

witam
zastanawiam sie nad kupnem ktoregos z tych 3 urzadzonek do ogladania filmow w full hd no i sam niewiem co wybrac , a chcialbym zeby to posluzylo na conajmniej 2-3 lata no i sprawa ma sie tak ze:

-tvix 6500 kosztuje okolo 1400-1500 zl + twrdziel 1 tb daje okolo 1800 zl

- popcorn hour a110 kosztuje okolo 850 zl + tb co daje okolo 1300 zl

- wd hd kosztuje okolo 400-450 zl + 1tb co daje okolo 800-900 zl

czyli cenowo wychodzi najtaniej wd hd (polowe tvixa) i (1/2 popcorna)

wiadomo ze popcorn i tvix to najbardziej znane i chwalone odtwarzacze filmow w 720 i 1080p

a wd hd ma problem z 1080p , chociaz wszyscy oczekauja na nowy soft ktory ma sie rzekomo ukazac pod koniec stycznia 2009 roku , jednak 100 % pewnosci nie ma ze po uaktualnieniu softu problem z 1080p przestanie istniec.

wszystkie 3 modele wyzej wymienionych firm jest na tym samym chipsecie sigma co rokuje tym ze prawdopodobnie jednak po zmianie softu w wd hd bedzie dobrze z filmami w 1080p.

no i teraz pytanie do was jak myslicie co kupic

ma mi to glownie sluzyc do ogladania filmow , zdjecia itp mnie nie intersuja , bedzie to podlaczone do tv sharp lc37xl8e przez hdmi i prawdopodobnie do amplitunera + zestaw glosnikow w 5.1 (coprawda niemam jeszcze ani amplitunera ani glosnikow jednak planuje cos kupic)

dodam tez ze bogaczem nie jestem i w sumie np 1800 zl za tvixa to duzo jak dla mnie pieniedzy , jednak jesli roznica byla by np duza w jakosci ogladania filmow z dzwiekiem 5.1 miedzy wlasnie tvixem a popcornem a wd hd to wolalbym dac wtedy wiecej pieniedzy i kupic tvixa badz popcorna , jesli jednak roznicy by mialo nie byc to bylbym sklonny do wd hd (w zasadzie to bym sie nawet nie pytal co kupic gdyby w tym momencie wd hd wyswietlal 1080p bez problemowo)

no wiec doradzcie co kupic ( i jak mozecie podajcie co np ma tvix a czego popcorn niema lub wd hd i na odwrot czyli ogolnie plusy i minusy wyzej wspomnianych urzadzen)


ps. czy ktores z wymienionych wyzej urzadzen mozna dostac gdzies w olsztynie badz okolice olsztyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]wd hd ma problem z 1080p[/quote]
A skąd masz takie informacje ?
Jakoś nie zauważyłem, żeby coś takiego miało miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adam_2K' post='137190' date='17.12.2008, 11:38 ']A skąd masz takie informacje ?[/quote]
No przypuszczam że z tego forum, "rozejrzyj się".

@p0g
Jeżeli nie masz jeszcze amplitunera...to prawdopodobnie zakupisz taki z nowymi dekoderami dźwięku
a to mocno faworyzuje Popcorna bo tylko on z wymienionych 'wypuszcza je' do zewnętrznego dekodera.
Poza tym najmocniejszą stroną PH jest odtwarzanie filmów a na tym Ci zależy.

p.s.
Jak Ty dodajesz te ceny za HD? Raz kosztuje 300 a raz 450...Tvix vs Popcorn
pzdr Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chociaz by i z tej strony , badz innych forach , przeciez prawie wszyscy pisza ze wd hd ma problem z filmami mkv w 1080p i prawie zaden film nie wyswietla sie poprawnie , w 720 podobno wszystko ok

priem:
w zasadzie niewiem tak napisalem ale wydaje mi sie ze dyski usb sa drozsze ?
a czy np tvix badz wd hd nie daje sygnalu 5.1 na amplituner ? Edytowane przez p0g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='p0g' post='137193' date='17.12.2008, 11:55 ']a czy np tvix badz wd hd nie daje sygnalu 5.1 na amplituner ?[/quote]
Nie zrozumiałeś :rolleyes:
Wszystkie dadzą sygnał cyfrowo na ampli...DD albo DTS,
ale kukurydza (110) przepuści do ampli przez HDMI także:
DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus
Jeżeli zakupisz ampli z nowymi dekoderami to masz spokój na dłuższy czas.
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]... przeciez prawie wszyscy pisza ze wd hd ma problem z filmami mkv w 1080p i prawie zaden film nie wyswietla sie poprawnie[/quote]
Bzdura.
Do tej pory obejrzałem m.in. "Indjane Dżonsa -4", Barake, Transformersów, "Szutera", Jestem Legenda, Ratatuje, i jeszcze kilka dokumentów, wszystkie w 1080p, i te szły pięknie. Puszczałem parę testów z bitrejtem 10-40Mbps i też działały miodnie.
Mam tez parę pozycji, które są po prostu źle zrobione i się kaszanią (ale są do naprawienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem szczeze ze nie orientuje sie nawet co to te DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus rzeczy zwiazane z dzwiekiem oznaczaja :] mi chodzi tylko o to zeby dzwiek byl w 5.1 :] pozatym jak to wtedy podlaczyc skoro kablem hdmi podlaczyl bym telewizor z popcornem, a jak wtedy popcorn z ampli ?:(przeciez jest tylko jedno wyjscie hdmi w popcornie)


adam:
ja tam niewiem bo niemam tego wd hd ale skoro na tym forum i na innym conajmniej 50-100 uzytkownikow wd hd pisze ze wd hd nie radzi sobie kompletnie z 1080p to ja im wieze, przeczytaj sobie test tego wd hd na tej stronie i poczytaj posty pod testem Edytowane przez p0g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='p0g' post='137196' date='17.12.2008, 12:17 ']powiem szczeze ze nie orientuje sie nawet co to te DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus rzeczy zwiazane z dzwiekiem oznaczaja :] mi chodzi tylko o to zeby dzwiek byl w 5.1 :] pozatym jak to wtedy podlaczyc skoro kablem hdmi podlaczyl bym telewizor z popcornem, a jak wtedy popcorn z ampli ?:(przeciez jest tylko jedno wyjscie hdmi w popcornie)[/quote]
to [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5270"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5270[/url] na dobry początek przestudiuj :rolleyes:
Połączysz to tak: Popcorn---HDMI----Ampli----HDMI-----TV
Do amplitunera w takim układzie możesz podłączyć bardzo wiele źródeł obrazu,
a do TV idzie tylko jeden kabel. Poza tym w zależności od amplitunera źródła SD (np DVD, DivX)
mogą być skalowane do HD.

@Adam_2K
Przepraszam że "szkaluje" i obrzucam błotem WD. Nie mam go, nie testowałem i nie mam prawa
na podstawie opinii z netu się na jego temat wypowiadać ;)
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm
a czy takie polaczenie popcorn z ampli po hdmi i ampli z tv po hdmi nie bedzie pogarszalo obrazu niz bezposrednie polaczenie popcorna z tv po hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='p0g' post='137199' date='17.12.2008, 13:27 ']a czy takie polaczenie popcorn z ampli po hdmi i ampli z tv po hdmi nie bedzie pogarszalo obrazu niz bezposrednie polaczenie popcorna z tv po hdmi?[/quote]
Połączenie HDMI to połączenie CYFROWE.
Czy przekopiowanie (1 do 1) płyty CD z muzyką pogarsza jej jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='p0g' post='137199' date='17.12.2008, 12:27 ']hm
a czy takie polaczenie popcorn z ampli po hdmi i ampli z tv po hdmi nie bedzie pogarszalo obrazu niz bezposrednie polaczenie popcorna z tv po hdmi?[/quote]
Do dzisiejszych amplitunerów montuje się niezłe procesory obrazu, zresztą ampli nie musi ingerować
w sygnał a tylko go przepuszczać (chyba, nie mam takowego)
Dużo zależy od klasy telewizora.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli obraz bedzie taki sam jak bezposrednie polaczenie . ok przejdzmy wiec do sedna tematu :] najpierw chyba jednak zakupie popcorna,tvixa bdz wdhd a potem bede conajwyzej dalej pytal co i jak najlepiej polaczyc :] wiec prosze o dalsze instrukcje na temat tego co kupic :] narazie jedna osoba daje + dla popcorna , a co z innymi odtwarzaczami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='137197' date='17.12.2008, 12:22 ']@Adam_2K
Przepraszam że "szkaluje" i obrzucam błotem WD. Nie mam go, nie testowałem i nie mam prawa
na podstawie opinii z netu się na jego temat wypowiadać :rolleyes:
pzdr[/quote]
Nie, no co Ty :)
Ani nie jestem producentem tego pudełka, ani też nie zależy mi na namawianiu kogoś na siłę na jego zakup :)
Mam tego plejerka już jakiś czas i powiem szczerze, że nie znalazłem czegoś, co by mnie jakoś strasznie denerwowało.
U mnie działa, ani razu nie zaliczył zwieszki, i odtwarza to, co potrzebuję.
Natomiast co do plików .mkv 1080... z doświadczenia wiem, że sporo tych filmów jest źle zripowanych, i jeżeli jako tako chodzą na PC, to wcale nie znaczy, że tak będzie i na WD.
Możliwe, że są jeszcze jakieś niedoróbki w samym sofcie, weźmy jednak pod uwagę fakt, że producentem tego jest dosyć porządna firma i myślę że z czasem będzie to jeden z popularniejszych odtwarzaczy HD (z tej dolnej półki cenowej oczywiście) w naszych domach.
Takie jest moje zdanie... no, ale ja stary już jestem i może mniej wymagający, chociaż upierdliwy, jeżeli chodzi o sprawy techniczne ;)

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dvico 6500 także już radzi sobie z ditstream dts ma i DTHD.

Nie wdaję się w ranking bo nie znam niczego oprócz 6500.

Wszystkir kmv chodzą jak po maśle.
Ale nie korzystam z torrentów.
A tam różne chałupnicze "wynalazki" są zmorą w/w urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w zasadzie to mam takie pytanie czy jak bym kupil popcorna , tvixa, badz wd hd to jak bym narazie odpuscil sobie amplituner + glosniki , i chcial miec dzwiek tylko z telewizora sharp 37xl8e to czy nie bylo by w tym zadnego problemu ? bo jak poczytalem troche o filmach mkv to duzo ludzi pisalo ze nie ma dzwieku w telewizorze , jak to jest z tym dzwiekiem z filmow ? czy to zalezne jest od telewizora ? a jesli tak to czy moj sharp pozwoli mi na ogladanie wszystkich filmow z dzwiekiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tvix można kupić taniej. Nawet na grupie ktoś sprzedawał.

Autorus

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=14125"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=14125[/url]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13981"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13981[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='p0g' post='137216' date='17.12.2008, 14:08 ']a w zasadzie to mam takie pytanie czy jak bym kupil popcorna , tvixa, badz wd hd to jak bym narazie odpuscil sobie amplituner + glosniki , i chcial miec dzwiek tylko z telewizora sharp 37xl8e to czy nie bylo by w tym zadnego problemu ? bo jak poczytalem troche o filmach mkv to duzo ludzi pisalo ze nie ma dzwieku w telewizorze , jak to jest z tym dzwiekiem z filmow ? czy to zalezne jest od telewizora ? a jesli tak to czy moj sharp pozwoli mi na ogladanie wszystkich filmow z dzwiekiem ?[/quote]
Zależy co oglądasz i tak jeżeli:
1. stereo to przez HDMI usłyszysz dźwięk
2. DD 5.1 to przez analogowy kabel w TV usłyszysz stereo a przez HDMI chyba też stereo
3 DTS 5.1 nic nie usłyszysz ani przez HDMI ani analogowo.

To tak ogólnie wygląda w PH (choć pewien nie jestem, nie sprawdzałem).
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
do tematu dodam ze kupilem tvixa 6500a :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz napisz co Ci w nim odpowiada a co nie (jak już nabędziesz doświadczenia)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tivixa kupiłeś bo Ci tanio wyszło ??? Uważam,że przepłaciłeś, wystarczyłby Popcorn A110, ewentualnie eGreat (któryś z nowszych). Ale przy oszczędnosci kasy i chęci braku kłopotów wystarczyłby Popcorn. Za zaoszczedzoną kase byłby dysk twardy. No ale "diecezja należała do Ciebie" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myslicie, czy do któregoś z tych odtwarzaczy będzie kiedys można podpiąc zewnętrzny lub wewnętrzny napęd Blu-Ray? Chodzi mi o to, czy chip potrafi dekodować materiał z dysku Blu-Ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='psus' post='138794' date='27.12.2008, 10:34 ']Jak myslicie, czy do któregoś z tych odtwarzaczy będzie kiedys można podpiąc zewnętrzny lub wewnętrzny napęd Blu-Ray? Chodzi mi o to, czy chip potrafi dekodować materiał z dysku Blu-Ray.[/quote]


Nie sądzę.
Odtwarzanie BD to kwestia odpowiedniego oprogramowania i licencji. Nie sądzę, żeby SONY, nawet za kasę, wydało zgodę chińskim producentom na wspieranie BD w playerach, które odtwarzają każdy spiracony materiał.
Poza tym moim zdaniem temat czysto akademicki, skoro nowy BD player mozna kupić za 500 zł.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lord Rayden' post='138792' date='27.12.2008, 11:27 ']A Tivixa kupiłeś bo Ci tanio wyszło ??? Uważam,że przepłaciłeś, wystarczyłby Popcorn A110, ewentualnie eGreat (któryś z nowszych). Ale przy oszczędnosci kasy i chęci braku kłopotów wystarczyłby Popcorn. Za zaoszczedzoną kase byłby dysk twardy. No ale "diecezja należała do Ciebie" :rolleyes:[/quote]

Proponuję nie krytykować zakupów innych po fakcie bo to mało eleganckie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba uświadomić komuś błędy aby w przyszłości ich nie popełnił... nie powtórzył. <_<

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...