Skocz do zawartości
marcus64

TEST: TechniSat DIGIT HD8-S

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://img152.imageshack.us/img152/3968/testujemyyw0.gif[/img][/center]
[center][img]http://img171.imageshack.us/img171/7677/800pxtechnisatlogosvgcc9.png[/img][/center]

[center][size=3]Dzięki uprzejmości firmy [b]VIPSAT[/b] z Lublina miałem możliwość przetestowania najnowszego dekodera tv-sat HD[/size][/center]
[center][color="#ff0000"][b][size=5]TechniSat DIGIT HD8-S[/size][/b][/color]

[/center][center][img]http://wawi.pl/marek/1.jpg[/img]
[/center][center]

[/center]

[left]Na początek trochę danych technicznych:[/left]
[left][b]DANE TECHNICZNE :[/b]

- odbiór cyfrowych programów FTA oraz kodowanych telewizyjnych i radiowych w formacie MPEG2/MPEG4 (H.264)
- wbudowany czytnik smartcard z dekoderem CONAX
- czytnik SIM-card
- dwa gniazda na moduły CI
- dwa gniazda USB 2.0 (jedno z przodu, jedno z tyłu)
- gniazdo Ethernet RJ-45
- czytnik kart pamięci SD/MS/MMC/Compact Flash na przednim panelu
- dwa dniazda SCART
- wyjście HDMI z HDCP
- wyjście Component
- wyjście optyczne oraz Coaxial audio Dolby AC3
- obsługa DiSEqC 1.2 plus SCR
- wsparcie WLAN (wymagana karta wi-fi na USB)
- 16-znakowy wyświetlacz
- funkcja automatycznej aktualizacji firmware TechniMatic
- teletekst z pamięcią 800 stron
- funkcja automatycznej aktualizacji listy programów ISPIRO
- pamięć 5000 kanałów
- 3 lata gwarancji (2 lata + 1 rok po rejestracji na stronie TechniSat)
- wymiary 310 x 52 x 200 mm (szer. x wys. x głęb.)

[b]Zawartość opakowania :[/b]

- tuner
- instrukcja obsługi (niestety tylko po niemiecku - egzemplarz testowy)
- pilot (nowy design) + dwie baterie AAA
- kabel HDMI-HDMI
- kabel zasilający
[img]http://wawi.pl/marek/2.jpg[/img]
[/left][center]

[b]Opis produktu :
[/b]
Pierwsze wrażenie, tak jak przy wszystkich tunerach TechniSat dosyć pozytywne. Elegancki design, doskonałej jakości obudowa, wygodny i funkcjonalny pilot. Pod klapką przedniego panelu wszystko co powinno być w tunerze tej klasy.
[img]http://wawi.pl/marek/3.jpg[/img]
[/center][center]
[img]http://wawi.pl/marek/4.jpg[/img]


Z tyłu komplet wyjść. Na uwagę zasługuje cyfrowe wyjście Coaxial - raczej rzadkość. Inni producenci oferują tylko wyjście optyczne.
[img]http://wawi.pl/marek/5.jpg[/img]
[/center][center]
[img]http://wawi.pl/marek/6.jpg[/img]



[b]DZIAŁANIE :[/b]

Po podłączeniu i pierwszym uruchomieniu zgłasza się kreator ustawień wstępnych, dosyć przejrzysty i intuicyjny.

[img]http://wawi.pl/marek/7.jpg[/img]

[img]http://wawi.pl/marek/8.jpg[/img]

[img]http://wawi.pl/marek/9.jpg[/img]

Zaraz potem tuner automatycznie sprawdza czy jest nowa wersja firmware.

[img]http://wawi.pl/marek/11.jpg[/img]

Przeskanowanie kanałów z Astry i HotBirda trwa ok. 6 min.

[img]http://wawi.pl/marek/12.jpg[/img]

Wyszukiwanie kanałów jest dosyć proste. Mamy do wyboru opcje : wszystkie kanały, własne listy (można zdefiniować trzy), alfabetycznie, według providera, języka, HDTV lub tematyczne.

[img]http://wawi.pl/marek/13.jpg[/img]

[img]http://wawi.pl/marek/14.jpg[/img]

Dosyć ciekawą funkcją jest możliwość odczytania wszystkich parametrów technicznych aktualnie oglądanego kanału.

[img]http://wawi.pl/marek/15.jpg[/img]

[img]http://wawi.pl/marek/16.jpg[/img]

EPG działa bezproblemowo, oczywiście z polskimi czcionkami.

[img]http://wawi.pl/marek/17.jpg[/img]
[b]
PODSUMOWANIE[/b]

TechniSat wypuścił na rynek tuner HD z tzw. średniej półki przeznaczony dla masowego odbiorcy. Widać to po bardzo prostej, intuicyjnej obsłudze, dosyć prostym menu, OSD (bardzo oszczędne ale czytelne, typowo niemieckie, bez wodotrysków).
Sprzęt oferuje dosyć dobrą jakość odbioru kanałów HD i SD - porównywalną lub nieznacznie lepszą od nbox recordera.

Testowałem go przez kilka dni z modułem CP, kartą C+ w module Aston 2.18 oraz kartą TNK i "n" w czytniku. Działa bezproblemowo.
Przełączanie kanałów następuje dosyć szybko, o wiele lepiej niż w Kathrein UFS910. Na uwagę zasługuje możliwość odbioru części kanałów z platformy "n" - działają wszystkie FilmBoxy, MGM, Uniwersal, cały AXN, Eurosport HD, MTV HD (reszty nie sprawdzałem).

Tuner natychmiast wykrywa podłączony do niego pendrive lub kartę pamięci i odtwarza pliki multimedialne.

Na dzisiaj karta sieciowa jest bezużyteczna - ma się to zmienić wraz z rozwojem oprogramowania.

Sprzęt ma być dostępny od stycznia 2009 w cenie 900-950 zł.
[/center][left]
[/left]


[center][url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/dekodery-satelitarne/technisat/test-technisat-digit-hd8-s-r53][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość [/b][/url][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm - prawie 1000 za dekoder bez PVR'a - dosyć dużo.

Tym nie mniej interesuje mnie kilka spraw:

1. wykonanie pilota - takie chromy mnie odstraszają, bo chrom+plastik=możliwość uszkodzeń i odpadania (znajomemu płaty chromu schodziły z grilla w Lancii)

2. wykrywa Pendrive'a - czyli uda się podłączyć dysk zewnętrzny lub pena i nagrywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='135863' date='09.12.2008, 23:41 ']Hmm - prawie 1000 za dekoder bez PVR'a - dosyć dużo.

Tym nie mniej interesuje mnie kilka spraw:

1. wykonanie pilota - takie chromy mnie odstraszają, bo chrom+plastik=możliwość uszkodzeń i odpadania (znajomemu płaty chromu schodziły z grilla w Lancii)

2. wykrywa Pendrive'a - czyli uda się podłączyć dysk zewnętrzny lub pena i nagrywać?[/quote]

Co do pilota, trudno powiedzieć. Z tego co wiem jest to podobny lub wręcz identyczny pilot jak w modelu DIGICORDER HD S2. Może wypowiedzą się użytkownicy tego tunera.
Pendriva wykrywa i na niego nagrywa, natomiast dysku nie widzi - podłączałem Seagate 160 GB 2,5 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest możliwość sprawdzenia dokładniej działania karty N w tym tunerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta n nie działa i nie będzie działała na innym dekoderze.

1. sparowana jest z jednym egzemplarzem dekodera
2. dodatkowo ten dekoder też jest z nią sparowany (dlatego inna karta (n, tnk) nie pójdzie na nbox'ie)

Ale spróbować warto Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj dokładniej hr.husel : "Na uwagę zasługuje możliwość odbioru części kanałów z platformy "n" - działają wszystkie FilmBoxy, MGM, Uniwersal, cały AXN, Eurosport HD, MTV HD (reszty nie sprawdzałem)."
Nie sądzę by wszystkie kanały działały ale to co opsiał marcu64 to już jakies swiatełko w tunelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@hr.susel trochę się mylisz. Tak jak napisałem w teście część programów z pakietu "n"-ki działa na tym dekoderze, wyszczególniłem które. Poza tym kanały te działają też na Dreambox-ie DM800, którego używam na co dzień.
Na pewno na żadnym innym dekoderze poza sparowanym z kartą nbox-em nie będą działały całe pakiety TVN, HBO oraz Cinemax. Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='135873' date='10.12.2008, 00:13 ']KK - kanały działają-ale karta nie.[/quote]

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Skoro karta prawidłowo dekoduje część kanałów to chyba działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze - semantyka - działa karta a uprawnienia są do części kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadałem sobie ten trud i sprawdziłem dokładnie które kanały "n"-ki działają w TechniSacie. Póki co mam full pakiet więc ten spis jest miarodajny:
- cały pakiet FilmBox (4 kanały w tym HD)
- MGM
- Wojna i Pokój
- Movies 24
- Universal
- Sci Fi
- cały pakiet AXN
- Comedy Central
- MTV Polska
- VH1 Polska
- MTV HD
- Eurosport
- Eurosport HD
- Eurosport 2
- Cartoon Network/TCM
- Disney Channel
- Nickelodeon Polska
- Baby TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to dla wielu osób jest poważna informacja. Spokojnie ktoś na tym tunerze może N połączyć z CP lub C+. TVN , Cinemaxy i HBO mogą być np. z C+ a kilka pozostałych z działającej karty N w tym tunerze. Pomieszać można tak , ze poza nsport HD można mieć większość wkładając np. kartę N , sim z TNK , moduł polsatu z kartą oraz np. Astona 2.18 z kartą C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można prosić o sprawdzenie czy tuner zawiesza się przy przeglądaniu EPG (SFI) na kanałach TVP z transpondera Cyfry i CP ?

EDIT: ten tuner wg instrukcji jest także playerem filmów w formacie MPEG (czyżby MPEG 4 też?) - niestety szczegółów brak Edytowane przez momo101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te kanaly, z pakietu N dzialaja rownez na innych tunerach DM oraz w Kathrein wraz z modulem Diablo. Nic nowego nie zostalo tutaj napisane, bo wiadomo o tym od x-czasu.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może oznaczać, że n-ka czyni przygotowania aby zrezygnować z parowania. A może do sprzedaży samych kart.
Uznali, że rynek się nasycił a TNK odnosi sukcesy - ale to tylko moje spekulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
braavoo ma rację - to nic nowego. Napisałem o "n"-ce w związku z testem oraz dlatego, że spore grono użytkowników nie wie o tym.
Co do możliwości odbioru tych kanałów na innych tunerach niż nbox-y to sprawa jest prosta - ITI Neovision nie ma technicznych możliwości żeby cały pakiet był zablokowany tylko dla nich bo inni operatorzy korzystają z tych samych transponderów (np.FilmBoxy i AXN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='135995' date='10.12.2008, 18:30 ']braavoo ma rację - to nic nowego. Napisałem o "n"-ce w związku z testem oraz dlatego, że spore grono użytkowników nie wie o tym.
Co do możliwości odbioru tych kanałów na innych tunerach niż nbox-y to sprawa jest prosta - ITI Neovision nie ma technicznych możliwości żeby cały pakiet był zablokowany tylko dla nich bo inni operatorzy korzystają z tych samych transponderów (np.FilmBoxy i AXN).[/quote]
To nie to, ponieważ np. MGM jest z tp n-ki z tego samego tp jest n-sport który jest zablokowany. Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='135866' date='10.12.2008, 00:52 ']Co do pilota, trudno powiedzieć. Z tego co wiem jest to podobny lub wręcz identyczny pilot jak w modelu DIGICORDER HD S2. Może wypowiedzą się użytkownicy tego tunera.
Pendriva wykrywa i na niego nagrywa, natomiast dysku nie widzi - podłączałem Seagate 160 GB 2,5 cala.[/quote]

Kolejna wersja softu umożliwi funkcję PVR przez USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='momo101' post='135925' date='10.12.2008, 13:20 ']Czy można prosić o sprawdzenie czy tuner zawiesza się przy przeglądaniu EPG (SFI) na kanałach TVP z transpondera Cyfry i CP ?

EDIT: ten tuner wg instrukcji jest także playerem filmów w formacie MPEG (czyżby MPEG 4 też?) - niestety szczegółów brak[/quote]

EPG działa płynnie na TVP z C+ i CP.
Co do odtwarzania plików MPEG to sprawdze jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag. Stan na 21.12.08. EPG na kanałach TVP1 i TVP2 zawiesza dekoder. Błąd ten sam co w DigiCorderze, naciśnięcie przegląd resetuje dekoder. Błąd znany suportowi Technisata, pracują na rozwiązaniem. Błąd jest w platformie systemowej i ciągnie się po wszystkich dekoderach opartych na tej bibliotece. Dalej... Ta wersja softu ma błąd w skalowaniu 4/3 "rozciągnięte" rozciąga też na kanałach 16/9. Błąd usunięty w ostatniej wersji softu DigiCordera, support zapewniał mnie, że i tu to poprawią. Ten akurat błąd jest wysoce drażniący...
Karta Conax (dowolna TNK lub MTV) włożona do czytnika uniemożliwia odbiór TVP1 i TVP2 z Cyfry. Błąd znany z Digicordera - znowu mam zapewnienie Technisata, że to poprawią.
Brak polskiej instrukcji - po zakupie dostaje się niemiecką, a skrót polskiej w PDF przysyła TechniSat. EPG z Cyfry jest niestety ograniczone jak w Digicorderze, dekoder pobiera co prawda EPG z częstotliwości 10,892 GHz, ale tylko dla tego transpondera. Dość idiotyczne - zwracałem im nawet uwagę, że jak już napisali stosowna procedurę to przecież można łatwo pobrać całość EPG przełączając na chwilę kanał. Na razie bez reakcji.
Oczywiście nagrywania po USB nie ma, co jest o tyle śmieszne, że dołączyli nowy pilot z opcjami nagrywania.
Ogólnie dekoder mały, zgrabny niezła funkcjonalność. Bardzo dobra jakość obrazu. Obecny stan softu mały DRAMAT. Ale patrząc na Digicordera i soft z października jest nadzieja na sensowne poprawki. Po ich wniesieniu, w tym dołożeniu nagrywania przez USB może to być jeden z najciekawszych odbiorników na rynku.
P.S. Oczywiście nie ma polskiej listy kanałów (mimo, że mają ją wspólna dla wszystkich dekoderów) - minął właśnie rok jak ją Technisat obiecał zrobić. No to gratulujemy i czekamy.. :P

Edytowane przez Kkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy nie lepiej zdradzic sentyment do Technisat,a na rzecz iCord,a(pare Ero wiecej), ktorego soft jest najbardziej dojrzalym na rynku, ma wyglad idacy w parze z cena(jak i jakosc) i taki wypas, ze nie musi obawiac sie konkurencji potwierdzajac fakt panowania na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='El Greco' post='138460' date='25.12.2008, 00:27 ']Czy nie lepiej zdradzic sentyment do Technisat,a na rzecz iCord,a(pare Ero wiecej), ktorego soft jest najbardziej dojrzalym na rynku, ma wyglad idacy w parze z cena(jak i jakosc) i taki wypas, ze nie musi obawiac sie konkurencji potwierdzajac fakt panowania na rynku.[/quote]

To nie jest żaden sentyment ani reklama. Testuje się to co się otrzymuje od producenta lub dystrybutora. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrobił test iCorda. W końcu forum jest po to żeby użytkownicy mieli pogląd na to, co jest na rynku. Technisat nie jest sprzętem idealnym (zresztą, nie ma takiego) - na dziś podstawowym problemem jest brak wsparcia softwarowego ze strony producenta, chociażby prostego programiku do wgrywania i edycji listy kanałów, którą trzeba robić ręcznie z pilota. Przedstawiciel firmy, który dostarczył tuner do VIPSATU, został o tym poinformowany i przekaże te uwagi dalej. Może coś z tym zrobią.
Osobiście uważam, że sprzęt jest - mimo tych niedogodności - godny uwagi. Egzemplarz, który otrzymałem jest przedpremierowy - myślę, że wersja finalna będzie bardziej dopracowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Marek,
oczywiscie, ze to fajnie gdy ktos skorzysta z mozliwosci i umiejetnosci, by przetestowac nowy sprzet i wdzieczny jestem ludziom, ktorzy poswiecaja swoj czas na ten cel, bo przez to szukajacym non plus ultra latwiej jest zdecydowac sie na sprzet w miare zblizony do ich oczekiwan. Wiem, ze HD8 jest nowoscia na rynku skierowana do wielbicieli tej marki nie dysponujacych jednak kapitalem, ktory umozliwilby im zakup czegos z wyzszej polki lub takim, ktorym wiecej nie potrzeba, ale nie moglem powstrzymac sie od uwagi, ze cena wyjsciowa i dojrzalosc programowa sa troche niedojrzale(informacje z for niemieckich).Moj post mial raczej nielubiany charakter, dodania swoich trzech groszy anizeli w zadnym razie negatywna krytyka twojego wystarczajaco dobrze przeprowadzonego testu.
Dimitris 65 Edytowane przez El Greco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kkuba' post='137828' date='21.12.2008, 11:43 ']Parę uwag. Stan na 21.12.08. EPG na kanałach TVP1 i TVP2 zawiesza dekoder. Błąd ten sam co w DigiCorderze, naciśnięcie przegląd resetuje dekoder. Błąd znany suportowi Technisata, pracują na rozwiązaniem. Błąd jest w platformie systemowej i ciągnie się po wszystkich dekoderach opartych na tej bibliotece. Dalej... Ta wersja softu ma błąd w skalowaniu 4/3 "rozciągnięte" rozciąga też na kanałach 16/9. Błąd usunięty w ostatniej wersji softu DigiCordera, support zapewniał mnie, że i tu to poprawią. Ten akurat błąd jest wysoce drażniący...
Karta Conax (dowolna TNK lub MTV) włożona do czytnika uniemożliwia odbiór TVP1 i TVP2 z Cyfry. Błąd znany z Digicordera - znowu mam zapewnienie Technisata, że to poprawią.
Brak polskiej instrukcji - po zakupie dostaje się niemiecką, a skrót polskiej w PDF przysyła TechniSat. EPG z Cyfry jest niestety ograniczone jak w Digicorderze, dekoder pobiera co prawda EPG z częstotliwości 10,892 GHz, ale tylko dla tego transpondera. Dość idiotyczne - zwracałem im nawet uwagę, że jak już napisali stosowna procedurę to przecież można łatwo pobrać całość EPG przełączając na chwilę kanał. Na razie bez reakcji.
Oczywiście nagrywania po USB nie ma, co jest o tyle śmieszne, że dołączyli nowy pilot z opcjami nagrywania.
Ogólnie dekoder mały, zgrabny niezła funkcjonalność. Bardzo dobra jakość obrazu. Obecny stan softu mały DRAMAT. Ale patrząc na Digicordera i soft z października jest nadzieja na sensowne poprawki. Po ich wniesieniu, w tym dołożeniu nagrywania przez USB może to być jeden z najciekawszych odbiorników na rynku.
P.S. Oczywiście nie ma polskiej listy kanałów (mimo, że mają ją wspólna dla wszystkich dekoderów) - minął właśnie rok jak ją Technisat obiecał zrobić. No to gratulujemy i czekamy.. ;)[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam o czym kolega El Greco pisze??? Czytam i nie wierzę własnym oczom. Czy może chodzi o ten sp* soft w iCordzie z niedziałającym EPG , czy może o wieszanie się dekodera czy też generalne problemy ze stabilnością odbiornika? Do tego dochodzi moja miła zresztą rozmowa z Sensorem na SatKraku z której wynikało, że wiedzą o bykach, ale nie za bardzo zamierzają coś z tym zrobić. Sorry, ale ja pozostanę przy Technisatatach, przynajmniej to są stabilne odbiorniki. Parfrazując kolegę, warto naprawdę dopłacić parę Euro, żeby tylko nie iść w Humaxa. Jak ktoś chce sobie poczytać do bykach w iCordzie zapraszam do lektury stosownego wątku na forum Sat-Kuriera. A Technisat? Owszem robią soft w tempie żółwia, ale wystarczy popatrzyć na październikowy oprogramowanie Digicordera. Zrobili to czego Humax nie potrafi. Prawie wszytko działa... Dlatego wierze, że HD8 ma przed sobą przyszłość - tak jak zresztą napisałem. Edytowane przez Kkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...