Skocz do zawartości
  • 0
DrE

filmy HD a tv HD

Pytanie

Witam

dzisiaj miałem przyjemność trafić na to forum (z hdtv.com.pl) i jestem w niesamowicie zaskoczony ilością informacji jakie można tu znaleźć! Rewelacja !

Trochę co prawda wolno sie stronka ładuje i cała obsluga jest mało intuicyjna ale zawartością nadrabiane są braki.

No ale przejdę do dręczącego mnie pytania.
Zaczynam przygodę z HD i istotna jest dla mnie informacja.
Jeśli tv jest przystosowany do rozdzielczości 720p i 1028i to w jakiej rozdzielczosci najlepiej ściągać filmy?
Czy jak bede miał 1028p to tv tego nie odtworzy?

dzieki za wszelkie info i proszę o wyrozumiałość w przypadku jakiś przejęzyczeń itp.

aloha

Edit - zdaje się, że powtórzyłem topic, ktory jest kilka linijek nizej - sory Edytowane przez DrE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy to HDReady, TrueHD, czy FullHD, najlepszym i najdostępniejszym materiałem jest 1080i. Nawet obraz w TV HDReady jest skalowany w dół, co pogarsza go ;]. A na natywnej 1920x1080 materiał 1080i będzie idealnie wkąponowany ;). A przy HDReady skalowanie w dół dokuczliwie nie wpłynie na wyświetlany film.

Do oglądania polecamy Snazio lub kompa z dobrą kartą graficzną (najlepiej z serii GF 7800 obsługującą deinterlancing).

Edytowane przez ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='DrE' date='28.06.2006, 23:32 ']Witam

dzisiaj miałem przyjemność trafić na to forum (z hdtv.com.pl) i jestem w niesamowicie zaskoczony ilością informacji jakie można tu znaleźć! Rewelacja !

Trochę co prawda wolno sie stronka ładuje i cała obsluga jest mało intuicyjna ale zawartością nadrabiane są braki.[/quote]

;-)no widzisz czasami warto szukać ;) a tak wogle to kwestia przyzwyczajenia hehe niewiemy jak pomieścić tą naszą wielką wiedzę (heheheehehe zartuje) i jest trochę gęsto;)

[quote]No ale przejdę do dręczącego mnie pytania.
Zaczynam przygodę z HD i istotna jest dla mnie informacja.
Jeśli tv jest przystosowany do rozdzielczości 720p i 1028i to w jakiej rozdzielczosci najlepiej ściągać filmy?
Czy jak bede miał 1028p to tv tego nie odtworzy?

dzieki za wszelkie info i proszę o wyrozumiałość w przypadku jakiś przejęzyczeń itp.

aloha

Edit - zdaje się, że powtórzyłem topic, ktory jest kilka linijek nizej - sory
[right][post="6935"][/post][/right][/quote]

Wkońcu w takim dzialem można pytać o co się chce;p zatem nie ma głupich pytań.

Materiał możesz mieć nie 1028i(i) tylko 1080i(p).

Możesz smiało zbierać filmy zarówno 720p (tych jest malutko) oraz 1080i (większość).Jest tak jak napisał ant3k. Poprostu nawet jak 1080i puszczasz na telewizorze HD Ready to i tak jest BARDZO DOBRY! Już tutaj było sporo wątków 1080ivs720p ale ja to zawsze mówię po amatorsku: w 720p są kręcone określone typy materiałów zazwyczaj i w 1080i też określone. Więc filmów w 720p to raczej mało uświadczysz a w 720p np. już jest więcej przyrody (WMVHD). Ale wszystko idzie ku 1080i (wkońcu materiały pochodzą głównie z SATtv a SAT jest w 1080i).

Różne telewizory różnie reagują na materiał 1080p. Jeden go wyświetla i skaluje do 1080i a inny ma czarny obraz. Myślę, że byś nawet nie zobaczył różnicy między 1080i a 1080p ;p taka jest prawda...przynajmniej z aktualnych zbiorów. Ale z playerów nowej generacji (HDDVD i BLu-Ray) różnica może być zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
DrE jeszcze to jest ciekawe:

[url="http://hdtvpolska.com/720p_1080i_czy_1080p_ktory_format_dominuje-t829.html"]http://hdtvpolska.com/720p_1080i_czy_1080p...inuje-t829.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W 720p jest głównie sport za oceanem - ESPN HD chociażby transmitujący NBA. Dynamiczne prezentacje bardzo miło się ogląda gdy mają powyżej 30 klatek.
Tak jak tu już miejscami pisano, 1080i wygląda pięknie, ostro w transmisjach z WorldCup 2006 ale jednak zarówno kamery jak i tv nieco potrafią smużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='jabba' date='30.06.2006, 09:43 ']W 720p jest głównie sport za oceanem - ESPN HD chociażby transmitujący NBA. Dynamiczne prezentacje bardzo miło się ogląda gdy mają powyżej 30 klatek.
Tak jak tu już miejscami pisano, 1080i wygląda pięknie, ostro w transmisjach z WorldCup 2006 ale jednak zarówno kamery jak i tv nieco potrafią smużyć.
[right][post="7013"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

No na ESPN to też właśnie mecze lecą i mam przykładowo Polska Niemcy i prawda jest taka, że w 720p mniej się wzrok męczy. Mnie osobiście nie podoba się narazie oglądanie meczy w 1080i. Ale to moja opinia> poprostu tak działa mój wzrok, że to smużenie jest naprawdę męczące. JEst super żyleta, zbliżenia itd to powala ale jak grają i szybko się obraz porusza to mój wzrok nie wyrabia przy 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zgadza się, na zlocie oglądaliśmy mecz na ekranie Full HD Toshiby i smużenie było widoczne. Chociaż mam nieodparte wrażenie, że dużo do powiedzenia ma też sam ekran, bo na AMOIju 40'' z rozdzielczością 720p, jak oglądaliśmy mecz Niemcy - Szwecja nadawane na Premiere HD w 1080i, to nie było smużenia.
Zresztą to była wada tej Toshiby 42WLG66P, że smużyła i miała słaby kąt widzenia. AMOI 720p 40 calowy był znacznie lepszy pod tym względem, ale też miał "wady". Ta cholerna szyba na ekranach AMOIów, której nie mają Toshiby, a w której wszystko się odbija. No i druga "wada" to to, że ekran nie był Full HD i miał niestety czerwoną poświatę (jak Philipsy).
Tak więc wracając do tematu, bardzo dużo zależy (chyba nawet więcej) od szybkości ekranu. Więc zdecydowanie trzeba wybierać najszybsze ekrany LCD na rynku, albo......... plazmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dla mnie nowym i jak zwykle cennym zdażeniem był:
ten sam sygnał 1080i (PREMIERE HD) pouszczony był na :
- Toshiba LCD 42" 1080
- AMOI LCD 40" 768
I wtedy zobaczyłem, że jest bardzo widoczna różnica na korzyść
matrycy TOSHIB-y 1080.
To zamyka temat co kupować:
1920 x 1080 i oczywiście LCD
W/s waliki plazma - LCD:
Byłem dziś w SANSONICK (W-wa Nowe Miasto)
Mają wszystko co najlepsze.
Obejżałem bez wchodzenia do sypialni pmcomp 37" najnowsze i ponoć świetny ekran.
NIE NIE NIE !!!
Nada plazma masaktuje piony i poziomy a zwłaszcza wtedy gdy kamera używa obiektywu "rybie oko". Bo wtedy np. piony robią lekkie łuki.
Dramat i tragedia.
Na LCD Pabasa pełna eliminacja tego zjawiska.

PLAZMY DO APTEK

plazmę PANAS...
Nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
janunio, ale przyznasz, że tylko ostrość w tej Toshibie była lepsza, więcej szczegółów widocznych, natomiast wszystko inne było lepsze w Amoiu.
Gdyby Amoi był 1080 (a taki będzie nowy model 42 cale za chwilę), to Toshiba raczej nie miałaby szans.
Co do plazmy, to na następnym naszym zjeździe trzeba będzie postawić plazmę Panasa lub Pioneera 720p. Wtedy ją zmaltretujemy i osądzimy.
W sklepie to można tylko wygląd ocenić.
A po naszych testach na zlocie okazało się, że ta Toshiba 42" 1080 ma wiele wad i sama rozdziałka 1080 jej nie obroni przed szukaniem innego TV.
Zgadzam się w 100% z jednym, rozdzielczość 1080 to potęga i dyskwalifikacja dla ekranów 720p w zakresie ostrości i szczegółów.
Więc czekamy na więcej ekranów Full HD tak LCD jak i plazm. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='AreckiW' date='30.06.2006, 23:14 ']....A po naszych testach na zlocie okazało się, że ta Toshiba 42" 1080 ma wiele wad i sama rozdziałka 1080 jej nie obroni przed szukaniem innego TV.....

[right][post="7053"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A cos bliżej? Bo nie wszyscy mieli szczęście byc na zlocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
nie wiem co powiedzą koledzy, ale ja podsumuję Toshibę 42WLG66 tak:

na plus (+):
- ekran Full HD, choć tylko 1080i
- brak szyby
- dobry kontrast, choć nie referencyjny
- referencyjna ostrość z Premiere HD
- rewelacyjny dźwięk = super głośniki
- ładna obudowa

na minus (-)
- bardzo słaby kąt widzenia (178 stopni to chyba ten LCD ma po pijaku)
- smużenie, wyraźnie widoczne na Premiere HD (nie było w Amoiu)
- wolne przełączanie kanałów
- widoczna solaryzacja, typowa dla tańszych LCD, widczna z niektórych źródeł HD

Dla mnie smużenie, kąt widzenia i solaryzacja to rezygnacja z zakupu.
Amoi byłby lepszy, gdyby nie ta cholerna szyba i ekran 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 Użytkownicy, którzy dziękują za pomocnego posta
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showuser=880"]sts[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...