Skocz do zawartości
s2k2

Szybszy odczyt video HD > Do sprawdzenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno przydatny artykuł ukazał się w CHIP (PL) 7/2006
Fragment:
"Pliki video o wysokiej rozdzielczości, zapisane w formacie High-Density (HD) i odtwarzane przez Media Player 10, muszą być wcześniej dekodowane przez procesor.
Specjalna łata przyspieszy odtwarzanie video za pomocą Direct X (DXVA - Direct X Video Acceleration) i odciąży procesor, dzięki przejęciu dekodowania przez procesor karty graficznej (GPU).
! Uwaga: łata jest przeznaczona tylko dla kart graficznych typu DXVA, np. Nvidia GForce 6.
W celu odnalezienia tego pliku, w wyszukiwarce na stronie głównej Microsoftu, należy wpisać numer 891122. Po pobraniu łaty, instalujemy ją.
Następnie pobieramy drugą łatę - przyspieszającą - o nazwie Aktualizacja w celu włączenia obsługi technologii DXVA (DirectX Video Acceleration) dla zawartości Windows Media Video w Windows Media Player 10, wpisując w wyszukiwarce w serwisie Microsoftu liczbę 888656.
Instalujemy ją. Należy pamiętać o zachowaniu podanej kolejności instalacji łat."

Jeszcze nie sprawdzałem!

Jest też bardzo ciekawy test kilkudziesięciu marek płyt DVD i nagrywarek.
Okazuje się, że nawet w 21 wieku nalezy dopasować nagrywarkę do posiadanych płyt lub odwrotnie.

Test jest bardzo obszerny i nie mogę z tego względu podać wyników.

Tak czy inaczej nie kupujcie nawet uznanych marek płyt DVD, bo być może w waszej nagrywarce to się nie sprawdzi.

A najgorsze jest to, że nagrywanie 16x jest loterią - w wielu przypadkach stwierdzano błędne nagrywanie.

s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości tylko powiem, że ja nagrywam x16 już od dawna i jeszcze nigdy mi się płyta niezwaliła. Jedyny problem jest to, że nie zawsze x16 widzi jako x16. Używam tylko Verbatimów i czasem TDK. I niechce mówić ile płyt nagrałem, :(
Ale to tylko taka dygresja a co do powyższej porady to bardzo ciekawe. Do testów zatem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dodam swoje 5 groszy, że nigdy żaden Verbatim mnie nie zawiódł, czego nie mogę powiedzieć o TDKach. A już EMTC, to często miałem problemy jak zacinanie odtwarzania, stopklatki (to samo na TDKach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='28.06.2006, 21:38 ']Ja dodam swoje 5 groszy, że nigdy żaden Verbatim mnie nie zawiódł, czego nie mogę powiedzieć o TDKach. A już EMTC, to często miałem problemy jak  zacinanie odtwarzania, stopklatki (to samo na TDKach).
[right][post="6915"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Verbatim - that's the one and only. Do tej pory mogę odczytać to, co nagrałem kilka lat temu (Lifetime Warranty).

TDK - kilka razy wyskoczyła ni stąd ni zowąd z nagrywarki. Śmietnik.

EMTEC (BASF) - złuszczyła mi się ostatnio [b]przed[/b] nagraniem. Śmietnik.

Innych nie znam. I nie chcę znać.

Co do nagrywania z prędkością 16x... Pierwszy raz w życiu spotkałem się z sytuacją, w której to dysk systemowy (WD 800 JB) nie nadążał z podawaniem danych do nagrywarki (Plextor 716 SA) mimo cache'u stworzonego przez Nero. Mimo opróżnienia się bufora (niejednokrotnego) płyta nagrała się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nagrywarkę HP Light Scribe x 16 external.
Nigdy nie miałem żadnych problemów.
Nagrywa wszystko.
Preferuję od roku nośniki SONY x16 bo sa białe i widać napis.
I są w zasadzie najtańsze w 25 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='28.06.2006, 20:23 ']Z ciekawości tylko powiem, że ja nagrywam x16 już od dawna i jeszcze nigdy mi się płyta niezwaliła. Jedyny problem jest to, że nie zawsze x16 widzi jako x16. Używam tylko Verbatimów i czasem TDK. I niechce mówić ile płyt nagrałem,  :D
Ale to tylko taka dygresja a co do powyższej porady to bardzo ciekawe. Do testów zatem B)
[right][post="6912"][/post][/right][/quote]

Nie wierzę abyś po nagraniu każdej płyty robił weryfikację! A wiedząc ile nagrałeś płyt powiedz ile z nich sprawdziłeś? :( Owwszem nagrać się nagra, pytanie jak? Inna sprawa że niepoprawnie nagrany strumień wideo może być skorygowany korektorem błędów co z danymi wypalanymi przy maksymalnej prędkości już nie przejdzie. To tylko taka mała dygresja do maksymalnych prędkości wypalania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nowego, że do nagrywarki należy dopasować sobie płyty.
Każdy model nagrywarki inaczej radzi sobie z płytami różnych producentów.
Nie chcę się tu mocno rozpisywać, wystarczy sobie trochę poczytać na dedykowanych temu tematowi stronach np. CDRLab.

Najlepiej nagrać sobie kilka płyt z różnymi prędkościami, następnie przeanalizować jakość zapisu odpowiednim oprogramowaniem i będzie wiadomo jakie płytki lubi nasza nagrywarka ^_^

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Samek' date='28.08.2006, 07:49 ']To nic nowego, że do nagrywarki należy dopasować sobie płyty.
Każdy model nagrywarki inaczej radzi sobie z płytami różnych producentów.
Nie chcę się tu mocno rozpisywać, wystarczy sobie trochę poczytać na dedykowanych temu tematowi stronach np. CDRLab.

Najlepiej nagrać sobie kilka płyt z różnymi prędkościami, następnie przeanalizować jakość zapisu odpowiednim oprogramowaniem i będzie wiadomo jakie płytki lubi nasza nagrywarka  ^_^

Pozdrawiam.
[right][post="9116"][/post][/right][/quote]
Skoro to nic nowego to producenci nagrywarek powinni podawać z jakimi plytami jest najbardziej zgodna ich nagrywarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma co na to liczyć...
Każdy będzie zachwalał, że jego nagrywarka nagra wszystko na wszystkim ^_^
Pozatym cały czas wychodzą jakieś nowe nośniki i producenci sprzętu nie są w stanie za tym nadążyć (dlatego często pojawiają się aktualizacje biosów dodające obsługę nowych nośników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nagrywam tylko na TeDeKach i to x16 i oprócz sytuacji kiedy płyta się zwaliła w wyniku cienkości bufora, to nie stwierdziłem problemów. Moje Snazio czyta idealnie moje płytki ;)

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' date='28.08.2006, 10:49 ']A ja nagrywam tylko na TeDeKach i to x16 i oprócz sytuacji kiedy płyta się zwaliła w wyniku cienkości bufora, to nie stwierdziłem problemów. Moje Snazio czyta idealnie moje płytki ;)[/quote]Trochę nie w temacie, ale moje Snazio też czyta idealnie wszystkie płytki nagrane na mojej nagrywarce (oraz KrzyHo). Najczęściej Verbatimy (plusy i minusy), TDK i wiele innych oraz każda, jaka mi się trafi DVD-RW.

Jednak mając dostęp do płyt nagrywanych przez inne osoby stwierdzam, że z jakiegoś powodu nie są one odczytywane wcale przez moje Snazio lub po bardzo długim mieleniu.

Co do jakości nagrania tych płyt to trudno coś im zarzucić (sprawdzane na PC).
Wszystko zależy chyba od nagrywarek.
To bardzo zastanawiające.

Moja stara LG i nowa nigdy nie sprawiła mi najmniejszego problemu biorąc pod uwagę odczytywanie wszystkiego w wszelkiej maści urządzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...