Jump to content
Sign in to follow this  
chrzanu

TV z MPEG-4 a telewzja cyfrowa?

Recommended Posts

Zamirzam kupic telewizor z MPEG4 czyli odbiór darmowych audycji naziemnych i kablowych HD i SD oraz jakas telewizje cyfrowa. I tu mam pytanie. Czy ten dekoder który dostane wraz z antena to jest to samo co dekoder MPEG4 w TV? Jezeli tak to czy moge sygnal podzielic na 2 TV. Kabel bezposrednio do TV z MPEG 4 a kabel z dekoderem do tv bez MPEG4? Bo slyszalem ze ten jeden dekoder jest tylko pod 1 TV

Share this post


Link to post
Share on other sites
W TV to zazwyczaj (jak w SONY) masz tuner MPEG-4 do odbioru telewizji naziemnej nadawanej w mp4. Są oczywiście telewizory (rzadko ale są np. TechniSat czy Pioneer), które mają na pokładzie różne tunery np. satelitarny.

Ale w 95% są to tunery DVB-T MP4 czyli naziemna TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wobec tego co piszesz mam pytanie. Znajomy mieszka w Warszawie, dopiero co stał się szczęśliwym posiadaczem tv SONY 40W4710 z wbudowanym dekoderem mpeg4 avc hd. Gdy ostatnio u niego byłem złapałem mu cyfrówkę z m. in. TVP HD włącznie (zakładam, że to ta słynna transmisja z Pałacu Kultury), wtedy miał tylko analogowy Aster, kilkadziesiąt kanałów.
Namówiłem go na przesiadkę do wersji cyfrowej tego samego operatora (o ja naiwny...) będąc pewnym, że wyjdzie to jakości kanałów na dobre. Pomyłka była bolesna ale to nie ten dział, skupię się na części o DVB-T - mianowicie monter doszedł do wniosoku, że sygnał ten jest nielegalny, że można odbierać w ramach umowy tyko sygnał Aster (bo pewnie TVP HD jest w jakimś wyższym, płatnym dodatkowo pakiecie) i w jakiś sposób mu dostęp do DVB-T zablokował (filtry na BNC czy co, nie wiem, nie byłem tam jeszcze). Fakt, że złapałem to bez żadnej anteny pokojowej, ot tak z Aster analog... Pomijając już skandaliczną głupotę montera i całkowite niezorientowanie w temacie znajomego... co można w tej sprawie zrobić ? Bardzo proszę o pomoc. Edited by jabba

Share this post


Link to post
Share on other sites
Monter trochę nadgorliwy (delikatnie powiedziawszy). Na oficjalnej stronie TVP mozna przeczytać:
Kanał TVP HD można odbierać na:

- platformie "n" na kanale 12
- oraz w sieciach kablowych: Petrus Polska sp. z o.o. (Chojnice), Telewizja kablowa "Chopin" (Wejherowo), Espol sp. z o.o. (Szczecin), Sat Film sp. z o.o. (Łódź), SGT sp. z o.o. (Gliwice), Tel-Kab Z.E. (Warszawa), P.H.U. Volta (Gdańsk).
strona [url="http://www.tvp.pl/tvp-hd"]http://www.tvp.pl/tvp-hd[/url]
Nic nie jest napisane, że np. z PKiN, pewnie dlatego, że to emisja testowa.
Odbierać i oglądać, ile się da.
Pozdrawiam. asako

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='jabba' post='137923' date='22.12.2008, 01:16 ']Wobec tego co piszesz mam pytanie. Znajomy mieszka w Warszawie, dopiero co stał się szczęśliwym posiadaczem tv SONY 40W4710 z wbudowanym dekoderem mpeg4 avc hd. Gdy ostatnio u niego byłem złapałem mu cyfrówkę z m. in. TVP HD włącznie (zakładam, że to ta słynna transmisja z Pałacu Kultury), wtedy miał tylko analogowy Aster, kilkadziesiąt kanałów.
Namówiłem go na przesiadkę do wersji cyfrowej tego samego operatora (o ja naiwny...) będąc pewnym, że wyjdzie to jakości kanałów na dobre. Pomyłka była bolesna ale to nie ten dział, skupię się na części o DVB-T - mianowicie monter doszedł do wniosoku, że sygnał ten jest nielegalny, że można odbierać w ramach umowy tyko sygnał Aster (bo pewnie TVP HD jest w jakimś wyższym, płatnym dodatkowo pakiecie) i w jakiś sposób mu dostęp do DVB-T zablokował (filtry na BNC czy co, nie wiem, nie byłem tam jeszcze). Fakt, że złapałem to bez żadnej anteny pokojowej, ot tak z Aster analog... Pomijając już skandaliczną głupotę montera i całkowite niezorientowanie w temacie znajomego... co można w tej sprawie zrobić ? Bardzo proszę o pomoc.[/quote]


To jakaś dziwna sprawa.
Jak mógł zablokować odbiór w Sony.
Pewnie wyłączył tuner DVB-T zmieniając ustawienia w tv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ramach testów nadawana jest paczka TVP w MPEG-4 z kanałami TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP HD i TVP Sport oraz trzy programy Polskiego Radia - Jedynka, Dwójka i Trójka.
Przekaz prowadzony jest na kanale 48 (690 MHz)
z następującą mocą ERP:
RTCN Warszawa/Raszyn - 70kW
RTCN Warszawa/PKiN - 2.5kW
źródło: [url="http://www.telewizja-cyfrowa.com/081121.html"]http://www.telewizja-cyfrowa.com/081121.html[/url]

A jakim prawem monter odciął sygnał do legalnych programów nie mam pojęcia :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...