Skocz do zawartości
chrzanu

TV z MPEG-4 a telewzja cyfrowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamirzam kupic telewizor z MPEG4 czyli odbiór darmowych audycji naziemnych i kablowych HD i SD oraz jakas telewizje cyfrowa. I tu mam pytanie. Czy ten dekoder który dostane wraz z antena to jest to samo co dekoder MPEG4 w TV? Jezeli tak to czy moge sygnal podzielic na 2 TV. Kabel bezposrednio do TV z MPEG 4 a kabel z dekoderem do tv bez MPEG4? Bo slyszalem ze ten jeden dekoder jest tylko pod 1 TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W TV to zazwyczaj (jak w SONY) masz tuner MPEG-4 do odbioru telewizji naziemnej nadawanej w mp4. Są oczywiście telewizory (rzadko ale są np. TechniSat czy Pioneer), które mają na pokładzie różne tunery np. satelitarny.

Ale w 95% są to tunery DVB-T MP4 czyli naziemna TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wobec tego co piszesz mam pytanie. Znajomy mieszka w Warszawie, dopiero co stał się szczęśliwym posiadaczem tv SONY 40W4710 z wbudowanym dekoderem mpeg4 avc hd. Gdy ostatnio u niego byłem złapałem mu cyfrówkę z m. in. TVP HD włącznie (zakładam, że to ta słynna transmisja z Pałacu Kultury), wtedy miał tylko analogowy Aster, kilkadziesiąt kanałów.
Namówiłem go na przesiadkę do wersji cyfrowej tego samego operatora (o ja naiwny...) będąc pewnym, że wyjdzie to jakości kanałów na dobre. Pomyłka była bolesna ale to nie ten dział, skupię się na części o DVB-T - mianowicie monter doszedł do wniosoku, że sygnał ten jest nielegalny, że można odbierać w ramach umowy tyko sygnał Aster (bo pewnie TVP HD jest w jakimś wyższym, płatnym dodatkowo pakiecie) i w jakiś sposób mu dostęp do DVB-T zablokował (filtry na BNC czy co, nie wiem, nie byłem tam jeszcze). Fakt, że złapałem to bez żadnej anteny pokojowej, ot tak z Aster analog... Pomijając już skandaliczną głupotę montera i całkowite niezorientowanie w temacie znajomego... co można w tej sprawie zrobić ? Bardzo proszę o pomoc. Edytowane przez jabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Monter trochę nadgorliwy (delikatnie powiedziawszy). Na oficjalnej stronie TVP mozna przeczytać:
Kanał TVP HD można odbierać na:

- platformie "n" na kanale 12
- oraz w sieciach kablowych: Petrus Polska sp. z o.o. (Chojnice), Telewizja kablowa "Chopin" (Wejherowo), Espol sp. z o.o. (Szczecin), Sat Film sp. z o.o. (Łódź), SGT sp. z o.o. (Gliwice), Tel-Kab Z.E. (Warszawa), P.H.U. Volta (Gdańsk).
strona [url="http://www.tvp.pl/tvp-hd"]http://www.tvp.pl/tvp-hd[/url]
Nic nie jest napisane, że np. z PKiN, pewnie dlatego, że to emisja testowa.
Odbierać i oglądać, ile się da.
Pozdrawiam. asako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jabba' post='137923' date='22.12.2008, 01:16 ']Wobec tego co piszesz mam pytanie. Znajomy mieszka w Warszawie, dopiero co stał się szczęśliwym posiadaczem tv SONY 40W4710 z wbudowanym dekoderem mpeg4 avc hd. Gdy ostatnio u niego byłem złapałem mu cyfrówkę z m. in. TVP HD włącznie (zakładam, że to ta słynna transmisja z Pałacu Kultury), wtedy miał tylko analogowy Aster, kilkadziesiąt kanałów.
Namówiłem go na przesiadkę do wersji cyfrowej tego samego operatora (o ja naiwny...) będąc pewnym, że wyjdzie to jakości kanałów na dobre. Pomyłka była bolesna ale to nie ten dział, skupię się na części o DVB-T - mianowicie monter doszedł do wniosoku, że sygnał ten jest nielegalny, że można odbierać w ramach umowy tyko sygnał Aster (bo pewnie TVP HD jest w jakimś wyższym, płatnym dodatkowo pakiecie) i w jakiś sposób mu dostęp do DVB-T zablokował (filtry na BNC czy co, nie wiem, nie byłem tam jeszcze). Fakt, że złapałem to bez żadnej anteny pokojowej, ot tak z Aster analog... Pomijając już skandaliczną głupotę montera i całkowite niezorientowanie w temacie znajomego... co można w tej sprawie zrobić ? Bardzo proszę o pomoc.[/quote]


To jakaś dziwna sprawa.
Jak mógł zablokować odbiór w Sony.
Pewnie wyłączył tuner DVB-T zmieniając ustawienia w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach testów nadawana jest paczka TVP w MPEG-4 z kanałami TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP HD i TVP Sport oraz trzy programy Polskiego Radia - Jedynka, Dwójka i Trójka.
Przekaz prowadzony jest na kanale 48 (690 MHz)
z następującą mocą ERP:
RTCN Warszawa/Raszyn - 70kW
RTCN Warszawa/PKiN - 2.5kW
źródło: [url="http://www.telewizja-cyfrowa.com/081121.html"]http://www.telewizja-cyfrowa.com/081121.html[/url]

A jakim prawem monter odciął sygnał do legalnych programów nie mam pojęcia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...