Skocz do zawartości
andrych

Zmiana projektora sanyo z5 na full hd z700 czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam okazje sprzedac sanyo z5 z (ktorego jestem bardzo zadowolny ;-)) i kupic nowszy model z700 testował go ktos moze czy warto i jak sie spisuje?Z tego co wiem to jeszcze jest dostepny z2000 oraz jego nastepca z3000 ale cena juz wysoka wiec sie zastanawiam nad z700 lub z2000
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M. , dużo dopłacisz? Wszystko od tego zależy. Z5 to naprawdę dobry sprzęt i miałem porównania z Full HD i ... no właśnie. Jak ktoś mało obeznany to nawet nie zobaczy różnicy. Tak na szybko oczywiście. To trochę jak z HD Ready i Full HD TV. Zależy też, jaką wielkość robimy na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj jeszcze z tym projektorem.
Cena za fullhd to ok 10 kola ale efekt jak dla mnie raczej tylko wielkosci ekranu. Jesli chodzi o szczegolowosc, nawet przy ustawieniu 60 cale pozostawia jeszcze wiele do zyczenia.
Kuro 60 cali rozklada go na lopatki, ale to jest telewizor i cena x2

Nie pakuj sie wiec w full hd bo jeszcze za wczesnie. Jak wrzuca jakies nowe bebechy to moze poprawia sie niektore parametry.
Ciekawe czy zaraz posypia sie opinie negatywne w moja strone :-)

Ale co tam, ja oceniam wlasnymi oczami i mam porownanie

Tez nosze sie z zamiarem zakupu projektora full hd :-)

Jesli chodzi o epsona tw700 to musisz go koniecznie zobaczyc i sam porownac. Epsony maja troche slaba ostrosc, ale lepsza jasnosc :-)

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='132274' date='20.11.2008, 23:37 ']M. , dużo dopłacisz? Wszystko od tego zależy. Z5 to naprawdę dobry sprzęt i miałem porównania z Full HD i ... no właśnie. Jak ktoś mało obeznany to nawet nie zobaczy różnicy. Tak na szybko oczywiście. To trochę jak z HD Ready i Full HD TV. Zależy też, jaką wielkość robimy na ścianie.[/quote]

okolo 1000zł ten nowy z700 kosztuje ponad 4tys z tego co wiem to posiada tylko odswiezanie 120hz i regulacje soczewki lewo/prawo wiec projektos nie musi stac centralnie prosto

[quote name='braavoo' post='132277' date='20.11.2008, 23:53 ']Poczekaj jeszcze z tym projektorem.
Cena za fullhd to ok 10 kola ale efekt jak dla mnie raczej tylko wielkosci ekranu. Jesli chodzi o szczegolowosc, nawet przy ustawieniu 60 cale pozostawia jeszcze wiele do zyczenia.
Kuro 60 cali rozklada go na lopatki, ale to jest telewizor i cena x2

Nie pakuj sie wiec w full hd bo jeszcze za wczesnie. Jak wrzuca jakies nowe bebechy to moze poprawia sie niektore parametry.
Ciekawe czy zaraz posypia sie opinie negatywne w moja strone :-)

Ale co tam, ja oceniam wlasnymi oczami i mam porownanie

Tez nosze sie z zamiarem zakupu projektora full hd :-)

Jesli chodzi o epsona tw700 to musisz go koniecznie zobaczyc i sam porownac. Epsony maja troche slaba ostrosc, ale lepsza jasnosc :-)

Pozdrawiam

Testowałem epsona i potwierdze jasnosc ma dobra ale minus mala ilosc gniazd,a sanyo lepszy kontrast,jesli chodzi o swiecenie to akurat mi nie przeszkadza bo roleta 100% przyciemniajaca na oknie ;)

braavoo[/quote]

Testowałem epsona i potwierdze jasnosc ma dobra ale minus mala ilosc gniazd,a sanyo lepszy kontrast,jesli chodzi o swiecenie to akurat mi nie przeszkadza bo roleta 100% przyciemniajaca na oknie :)

Edytowane przez andrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś podstawowej sprawy: jaki duży ekran ? Moim zdaniem warto tylko powyżej 100 cali (moim ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='132282' date='21.11.2008, 00:10 ']Nie napisałeś podstawowej sprawy: jaki duży ekran ? Moim zdaniem warto tylko powyżej 100 cali (moim ;))[/quote]

dokladnie to 90cali ale po malym remoncie bedzie 120 plus do tego dobrej jakosci ekran z czarnymi obramówkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrych' post='132285' date='21.11.2008, 01:15 ']dokladnie to 90cali ale po malym remoncie bedzie 120 plus do tego dobrej jakosci ekran z czarnymi obramówkami[/quote]


siemka
w zyciu nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze plazma 50 cali jest lepsza niz projektor full hd , widac że kolegas chyba nigdy nie porównywał face to face, projektor full hd neawt te z niższej półki jesli chodzi o plastycznosc obrazu ,trójwymiarowosc, efekt kinowy zjaqdaja płaszczaki na sniadanko, takze kolego spokojnie zmieniaj, sanyo z2000 ma mój kolega wprawdzie przesiadł sie z Z3 ale twierdzi ze róznica jest dramatyczna, ten sanyo ma rewelacyjna ostrosc i szczegółowosc, wez tez pod uwage nowy projektor sony bodajze VW10, kosztuje około 1900 euro a podobno rewelacja. Sam posiadam Optome HD800x przesiadłem sie z mitsubishi HC 910 i róznica tez była zabójcza, do wiadomoci i telewizji uzywam samsunga LE40A786 mimo ze na ledach według mnie nie dorasta projektorowi do piet ale najlepiej sprawdzic organoleptycznie, ja w kazdym razie uwazam że płaszczaki nie umywaja sie do projektorów moze to sie zmieni jak wejda oledy i telewizory laserowe ale póki co projektory rządza !!!!!!

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 100% podzielam głos przedmowcy.
Projektor Full HD (a nawet dobry 720p) zmiata każdego LCDekk czy plazmę. Pod warunkiem oczywiście, że mówimy o wykorzystaniu go do kina domowego (zaciemniony pokój) z dobrze dobranym ekranem.
Natomiast projektor zawsze przegra jesli chodzi o normalne - codzienne (dzienne - bez zaciemnienia) oglądanie programów tv. Tutaj nigdy nie pokusiłbym się o opinię, że wystarczy w domu mieć projektor. LCD wystarczy do jednego i drugiego - to fakt. Teoretycznie projektor też, jeśli ktoś nie ogląda tv albo ogląda ekstremalnie rzadko. Są tacy.
Sanyo Z700 nie widziałem w akcji, widziałem natomiast Sanyo Z2000, który jest jednak sprzętem z wyższej półki (lepszy kontrast, jasność, panele) a różnica cenowa pomiędzy tymi modelami to ok. 1000 zł. Czytałem recenzje Z700 na amerykańskich forach, które potwierdzają też, że ta niewielka różnica cenowa pomiędzy Z700 a Z2000 (w US jeszcze mniejsza niż u nas) skłania raczej do zakupu tego drugiego. Z2000 jest modelem schodzącym bo zaraz pojawi się Z3000, który będzie sporo droższy. Moim zdaniem warto mocno zastanowić się nad Z2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moi dwaj przedmówcy mają 100% racji.

Plazy, LCD są do telewizji, natomiast projektory to urządzenia stricte do oglądania filmów. Mam projektor Panasonica 720p (przyjmuje obraz do rozdzielczości 1080p24 włącznie) i LCD Sharpa 1080p (46 cali). Do oglądania filmów mój telewizor jest ze trzy razy za mały. Nie ma to jak oglądać film na ekranie o podstawie 200-250 cm, w ciemnym pomieszczeniu - wtedy jest się wręcz uczestnikiem filmu.

Jeśli chodzi o rozdzielczość projektora, to 720p jest w pożądku, ale 1080p na pewno nie zaszkodzi. Nie zauważyłem natomiast potrzeby "poprawiaczy" w rodzaju 120hz. To raczej marketingowa zagrywka. Wydaje mi się, że matryce projektora są po prostu za małe, aby trzeba było stosować te poprawiacze.

Jak ktoś ma odzielne pomieszczenie przeznaczone na kino domowe to polecam projektor. Telewizor nawet najlepsza "Kwoka" nie da takich wrażeń przy oglądaniu filmów, jak właśnie projektor. Tutaj rozmiar ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o telewizory lcd czy plazmowe to nie wyobrazam sobie ogladania filmów lub grania na małym ekranie ponizej 90cali :lol:mam nadzieje ze kazdy sie ze mna zgodzi kto posiada projektor,nie znalazłem zadnego sklepu w ktorym mozna by było porównac te dwa modele na ekranie w dobze przyciemnionym pomieszczeniu ale mysle ze cena 1000zł nie jest wygurowna i napewno zmnienie na ten z700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lm81' post='132334' date='21.11.2008, 12:34 ']Jak ktoś ma odzielne pomieszczenie przeznaczone na kino domowe to polecam projektor. Telewizor nawet najlepsza "Kwoka" nie da takich wrażeń przy oglądaniu filmów, jak właśnie projektor. Tutaj rozmiar ma znaczenie.[/quote]

Nie musi być koniecznie oddzielne pomieszczenie. Mam chowany ekran w salonie, proj na suficie, zero kabli, wszystko pochowane. Obok stoi LCD full hd ale filmy, koncerty itd. robię tylko i wyłącznie na proju, mimo że tylko 720p.

Jakość na proju to kosmos przy TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...