Skocz do zawartości
Pawlack

Kiedy poprawa jakości ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów wie może czy jest jakaś szansa, czy plany na poprawę jakości kanałów HD w n ?
Chodzi o nowe miejsce na transponderze po wyłączeniu analogowego TVN przed świętami.
Mają plan, żeby wreszcie zlikwidować te piksele ? Ktoś coś wie ?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego niestety nikt nie wie, ale ja nie licze na cuda. Pewnie podniosa tylko TVNHD i TVP HD do tych 8-9 Mbits a reszta pozostanie bez zmian. Obym sie mylil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='131661' date='17.11.2008, 13:56 ']Tego niestety nikt nie wie, ale ja nie licze na cuda. Pewnie podniosa tylko TVNHD i TVP HD do tych 8-9 Mbits a reszta pozostanie bez zmian. Obym sie mylil...[/quote]


obyś, kurczę, obyś......
bo już oglądałem promocje Cyfry (koniec umowy z n w lutym) ale te cholerne żabojady każą płacić po promocji za każdy kanał, za dekoder i w ogóle jak to menu wygląda w tym dekoderze, no nie ma za bardzo alternatywy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarcinC' post='131663' date='17.11.2008, 14:17 ']Przecież w C+ jest jeszcze gorsza jakość obrazu.[/quote]

niektórzy twierdzą, że przynajmniej HD tam wygląda na HD, ale ten sprzęt......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ITI wyłączy analog i przełączy ten tp na DVB-S2 to na takim tp zmieści się jakieś 54Mb/s ( bitrate ).
Co daje cztery kanały HD, jak na polskie warunki super jakość.
Jeżeli chodzi o jakość HD w Cyfrze+ to kanały : EurosportHD nadaje C+ pobiera n, FilmBoxHD nadaje n pobiera C+
MTV HD pobierają i C+ i n z tego samego tp. Jakość jest dokładnie taka sama w obu platformach.
W C+FilmHD, C+Sport HD, NG HD jeżeli nadawany jest materiał źródłowy HD to obraz jest lepszy niż w n.
Jeżeli upscaling to jest kisza. Ale i tak Cyfra+ powinna ze swojego tp przenieść jeden kanał HD.

Aby uniknąć niepotrzebnej dyskusji o różnicach jakości pomiędzy C+ i n to muszę zaznaczyć iż w przypadku
C+ istotnym jest na jakim tunerze odbieramy kanały HD ja porównuję nBox z iCordem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zauważyłem, że kanały TVP 1, TVP 2 odbierają jakby lepiej na tunerze Cyfry Philips z HDD pomimo tego, że Nka korzysta z tego samego dosyłu. Nie wiem jak u was to wygląda, ale ja dość często 'łapię' lekką pikselozę na powyższych kanałach. Dodam, że używam kabla HDMI podłączonego do Panasonica 42P8. Pamiętam, że alternatywny soft do Mediasatów powodował podobne objawy, czyżby niedopracowany soft. W końcu tyle się mówi, że tunery Nki są najlepsze z tych, które oferują polskie platformy telewizji cyfrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MarcinC' post='131663' date='17.11.2008, 13:17 ']Przecież w C+ jest jeszcze gorsza jakość obrazu.[/quote]

Mylisz się i to bardzo. Kiedy N miała wolne transpondery to jakość rzeczywiście była lepsza ( w kanałach HD bo SD to praktycznie to samo ). W niektórych kanałach było na + dla N a w niektórych dla C+. Natomiast teraz kiedy N nie ma gdzie pomieścić kanałów obniża ich bitrate i niestety mit o dobrej jakości w N przeszedł do historii ;)
Myślę tutaj o TVP HD , Discovery HD, MGM HD - co do jakości innych to praktycznie to samo - tak jak pisał netquest.

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety N-ka strzelila sobie w kolano! Jakosc kanalow HD spadla (SD rowniez) i teraz jest smrod w necie - 2 lata pracy nad marka "wysokiej jakosci" poszlo z dymem!
I to w chwili gdzie idzie ostra (przedswiateczna) walka o klienta! No ale co zrobic - jak sie poszlo na ilosc, a nie na jakosc i zapomnialo sie o rezerwacji pojemnosci na kanaly to taki pasztet teraz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...