Skocz do zawartości
Gmeru

Co to jest TIVO HD i jak to pracuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie: Co to jest TIVO HD i jak to pracuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Podziele sie tym co znalazlem na internecie. Wedlug mnie jest to takie urzadzenie ktore sluzy do nagrywania telewizji HDTV i potem ogladania jej sobie. Cos alla magnetowid. Znalazlem przyklad takiego recordera:

[url="http://mishami.image.pbase.com/u23/tigerdave/large/10792284.TiVoDirecTVHDDVRfront.jpg"]http://mishami.image.pbase.com/u23/tigerda...VHDDVRfront.jpg[/url]


[url="http://k41.pbase.com/u23/tigerdave/large/10792286.TiVoDirecTVHDDVRrear.jpg"]http://k41.pbase.com/u23/tigerdave/large/1...TVHDDVRrear.jpg[/url]

Tak patrzac na dział materiały zastanawialem sie skad to sie wszystko bierze...to moze mamy odpowiedź... :D Tylko jezeli to prawda to jak oni to przesylaja na komputer ..po USB? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos moze cos wiecej napisac o tym? Widzialem ze kolega Sergio ma cos takiego. Jakies fotki, info? Jestem ciekaw. U nas chyba nie ma czegos takiego.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Your TiVo® box, powered by the amazing TiVo® service, automatically finds and digitally records all of your favorite shows, every time they're on. Every episode of your favorite series. Every Coppola movie. Every home improvement program. Even Dora cartoons! Whatever you choose. All while you're out living life. Plus, only TiVo lets you watch your favorite shows any time, anywhere.

[url="http://www.tivo.com/1.0.asp"]http://www.tivo.com/1.0.asp[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sergio213 jest szansa zebyś troche opisał swojego TIVO? Bo ty chyba masz prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na mnie naciskacie ze zamiast pracowac na goraco pare zdan na temat TIVO.
:(
Osobiscie nie mam TIVO gdyz firma ta od poczatku wspolpracowala z konkurencujna do Dishnetworku, drugim dostawca programow satelitarnych Direct TV.
Nigdy nie interesowalem sie Direct TV bowiem oni nie rozprowadzaja programow international (Polskich) oraz ich oferta HDTV jest znacznie skromniejsza niz Disha.

Chociaz na rynku fanow rozpowszechniania programow HDTV niezwykla popularnosc zdobyl (i dalej posiada) odbiornik HR10-250 (TIVO/Direct TV)

[url="http://www.dealdatabase.com/forum/forumdisplay.php?f=45"]http://www.dealdatabase.com/forum/forumdisplay.php?f=45[/url]

z tego powodu ze mozna bylo wyciagnac z niego hard drive i po podlaczeniu do PC zgrac wszystkie filmy HDTV ktore wczesniej sie nagralo ( w Dishu nagrania na hard drivie sa szyfrowane)

[b]Krotko mowiac TIVO jest to nagrywarka na wewnetrzny hard drive. [/b]

Jest rowniez na rynku (w zaniku) wersja TIVO do nagrywania programow z tzw air (OTA czyli zwyklej anteny TV na dachu).

W stanach TIVO nie zdobylo popularnosci i jest w odwrocie, bowiem lepiej kupic nagrywarke DVD-+RW gdzie plyty mozna zmazywc (tak jak file na hard drivie) ale jednak mozna nagrana plyte dac znajomym do ogladniecia na ich DVD playerze co jest wygodniejsze niz dawanie znajomym calego urzadzenia TIVO by obejrzeli sobie brakujacy odcinek jakiegos serialu ktorego sami zapomnieli nagrac.

Sorry za chaotyczny opis ale robie to nagoraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sergio213' date='27.04.2006, 15:31 ']Tak na mnie naciskacie ze zamiast pracowac na goraco pare zdan na temat TIVO.
:D
Osobiscie nie mam TIVO gdyz firma ta od poczatku wspolpracowala z konkurencujna do Dishnetworku, drugim dostawca programow satelitarnych Direct TV.
Nigdy nie interesowalem sie Direct TV bowiem oni nie rozprowadzaja programow international (Polskich) oraz ich oferta HDTV jest znacznie skromniejsza niz Disha.

Chociaz na rynku fanow rozpowszechniania programow HDTV niezwykla popularnosc zdobyl (i dalej posiada) odbiornik HR10-250 (TIVO/Direct TV)

[url="http://www.dealdatabase.com/forum/forumdisplay.php?f=45"]http://www.dealdatabase.com/forum/forumdisplay.php?f=45[/url]

z tego powodu ze mozna bylo wyciagnac z niego hard drive i po podlaczeniu do PC zgrac wszystkie filmy HDTV ktore wczesniej sie nagralo ( w Dishu nagrania na hard drivie sa szyfrowane)

[b]Krotko mowiac TIVO jest to nagrywarka na wewnetrzny hard drive. [/b]

Jest rowniez na rynku (w zaniku) wersja TIVO do nagrywania programow z tzw air (OTA czyli zwyklej anteny TV na dachu).

W stanach TIVO nie zdobylo popularnosci i jest w odwrocie, bowiem lepiej kupic nagrywarke DVD-+RW gdzie plyty mozna zmazywc (tak jak file na hard drivie) ale jednak mozna nagrana plyte dac znajomym do ogladniecia na ich DVD playerze co jest wygodniejsze niz dawanie znajomym calego urzadzenia TIVO by obejrzeli sobie brakujacy odcinek jakiegos serialu ktorego sami zapomnieli nagrac.

Sorry za chaotyczny opis ale robie to nagoraco
[right][post="4338"][/post][/right][/quote]

Super :D Mam pytanie. Piszesz, że nagrywarki DVD zdobywaja popularność. Ale to co na taką nagrywarkę można nagrać obraz HD? I potem zgrać to na kompa tak jak z TIVO? W sumie chodzi mi o dysk chociaż mówisz o plytach DVD a tam przecież za dużo sie nie zmiesci (serial jakiś itp).
Ps. Direct TV i Disha to w US coś alla nasza Cyfra+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sergio213 !
Jak powstają filmy HD którymi dysponujemy ?
Czym można w USA capturować HD z kanałów kablowych i SAT ?
W systemie TIVO jest chyba stała miesięczna opłata . Czy tak ?
Czy TIVO HD mozna podłączyć do każdej sieci kablowej w USA ?
I na koniec :
Czy TIVO jest jedynym systemem przez który wyciaka HD ?
Zauważam że jest od niedawna sporo materiałów od C more Szwecja.
Jak oni to robią ? Bo chyba TIVO nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasypaliscie mnie sterta pytan a temat jest jak rzeka.

I jak w tym powiedzeniu bywa gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o PIENIADZE.

Ale od poczatku, TIVO gdy sie ukazal to jeszcze nie bylo duzo gadania o HDTV ale wszyscy juz wiedzieli ze bedzie DTV (digital TV)
Wiec to bylo cos takiego jak VCR tyle ze bez klopotliwej tasmy no i zapocztkowalo sie nagrywanie digital.

HDTV zaczelo wchodzic na rynek i wtedy bandyci z Holywood :D zobaczyli ze mozna robic sobie pefekcyjne nagrania i moga nie zarobic nastepnych bilionow dolarow.
Zaczela sie wrzawa na ktorej wyplynelo TIVO bo co prawda oferowalo nagrania digital super jakosci ale nie mozna bylo sie nimi wymieniac z kumplami.
Licencje kupil Direct TV a Dish poszedl swoja droga (i ma dzis procesy o naruszenie patentow TIVO)
Na rynku byly juz jednak VCR-HD na tasmy D-VHS i trzeba bylo cos z tym zrobic.
Dish oszukal swoich klijetow (miedzy innymi mnie na 1000$) bowiem wypuscil receiver z wysciem firewire ktore nigdy nie zostalo uaktywnione, choc zapewniano ze stanie sie to po 0.5 roku.
Direct TV wypuscil receiver tylko z hard drivem ale jak hakerzy odkryli ze material na dysk byl zgrywany bez kodowania to szybko sie z tego recivera wycofal.
Potem Direct TV nie chcial placic (co miesiecznych oplat dla TIVO) i teraz w nowym reciverze ma swoje rozwiazanie i oczywiscie koduje material nagrywany.
Ci co maja stary reciver z TIVO dalej nagrywaja.

Dla pozostalych urzadzen powstal system zabezpieczenia tzw flaga 5C. Maja to kablowki na ktorych mozna do dzis nagrywac materialy HDTV na zewnetrzne urzadzenia poniewaz prawo tutejsze mowi ze ze odbiornik kablowy musi miec mozliwosc nagrywania poprzez firewire IEEE. Tyle ze dalej jest balagan niektore kompanie wprowadzily juz 5C a niektore jeszcze nie. Ten 5C dziala w ten sposob ze wlasciciel moze zezwolic na jedno nagranie, wielokrotne nagrywanie i 0 nagran.

To co sciagacie z binarek to w 80% pochodzi wlasnie z kablowek (na ogol z Los Angeles bo tam olewaja ten 5C)

99% amerykanow nie wie co to HDTV dlatego jesli cos nagrywa to na zwykle DVDRW albo na wspomniane wyzej hard drivy w odbiornikach.

Poza maniakami HDTV nikt nawet nie wie o nowych nosnikach blue i HDDVD.
Przyszlosc amatorskiego nagrywania HDTV rysuje sie czarno, chyba ze bracia z chin wypuszcza jakas czarna skrzyneczke.
Dlatego tez wybulilem 500$ na przerobke jednego z reciwerow HDTV od Disha (mam ich 2) USB 2.0 i moge nagrywac na kompa bo nie ma tam 5C. Na jakies 2 lata mam spokuj.

Nastepnym razem napisze dlaczego wycofano sie z HDTV analog (mimo ze sprzedano w stanach 10 milionow TV tylko z tym wejsciem) oraz o nowym nadawaniu w MPEG4 do ktorego przystapil i Dish i Direct TV
pozdrawiam i ide spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tekst miodzio !!!
Wielkie dzięki. Jesteś wielki.
Właściwie to sedno zagadnienia.

Wniosek pierwszy:
archiwizować zwłaszcza pozycje wartościowe.

Powstają pytania ?
[1][b] Czy europejskie rozwiązania: DVB S2/mpeg 4/h.264 są USA widoczne ?[/b]
Czy się o nich mówi w kontekście konieczności unowocześnienia amerykańskich systemów rozsiewu DVB ?
Czy też rozwiązania i postęp na starym kontynęcie jest
pomijany zupełnym milczeniem.
Bo może powtórzyć się sprawa NTSC - PAL. Czyli późniejsze wprowadzenie standardu ale znacznie lepszego.
Piszesz, że Dish i Direct TV przystępują do nadawania w mpeg-4. Czy wiadomo dlaczego ?
Pytam bo zaczynam doceniać element przewagi jakościowej w nowych europejskich standardach nadawania/przekazu emisji.
Myślałem, do niedawna, że chodzi o ograniczenie strumienia i obniżenie kosztów transmisji. O brak miejsca na orbitach. Ale nie.
Wygląda, że idzie to w zupełnie inną stronę. I bardzo kkorzystną.
Strumień zostaje na tym samym poziomie ( koszty przesyłu także) ale jest przyrost jakości bo lepsza korekcja błędów kompresyjnych.
Bałem się, że będzie pogorszenie jakości. Ale nie ma. Mówię to na podstawie obserawcji jakości pracy HUMAX 1000 na kanałach HD mpeg-4.
Porównuję z QualiTV 1080IR (STBox w mpeg-2) gdzie obraz był i jest jak mażenia.

[2][b] Dlaczego DLP są tak popularne w USA.[/b] W europie to jednak rzadkość.
Czy to skutek tego, że ta ułomna technologia była pierwszym dostawcą tanich rozwiązań o dużych przekątnych ?
W europie ( która jest/była opóźniona ) DLP (tylna projekcja) musi stawić czoła rozwiniętej właśnie technologii LCD i DLP przegrywa. Plazma także bo: LCD- 80% plazma - 20% wg. szacunów sprzedaży światowej w 2006r na podstawie złożonych zamówień na matryce. Wygrał LCD.

Piszą tu niektórzy, że plazma ma lepszą czerń.
Ma bo czerń jest wspierana przez czarną maskownicę matrycy plazmowej.
A to martwa, nieświecąca część ekranu. Te widoczne siatki dodatkowo masakrują linie proste.

[3] Śledzę amerykańskie fora o Toshiba A1 HD DVD player.
Nie trafiłem jeszcze na relację posiadacza LCD 1920*1080.
Nawet w pokazach sklepowych.
Czyżby wybrali inne, gorsze ale tańsze rowiązania w zakresie ekranów ?
O co chodzi ?

[4] W Polsce też mało kto wie co to jest HDTV. Nawet czołowy dziennik ostatnio napisał, że jeszcze todo nie ma. A czeka nas bardzo miłe zaskoczenie ze strony TVP o którym niestety nie mogę jeszcze pisać.
Pozdrawiam i proszę o jeszcze. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL jak to zmienia wizje stanów po tym co napisałeś... każdy gada że tam to już sto lat za nami... chyba w fabrykach... nieźle to wywrociło dosyć idealną wizje US pod wzgledem HD w moich oczach :D

Ponawiam pytanie o tym nagrywaniu HD na zwykle nagrywarki O_o :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='28.04.2006, 05:25 ']LOL jak to zmienia wizje stanów po tym co napisałeś... każdy gada że tam to już sto lat za nami... chyba w fabrykach... nieźle to wywrociło dosyć idealną wizje US pod wzgledem HD w moich oczach :rolleyes:

Ponawiam pytanie o tym nagrywaniu HD na zwykle nagrywarki O_o  :)
[right][post="4378"][/post][/right][/quote]
Programy HD mozna nagrac na zwykla nagrywarke DVD jako SD (standard definition) i to mialem na mysli.
Jako HD mozna nagrywac na VCR-HD jesli kablowka na to pozwoli (flaga 5C)
TIVO moze byc z DIRECT TV (SAT)lub z anteny dachowej OTA
Nie wiem czy to TIVO z OTA moze tez nagrywac z kablowki.

Generalnie TIVO to juz raczej historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janunio' date='28.04.2006, 03:00 ']Tekst miodzio !!!
Wielkie dzięki. Jesteś wielki.
Właściwie to sedno zagadnienia.

Wniosek pierwszy:
archiwizować zwłaszcza pozycje wartościowe.

Powstają pytania ?
[1][b] Czy europejskie rozwiązania: DVB S2/mpeg 4/h.264 są USA widoczne ?[/b]
Czy się o nich mówi w kontekście konieczności unowocześnienia amerykańskich systemów rozsiewu DVB ?
Czy też rozwiązania i postęp na starym kontynęcie jest
pomijany zupełnym milczeniem.
Bo może powtórzyć się sprawa NTSC - PAL. Czyli późniejsze wprowadzenie standardu ale znacznie lepszego.
Piszesz, że Dish i Direct TV przystępują do nadawania w mpeg-4. Czy wiadomo dlaczego ?
Pytam bo zaczynam doceniać element przewagi jakościowej w nowych europejskich standardach nadawania/przekazu emisji.
Myślałem, do niedawna, że chodzi o ograniczenie strumienia i obniżenie kosztów transmisji. O brak miejsca na orbitach. Ale nie.
Wygląda, że idzie to w zupełnie inną stronę. I bardzo kkorzystną.
Strumień zostaje na tym samym poziomie ( koszty przesyłu także) ale jest przyrost jakości bo lepsza korekcja błędów kompresyjnych. 
Bałem się, że będzie pogorszenie jakości. Ale nie ma. Mówię to na podstawie obserawcji jakości pracy HUMAX 1000 na kanałach HD mpeg-4.
Porównuję z QualiTV 1080IR (STBox w mpeg-2) gdzie obraz był i jest jak mażenia.

[2][b] Dlaczego DLP są tak popularne w USA.[/b] W europie to jednak rzadkość.
Czy to  skutek tego, że ta ułomna technologia była pierwszym dostawcą tanich rozwiązań o dużych przekątnych ?
W europie ( która jest/była opóźniona ) DLP (tylna projekcja) musi stawić czoła rozwiniętej właśnie technologii LCD i DLP przegrywa. Plazma także bo: LCD- 80% plazma - 20% wg. szacunów sprzedaży światowej w 2006r na podstawie złożonych zamówień na matryce. Wygrał LCD.

Piszą tu niektórzy, że plazma ma lepszą czerń. 
Ma bo czerń jest wspierana przez czarną maskownicę matrycy plazmowej.
A to martwa, nieświecąca część ekranu. Te widoczne siatki dodatkowo masakrują linie proste.

[3] Śledzę amerykańskie fora o Toshiba A1 HD DVD player.
Nie trafiłem jeszcze na relację posiadacza LCD 1920*1080.
Nawet w pokazach sklepowych.
Czyżby wybrali inne, gorsze ale tańsze rowiązania w zakresie ekranów ?
O co chodzi ?

[4] W Polsce też mało kto wie co to jest HDTV. Nawet czołowy dziennik ostatnio napisał, że jeszcze todo nie ma. A czeka nas bardzo miłe zaskoczenie ze strony TVP o którym niestety nie mogę jeszcze pisać.
Pozdrawiam i proszę o jeszcze.
[right][post="4368"][/post][/right][/quote]
1.W MPEG4 juz nadaja. W Dish jak zwykle robia oszustwo bo 6 dodatkowych programow HDTV ma tylko heder w MPEG4 a reszta idzie w MPEG2. Chodzi jak zwykle o pieniadze zeby kupic nowy receiver. W LA nadaja juz w pelnym MPEG4 ale lokalne programy ktore tez mozna odebrac z OTA.
Przechodza na MPEG4 bo nie maja miejsca na satelitach (choc maja ich juz pewnie 8).
Pamietaj ze kazdy lokalny program musi byc co najmniej w W (WEST) i E (EAST) wersji bo ameryka to duzy kraj i roznica czasowa miedzy ocanami to 3 godziny. Gosc jak wraca do domu to chce miec dziennik o 7:30 a nie o 10:30
a co ze stanami w srodku? Powoduje to ze ten sam program nadawany jest kilka razy w roznych godzinach. Teraz wszystko bedzie w HDTV a to wymaga wiecej miejsca na transpoderach wiec gdyby nie przeszli na MPEG$ to satelitow musieli by miec 50
2. DLP sa popularne bo sa najtansze. Czekam na ten MItsubishi z laserem i moze tez go sobie kupie. Teraz mam CRT Panasonic 34" (drugi po Sony telewizor HDTV w stanach) Choc podoba mi sie koncepcja SED.
3. Czytaj tylko ten post:
[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/forumdisplay.php?f=151"]http://www.avsforum.com/avs-vb/forumdisplay.php?f=151[/url]
tam jest wszystko o Toshibie HD. Mozesz tez skrobnac tam pytanie.
4 kupilem tez kamere Sony HC1 i sam mysle czy nie krecic materialow HDTV dla polskiej TV. np taka relacja z wystawy samochodowej w Nowym Jorku albo filmik o amerykanskich wiewiorkach ktore sa ...szare. Ciekawe ile by placili za takie materialy prosto z zaoceanu :rolleyes:
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to miło posłuchać realiów tego świata US :D Lepiej mi się zrobiło na duchu czytając jak tam jest :rolleyes: może EU nie jest aż tak zacofana hehe Fajnie, że u nas się coś rozkreciło :) pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Sergio213. Slyszales moze o takim wynalazku?
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images1.fotosik.pl/61/lynunchy32ntetkr.gif[/img][/url]
Jesli tak to napisz co to warte i co to jest ten: ATSC (podaja to jako zrodlo sygnalu)
Wiecej info na temat tego urzadzenia tutaj: [url="http://www.elgato.com/index.php?file=products_eyetv500#"]ELGATO[/url]
Ps. Gmeru moze to jest alternatywa dla Ciebie, moze pora zmienic blaszaka na normalny komputer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maro' date='06.05.2006, 03:54 ']Pytanie do Sergio213. Slyszales moze o takim wynalazku?
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images1.fotosik.pl/61/lynunchy32ntetkr.gif[/img][/url]
Jesli tak to napisz co to warte i co to jest ten: ATSC (podaja to jako zrodlo sygnalu)
Wiecej info na temat tego urzadzenia tutaj: [url="http://www.elgato.com/index.php?file=products_eyetv500#"]ELGATO[/url]
Ps. Gmeru moze to jest alternatywa dla Ciebie, moze pora zmienic blaszaka na normalny komputer ;)
[right][post="4639"][/post][/right][/quote]

Nastepna zabawka nie wnoszaca nic nowego do HDTV.

Jest to po prostu normalny komputer do ktorego dodano karte PCI z cyfrowym tunerem HDTV. (kupilem nawet taka FusionHDTV5 ale jeszcze nie mialem czasu jej zainstalowac oraz kupilem ja przed lipcem 2005) (dlaczego przed ta data? bo od tego dnia kazde urzadzenie do odbioru HDTV (nawet karty PCI) w USA MUSI miec zabezpieczenie 5C ;) moja karta tego oczywiscie nie ma)

nie zagladalem dokladnie do tego urzadzenia ale juz po przeczytaniu wstepu a zwlaszcza punktu:
• Delivers both free-to-air channels via digital antenna (ATSC) and free/unencrypted channels digital cable (Clear QAM) television.
wiem ze nie wiele jest to tu warte. Dlaczego? Bo ciekawe programy HDTV sa nadawane wylacznie na kodowanych kanalach (cable encrypted).
Tu nie ma telewizji panstwowej wiec wszystkie darmowe (free-to air ) programy zarabiaja na reklamach ktore czasem moga byc nadawane co 5 minut w czasie filmu.
Natomiast programy kodowane sa platne i reklam jest duzo mniej choc czasem np.discaver moze przerwac ciekawy material 2-3 razy.
Z punktu (• ) tego tez wynika ze niema tam mozliwosci kozystania z tego urzadzenia w kodowanych programow czyli nie ma tam CI slotu.
Trzeba wiec odpowiedziec na nastepujace pytania:

1 jaka jest cena tego urzadzenie w porownaniu do ceny poszczegolnych elementow, bo moze taniej jest to samemu zlozyc?

2 co z zabezpieczeniem przed nagrywaniem HDTV (5C)? bo moze nie bedzie mozna wielu programow nagrywac

3 co jest wart program ktory obsluguje nagrywanie jako DVR, bo moze sa jakies free odpowiedniki
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...