Skocz do zawartości
juventino

jaki 32''

Rekomendowane odpowiedzi

to akurat w Bydgoszczy właściciele Sharpów mają szczęście, nie tak jak w stolicy, gdzie w jednym z moich znajomych serwisów 50% wszystkich reklamacji jest właśnie na Sharpa

a teraz Sony można kupić z 5-letnią gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście to mają właściciele nie psujących się TV oraz tych psujących :rolleyes: ale ze sprawnymi serwisami (a Sharp do nich należy). Ostatnio o tytuł najgorszego serwisu bardzo zabiega Toshiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podłączę się do tematu,chcę zakupić tv lcd max do 32 przeglądam różne fora oglądałem na żywo i kompletnie się zagubiłem , jest tego tak dużo że głowa boli
teraz precyzyjnie
1 będzie służył wyłącznie jako odbiornik tv
2 podłączony do cyfrowej tv kablowej
3 odległość od ekranu 3-3,5 m
4 zależy mi na dobrym odtwarzaniu ruchu oglądam dużo sportu ( siatka,nożna sporty motorowe)
5 cena max do 2600 zl
6 czy tv typu ready HD a full HD będzie stanowiło dużą różnicę w odbiorze?
7 zależy mi też na jak najmniejszej usterkowości to jak się wydaje zależy od firmy ale może też od modelu?
8 nie potrzeba mi wodotrysków i niepotrzebnych gadżetów w wyposażeniu
to właściwie wszystko prosiłbym szanownych użytkowników o podpowiedź czym warto się zainteresować
Pozdrawiam Edytowane przez krris367

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krris367' post='131601' date='16.11.2008, 21:36 ']Witam

Podłączę się do tematu,chcę zakupić tv lcd max do 32 przeglądam różne fora oglądałem na żywo i kompletnie się zagubiłem , jest tego tak dużo że głowa boli
teraz precyzyjnie
1 będzie służył wyłącznie jako odbiornik tv
2 podłączony do cyfrowej tv kablowej
3 odległość od ekranu 3-3,5 m
4 zależy mi na dobrym odtwarzaniu ruchu oglądam dużo sportu ( siatka,nożna sporty motorowe)
5 cena max do 2600 zl
6 czy tv typu ready HD a full HD będzie stanowiło dużą różnicę w odbiorze?
7 zależy mi też na jak najmniejszej usterkowości to jak się wydaje zależy od firmy ale może też od modelu?
8 nie potrzeba mi wodotrysków i niepotrzebnych gadżetów w wyposażeniu
to właściwie wszystko prosiłbym szanownych użytkowników o podpowiedź czym warto się zainteresować
Pozdrawiam[/quote]
Ps mój wybór to LG7000 albo będę żałował albo będę skakał z radochy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz prosze jak tam wrazenia?
Tez rozgladam sie za tym 32" lg7000...
Koniecznie daj znac, jak sprawuje sie przy kablowce?


Jaka masz kablowke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]yab[/b],niestety nie kupiłem jednak LG7000,w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i zakupiłem JVC 32P80 i kurcze jestem w szoku na kablu ( sygnał cyfrowy) jest rewelacja żywe kolory ,brak szumów zaleta tego tv to 100hz sport świetnie odwzorowuje więc zmiana decyzji jak najbardziej słuszna B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ech, szkoda. Dzieki za odpowiedz, a skad zmiana decyzji? Porwonywales oba tv, czy miales jakies ograniczenie i stad ten wybor?
Widzialem ten tivik(lg7000) w sklepie i w porownaniu do innych obok sprawil duze wrazenie.

[b]Ma ktos 32" LG7000?[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależało mi na 100hz,a ponieważ był w akceptowalnej cenie więc go wziąłem,myślałem nad sharpem 32RDE8 EBK,ale kolory jakieś takie mdłe były,a dlatego początkowo brałem pod uwagę LG7000 bo wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie przede wszystkim żywy obraz kolory też bardzo mi odpowiadały i dźwięk bajka ale brak 100hz w rozmiarze 32 gdyby tylko był to 100% już bym go miał,niestety nie miałem możliwości porównać bezpośrednio obu JVC przekonał mnie tym 100hz Edytowane przez krris367

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,jako że to mój pierwszy post na tym forum.

Zastanawiam się aktualnie nad kupnem Philipsa 32PFL9613. Z tego co poczytałem i naoglądałem się,to zdecydowanie najlepszy telewizor w 32 calach na tą chwile. Zna ktoś jakis model który może go przebić lub choćby porównywalny?

Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
=> krejzol:
Mam ten TV od pewnego czasu. Obraz rewelacyjny, zarówno z anteny telewizyjnej, jak i odtwarzacza DVD, czy też komputera. W tej cenie absolutnie poza zasięgiem konkurencji. Jeśli chodzi o porównywalne, bądź lepsze TV LCD 32", to ja osobiście niczego takiego nie widziałem. Trzeba by może poszperać i wybrać coś z modeli Loewe. Być może znalazłby się jakiś lepszy odbiornik.
W każdym bądź razie ja z czystym sumieniem poleciłbym tego Philipsa osobom szukającym najlepszego TV LCD 32" pod kątem relacji jakość/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krejzol' post='132286' date='21.11.2008, 00:28 ']Zastanawiam się aktualnie nad kupnem Philipsa 32PFL9613. Z tego co poczytałem i naoglądałem się,to zdecydowanie najlepszy telewizor w 32 calach na tą chwile. Zna ktoś jakis model który może go przebić lub choćby porównywalny?[/quote]
Oczywiście, że takie się znajdą. Sprawa wygląda tak, że nie ma najlepszego LCD (nie tylko w 32") i wszystko zależy od Twoich warunków i preferencji.

Poczytaj recenzję na tych stronach:

[url="http://www.hdtvorg.co.uk/best_buy/lcd/best_buy_lcd.htm"]http://www.hdtvorg.co.uk/best_buy/lcd/best_buy_lcd.htm[/url]
[url="http://www.hdtvtest.co.uk/"]http://www.hdtvtest.co.uk/[/url]

a później skonfrontuj je z opiniami ludzi na tym i konkurencyjnym forum. Określ co jest dla Ciebie najważniejsze i na koniec obejrzyj na żywo jak świecą. W ten sposób wybierzesz najlepszy TV dla siebie. Edytowane przez Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie
Od dłuższego czasu zbieram się na zakup TV LCD 32” i czym więcej czytam na różnych forach tym mam większą sieczkę w głowie co wybrać wiec pozwoliłem sobie podłączyć się pod ten wątek i zasięgnąć waszej rady. Ale po kolei: telewizor będzie stał w pokoju o wymiarach 2.5x3.8m (9.5m2), odległość TV od oglądającego 1,5-2m, z telewizora będę korzystał głównie wieczorami. Na zakup chce przeznaczyć jakieś 3.000zł +/- 500zł tak w razie czego :)

Telewizor będzie wykorzystywany do następujących rzeczy:
- 25% - telewizja cyfrowa UPC, na razie tylko kanały SD.
- 40% - filmy i seriale z kompa (DivX/XviD itp.), DVD.
- 10% - filmy z kompa (HD), Blu-Ray. - tutaj z czasem pewnie będzie wieksze zapotrzebowanie ;)
- 25% - gry z X360 i PS3, być może od czasu do czasu również gry z PC.

Swoje poszukiwania zawęziłem do 4 modeli HD Ready i 4 FullHD:

HD Ready:
- Sony KDL-32D3000
- Panasonic TX32LX85
- Philips 32PFL7403D
- Sharp LC-32RD8E

Full HD:
- Sony KDL32W4000
- Panasonic TX-32LZD85
- Philips 32PFL9613D
- Sharp LC-32XL8E

Skłaniam się bardziej do HD Ready gdyż przy 32” nie widać większej różnicy między 1080p a 720p a wyższa rozdzielczość w FullHD może wpłynąć negatywnie na jakość filmów SD z kompa. Mam w domu monitor FullHD i przeprowadziłem kilka testów, i jak DVD jeszcze całkiem dobrze sobie radzi w wysokiej rozdzielczość gdyż materiał jest mniej skompresowany tak w przypadków DiviXów jest już porażka, na monitorze 24” nawet z 2-3 metrów wszystko jest strasznie nieostre, wszystkie detale zanikają i ogólnie obraz jest bardzo rozmyty (obecnie filmy w tych formatach oglądam na zwykłym TV z kompa po s-video i obraz jest bardzo dobry, prawie taki jak z DVD i to na ponad 7 letnim TV). No ale monitor nie ma żadnych bajerów poprawiających jakość obrazu ani procesorów odpowiedzialnych za upscaling. Jak radzą sobie z takim sygnałem nowoczesne panele LCD? Czy do moich zastosować wybrać HD Ready czy może Full HD?
Na dzień dzisiejszy moim faworytem jest Sony KDL-32D3000 (dzięki za przypomnienie o tym modelu – SlavekR)

Nie ukrywam że wspomniany już SlavekR zabił mi ćwieka z plazmą 42”. Może to nie jest taki głupi pomysł, niby 42” to duże bydle i nie za bardzo mam gdzie wstawić taki duży panel ale po małym przemeblowaniu w sam raz by się zmieścił na ścianie. Tylko pojawia się znowu problem jaki wybrać model, Pionier ma niezłe plazmy ale ceny są zaporowe, pewnie bym się zdecydował na coś z oferty Panasonica, może model TH42PZ80 FullHD bo już przy 42” ma to jakiś sens lub może TH42PZ85 o ile jest wart dopłaty, albo jakiś inny model, plazmami w ogóle się nie interesowałem więc naprawdę nie wiem co wybrać. Jak radzą sobie plazmy z obrazem SD?, ponoć niby lepiej ale byłem dzisiaj w Saturnie i obejrzałem kilkanaście modeli różnych firm, m.in. modele Panasonica które wymieniłem i na wszystkich obraz SD, czy to Armageddon z DVD (tutaj nie jestem pewien na 100% źródła sygnału) czy jakieś filmiki reklamowe lub zwykła kablówka wyglądały słabo, [beeep]iście tylko prezentował się obraz tam gdzie był puszczony materiał HD, głównie jakieś demo z ładnymi krajobrazami lub kwiatkami (każdy kto był choć raz w podobnym markecie wie o co chodzi) oraz gry m.in. GT5 Prologue na telewizorach Sony, tutaj po prostu wypasik na maxa, zwłaszcza na Z4500 :).

Podejrzewam że telewizory były kiepsko skonfigurowane bo w jednym miejscu stały dwa telewizorki Panasonica i na jednym obraz był w miarę ok. kontrast był trochę za duży bo ludzka skóra zamiast różowa była bardziej pomarańczowa a na tym drugim leciał ten sam materiał i koleś miał niebieską skórę a na jeszcze innym TV, tym razem Samsunga kolorystyka była jeszcze zupełnie inna i nie realna.

I na samo zakończenie, czy plazmy cierpią na tą samą dolegliwość co LCD a mianowicie że obraz musi być na nich wyświetlany w natywnej rozdzielczości? Czy skalowanie rozdzielczości wygląda bardziej jak w CRT? Coś tam kiedyś słyszałem że plazmy są pod tym względem podobne bardziej do CRT ale to było bardzo dawno temu i pewnie to nie prawda :)

Aha, na plazme 42" mógł bym przeznaczyć 4.000zł +/- 500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Philipsa 32PFL9613 jest z MPEG4 bo własnie taki zamówiłem w Media Mark za cenę 3999zł

Są 2 wersje tego telewizora:

32PFL9613D - bez MPEG4 - cena ok 3200

32PFL9613H - z MPEG4 - cena ok 3999

Na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o rozmiar 32 to nie znalazłem lepszego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...