Skocz do zawartości
juventino

jaki 32''

Rekomendowane odpowiedzi

sony 32w4000 kosztuje od 2600. w sklepach pewnie co najmniej 2800zl. na pewno ten TV jest najlepszy? piszecie, zeby szukac czegos z Full HD i 100hz, a ten sony nie ma 100hz... inne wady to reakcja 8ms, brak PIP, smuzenie (przy bliskiej odleglosci chyba widoczny) oraz cena. jedyny plus to chyba mpeg4
przeciez kazdy pisze, ze kupujac Sony placisz za marke. bardzo chcialbym Tv Sony, ale niestety fundusze nie pozwalaja. zreszta ten model ma duzo negatywnych opinii. wiec sam nie wiem...

czyli co z tym x20e? nie oplaca sie? cena ok 2000zl, bardzo duzo pozytywnych opinii. nie wiem jak bedzie ze smuzeniem i z jakiej odleglosci trzeba ogladac. o tym wlasnie nikt nie pisal. czy z 1,5-2 metry bedzie ok? Edytowane przez juventino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria W4000 nie jest taka tragiczna ;)

Seria 20E nie ma 100Hz ale to solidny (choć nie młody) telewizor.

Do dynamicznego sportu to zdecydowanie plazma (robią 32").

Ale jeżeli dostrzegasz różnicę pomiędzy 4 a 6 ms to i pomiędzy 6 a 8 ms też zauważysz :angry:

I wtedy ponownie rozważ plazma, np. LG [url="http://uk.lge.com/products/model/detail/plasmatv_32pg6000.jhtml"]32PG6000[/url]

Kosztem mniejszej rozdzielczości otrzymasz : USB 2.0, 4 x HDMI, 1.500 cd/m2, kontrast 30.000:1, żywotność
100.000h, polskie menu no i 100Hz a nawet 600Hz w trybie sport :lol: a wszystko za jedyne 1500 zł (Saturnowa promocja urodzinowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo bym chcial... ale nie wejdzie mi TV o szerokosci wiekszej niz 80 cm!
dlatego szukam tylko i wylacznie LCD 32''
takze z tych, ktore wymienilem, ktore 3 byscie wybrali? sony32w4000,...,...? moga byc tez inne modele, jesli sa jakies lepsze, ale cena do 2500zl, wymiary 80x60.
obecnie mam samsunga 26'' i obraz podczas ogladania meczy jest bardzo dobry, wiec chyba w tych 32'' gorszy nie bedzie... wazne, zeby nie bylo smuzenia i z tej odleglosci (1,5-2m) byl duzy komfort ogladania. zeby nie bylo widac migajacych pikseli... wiec co w tym przyapdku ma byc 100hz? co jest wazniejsze rozdzielczosc, czy 100hz? sharp rd8e 100hz, ready, czy sharp x20e full, bez 10hz? sony 32w4000 bije obydwa na glowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie o Panasonic TX-32LX85 ? Cena taka sama, ale czy jest lepszy w porównaniu do Toshiba R3500 ? (tv do x360, filmów HD z komputera jak i telewizji cyfrowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwiekszam budzet do 2800-max 3000zl
jaki w takim razie byscie polecili. jakis sony z tunerem mpeg4, czy sharp 32XL8E- 100hz i Full HD? moze jeszcze jakis inny. tylko 32'' i max 80cm szerokosci oraz taki zeby dalo sie ogladac z bliska (1,5-2m)
bardzo prosze o szybka pomoc, jutro chcialbym jechac do sklepu:) Edytowane przez juventino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zdecydowanie lepszy budżet i zaczynamy wybór od początku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='juventino' post='129325' date='04.11.2008, 18:03 ']sony 32w4000 kosztuje od 2600. w sklepach pewnie co najmniej 2800zl. na pewno ten TV jest najlepszy? piszecie, zeby szukac czegos z Full HD i 100hz, a ten sony nie ma 100hz... inne wady to reakcja 8ms, brak PIP, smuzenie (przy bliskiej odleglosci chyba widoczny) oraz cena. jedyny plus to chyba mpeg4
przeciez kazdy pisze, ze kupujac Sony placisz za marke. bardzo chcialbym Tv Sony, ale niestety fundusze nie pozwalaja. zreszta ten model ma duzo negatywnych opinii. wiec sam nie wiem...

czyli co z tym x20e? nie oplaca sie? cena ok 2000zl, bardzo duzo pozytywnych opinii. nie wiem jak bedzie ze smuzeniem i z jakiej odleglosci trzeba ogladac. o tym wlasnie nikt nie pisal. czy z 1,5-2 metry bedzie ok?[/quote]


Pass. Ja się poddaję. Ja piszę o 100Hz, a tu znowu powraca jak bumerang 32W4000.

Piszę że ważna jest elektronika, a rozdzielczość matrycy na drugim miejscu, a tu znowu że "piszecie zeby szukać czegoś z Full HD".

Piszę że "milisekundowe" cyferki z folderów można sobie w buty wsadzić, a tu znowu skazywanie g...na na śmierć i dywagagacje pomiędzy milisekundami i smużeniem.

A teraz apiat, nagle "czyli co z tym x20e? nie oplaca sie?". A widzisz w nim 100Hz? Już w pierwszej mojej wypowiedzi radziłem, że skoro tak duuużo modeli masz do wyboru, że Cię głowa boli, to ogranicz się do tych 100Hz. Uwzględniłeś to? Nie.

Wymieniłeś sporo modeli ze 2 posty temu, żeby coś doradzić... Skomentowałem je po kolei i dalej nie pomogło?

Piszesz że nie masz kasy, to Ci wykazałem żebyś zapomniał o MPEG4, skoro nie stać Cię na luksus wydawania pieniędzy na coś czego [b]nigdy[/b] nie wykorzystasz przy tych źródłach.

Jak mam to jeszcze napisać, dużymi literami oznaczającymi krzyk? Kolor czcionki może zmienić? Proszę bardzo:

[color="#8B0000"][b]Nie kupuj telewizora z MPEG4 jeśli masz ograniczone fundusze,[/b] a i tak nigdy z tej funkcjonalności nie skorzystasz.

Jeśli ilość telewizorów do wyboru Cię przeraża, a zamierzasz oglądać dużo sportu, to ogranicz się do telewizorów z układem kompensacji ruchu, czyli takich ze znaczkiem [b]100Hz[/b].

Masz ograniczone fundusze, to [b]wybierz wysoki model z poprzedniej linii produktowej[/b], a nie sadź się na tani, budżetowy model, z nowej linii.

[b]Zapomnij o milisekundach, panelach ntej generacji, kontrastach dynamicznych[/b] i tym podobnych bzdetach. Praktycznie wszystkie nowoczesne panele (do dwóch lat do tyłu) oferują zbliżoną funkcjonalność pod tym względem i zjawisko smużenia jest w nich [b]pomijalne[/b], pod warunkiem wyłączenia wszelkich bzdetnych odszumiaczy. [/color]

Więcej już nic nie napiszę, nie mam siły. Kierując się tymi prostymi zasadami łatwo wyfiltrować choćby z tej wcześniejszej grupy odpowiedni model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='129376' date='04.11.2008, 22:05 ']To już zdecydowanie lepszy budżet i zaczynamy wybór od początku :lol:[/quote]
bede wdzieczny jak napiszesz kilka wartych uwagi TV:) tylko nie tak, ze jak pisalem 2500, to dawaliscie mi za 2800, ateraz jak mam max 3000, to napiszecie, ze lepiej dolozyc 300zl i miec lepszy hehe

obecnie mam taki: [url="http://www.ceneo.pl/;015256696-10.html"]http://www.ceneo.pl/;015256696-10.html[/url]
wszystko jest ok, bardzo ladny obraz, troche slabszy dzwiek. w sumie nie zmienialbym na wiekszy, ale potrzebuje wieksza ilosc HDMI...
wiec jakis taki podobny do tego jakby byl, tyle, ze z 100hz, nie wiem, czy musi byc Full HD. to juz sami cos doradzcie
aha na innym forum pisza, ze 1,5-2m to malo. wiec prosilbym o jakies modele, ktore moznaby ogladac z bliska, zeby nie bylo smuzenia i migotania pikseli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, ze tak zamotalem:P ok juz wiem, ze ma byc 100hz. niestety wiele Tv odpada ze wzgledu na wymiary (80x60). wiec z samsungow i panasonicow musze zrezygnowac...
moglibyscie jeszcze cos doradzic ze 100 hz?
zainteresowaly mnie tylko dwa Sharpy: rd8e i xl8e. roznica cen to niemal 1000zl... nic innego nie moge znalezc, przynajmniej na allegro

SlawekR: wielkie dzieki! bardzo mi pomogles, sorka, ze musiales kilka razy to samo pisac heh
HDTosiek: rowniez bardzo dziekuje;)

jeszcze prosilbym o jakies typy co do 100hz i daje wam spokoj:)
pozdrawiam Edytowane przez juventino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='129382' date='04.11.2008, 22:14 ']Nie kupuj telewizora z MPEG4 jeśli masz ograniczone fundusze, a i tak nigdy z tej funkcjonalności nie skorzystasz.[/quote]

Trochę jest w tym nie prawdy, bo ....

[url="http://sat-elita.info/news.php?readmore=22"]w Polsce MPEG4[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hazard' post='129523' date='05.11.2008, 21:51 ']Trochę jest w tym nie prawdy, bo ....

[url="http://sat-elita.info/news.php?readmore=22"]w Polsce MPEG4[/url][/quote]


Nie ma w tym nieprawdy bo...

To jaki system będzie stosowany do telewizji naziemnej, nie ma absolutnie żadnego znaczenia dla użytkownika kablówki, N-ki, Cyfry, czy też Polsatu Cyfrowego. Bo taki użytkownik nigdy nie skorzysta z funkcjonalności tunera telewizji naziemnej. I to nie ważne czy analogowego, cyfrowego, MPEG2, MPEG4.... wsio ryba. On naprawdę nigdy tego tunera nie użyje.

Juventino nie zamierza korzystać z telewizji naziemnej, tak jak to zresztą zadeklarował wcześniej, do tego ma ograniczone fundusze, na czorta mu zatem płacić za taki tuner, jeśli pieniądze można rozsądniej zagospodarować?

Bardzo proszę, szanujcie trochę nasz czas i czytajcie wątki w całości, bo później straszne zamieszanie panuje i trzeba w kółko opisywać i tłumaczyć to samo :D Na cóż my się tu produkujemy jeśli później nikt tego nie czyta, za to w kółko "odkrywa Amerykę" na nowo.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok juz dochodze do koncowej fazy zakupu:) chyba zdecyduje sie na Sharpa 32XL8E. myslicie, ze to dobry wybor?

bylem dzisiaj w MM i Euro RTV. ceny w tym drugim sklepie to parodia! w MM sharp xl8e 3600zl, a tam 4000zl. to samo z innymi, ceny co najmniej 300zl wyzsze. ale za to wybor duzo wiekszy. wiec tam sobie poogladalem TV, a kupie chyba przez allegro...
zainteresowaly mnie w sumie tylko dwa: Sharp XL8E i Sony W4000. na soniaku byl puszczony film w blu-ray. obraz to dzielo sztuki! nawet z odleglosci 30cm wspanialy kontrast, czern... ale brak 100hz:( poprosilem goscia, zeby puscil kablowke na obu. i co? jakosc byla na obu kiepska, nie moglem nawet wyprobowac jak dziala 100hz na sharpie. ale to nie wina TV, tylko oni mieli taka kablowke. rozlozona na wszystkie TV. poprosilem o pilot. gosciu powiedzial, ze niestety nie ma takiej mozliwosci, po czym sie zmyl ehhh ciekawe w jaki sposob moglem sobie porownac te TV... na jednym puscili film HD, na drugim gre, na trzecim marnej jakosci kablowke...
jednak na 85% zdecyduje sie na Sharpa XL8E.
moglibyscie napisac, czy to dobry wybor? cena na allegro 2900-3100zl... Edytowane przez juventino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj lepiej ofert na ceneo.pl , kupisz taniej bo sprzedawcy nie muszą płacić Allegro haraczu za wystawienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juventino' post='129579' date='05.11.2008, 23:21 ']ok juz dochodze do koncowej fazy zakupu:) chyba zdecyduje sie na Sharpa 32XL8E. myslicie, ze to dobry wybor?

bylem dzisiaj w MM i Euro RTV. ceny w tym drugim sklepie to parodia! w MM sharp xl8e 3600zl, a tam 4000zl. to samo z innymi, ceny co najmniej 300zl wyzsze. ale za to wybor duzo wiekszy. wiec tam sobie poogladalem TV, a kupie chyba przez allegro...
zainteresowaly mnie w sumie tylko dwa: Sharp XL8E i Sony W4000. na soniaku byl puszczony film w blu-ray. obraz to dzielo sztuki! nawet z odleglosci 30cm wspanialy kontrast, czern... ale brak 100hz:( poprosilem goscia, zeby puscil kablowke na obu. i co? jakosc byla na obu kiepska, nie moglem nawet wyprobowac jak dziala 100hz na sharpie. ale to nie wina TV, tylko oni mieli taka kablowke. rozlozona na wszystkie TV. poprosilem o pilot. gosciu powiedzial, ze niestety nie ma takiej mozliwosci, po czym sie zmyl ehhh ciekawe w jaki sposob moglem sobie porownac te TV... na jednym puscili film HD, na drugim gre, na trzecim marnej jakosci kablowke...
jednak na 85% zdecyduje sie na Sharpa XL8E.
moglibyscie napisac, czy to dobry wybor? cena na allegro 2900-3100zl...[/quote]


Tak sobie czytam i czytam. W sumie ponownie wraca jak bumerang W4000. Obracamy się obecnie w przedziale cenowym plus/minus 3 tys. zł. A ja dziś widziałem "staroć" KDL-32D3000 w cenie 3 tys. zł brutto.

A ludzie piszą, że 32W4000 w cenie 2600-2700zł to okazja. Koniec świata. A przecież te telewizory stoją na przeciwległych biegunach pod względem możliwości i jakości wyświetlanego obrazu.

To jak porównanie Maybacha z Fiatem Panda. 32D3000, pod wieloma względami, zjada na śniadanie 90% obecnych konstrukcji telewizorów 32 calowych. No jest stary bo ma już rok, no i nie jest Full HD, więc pewnie jest be.

Co z tego, że ma wzorcowy skaler i elektronikę, świetnie odtwarza zarówno materiał HD jak i podły SD. Ma bardzo dobre układy kompensacji ruchu, czy jak kto tam woli 100Hz. Menu z taką masą przydatnych opcji i możliwości konfiguracji, że łeb odpada. A czerń jak nie przymierzając w d...e słonia. Nawet kąty ma zadziwiająco dobre.

I nawet wymiary ma mieszczące się w założonych granicach i niezgorszy dźwięk. O, nawet ma kupę gniazd połączeniowych na każdą okazję, w końcu wysoki model, więc co się dziwić. 3 HDMI też się znajdą.

Ciekawe czemu nadal przez wiele rankingów uznawany jest za klasę referencyjną, to znaczy stanowi wzorzec i odnośnik przy testowaniu nowych modeli.

Czy ktoś przypadkiem nie wspominał, że warto rozejrzeć się za telewizorem z wyższej półki, za to z poprzedniej linii produktowej? Chyba ktoś wspominał ;).

Nie zastanawiałbym się 4 sekund, stojąc przed taką alternatywą wyboru.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co mam brac tego soniaka 32D3000?
o XL8E mam zapomniec? we wszystkim go bije na leb? prosze o szybka odpowiedz, bo jutro chcialbym kupic... Edytowane przez juventino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juventino' post='129593' date='06.11.2008, 00:38 ']czyli co mam brac tego soniaka 32D3000?
o XL8E mam zapomniec? we wszystkim go bije na leb? prosze o szybka odpowiedz, bo jutro chcialbym kupic...[/quote]


Nie wiem na ile jesteś kumaty w angielskim, może to Cię przekona na ten przykład:

[url="http://www.soundfood.net/2007/08/16/sony-bravia-kdl-32d3000-review/"]http://www.soundfood.net/2007/08/16/sony-b...32d3000-review/[/url]

Szczególnie polecam podsumowanie, czyli "za i przeciw".

A tu to samo w wersji bardziej rozbudowanej: [url="http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL32D3000/"]http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL32D3000/[/url]
Polecam testy z tej strony, bo gość naprawdę kompetentny.

A tu masz jeszcze zestawienie najlepszych "Staroci" z końca 2007 roku.
[url="http://www.hdtvtest.co.uk/news/best-lcd-tv-plasma-2007-2007123198.htm#more-98"]http://www.hdtvtest.co.uk/news/best-lcd-tv...198.htm#more-98[/url]


Przeszło 50% poparcia, a kolejny model 12%.


Pytasz czy lepiej kupić telewizor uznawany za referencyjny, nad którym wszyscy i we wszystkich możliwych recenzjach na całym świecie rozpływali się w zachwytach przez ostatni rok?

Czy może kupić jakiś tam sobie telewizor, może nawet nie zły, ale raczej i nie przełomowy, po prostu bez szału, za to niby nowość no i full hd?

Sam sobie odpowiedz :)

Dodam, że zadziwiająco nikt nigdy nie znalazł żadnych wad, które by psuły ogólnie pozytywny zarys D3000... Chociaż nie, jedną wadę podnosili wszyscy. Cena, w końcu te prawie 5 tys co kosztował na początku to nie w kij dmuchał, no ale topowy model musiał kosztować.

Sam musisz sobie odpowiedzieć :) A właśnie, nawet ten telewizor jest "po linii" wielu spoglądających łakomym wzrokiem na W3000, no bo przecież D3000 też nazywa się Sony ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli d3000 i zaden inny:) w cenie 3000zl sie zmieszcze? no i gdzie kupic, bo ponoc juz go nie produkuja i nie wie, czy np. w MM jeszcze jest?
kurce czemu wczesnije nie pisales o tym TV? tata teraz juz jest zdecydowany na tego sharpa i chce jutro rano go kupic... teraz znowu musze go przekonywac, aby zmienil zdanie heh Edytowane przez juventino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy żaden inny, ale ten spełnia wszystkie założenia i to z nawiązką i na pewno mogę go z czystym sumieniem polecić, szczególnie w obecnej jego cenie.


A w kwestii ceny, to polecam 30 sekund w google i porównywarkach cen i spokojnie znajdziesz kilka aktualnych ofert w tej cenie i to całkiem renomowanych sklepów. Sorry, że nie podam tutaj linków ale mi nie wypada jako moderatorowi. Z zasady nie polecam żadnego sklepu na publicznym forum, byłaby to kryptoreklama. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno: zwykly model D3000? bo widze, ze jest jeszcze z 'E' na koncu... Edytowane przez juventino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='juventino' post='129599' date='06.11.2008, 00:56 ']kurce czemu wczesnije nie pisales o tym TV?[/quote]

Wcześniej było inne kryterium cenowe i się nie mieścił. Zresztą nie wiedziałem że tak mocno poleciał w cenie i nawet mi nie przyszło do głowy o nim wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='juventino' post='129602' date='06.11.2008, 01:01 ']jeszcze jedno: zwykly model D3000? bo widze, ze jest jeszcze z 'E' na koncu...[/quote]


E oznacza zdaje się opcję typu tunera telewizji naziemnej, nie jestem pewien ale tak mi coś się kołacze w głowie. W każdym razie z Twojego punktu widzenia kwestia raczej nie istotna.

Interesuje Cię model SONY KDL-32D3000 i kropka. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki wielkie. mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc w jakims sklepie za 3000zl. jak patrze na parametry, to niektore gorzej wygladaja niz u sharpa. ale wiem, to tylko cyferki:) dam jutro znac co i jak:)
dzieki! jak widze ile czasu poswieciles, aby mi pomoc w wyborze, to az sie lapie za glowe:) niech Bog Ci to wynagrodzi:D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juventino' post='129599' date='06.11.2008, 00:56 ']tata teraz juz jest zdecydowany na tego sharpa i chce jutro rano go kupic... teraz znowu musze go przekonywac, aby zmienil zdanie heh[/quote]

O ile mnie pamięć nie myli na początku był mocno za Sony, tylko wybieraliście sobie nie ten "obiekt" do westchnień. Więc chyba nie powinno być problemy aby go przekonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale zrezygnowalismy po uslyszeniu negatywnych opinii na tamt sony. m.in., ze placi sie za marke a jest to przecietny TV
wkleje odpowiedz na moje pytanie z konkurencyjnego forum, czy brac tego sony i czy lepszy od sharpa:

Sony D 3000 - to model z wykopalisk i nie prawda że bije Sharpa LX 8.
Tak moze napisać tylko ktoś kto nie widział ich obok siebie.
Mam taką jedną skamieniałość .U nas stoji i można zobaczyć.
Sharp lepiej skaluje obraz i ma mniejsze szumy w SD.
Nie wiem skad masz taką cenę - to dobra cena, sprawdź tylko gwarancję.
Pozwoliłem dziś podzwonić sobie po sklepach z najniższymi cenami.
I z szacunkiem mogę przyznać że sklepy na pytanie czy gwarancja jest Sharp Polska - odpowiedzieli że nie. To gwarancja sklepowa. I że towar trzeba wysłać na własny koszt, własne ryzyko i ubezpieczenie - dlatego u nich jest taniej. Nie pytałem o koszty utylizacji , kto w przypadku kontroli musi je opłacić.
Teraz trzeba tylko skalkulować opłacałność.
Ale szapoba - za podanie prawdziwych informacji.

ta osoba ma tam podobna renoma, co ty tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juventino' post='129606' date='06.11.2008, 01:11 ']ok dzieki wielkie. mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc w jakims sklepie za 3000zl. jak patrze na parametry, to niektore gorzej wygladaja niz u sharpa. ale wiem, to tylko cyferki:) dam jutro znac co i jak:)
dzieki! jak widze ile czasu poswieciles, aby mi pomoc w wyborze, to az sie lapie za glowe:) niech Bog Ci to wynagrodzi:D pozdro[/quote]


Taa, cyferki. Bo się zaraz wkurzę :( Już nie mam siły szukać w tym momencie, ale kontrast rzeczywisty tego telewizora sięga 1200:1. Rzeczywisty, znaczy statyczny i pomierzony na przyrządach.

Dla porównania, typowa wartość jaką osiągają współczesne telewizory LCD to 800:1, w porywach 900:1. Pojedyncze modele Samsunga, te ze szklanym filtrem przyciemniającym osiągają 1300:1, a to w LCD już totalny kosmos. Jeszcze raz podkreślam, nie chodzi o te "dynamiczne" fanaberie z folderów marketingowych, tylko o prawdziwy kontrast, rozumiany w starym dobrym stylu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...