Skocz do zawartości
VAMET

Głośniki wydają dziwny dźwięk...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Kiedy mam włączony amplituner Onkyo TX-SR606, to moje głośniki JBL ES80 wydają dźwięk ciągły, czym głośniej tym mocniejszy.
Czy to normalne, że one wydają taki dziwny dźwięk, czy też jest to czymś spowodowane. Ciężko mi opisać ten dźwięk.
Jak włączam następnie jakiś film, to ten dźwięk od razu zanika, zanim jeszcze pojawi się dźwięk z filmu.
Czy ktoś wie lub spotkał się z podobnym problemem? A może to naturalne zachowanie?
Dziękuję za odpowiedzi.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='VAMET' post='127821' date='26.10.2008, 12:15 ']Witam uprzejmie

Kiedy mam włączony amplituner Onkyo TX-SR606, to moje głośniki JBL ES80 wydają dźwięk ciągły, czym głośniej tym mocniejszy.
Czy to normalne, że one wydają taki dziwny dźwięk, czy też jest to czymś spowodowane. Ciężko mi opisać ten dźwięk.
Jak włączam następnie jakiś film, to ten dźwięk od razu zanika, zanim jeszcze pojawi się dźwięk z filmu.
Czy ktoś wie lub spotkał się z podobnym problemem? A może to naturalne zachowanie?
Dziękuję za odpowiedzi.

Z poważaniem[/quote]

mam 905 i u mniej jest cisza.
Sprawdź czy którys z kabli głosnikowych nie robi zwarcia ( na np. mam "zywe" kable skręcone w złacza bez kocówek i trzeba uwazac aby jakiś drucik nie robił zwarcia ) , czy masz użiemniony amplituner, często to pomaga, 3 czy na tej lini co amplituner nie masz jakiegos użądzenia co pozera trochę prodą u może powodować zakłucenia np. jakiś gzrejnik olejowo elektryczny itp. Może pomóc jakas listwa zasilająca albo moż eto być jakas wada amplitunera. Z tego co mi wiadomo to nei ma prawa nic buczeć bo na pewno powoduje to zakłucenia podczas słuchania muzyki czy filmu.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

No właśnie taki objaw mam tylko przy odpalonej konsoli PS3, jak nic nie puszczam. W momencie jak tylko puszczę płytę CD przez PS3 albo film na DVD, BD lub po prostu grę i od razu po uruchomieniu zanika to buczenie i jest czyściutko.
Jak przełączę na źródło TV (mam na optycznym TV), to nie ma problemu wszystko od razu OK. Tak samo jak dam źródło TUNER. Takie buczenie przy około 35-40 jednostek głośności pojawia się przy włączonej konsoli PS3, ale tylko do momentu odpalenia czegokolwiek.
Słyszałem, że to po prostu szumy z samego amplitunera i jest to normalne. Jak uważasz?
Jak zrobię np.: opcję PURE AUDIO, to jest tego znacznie mniej.

Z poważaniem Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet ktoś się uprze i uzna Onkyo TX-SR606 za budżetowy plejer, to nie ma prawa mieć takich"szumów", a właściwie to nie szumy a jakieś zwarcie :) . Odłącz wszystko (na pewno dobrze odizolowałeś bi-ampowe podłączenie ?) i podłączaj po jednym urządzeniu do ampli. To powinno zidentyfikować kabel lub odtwarzacz. Gorzej jeśli to samo ampli, ale wystarczy wszystko odłączyć i rozgłośnić (tylko nie zapomnij ściszyć potem :) )
Na pewno nie jest to normalne, sprawdż połączenia z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeszukaj na avsforum w watku o tym Onkyo magiczne slowa: "hum" oraz "buzz". Wydaje mi sie, ze to jest to o czym piszesz.
Do momentu gdy sledzilem ten watek (jakies pare miesiecy temu) nie bylo zadnego rozwiazania tego problemu, ale moze cos sie zmienilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie :) Odnośnie buczenia w Onkyo TX-SR606, widać, że Panowie z Onkyo zj... sprawę przy 7.1.
Jak w konsoli ustawicie auto audio settings, to wykrywa przy Onkyo TX-SR606, że są kanały 2.1, 5.1 i 7.1 przy różnych częstotliwościach.
W przypadku włączonej samej konsoli, Onkyo TX-SR606 wykrywa 7.1 z PS3 i tutaj buczy, a jak puszcza się audio CD, DVD, BD lub grę, to przechodzi automatycznie na 5.1, ponieważ większość jest nagrana w tym formacie i buczenia nie ma. Dlatego należy w PS3 ustawić manualnie 2.1, 5.1 i olać 7.1, bo Onkyo TX-SR ma fabryczną wadę. Ponoć ma do tego być nowy FW, który to eliminuje.
To nie jest wina PS3, bo X360 ma tak samo. To by tłumaczyło dlaczego TV przez optyka i TUNER grają bez buczenia, po prostu nie są w 7.1.
Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogóle da się upgrade-ować 606-tke w domu? nie ma ani rs-a ani lanu, hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Pojęcia nie mam, ale jeżeli to jest wina Onkyo TX-SR606, to powinni za friko robić w serwisie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

No dobra zrobiłem sam testy na sprzęcie odnośnie tego buczenia w głośnikach.

Specyfikacja: Onkyo TX-SR606, JBL ES80 (fronty), PS3 poprzez kabel HDMI z Onkyo TX-SR606.

A) Kiedy mam w PS3 ustawione audio na 5.1 lub 7.1, to jest buczenie.
B) Kiedy mam w PS3 ustawione audio tylko na 2.0, to buczenia nie ma.
C) Kiedy mam w PS3 ustawione audio na 5.1 lub 7.1, a Onkyo TX-SR606 ma w konfiguracji głośników włączonego Subwoofera, mimo iż go nie posiadam, to buczenie jest, ale znacznie mniejsze.
D) Kiedy mam wyłączoną PS3 w ogóle z napięcia, a Onkyo TX-SR606 włączone, to buczenia w ogóle nie ma. Jak włączę TV poprzez optyczny, buczenia nie ma, jak włączę TUNER, buczenia nie ma.

Także na pewno jest to związane z PS3 i coś ze ścieżkami 5.1 i 7.1.

Teraz bądź tu mądry i pisz wiersze. Dlaczego, jak włączę Subwoofera, to jest mniej buczenia.
Jakieś pomysły?

Czy powodem jest to, że jak mam tylko 2 głośniki, to powinienem mieć w PS3 tylko manualnie ustawione 2 kanały? A jak dokupię resztę głośników, to buczenia nie będzie przy 5.1 i 7.1?

Z poważaniem Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='VAMET' post='128111' date='28.10.2008, 19:51 ']Witam uprzejmie

No dobra zrobiłem sam testy na sprzęcie odnośnie tego buczenia w głośnikach.

Specyfikacja: Onkyo TX-SR606, JBL ES80 (fronty), PS3 poprzez kabel HDMI z Onkyo TX-SR606.

A) Kiedy mam w PS3 ustawione audio na 5.1 lub 7.1, to jest buczenie.
:( Kiedy mam w PS3 ustawione audio tylko na 2.0, to buczenia nie ma.
C) Kiedy mam w PS3 ustawione audio na 5.1 lub 7.1, a Onkyo TX-SR606 ma w konfiguracji głośników włączonego Subwoofera, mimo iż go nie posiadam, to buczenie jest, ale znacznie mniejsze.
D) Kiedy mam wyłączoną PS3 w ogóle z napięcia, a Onkyo TX-SR606 włączone, to buczenia w ogóle nie ma. Jak włączę TV poprzez optyczny, buczenia nie ma, jak włączę TUNER, buczenia nie ma.

Także na pewno jest to związane z PS3 i coś ze ścieżkami 5.1 i 7.1.

Teraz bądź tu mądry i pisz wiersze. Dlaczego, jak włączę Subwoofera, to jest mniej buczenia.
Jakieś pomysły?

Czy powodem jest to, że jak mam tylko 2 głośniki, to powinienem mieć w PS3 tylko manualnie ustawione 2 kanały? A jak dokupię resztę głośników, to buczenia nie będzie przy 5.1 i 7.1?

Z poważaniem[/quote]


Potwierdzam, u mnie buczenie (bzyczenie) rowniez wystepuje. Trudno mi okreslic z jakimi sygnalami, raz jest, raz nie ma. Oczywiscie swietnie slyszalne jest dopiero powyzej 40.
Kolumny Jamo S606 HCS3.
Update firmware mozna robic przez SPDIF, podlaczajac CD. Problem tylko czy jest juz jakas aktualizacja? wiecie cos o tym?

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam ten sam problem tylko na amplitunerze harman kardon avr 255 :) buczy tylko jeden glosnik tylny lewy (ustawione na 5.1) a po zmianie kabli miejscani w amplitunerze tzn lewy w gniazdo prawego i odwrotnie buczenie przenosi sie strona... wszystkie inne glosniki sa "cicho".

buczenie słychac i przy dzwieku jak i wyciszeniu zródła....

Jaki może byc powód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...