Skocz do zawartości
paw

Felieton:HDmaniacy kontra reszta społeczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]
Tydzień temu podsumowywałem dwa lata działalności nki czyli dwa lata wysokiej rozdzielczości dostępnej dla każdego Kowalskiego. Dziś zajmę się właśnie tym z czym mamy do czynienia na co dzień, czyli po prostu społeczeństwem.

Wkraczam na dość grząski temat no ale cóż warto za ryzykować. Co raz więcej wokół nas telewizorów panoramicznych bo o HD nie wspomnę. Mój staruszek mający już prawie 10 lat no i dużego garba z tyłu także jest w 16:9. Dopiero w dzisiejszych czasach programy na najczęściej oglądanych stacjach komercyjnych są nadawane w 16:9. Chociaż ten przy przysłowiowy Kowalski uważa że letterbox to już jest panorama. Wciąż trzeba się męczyć z dostosowaniem formatu bo automatyczne ustawianie różnie działa. Wspomniany wcześniej telewizor wyświetla prawidłowo nke w trybie szeroki ekran natomiast Polsat z anteny naziemnej już w trybie 16:9. Przerażające jest to że wcześniej doczekaliśmy się kanałów HD niż tych nadających w 16:9. Tu problem leży u nadawców, zapewne szybciej wszyscy przejdą na HD niż większość programów będzie nadawana w 16:9. Nie uważacie że w DVB-T nie powinny pojawiać się kanały w 4:3 przecież każdy kto będzie je odbierał nawet posiadając Rubina będzie miał także dekoder który dostosuje obraz.

Teraz spójrzmy na jeszcze jedną rzecz która idzie już od salonów rtv a widzimy ją później w salonach milionów Polaków. Chodzi mi o rozciąganie obrazu który nadawany jest w 16:9 co prawda na niektórych nowych telewizorach zniekształcenia są już nie tak duże jak na starszych modelach ale są. I Kowalskiemu często nie przeszkadza że ktoś jest 4 razy grubszy i ma prostokątną twarz, albo ma uciętą głowę. Czasami nawet myślę że są ludzie którzy nigdy nie widzieli paska na tvn24, po narzekaniach na nsporta może też się cieszą. Świadomość o jakości i przekazie jest straszna, tylko my musimy to znosić, bo nam zależy na jakości, a do póki ludzie będą żyli w takim przekonaniu że im VHS i Divix starcza zamiast blu-raya a znaczek pocztowy zaśnieżony z kablówki bardziej pasuje niż i tak strasznie zaniżone HD w Polsce, nadawcy nie będą się nami interesowali.

Zresztą na forum również co raz to częściej pojawiają się Kowalscy którzy piszą różne swoje głupoty i mało kiedy próbują posłuchać tych co mają choć liźniętą wiedzę. Może powinniśmy stworzyć punkty informacyjne we wszystkich elektromarketach prowadzić kampanie by kierunkować ludność. Ale to tylko telewizja. Tak mówią wszyscy a później i tak wszyscy oglądają. A tylko garstka patrzy na jakość. Bo ilu nawet z tych 70 tysięcy naszych użytkowników jest HDMANIAKÓW ? I co z tym fantem zrobić? Zapraszam do dyskusji .

Paweł „P@W” Okopień
Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No fajnie, że poruszyłeś ten temat ..... ale jest problem. Nie widzę rozwiązania. Żadnego.

Jest o wiele więcej palących problemów. Ot choćby to: praktycznie w każdym domu jest komputer. Tak? A powiedz mi jaki odsetek ludzi potrafi sobie go poprawnie skonfigurować? Biorąc pod uwagę, że "informatyki" uczą już w podstawówce .... czy nie wydaje się do straszne? Od kilku już lat uczą tego (przynajmniej w teorii) w szkołach. I co?

Ludzie przestawiają się bardzo powoli. Co gorsza poziom edukacji (tak obserwuję) maleje. Nowy sprzęt nowe technologie i ludzie coraz bardziej do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
punkty informacyjne w marketach? nierealne bo by im psrzedaz spadla modeli, na ktorych zarabiaja najwiecej.
bardziej trafnym rozwiazaniem byloby dogadanie sie, z ktoras stacja telewizyjna aby cos o tym nagrac i pokazac, moze nawet caly cykl (tvp1 i 2, polsat, tvn, reszta juz mnie pasuje bo waskie grono odbiorcow bedzie)
ewentualnie strona internetowa z wyjasnienem pojec, technologii, roznic, to juz predzej, forum ludzi odstrasza,polska to jeszcze nie zachod i stany
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym, że aby korzystać w pełni z technologii HD trzeba mieć jakąś, minimalną nawet wiedzę jak to działa i dlaczego. Spójrzcie tymczasem na nowe posty, szczególnie w dziale "Pomoc techniczna". Ludziska pokupili sobie LCD-ki, parę "klocków", przynoszą to do domu, rozpakowują, widzą plątaninę kabli i co? POMOCY !!!
Na nic nie zdają się instrukcje obsługi, napisane przecież dla przeciętnego Kowalskiego. No bo przecież skoro tyle zapłacił to ma samo działać. A że takich Kowalskich jest zdecydowana większość, to chyba my jesteśmy nienormalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fantom ma racje - ale to jest niestety cena postepu i spadku cen na nowe technologie. Bardziej wiekowi użytkownicy tego forum na pewno pamiętają jak sie trzeba bylo nakombinować na pierwszych pecetach aby wszystko ładnie funkcjonowało. Człowiek musiał znac podstawowe pojecia jeśli chciał skopiowac plik. Potem pojawiły sie graficzne systemy operacyjne i wystarczyła juz myszka. No ale co kazda wersja systemu (windows) to coraz większa prostota użytkowania (wszystko samo sie robi). I tak jest również - moim skromnym zdaniem - z technologią HD . Naszych współobywateli stać na urządzenia tego typu i kupuja je mimo iz nie wiedzą, że np kupowanie lcd-ka do anteny naziemnej to bez sens, że obraz 4:3 rozciągnięty na TV LCD to obciach itp itd. To co kiedyś bylo elitarne i skupiało wąska grupę entuzjastów wchodzi coraz bardziej pod strzechy - dla nas może sie liczyć to tylko w tym że może będzie więcej kanałów HD, stanieją filmy na blu-ray-u (oby szybko ;P ) i przynajmniej bedzie z tego jakaś korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
telewizja analogowa dziala WYŁACZNIE w trybie 4:3
wszelkie implementacje 16:9 odbywaja sie w ramach tradycyjnej rozdzialki 720x576 wiec zawsze obraz 16:9 bedzie okupiony jakąś stratą
Prawdziwy przekaz szerokoekranowy nadejdzie dopiero wraz z nastaniem transmisji MPEG4/AVC - wtedy nie bedzie mowy o dostosowywaniu czegokolwiek dla odbiorców majacych starszy sprzet. I bardzo dobrze. Czas zkonczyć z tym bajzlem i przejść na jedynie słuszną transmisję - 16:9
[b]PAL ma prawie 50 lat [/b] Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pamiętam pierwsze spotkania zarówno z PC jak i LCD+KD.
Sam do wszystkiego dochodziłem, szukałem jakichkolwiek informacji co do konfiguracji ustawień, opcji, podłączeń itd.
Ostatnio widziałem, że ktoś musi coś zrobić na laptopie bez myszki (z samym touchpadem i klawiaturą) i nie wie jak skopiować cały tekst z dokumentu A do B to wymiękłem :(

Tatko nabył sobie wypasiony (jak na owe czasy) sprzęcik i dzwoni bo trzeba podłączyć. Przyjechałem patrzę - OOO za dużo tych wejść, wyjść. Wcześniej się tematem nie interesowałem zbytnio. No to co - szukamy info co i jak w trawie piszczy. Znalazłem jedno forum, drugie, kto google nie błądzi. Poznałem różnice między rodzajami kabli, jakością na każdym z nich. Poznawałem różnice, wady zalety różnych rozwiązań. Czytałem i wiedzę wsiąkałem jak gąbka wodę :) I tak siąknę do dziś :)
Sprzęt podłączony jak należy i pięknie gra.

Rozwijanie wiedzy przez fora daje dużo lepsze rezultaty niż ze stron producentów, tam tylko jakieś suche specyfikacje i ogólne informacje. A takie forum tematyczne? Wiele zostało już dokładnie opisane - jak sobie z czym poradzić. Co kupić, jak nie dać się wpuścić w maliny przez sprzedawców, jak egzekwować swoje prawa.

Ale czas najwyższy by upowszechnić te 16:9.
Edukacja w dziedzinach życiowych od najmłodszych lat.
A zajęć, które są obecnie przeprowadzane rzeczywiście bym nie nazwał "informatyką".

Zgodzę się z Fantomem - nowy sprzęt pojawia się często i ludzie nie nadążają za tym postępem. A jakaś garstka HD maniaków? Kto by się nimi przejmował. Mają swój świat. No bo co zrobić gdy większości wystarczy jakość divx, a większość nie może się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możemy sobie gdybać, gadać, pisać, możemy chcieć edukować... a tłum Kowalskich i tak będzie podążał swoją drogą, głównie za tym co trendy, fajne, szpanerskie ("sąsiad ma - mam i ja"), a co najwazniejsze w naszym kraju - cenowo przystepne. Ile osób na tym forum (o społeczeństwie nie wspominam) kupiło plazmę/LCD "bo taka moda" i ceny spadły do niegdysiejszego poziomu dużych calowo CRT? A ile tak naprawdę ma blade pojęcie jakie możliwości oferuje ten sprzęt, jak wycisnąć z niego adekwatną jakość (czyli m.in. jakie źródła dokupić) i właściwie użytkować? Znikomy procent... nie oszukujmy się. Sam jeszcze dobrze pamiętam, jak kupowałem panorame 32'' CRT Philipsa za >5tys. zł - aktualnie 32'' LCD za niewiele ponad 1000 zł to dla klasy średniej zakup prawie "impulsowy". Producent ? Opcje ? Matryca? Osiągi? A kogo (ilu) to obchodzi? Ma być duży, ładny, błyszczący, płaski - nowoczesny krótko mówiąc.
Jakiś rok temu pisałem do PSX Extreme niusa o rynku HD w USA - ankietowana, PONAD połowa posiadaczy HDTV nie miała pojęcia co oznacza skrót HD, z czym to się je i nie planowała zakupu żadnego innego sprzętu z tej kategorii, poza TV. Kupowali, bo wszyscy kupowali. I teraz mamy to samo w Polsce. I nie da się mierzyć wszystkich swoją miarą i mianiactwem. Bo jeden lubi 52'' HDTV i BD, inny VHS na 14'', a inny kanapki z serem - bo to mu do szczęścia wystarcza. I każdy umrze z tym, z czym czuje się najlepiej. Nic na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu Nka dopiero teraz cos kombinuje?
- Telewizja nowej generacji n rozpoczęła kampanię edukacyjną. Trzydziestosekundowe spoty reklamowe w krótkiej i przystępnej formie prezentują funkcjonalności dekodera HD z wbudowaną cyfrową nagrywarką.


Od 24 października na kanałach TVP, TVN oraz Discovery, emitowany będzie kolejny, drugi z serii, trzydziestosekundowy spot, przygotowany we współpracy z agencją kreatywną Animade, który prezentuje funkcję PVR (Personal Video Recorder – osobistą nagrywarkę)
PVR to funkcja, która umożliwia nagrywanie filmów i programów na twardym dysku dekodera HD. Za pomocą PVR, dzięki wbudowanej cyfrowej nagrywarce, można nagrywać, przewijać, pauzować i ponownie odtwarzać programy emitowane na żywo
Program lub film można nagrać w całości nawet, jeśli się już rozpoczął, pod warunkiem, że nagrywanie zostało uruchomione nie później niż godzinę po rozpoczęciu programu. Dodatkowo, za pomocą EPG można także zaprogramować nagrywanie filmu lub programu, który będzie emitowany w przyszłości. W ten sposób powstaje własna lista filmów i programów do oglądania. Dzięki PVR widz ogląda to, co chce, kiedy chce i ile razy chce – ma pełną kontrolę zarówno nad ramówką, jak i czasem oglądania telewizji.

Dzięki dekoderowi HD z cyfrową nagrywarką, wyposażonemu w twardy dysk o pojemności 250 GB, widz może:

• zatrzymać i przewinąć emitowany na żywo program telewizyjny

• nagrać wybrany program telewizyjny, nawet w jakości HD, równolegle oglądając inny

• ustawić nagrywanie programów, które będą emitowane w przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='127315' date='23.10.2008, 15:28 ']Czemu Nka dopiero teraz cos kombinuje?
- Telewizja nowej generacji n rozpoczęła kampanię edukacyjną. Trzydziestosekundowe spoty reklamowe w krótkiej i przystępnej formie prezentują funkcjonalności dekodera HD z wbudowaną cyfrową nagrywarką.


Od 24 października na kanałach TVP, TVN oraz Discovery, emitowany będzie kolejny, drugi z serii, trzydziestosekundowy spot, przygotowany we współpracy z agencją kreatywną Animade, który prezentuje funkcję PVR (Personal Video Recorder – osobistą nagrywarkę)
PVR to funkcja, która umożliwia nagrywanie filmów i programów na twardym dysku dekodera HD. Za pomocą PVR, dzięki wbudowanej cyfrowej nagrywarce, można nagrywać, przewijać, pauzować i ponownie odtwarzać programy emitowane na żywo
Program lub film można nagrać w całości nawet, jeśli się już rozpoczął, pod warunkiem, że nagrywanie zostało uruchomione nie później niż godzinę po rozpoczęciu programu. Dodatkowo, za pomocą EPG można także zaprogramować nagrywanie filmu lub programu, który będzie emitowany w przyszłości. W ten sposób powstaje własna lista filmów i programów do oglądania. Dzięki PVR widz ogląda to, co chce, kiedy chce i ile razy chce – ma pełną kontrolę zarówno nad ramówką, jak i czasem oglądania telewizji.

Dzięki dekoderowi HD z cyfrową nagrywarką, wyposażonemu w twardy dysk o pojemności 250 GB, widz może:

• zatrzymać i przewinąć emitowany na żywo program telewizyjny

• nagrać wybrany program telewizyjny, nawet w jakości HD, równolegle oglądając inny

• ustawić nagrywanie programów, które będą emitowane w przyszłości[/quote]
Ano powiem Ci czemu kombinuje. Zostałem abonentem n-ki od wczoraj. Gdy podpisywałem umowę, to okazało się, że sprzedawcy w punktach dystrybutora dysponują bardzo pobieżną wiedzą. Oczywiście, jak na HD-maniaka przystało, najpierw uzbroiłem się w niezbędną wiedzę (nasze forum) i poszedłem nabyć nbox recordera. Niestety, rozbrajający uśmiech sympatycznej pani po kilku moich pytaniach mówił wszystko - na takich uświadomionych jak ja jej nie szkolono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież o tym piszę u góry.Tak jest wszędzie,albo przynajmniej w większości mało wyspecjalizowanych sklepach rtv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sam jak idę do znajomych to nie mogę patrzeć na rozciągniecie obrazu nawet jak im ustawisz to oni i tak zaraz przestawiają bo nie po to kupili 40 cali żeby polowe oglądać i nie ważne ze jest rozciągnięte.Oj ale oni i tak nie widza różnicy.DVD divix bluray czy kino dla niektórych to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rozz,

miałem awanturę o to rozciąganie obrazu ostatnio na święta. 4:3 =>16:9

Moja rodzina stwierdziła autorytarnie, że się już przyzwyczaili do takiego obrazu, tak ma być, tak jest dobrze, i nie będę im psuł czarnymi paskami oglądania. Byli głusi na wszelkie argumenty. Wyniosłem się z pokoju, bo nie znoszę parady tłuściochów na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład - może durny, a może durnoty. Mój sąsiad, młody człowiek - różnica wieku około 15 lat, nie zdzierżył moich zabawek. Pojechał do sklepu internetowego (50 km, bo nie było kosztów przesyłki) i przytachał LCD 37" (HD Redy, LG). Poprosił mnie o pomoc w montażu czaszki i ustawieniu sygnału. Teraz najlepsze... :) Dekoder z pakietem Mini, za 9,90. Pytam dlaczego chce skatować panel takim bzdetem? Odpowiedź - najlepsza oferta na rynku. Ma wszystkie programy (Polsat, TVN, publiczna) i kilkaset FTA.

Odpaliłem sprzęt (na SCART, bo HDMI nie ma w dekoderze) i zemdliło mnie. Gość wali do lodówy i przynosi flaszeczkę. Widzę, że jest autentycznie zajarany. Ustawiłem jeszcze na maksa kolor, kontrast, dynamikę. Za flachę podziękowałem, bo "pawian" poleciałby bez żadnej kontroli.

My nie wiemy, co przeciętnemu "Kowalskiemu", może dać szczęście. Mogłem podejść do domu i przynieść recordera. Odpalić na HDMI, zrobić prezentację kilku kanałów HD i zniszczyć szczęście człowieka. Mogłem, ale sumienie mi nie pozwoliło. Przepraszam wszystkich HD maniaków. Kolejny, potencjalny "znawca" bezpowrotnie stracony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nawet mój ojciec (nomen omen elektronik). Człowiek który zna się na rzeczy i wie co to jest SD, HD itd. ... ogląda rozciągnięte buźki. Bo jak twierdzi ... przyzwyczaił się i nie chce mu się co chwile przełączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne zjawisko zauważyłem przy kinach domowych.Kino kupione a głośniki rozstawione w cały świat za fotelem nad kwiatkiem i gdzie się da.I to wszystko podłączone do naziemnej anteny i dźwięk stereo rozwalony na wszystkie kanały.Szkoda słów.Jak wchodzi moda na kina domowe to nie wypada takiego posiadać.

Tak samo jest z polskimi filmami które trzeba iść z godnie z duchem narodu bo jak w towarzystwie powiedzieć ze się nie widziało na przykład ostatnio "Popiełuszki"(nie widziałem może warty polecenia) albo jaka była moda na oglądanie filmu pana Wajdy podobno film kiepski ale tematyka bardzo poważna wiec trzeba obejrzeć.

U nas jest tak jak sąsiad ma to my tez a że nie potrzebne i nie korzystamy nie ważne ważne ze można się pochwalić ilością głosików .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj sam jak idę do znajomych to nie mogę patrzeć na rozciągniecie obrazu nawet jak im ustawisz to oni i tak zaraz przestawiają bo nie po to kupili 40 cali żeby polowe oglądać i nie ważne ze jest rozciągnięte.Oj ale oni i tak nie widza różnicy.DVD divix bluray czy kino dla niektórych to to samo.

Wiesz to jest tylko i wyłącznie wina braku porównania . U mnie w rodzinie każdy się dziwi jak przyjeżdża na jakąś imprezkę że stale coś kupuje i co to daje . Jak pierwszy raz pokazałem jak działa proj 720p z filmem hd to każdemu kopara opadła bo projektor każdemu kojarzył się z wyświetlaniem slajdów na ścianie z czasów dzieciństwa , tak samo było jak pokazałem im kilkanaście miesięcy temu polsat sport hd , a jak włączyłem transformers hd na proju z dźwiękiem 5.1 (jeszcze na starym subie , na nowym chyba by zawału dostali) to każdy mówił że nie sądzili że taki efekt można w domu uzyskać. Jakoś teraz rodzinka po przesiadała się szybciutko na lcd i po dokupowali pakiety hd w kablówkach . Po prostu jak ktoś nie zobaczy na oczy różnicy miedzy hd a sd to nie będzie miał bodźca do wejścia w nową technologię . Moja żonka tak samo do tego podchodzi , wymieniałem w styczniu centrala i ona do mnie po co wymieniasz ? ten gra ładnie , jak dojechał nowy o kilka klas lepszy to jak posłuchała to sama stwierdziła jak ładnie gra a była przeciwna zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy by musieli mieć twa tv koło siebie żeby zobaczyć różnice tak jak kiedyś żeby wyjawić czym się rożni dvix od dvd to musiałem zapuścić najpierw jeden najlepiej ten sam film w dvd a później w dvix i wtedy każdy powie no jest różnica.Tak samo na zapytanie czemu nie włączam lektora w filmie.Prezentacja dźwięku z lektorem i bez i nie ma problemu :P Teraz tak jest z hd.

Nie zapomnę jak kumpel kupił lcd i od razu N i poprosił o podjechanie i podłączenie zajeżdżam a tam cała familia zachwyca się takim pięknym obrazem z Nki na nowym TV tylko ze to było zwykle sd podłączone przez euro.Zakupił hdmi postawiałem mu tak "żeby było jak w sklepie".A co było tydzień później: napisałem parę postów w górę.No ale może to nasza "choroba"?:rolleyes:

Edytowane przez rozz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzki mozg dziala w ten sposob, ze bardzo szybko "przyzwyczaja sie" do aktualnych warunkow. Jako ktos sie g**wna naoglada to bedzie mu sie wydawalo, ze tak jest ok. Tylko test porownanwczy moze go wyprowadzic z bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach anegdoty mogę napisać jak przybył do mnie kilka miesięcy temu znajomy i nie mógł się na dziwić czemu mój tv gra lepiej od niego mimo , że jest bardziej wiekowy i nie aż tak zaawansowany technicznie jak jego. Dopiero jak zacząłem mu wyjaśniać różnicę między SD a HD , pokazałem dekoder , hdmi i kilka kanałów zrozumiał , że jednak oprócz samego telewizora potrzeba coś jeszcze żeby się cieszyć dobrej jakości obrazem a sama analogowa kablówka nie wystarczy . Kanały hd już ma ale działania popcorna nie pojął chyba do dziś bo nadal uważa , że dvd w pełni go zadowala :rolleyes:

Cóż trzeba edukować pokazując przykłady przy każdej możliwej okazji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy by musieli mieć twa tv koło siebie żeby zobaczyć różnice tak jak kiedyś żeby wyjawić czym się rożni dvix od dvd to musiałem zapuścić najpierw jeden najlepiej ten sam film w dvd a później w dvix i wtedy każdy powie no jest różnica.Tak samo na zapytanie czemu nie włączam lektora w filmie.Prezentacja dźwięku z lektorem i bez i nie ma problemu tongue.gif Teraz tak jest z hd.

Nie zapomnę jak kumpel kupił lcd i od razu N i poprosił o podjechanie i podłączenie zajeżdżam a tam cała familia zachwyca się takim pięknym obrazem z Nki na nowym TV tylko ze to było zwykle sd podłączone przez euro.Zakupił hdmi postawiałem mu tak "żeby było jak w sklepie".A co było tydzień później: napisałem parę postów w górę.No ale może to nasza "choroba"?smile.gif

No z tym DVD i Dvix to troszkę przegiołeś kolego

to tylko system kodowania zrób w dvix maerjał o takiej samej wadze jak dvd i zodaczysz subtelną różnicę.

Co do reszty pełna zgoda.

i mała uwaga.

nie uważam się za HD maniaka ale film/program bez wielokanałowego dżwięku to mnie średnio rajcuje.

A nawet stwierdzdzę że mam takie coś gdzieś.

Pozdrawiam :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...